collapse

Reklama


Autor Wątek: Pacjent z innego OW  (Przeczytany 3751 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Pacjent z innego OW
« dnia: Grudnia 30, 2012, 11:33:16 am »
Jak wpisujecie pacjenta z innego OW?
Ja na karcie pacjenta wprowadzam Imię, Nazwisko, PESEL, Adres i Ubezpieczenie - Ubezpieczony i  oddział OW zgodny z zamieszkaniem pacjenta. Z tego co podejrzałem nr OW idzie w raporcie statystycznym. Czy wy wprowadzacie Wasz OW czy terytorialnie zgodny z adresem zamieszkania pacjenta?

Czemu pytam? Obecnie (w wersji 2012.03.4.1) nie ma możliwości wprowadzić ubezpieczenia bez dokumentu uprawniającego. Czyli wypełnienie tylko podstawy ubezpieczenia i oddziału NFZ nie zapisze się. Dajmy na to, że wprowadzę pacjenta bez ubezpieczenia, sprawdzę w eWUŚ i wyjdzie na zielono, wprowadzę usługę to podczas jej wprowadzania na karcie pacjenta uzupełni się ubezpieczenie w następujący sposób: ubezpieczony i Oddział NFZ mój.
Czy będzie to prawidłowe w stosunku do pacjentów z innych OW?

Offline maciek777

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2200
  • Pomógł? 81
  • Mazowiecki OW
Odp: Pacjent z innego OW
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 30, 2012, 11:47:18 am »
Jak wpisujecie pacjenta z innego OW?
Ja na karcie pacjenta wprowadzam Imię, Nazwisko, PESEL, Adres i Ubezpieczenie - Ubezpieczony i  oddział OW zgodny z zamieszkaniem pacjenta. Z tego co podejrzałem nr OW idzie w raporcie statystycznym. Czy wy wprowadzacie Wasz OW czy terytorialnie zgodny z adresem zamieszkania pacjenta?

Czemu pytam? Obecnie (w wersji 2012.03.4.1) nie ma możliwości wprowadzić ubezpieczenia bez dokumentu uprawniającego. Czyli wypełnienie tylko podstawy ubezpieczenia i oddziału NFZ nie zapisze się. Dajmy na to, że wprowadzę pacjenta bez ubezpieczenia, sprawdzę w eWUŚ i wyjdzie na zielono, wprowadzę usługę to podczas jej wprowadzania na karcie pacjenta uzupełni się ubezpieczenie w następujący sposób: ubezpieczony i Oddział NFZ mój.
Czy będzie to prawidłowe w stosunku do pacjentów z innych OW?

Nie no ja daję nr OW w którym, pacjent mieszka/jest ubezpieczony.
Wróżbita maciek już nie wróży, bo zamknął się w sobie :p

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3180
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Pacjent z innego OW
« Odpowiedź #2 dnia: Grudnia 30, 2012, 17:52:31 pm »
Ja też tak zawsze robię i nie było problemu, ale od stycznia to kto wie jak to ma wyglądać w PPS :(
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline izka654

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
  • Pomógł? 0
Odp: Pacjent z innego OW
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 02, 2013, 10:02:29 am »
Uzytkownik mpi ma rację. Ja też uzupełniam w Ks-pps grudzień i stoję przed problemem dopisania 4 nowych pacjentów z innych oddziałów nfz ... :-( System nie chce przepuścić bez wpisania dokumentu uprawniającego, a to musi być inny oddział, a nie nasz. Czy ktos wie jak to obejść? Zastanawiam się gdzie zadzwonić, żeby się dowiedzieć co z tym fantem zrobić...

Offline Edward_B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2935
  • Pomógł? 154
Odp: Pacjent z innego OW
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 02, 2013, 13:01:41 pm »
ja robiłem tak wprowadzałem pacjenta przez rejestrację świadczenia i wtedy normalnie wpisuję nazwisko imię pesel i adres bez wybierania oddziału i ok i oddział się sam nanosi
Edward z Kętrzyna

Offline izka654

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
  • Pomógł? 0
Odp: Pacjent z innego OW
« Odpowiedź #5 dnia: Stycznia 02, 2013, 13:40:58 pm »
Tak, oddział się sam nanosi ale nasz, a tu jest mowa o innym oddziale!!! W nowej wersji 2012.03.4.1 nie ma możliwości wprowadzić osoby z innego oddziału nfz bez dokumentu uprawniającego do świadczenia. Jak wprowadzam usługę to podczas jej wprowadzania na karcie pacjenta uzupełni się ubezpieczenie w następujący sposób: ubezpieczony i oddział nfz mój.
Nie będzie to prawidłowe w stosunku do pacjentów z innych oddziałów... Nadal nie wiem co z nimi zrobić :-\

Offline izka654

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
  • Pomógł? 0
Odp: Pacjent z innego OW
« Odpowiedź #6 dnia: Stycznia 02, 2013, 14:35:09 pm »
Rozmawiałam właśnie z osobą z Kamsoftu i poradzono mi nie wpisywać innego oddziału, zostawić nasz oddział i tyle. Nie potwierdzono mi też czy będzie to prawidłowo. Tak więc ja zostawiam nasz oddział nfz i wysyłam raporty za grudzień i zobaczymy co na to "bogowie" ;)

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: Pacjent z innego OW
« Odpowiedź #7 dnia: Stycznia 02, 2013, 16:16:59 pm »
Rozmawiałam właśnie z osobą z Kamsoftu i poradzono mi nie wpisywać innego oddziału, zostawić nasz oddział i tyle. Nie potwierdzono mi też czy będzie to prawidłowo. Tak więc ja zostawiam nasz oddział nfz i wysyłam raporty za grudzień i zobaczymy co na to "bogowie" ;)

gratuluje panom z Kamsoftu ..
na pewno będzie to baaaardzo poprawne dla pacjentów w POZ na produkcie
"Świadczenia Lekarza Poz Udzielane W Stanach Nagłych Zachorowań Ubezpieczonym Spoza Ow Oraz Z Terenu Ow, Ale Spoza Gminy Własnej I Sąsiadujących I Spoza Listy Zadeklarowanych Pacjentów"

pozdrawiam

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Pacjent z innego OW
« Odpowiedź #8 dnia: Stycznia 02, 2013, 17:45:06 pm »
Weryfikację taka usługa powinna przejść, gdyż zaliczają się do niej nie tylko pacjenci z innych OW ale także z naszego tylko z gmin innych niż własna i sąsiednie. Więc system NFZ raczej się nie przyczepi do tego nr OW, tylko czy kiedyś ktoś inny na to nie zwróci uwagi i nie każe korygować?
Nie wiem na jakiej zasadzie są rozliczani tacy pacjenci. Czy jeden oddział występuje do drugiego o zwrot pieniędzy? Jeśli nie to nr OW nie miał by na nic wpływu.

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: Pacjent z innego OW
« Odpowiedź #9 dnia: Stycznia 02, 2013, 20:14:07 pm »
Weryfikację taka usługa powinna przejść, gdyż zaliczają się do niej nie tylko pacjenci z innych OW ale także z naszego tylko z gmin innych niż własna i sąsiednie. Więc system NFZ raczej się nie przyczepi do tego nr OW, tylko czy kiedyś ktoś inny na to nie zwróci uwagi i nie każe korygować?
Nie wiem na jakiej zasadzie są rozliczani tacy pacjenci. Czy jeden oddział występuje do drugiego o zwrot pieniędzy? Jeśli nie to nr OW nie miał by na nic wpływu.

nie bój nic .. już NFZ znajdzie sposób żeby udupić takie świadczenia
nam właśnie niedawno udupili kilka takich POZowych wizyt z 2010 roku twierdząc, że pacjenci wg nich byli z naszej gminy i się nie należało ..
i możesz się z nimi kłócić .. drogi odwołania nie ma bo oni takie info mają z systemu i tyle .. a że niektórych pacjentów znamy nawet osobiście i mieszkają w gminach dalej i mają papiery w porządku to już nikogo nie interesuje .. kasę trzeba było oddać

pozdrawiam

Offline maciek777

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2200
  • Pomógł? 81
  • Mazowiecki OW
Odp: Pacjent z innego OW
« Odpowiedź #10 dnia: Stycznia 02, 2013, 20:17:54 pm »
A nie można wyeedytować tego nr OW ręcznie w raporcie...?
Wróżbita maciek już nie wróży, bo zamknął się w sobie :p

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Pacjent z innego OW
« Odpowiedź #11 dnia: Stycznia 02, 2013, 20:27:21 pm »
Sorry ale ja nie mam czasu bawić się i w przychodniach poprawiać ręcznie raporty XML :) W ten sposób to ja bym połowy przychodni nie zrobił...

Online Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9315
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Pacjent z innego OW
« Odpowiedź #12 dnia: Stycznia 02, 2013, 20:31:49 pm »
W życiu nie widziałem, żeby kwestionowali inny oddział pacjenta.

Offline maciek777

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2200
  • Pomógł? 81
  • Mazowiecki OW
Odp: Pacjent z innego OW
« Odpowiedź #13 dnia: Stycznia 02, 2013, 20:40:51 pm »
Sorry ale ja nie mam czasu bawić się i w przychodniach poprawiać ręcznie raporty XML :) W ten sposób to ja bym połowy przychodni nie zrobił...

Zawsze to jakiś sposób, zamiast korekty robić ;)
Wróżbita maciek już nie wróży, bo zamknął się w sobie :p

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 239
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 10
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9315 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3180 Wiadomości
karolweksler
3075 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]