collapse

Reklama


Autor Wątek: Ból - weryfikacja wsteczna Co ważniejsze ubezpieczony pacjent czy kod autoryzacj  (Przeczytany 13264 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ted

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 250
  • Pomógł? 7
Odp: Ból - weryfikacja wsteczna Co ważniejsze ubezpieczony pacjent czy kod autoryzacj
« Odpowiedź #15 dnia: Stycznia 23, 2013, 21:42:42 pm »
Przeczytaj co napisałem ze prawo do ubezpieczenia PRZEDŁUZA sie o okres zwolnienia jeżeli kończy sie ono w trakcie zwolnienia lekarskiego a nie dostaje nienabytych uprawnień

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Ból - weryfikacja wsteczna Co ważniejsze ubezpieczony pacjent czy kod autoryzacj
« Odpowiedź #16 dnia: Stycznia 23, 2013, 21:43:13 pm »
ted - proponuję Ci cofnąć się do początku i zacząć od podstaw tj przeczytać ustawę o świadczeniach zdrowotnych finansowanych ze środkó publicznych. Najpierw zrozum jaka jest różnica pomiędzy pacjentem ubezpieczonym a uprawnionym do świadczeń. Następnie zapoznaj się z artykułem 67 ust. 6 o którym wcześniej wspomniałem a potem przeczytaj dokładnie na jakiej podstawie uprawniony jest pacjent o którym mowa.

EDIT: przeczytałem dokładnie Twój pierwszy post na ten temat, który zresztą wcześniej zacytowałem. Nie ma w nim mowy o "prawie do ubezpieczenia przedłużanym o okres zwolnienia". Napisałeś o samym zwolnieniu lekarskim. Ponadto mylisz ubezpiecznie z uprawnieniem do świadczeń
« Ostatnia zmiana: Stycznia 23, 2013, 21:46:12 pm wysłana przez mpi »

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9314
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Ból - weryfikacja wsteczna Co ważniejsze ubezpieczony pacjent czy kod autoryzacj
« Odpowiedź #17 dnia: Stycznia 23, 2013, 21:43:45 pm »
To nie moje słowa tylko dyrektora od spraw EWUS w NFZ !!!!Dzisiaj było szkolenie i dokładnie tak wyjaśniała
Uprawnienia do świadczeń przedłuża sie o okres zwolnienia

A nie wyjaśniła, że trzeba wtedy inną podstawę ubezpieczenia podać? Pewnie przypomni sobie jak do niej zadzwonisz i się o to zapytasz.

Dyrektor do spraw Ewuś. Czego to ludzie nie wymyślą :)

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Ból - weryfikacja wsteczna Co ważniejsze ubezpieczony pacjent czy kod autoryzacj
« Odpowiedź #18 dnia: Stycznia 23, 2013, 21:47:58 pm »
Dyrektor do spraw Ewuś. Czego to ludzie nie wymyślą :)

ugryzę się w język tym razem bo zaraz będzie że jestem najgorszy na tym forum...  8)

Offline ted

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 250
  • Pomógł? 7
Odp: Ból - weryfikacja wsteczna Co ważniejsze ubezpieczony pacjent czy kod autoryzacj
« Odpowiedź #19 dnia: Stycznia 23, 2013, 21:53:58 pm »
To nie moje słowa tylko dyrektora od spraw EWUS w NFZ !!!!Dzisiaj było szkolenie i dokładnie tak wyjaśniała
Uprawnienia do świadczeń przedłuża sie o okres zwolnienia

A nie wyjaśniła, że trzeba wtedy inną podstawę ubezpieczenia podać? Pewnie przypomni sobie jak do niej zadzwonisz i się o to zapytasz.

Dyrektor do spraw Ewuś. Czego to ludzie nie wymyślą :)
W podstawie ubezpieczenia jest juz opcja. Osoba której ubezpieczenie skończyło sie w trakcje udzielania świadczeń czy cos  podobnego.
Z tym dyrektorem od Ewus to lekki żart ale jej głownym zadaniem były wszystkie sprawy związane z E_WUŚ

Offline ted

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 250
  • Pomógł? 7
Odp: Ból - weryfikacja wsteczna Co ważniejsze ubezpieczony pacjent czy kod autoryzacj
« Odpowiedź #20 dnia: Stycznia 23, 2013, 22:07:26 pm »
Wiesz o co chodzi a wyrywasz zdanie z kontekstu i piszesz ze to nieprawda. Nigdzie nie napisałem ze zwolnienie lekarskie daje ubezpieczenie
A do tego to nie pacjent podaje ze mu skończyło sie ubezpieczone tylko weryfikacja E-Wus pojawia sie na czerwono.
Ale to raczej nie jest miejsce na czepianie sie słówek wiec nie ma po co piasc kto co napisał tylko raczej wyjaśniać co zrobić aby zaliczył NFZ usługe

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Ból - weryfikacja wsteczna Co ważniejsze ubezpieczony pacjent czy kod autoryzacj
« Odpowiedź #21 dnia: Stycznia 23, 2013, 22:16:20 pm »
Człowieku czy Ty możesz się chwilę nad sobą zastanowić? Czy Twoja konstrukcja pozwala na to?????
Jest dyskusja o pacjencie, który przebywa w szpitalu - jest on uprawniony (nie ubezpieczony!!!!!!!!!!!!!) na podstawie decyzji wójta. Zasiłek chorobowy uprawnia do świadczeń zdrowotnych osoby którym ustało UBEZPIECZENIE a nie uprawnienie do świadczeń!!!!!!! Tłumaczyłem Ci już!!!!!!!! Zapoznaj się jaka jest różnica pomiędzy osobą ubezpieczona a uprawnioną do świadczeń!!!!!!!


Ludzie! Jak się nie znacie albo nie potraficie dobrze zapoznać z problemem to nie zabierajcie głosu i nie wprowadzajcie innych w błąd.

Nie chce mi się już pisać więcej bo w dalszej części swojego posta też piszesz bzdury ale ja już nie mam siły. Idź lepiej do tej swojej Dyrektor ds ewuś na drugie szkolenie...

Offline ted

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 250
  • Pomógł? 7
Odp: Ból - weryfikacja wsteczna Co ważniejsze ubezpieczony pacjent czy kod autoryzacj
« Odpowiedź #22 dnia: Stycznia 23, 2013, 22:35:58 pm »
Człowieku czy Ty możesz się chwilę nad sobą zastanowić? Czy Twoja konstrukcja pozwala na to?????
Jest dyskusja o pacjencie, który przebywa w szpitalu - jest on uprawniony (nie ubezpieczony!!!!!!!!!!!!!) na podstawie decyzji wójta. Zasiłek chorobowy uprawnia do świadczeń zdrowotnych osoby którym ustało UBEZPIECZENIE a nie uprawnienie do świadczeń!!!!!!! Tłumaczyłem Ci już!!!!!!!! Zapoznaj się jaka jest różnica pomiędzy osobą ubezpieczona a uprawnioną do świadczeń!!!!!!!


Ludzie! Jak się nie znacie albo nie potraficie dobrze zapoznać z problemem to nie zabierajcie głosu i nie wprowadzajcie innych w błąd.

Nie chce mi się już pisać więcej bo w dalszej części swojego posta też piszesz bzdury ale ja już nie mam siły. Idź lepiej do tej swojej Dyrektor ds ewuś na drugie szkolenie...


A jaka jest Twoje zdanie. Co powinno sie zrobić w takim przypadku. Bo dyskusja zajeła dwie strony a jasnej odpowiedzi na to pytanie nie widze

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Ból - weryfikacja wsteczna Co ważniejsze ubezpieczony pacjent czy kod autoryzacj
« Odpowiedź #23 dnia: Stycznia 23, 2013, 22:38:02 pm »
Paweł przedstawił już dawno rozwiązanie.

Offline jedin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 649
  • Pomógł? 10
Odp: Ból - weryfikacja wsteczna Co ważniejsze ubezpieczony pacjent czy kod autoryzacj
« Odpowiedź #24 dnia: Stycznia 23, 2013, 23:27:46 pm »
ted jak będziesz w lutym rozliczał się za styczeń to w razie problemów dzwoń do Pani dyrektor od Ewuś  na pewno odbierze..... ;)
p.s trzeba było ją dyktafonem potraktować.....

Offline gustlik

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 14
  • Pomógł? 0
Odp: Ból - weryfikacja wsteczna Co ważniejsze ubezpieczony pacjent czy kod autoryzacj
« Odpowiedź #25 dnia: Stycznia 24, 2013, 19:02:10 pm »
Dzięki za info.
A tam się przejmować

http://kartoflowe-pole.com/2012/jak-ujebac-szpital-wersja-druga-poprawiona/

 potem

kartoflowe-pole.com (ewuś)

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9314
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Ból - weryfikacja wsteczna Co ważniejsze ubezpieczony pacjent czy kod autoryzacj
« Odpowiedź #26 dnia: Stycznia 24, 2013, 20:01:50 pm »
Cytuj
Weryfikacja świadczeń będzie dopiero w lutym bo NFZ nie jest gotowy. Ale szpital musiał być.

I to jest najlepsze podsumowanie nie tylko sytuacji z ewuś ale wszystkiego co fundusz wymyśli.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 135
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9314 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3075 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]