collapse

Reklama


Autor Wątek: Karta pacjenta - ubezpieczenie  (Przeczytany 4234 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kamill

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 27
  • Pomógł? 0
Karta pacjenta - ubezpieczenie
« dnia: Stycznia 05, 2013, 20:08:49 pm »
Witam...

Przeszukałem forum, ale nie znalazłem 100% odpowiedzi na moje pytanie.

Siadłem właśnie do tworzenia listy pacjentów na dzień 1 stycznia 2013r. Wpisując nowego pacjenta na listę na "Karcie pacjenta" dochodzę do pozycji "Ubezpieczenie pacjenta". W zeszłym roku wybierałem tylko w "Podstawie ubezpieczenia", że pacjent ubezpieczony, w "Oddział NFZ" 02 Kuj.- Pom. i było ok. Teraz po wybraniu tych opcji pojawia się komunikat, żeby wypełnić jeszcze pozostałe pola wymagane, tzn. "Dokument uprawniający", ponieważ gdy tego nie wypełnię to pacjent widnieje na liście jako nieubezpieczony i bez oddziału NFZ.

Dodam, że do eWUŚ-ia jeszcze nie jestem - że tak powiem - podpięty, ponieważ nie za bardzo ogarniam temat tych wszystkich uprawnień i utworzenia administratora na SZOI, no ale to jest inna sprawa.

Czy można w ten sposób (bez podania czy pacjent ubezpieczony i bez oddziału NFZ) wykazywać nowo zapisanych pacjentów w roku 2013? Czy nie spowoduje to odrzucenia pacjenta przy weryfikacji?

Będę wdzięczny za jakiekolwiek wskazówki.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9314
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Karta pacjenta - ubezpieczenie
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 05, 2013, 20:14:32 pm »
Dodam, że do eWUŚ-ia jeszcze nie jestem - że tak powiem - podpięty, ponieważ nie za bardzo ogarniam temat tych wszystkich uprawnień i utworzenia administratora na SZOI, no ale to jest inna sprawa.

No to jesteś w czarnej dupie.
Brak potwierdzeń w ewuni z zeszłego tygodnia powoduje, że musisz wpisać jako podstawę ubezpieczenia:
- oświadczenia albo
- dokumentu ubezpieczenia.

Offline kamill

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 27
  • Pomógł? 0
Odp: Karta pacjenta - ubezpieczenie
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 05, 2013, 20:40:15 pm »
Nawet bym powiedział, że w baaaaardzo czarnej  :-\. Czytałem instrukcję dot. eWUŚ, którą mogę ściągnąć ze strony OW, jednak dla mnie - prostego chłopa, który na wszelkie zmiany związane z KS-PPS dostaje drgawek - jest to mało przystępnie napisane. A może po prostu byłem zmęczony i nie zatrybilem - sam nie wiem...

No nic... Dzięki. Gdyby jednak ktoś z Was miał może ochotę napisać mi chociaż w kilku słowach jak wygląda załatwianie sprawy z eWUŚ-iem to byłbym wdzięczny. Wniosek o wydanie upoważnienia wysłałem przez SZOI, następnie dostałem drogą pocztową Upoważnienie i taką informację dołączoną do niego z dalszymi instrukcjami, z których wynika, że trzeba wytypować Lokalnego Administratora Systemu eWUŚ i przesłać jego dane drogą elektroniczną do OW (rozumiem, że te dane trzeba uzupełnić na SZOI).

I w tym momencie gdyby ktoś bardzo przystępnie wytłumaczył mi jak to wszystko dalej wygląda to będę wdzięczny.


Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9314
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Karta pacjenta - ubezpieczenie
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 05, 2013, 20:44:59 pm »
Jak już wytypowałeś lokalnego administratora to we wnioskach jest taki przycisk gdzie dodaje się upoważnienie dla administratora. Klikasz, wybierasz operatora, podajesz pesel i czekasz na zatwierdzenie. Zatwierdzają konta w ten sam dzień. Jak już wniosek dla administratora będzie przyjęty to na ewuś można zalogować się na dane tego administratora. Jak masz więcej użytkowników do sprawdzania to w upoważnieniach dodajesz kolejnych (ale najpierw dodajesz nowych operatorów)
jeżeli coś nie tak to wybacz ale mariola już daje znać o sobie.

Offline eMCeH

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 130
  • Pomógł? 2
  • Świętokrzyski OW NFZ
    • www.compumix.pl
Odp: Karta pacjenta - ubezpieczenie
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 05, 2013, 20:49:48 pm »
czyli nie muszę wysyłać dla pozostałych operatorów oświadczenia i upoważnienia do NFZ, tylko załatwiam to przez SZOI?

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9314
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Karta pacjenta - ubezpieczenie
« Odpowiedź #5 dnia: Stycznia 05, 2013, 20:50:50 pm »
Upoważnienia i oświadczenia dla każdego operatora (i administratora) trzymasz u siebie. Oczywiscie w razie jakby ktoś przylazł na kontrolę.

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Karta pacjenta - ubezpieczenie
« Odpowiedź #6 dnia: Stycznia 05, 2013, 20:56:29 pm »
Witam...

Przeszukałem forum, ale nie znalazłem 100% odpowiedzi na moje pytanie.

Siadłem właśnie do tworzenia listy pacjentów na dzień 1 stycznia 2013r. Wpisując nowego pacjenta na listę na "Karcie pacjenta" dochodzę do pozycji "Ubezpieczenie pacjenta". W zeszłym roku wybierałem tylko w "Podstawie ubezpieczenia", że pacjent ubezpieczony, w "Oddział NFZ" 02 Kuj.- Pom. i było ok. Teraz po wybraniu tych opcji pojawia się komunikat, żeby wypełnić jeszcze pozostałe pola wymagane, tzn. "Dokument uprawniający", ponieważ gdy tego nie wypełnię to pacjent widnieje na liście jako nieubezpieczony i bez oddziału NFZ.

coś ściemniasz :) Odpowiedź jest na tym forum

Offline kamill

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 27
  • Pomógł? 0
Odp: Karta pacjenta - ubezpieczenie
« Odpowiedź #7 dnia: Stycznia 05, 2013, 20:59:53 pm »
jeżeli coś nie tak to wybacz ale mariola już daje znać o sobie.
Spoko, się wie :).

Dzięki za podpowiedzi. Mimo wszystko myślę, że jeszcze w tym wątku padnie kilka pytań z mojej strony, bo od pewnego czasu forum to jedyne miejsce, gdzie mogę otrzymać duże wsparcie.

Pozdrawiam i miłego wieczoru  ;).

Witam...

Przeszukałem forum, ale nie znalazłem 100% odpowiedzi na moje pytanie.

Siadłem właśnie do tworzenia listy pacjentów na dzień 1 stycznia 2013r. Wpisując nowego pacjenta na listę na "Karcie pacjenta" dochodzę do pozycji "Ubezpieczenie pacjenta". W zeszłym roku wybierałem tylko w "Podstawie ubezpieczenia", że pacjent ubezpieczony, w "Oddział NFZ" 02 Kuj.- Pom. i było ok. Teraz po wybraniu tych opcji pojawia się komunikat, żeby wypełnić jeszcze pozostałe pola wymagane, tzn. "Dokument uprawniający", ponieważ gdy tego nie wypełnię to pacjent widnieje na liście jako nieubezpieczony i bez oddziału NFZ.

coś ściemniasz :) Odpowiedź jest na tym forum
Przeczytałem chyba 25 tematów, które się pojawiły w szukajce, ale jakoś nie trafiłem na to, czego chciałem się dowiedzieć. Jeśli był to sory za bałagan.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9314
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Karta pacjenta - ubezpieczenie
« Odpowiedź #8 dnia: Stycznia 05, 2013, 21:04:12 pm »
coś ściemniasz :) Odpowiedź jest na tym forum

Trzaśnij coś dobrego i od razu uznasz, że pytania pojawiają się po raz pierwszy :)
Chyba, że zapomniałem o migrenie :D

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Karta pacjenta - ubezpieczenie
« Odpowiedź #9 dnia: Stycznia 05, 2013, 21:07:28 pm »
Przeczytałem chyba 25 tematów, które się pojawiły w szukajce, ale jakoś nie trafiłem na to, czego chciałem się dowiedzieć. Jeśli był to sory za bałagan.
W dziale KS-PPS jako drugi wątek za przyklejonymi jest temat, którego podobno znaleźć nie można :)
Autorka tego wątku również twierdziła, że nie ma rozwiązania tego problemu :)


Trzaśnij coś dobrego i od razu uznasz, że pytania pojawiają się po raz pierwszy :)
Chyba, że zapomniałem o migrenie :D

Trzasnę się chyba zaraz w łeb  ;)

Offline maciek777

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2200
  • Pomógł? 81
  • Mazowiecki OW
Odp: Karta pacjenta - ubezpieczenie
« Odpowiedź #10 dnia: Stycznia 05, 2013, 21:14:56 pm »

Trzasnę się chyba zaraz w łeb  ;)

Mpi 4 U



 ;)
Wróżbita maciek już nie wróży, bo zamknął się w sobie :p

Offline kamill

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 27
  • Pomógł? 0
Odp: Karta pacjenta - ubezpieczenie
« Odpowiedź #11 dnia: Stycznia 05, 2013, 21:20:17 pm »
No to narobiłem bałaganu :-\. Sory raz jeszcze - jest, faktycznie. A znaleźć nie dało, bo za bardzo zawęziłem wyniki wyszukiwania :-\ :-\ :-\.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 239
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 3
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9314 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3180 Wiadomości
karolweksler
3075 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]