collapse

Reklama


Autor Wątek: Alternatywny program  (Przeczytany 150137 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline cautisticsoda

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 3
  • Pomógł? 0
Odp: Alternatywny program
« Odpowiedź #165 dnia: Lipca 25, 2022, 07:47:12 am »
Śmiem odkopać temat, jako że owy program wydaje się być spełnieniem moich marzeń, a przesiedziałam całą noc i nie udało mi się doprowadzić go do porządku. Mam nadzieję, że ktokolwiek ma o tym jakieś pojęcie (bo ja niewiele) lub ma coś nowszego, co mi sprawdzi 3k peseli przynajmniej raz w miesiącu. Cel: dorwać tych bez ubezpieczenia i uzyskać oświadczenie przed wysłaniem deklaracji. Tyle.
Pierwszym rzutem przypadkowej listy 20 peseli zrzuconej do csv z google sheets zadziałał świetnie.
Krok następny, przez kilka godzin po odsortowaniu z raportu z drw z tabelką PESEL/Nazwisko/Imię rzucałam różne alternacje tabelki xml i csv (do tego pracuję na OpenOffice Calc/Google Sheets, Win10) na zmianę wysypując program lub uzyskując błędną weryfikację, w najlepszym wypadku na 51 instancji sprawdziło 42, a do ponowienia było 9 - po kliknięciu ponowienia program się wysypał. Przez kilka godzin walczyłam z brakiem wiodącego 0 i durnym apostrofem w OO/gSheets/Excelu. Nie wiem co robię źle, ani co poprawiać. :(

Offline vim

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 1
  • Pomógł? 1
Odp: Alternatywny program
« Odpowiedź #166 dnia: Lipca 25, 2022, 21:34:17 pm »
To może wynikać z tego, że obecnie jest stosowana wersja 5 ewusia podczas, gdy rozwój programu chyba zatrzymał się jakiś czas temu - przed wersję 5.
Czy ktoś jeszcze korzysta z takiego programu? Czy celem generowania plików XML na potrzeby wczytania do ks-pps? Czy w takim celu jak Ty?
Prawdopodobnie miałbym wolne moce przerobowe, aby stworzyć taki nowy alternatywny program, z obsługą wersji 5 ewusia i rozwijany i udostępniany na GitHubie, lecz pytanie czy jest sens - czy ktoś w ogóle korzystałby z tego i jakie funkcjonalności miałby posiadać?

Offline Nyahaha

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 777
  • Pomógł? 15
  • ...
Odp: Alternatywny program
« Odpowiedź #167 dnia: Lipca 25, 2022, 23:03:48 pm »
@cautisticsoda tak w skrócie co do alternatywnego programu, to samemu napisać. Poszli na rękę robiąc https://ewus.nfz.gov.pl/ap-ewus/ tu trzeba by było posiedzieć z pisaniem skryptu.

Offline marmolada

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 53
  • Pomógł? 6
Odp: Alternatywny program
« Odpowiedź #168 dnia: Lipca 26, 2022, 12:50:30 pm »
Dysponuję nowszą wersją tego programu, bo swego czasu poprawiałem jakieś bugi i dodałem kilka opcji. Wrzucam Ci to co mam "jak jest", może pomoże - ja tego programu nie rozwijam ani nie używam. Używam za to samą bibliotekę Ewus_2_0.dll i sobie dostosowuję do nowszych wersji protokołu. W tej paczce jest wersja z obsługą komunikatów covidowych, itd. Możesz tu skopiować plik config, który masz w starej wersji programu, prawdopodobnie go odczyta i nie będziesz musiał wklepywać konfiguracji od nowa.
Edit: katalogi do zapisu potwierdzeń musisz zmienić, bo będą "stare".

Mogę Ci jeszcze zasugerować kilka rzeczy:

1) raczej nie próbuj ze skoroszytami Excela; ten program używa archaicznej techniki dostępu do Excela :)

2) sprawdź kodowanie pliku CSV/TXT, który masz z googla czy innego narzędzia: otwórz go notatnikiem, daj "zapisz jako" i na dole okna zobaczysz jakie ma kodowanie - prawdopodobnie UTF-8. Wersja, którą załączyłem, obsługuje to kodowanie, więc możesz takie samo ustawić w programie na stałe, na zakładce "hurtowo".

3) do wstępnych prób obciążeniowych, aby zobaczyć czy program się nie wywala, najlepiej włącz tryb testowy (pozostałe ustawienia). On wówczas używa serwera testowego, który działa tak, że pesele zakończone cyfrą parzystą uznaje za uprawnione do świadczeń.

4) gdybyś nie mógł zwalczyć jakiegoś buga, możesz spróbować wywołania bez interfejsu graficznego. Zrób skrót do pliku FreeEwus.exe, potem na niego prawym klawiszem, właściwości i w polu "element docelowy" na końcu za nazwą pliku dodaj spację i coś w stylu:
   /f "D:\lista.txt" /r 3 /i 1
(sprawdzenie w.w. pliku d:\lista.txt, max 3 próby, 1-minutowa przerwa między próbami). Mając gotową listę do sprawdzenia, uruchom ten skrót. Nie będziesz widział żadnego okna, ale gdy się pojawi plik z wynikami (w katalogu z listą), możesz otworzyć go w przeglądarce i odświeżać. Albo popatrzeć w menedżerze zadań windows, aż aplikacja się wyłączy.

Edit2: aha jeszcze najlepiej ogranicz liczbę jednoczesnych połączeń do 2-3 lub nawet 1. Powinno być mniej timeoutów serwera - w naszych czasach serwery nie lubią mocnego spamowania z 1 adresu IP :)

« Ostatnia zmiana: Lipca 26, 2022, 13:06:19 pm wysłana przez marmolada »

Offline Nyahaha

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 777
  • Pomógł? 15
  • ...
Odp: Alternatywny program
« Odpowiedź #169 dnia: Lipca 27, 2022, 11:33:19 am »
Na szybko sobie napisałem taki skrypcik w php(xampp) aby tylko sprawdził ewuś i pobrał xml, bez weryfikacji czy poprawny czy nie(błąd by wywaliło gdyby wpisany był błędny pesel), zawsze można mieć pesele w tablicy więc chyba sprawdzi jakąś tam liczbę osób. Nie korzystam z tego schematu WSBroker no nawet nie ogarniam tego, nigdy z tym styczności nie miałem. Prościej wyciąga się dane wykorzystując curl.

Offline cautisticsoda

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 3
  • Pomógł? 0
Odp: Alternatywny program
« Odpowiedź #170 dnia: Lutego 01, 2023, 01:10:38 am »
Odkopuję sobie znowu. Jestem zdecydowanie szczęśliwsza mając dostęp do tej cwanej apki, odwala robotę "jak cza". Dla mini-poz, który non-stop musi walczyć by odzyskać pieniądze za wykonaną robotę, jest właściwie zbawieniem. Nadal codziennie potykam się o przeróżne absurdy tych wszystkich systemów i głowię się jak je sobie rozwiązać/ominąć/zautomatyzować, bo prośby zazwyczaj kończą się na odpowiedzi "nasi informatycy już mieli takie zgłoszenie i odmówili wprowadzenia zmian" (gdzie szlag mnie trafia i zaczynam marzyć o jakiejś ciepłej posadce w bardziej-biurowej biurokracji).

Poza powyższym zrzędzeniem, program działa, pogryzłam, rozgryzłam, chwała jego stwórcy.
Teraz sprawa z uchodźcami - dopóki uchodźca jest uchodźcą to nie ma sprawy, ale potem uchodźca idzie do pracy, traci status i nieprzydybany o deklaracje wychodzi na leczonego ku chwale ojczyzny naszej czy waszej. Wygląda mi na to, że plik potwierdzenia po odpytaniu ewuś nie zawiera info czy ma aktywny status UA czy już nie. A jeśli zawiera to nie wiem, jak to info wykrzesać (bo generalnie to chyba powinien?). Odszukanie dawnego sprawdzenia ewuś w Portalu Świadczeniodawcy wypluwa mi tylko info czy był zielony, czy nie, nie daje mi info czy miał status UA (testowane). Jedynym odczytem jest pasek w  MyDr lub flaga w Ewuś (a moje seryjne ręczne wyklikiwanie każdego peselu z osobna w ewuś niechybnie kończy się wielokrotnym wylogowaniem lub rzekomym przekroczeniem uprawnień  ::) ).

Ma ktoś jakieś rozwiązanie na to?
A no i dziękuję za odpowiedzi poprzednio, dobrze wiedzieć, że nie tylko ja walczę z tym systemem  ;)

Offline marmolada

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 53
  • Pomógł? 6
Odp: Alternatywny program
« Odpowiedź #171 dnia: Lutego 02, 2023, 00:34:53 am »
@cautisticsoda

Nie wiem czy o to Ci chodzi, ale pliki XML z Ewuś zawierają informację, czy osoba jest uprawniona z tytułu ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy. W pliku XML znajduje się to pod tagiem informacja kod="UKR". Możesz takie potwierdzenia wyszukać Eksploratorem Windows: wejść do katalogu, wpisać w pole wyszukiwania UKR (bez cudzysłowów) i enter. Pliki, które znajdzie, możesz następnie zaznaczyć i skopiować do innego katalogu, a w drugim rzucie, w taki sam sposób, szukać konkretnych nazwisk czy peseli (na dwa razy, bo - o ile wiem - nie da się tak szukać kilku tekstów na raz).

Jakby nie chciało szukać, to w opcjach zaawansowanych w tym samym miejscu zaznacz "zawartość plików".

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 106
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 2
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]