collapse

Reklama


Autor Wątek: EWUŚ - jakieś pomysły organizacyjne?  (Przeczytany 78162 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Monia

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 245
  • Pomógł? 3
Odp: EWUŚ - jakieś pomysły organizacyjne?
« Odpowiedź #60 dnia: Grudnia 25, 2012, 16:35:38 pm »
Skoro ręczne zapisywanie kodów autoryzacji z e-wuś odpada,to czy przynajmniej pomoże zapisywanie tych kodów na dysku komputera,a potem po wykupieniu potrzebnego modulu(89zł),będę mogła przenieść je do ksppsa przy wprowadzaniu pacjentów za cały tydzień w weekend? Prosze o podpowiedź.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9314
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: EWUŚ - jakieś pomysły organizacyjne?
« Odpowiedź #61 dnia: Grudnia 25, 2012, 16:56:57 pm »
Skoro chcesz wykupic modul integracyjny to po co zapisywac na dysku poswiadczenia skoro mozna od razu klepac pesele w serwusiu.

Wysyłane z mojego LT26i za pomocą Tapatalk 2

Offline Monia

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 245
  • Pomógł? 3
Odp: EWUŚ - jakieś pomysły organizacyjne?
« Odpowiedź #62 dnia: Grudnia 25, 2012, 18:05:58 pm »
Wcale nie chcę wykupywać tego modułu,ale czy bez niego przeniosę pliki kodów autoryzacji z dysku komputera do ksppsa?Proszę o podpowiedź.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9314
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: EWUŚ - jakieś pomysły organizacyjne?
« Odpowiedź #63 dnia: Grudnia 25, 2012, 18:22:55 pm »
No właśnie chyba nie da rady.

Cytuj
Możliwość zamawiania modułu zostanie uruchomiona w styczniu 2013 roku. Moduł zapewnia automatyczną współpracę z systemem SerWUŚ oraz import ręcznie zapisanych dokumentów potwierdzających uprawnienia ze strony https://ewus.nfz.gov.pl.


Offline robak

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 28
  • Pomógł? 0
Odp: EWUŚ - jakieś pomysły organizacyjne?
« Odpowiedź #64 dnia: Grudnia 25, 2012, 18:49:49 pm »
czyli ten moduł o którym pisze Monia jest niezbędny?

( u mnie opieka domowa OPH o SPO )

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9314
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: EWUŚ - jakieś pomysły organizacyjne?
« Odpowiedź #65 dnia: Grudnia 25, 2012, 19:33:06 pm »
Zależy jak sprawdzane są PESEL-e i wpisywane świadczenia.
Jeżeli nie wpisujesz świadczeń bezpośrednio do programu w dniu przyjęcia bądź jest kilka miejsc gdzie się takie świadczenia wpisuje to może być ciężko bez tego.
U mnie większość lekarzy twardo trzyma się papieru i końca miesiąca, więc będą musieli zapłacić.

Offline Tomasz

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 187
  • Pomógł? 5
Odp: EWUŚ - jakieś pomysły organizacyjne?
« Odpowiedź #66 dnia: Grudnia 25, 2012, 20:21:11 pm »
jedna rzecz mnie zastanawia mam kilka osób które pracują w rejestracji i będę sprawdzać uprawnienia, ewuś i serwuś każda z nich musi mieć osobno, to oznacza, że po wpisaniu świadczeń do kspps na koniec miesiące będę musiał z synchronizować kspps z kilkoma kontami serwuś tak? serwuś nie zwariuje? nie widzę na stronie kamsoftu odpowiedzi a jakoś tak w święta mam więcej czasu na planowanie organizacji pracy poradni ;)

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9314
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: EWUŚ - jakieś pomysły organizacyjne?
« Odpowiedź #67 dnia: Grudnia 25, 2012, 20:41:33 pm »
Podejrzewam ze w tym modulee wpiszesz dane konta i wtedy program pobierze zapisane dane i tak dla kazdego konta. Niestety dowiemy sie tego jak ten modul sie pojawi. Na razie mozemy zgadywac jak to bedzie wygladalo. No chyba, ze ktos zadzwoni i sie dowie.

Wysyłane z mojego LT26i za pomocą Tapatalk 2

Offline robak

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 28
  • Pomógł? 0
Odp: EWUŚ - jakieś pomysły organizacyjne?
« Odpowiedź #68 dnia: Grudnia 25, 2012, 22:23:27 pm »
...U mnie większość lekarzy twardo trzyma się papieru i końca miesiąca, więc będą musieli zapłacić... jeżeli dobrze rozumiem, za dodatkową "robótkę" zapłacić, tak?

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9314
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: EWUŚ - jakieś pomysły organizacyjne?
« Odpowiedź #69 dnia: Grudnia 26, 2012, 00:29:31 am »
Zapłacić za serwuś. Dla mnie to nie jest więcej roboty.

Offline kojot_76

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 68
  • Pomógł? 1
Odp: EWUŚ - jakieś pomysły organizacyjne?
« Odpowiedź #70 dnia: Grudnia 26, 2012, 13:08:33 pm »
Witam
Czy ktos moze powiedziec na jakiej podstawie moga byc odrzucone swiadczenia nie potwierdzone
sprawdzeniem ubezpieczenia pacjenta e e-WUS w dniu udzielenia swiadczenia?


Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9314
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: EWUŚ - jakieś pomysły organizacyjne?
« Odpowiedź #71 dnia: Grudnia 26, 2012, 14:07:09 pm »
Witam
Czy ktos moze powiedziec na jakiej podstawie moga byc odrzucone swiadczenia nie potwierdzone
sprawdzeniem ubezpieczenia pacjenta e e-WUS w dniu udzielenia swiadczenia?


Może to:
Cytuj
15) Fundusz nie może odmówić świadczeniodawcy sfinansowania świadczenia opieki zdrowotnej z powodu braku prawa do świadczeń opieki zdrowotnej osoby, która uzyskała to świadczenie, albo żądać od niebędącej świadczeniodawcą osoby uprawnionej w rozumieniu art. 2 pkt 14 ustawy o refundacji zwrotu kosztów świadczenia opieki zdrowotnej poniesionych przez Fundusz pomimo braku prawa do świadczeń opieki zdrowotnej osoby, która uzyskała to świadczenie na podstawie recepty wystawionej przez osobę uprawnioną, jeżeli:
1) w dniu udzielenia tego świadczenia potwierdził, w sposób określony w ust. 3, prawo świadczeniobiorcy do świadczeń opieki zdrowotnej albo świadczeniobiorca ten w tym dniu przedstawił dokument potwierdzający prawo do świadczeń opieki zdrowotnej lub złożył oświadczenie, o którym mowa w ust. 6,
2) świadczeniobiorca w terminie przedstawił dokument potwierdzający prawo do świadczeń opieki zdrowotnej lub złożył oświadczenie, o którym mowa w ust. 6, w przypadkach określonych w ust. 11

http://www.infor.pl/dziennik-ustaw,rok,2012,nr,174/poz,1016.html

Z tego by wynikało, że jeżeli nie potwierdzisz w dniu udzielania świadczenia, bądź nie będziesz miał żadnego innego papieru to fundusz może odmówić sfinansowania.

Offline neelix

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 991
  • Pomógł? 39
Odp: EWUŚ - jakieś pomysły organizacyjne?
« Odpowiedź #72 dnia: Grudnia 27, 2012, 20:05:50 pm »
A w przypadku opieki domowej (hospicjum domowe,pielęgniarska opieka długoterminowa) to w końcu kiedy należy sprawdzać? W dniu każdej wizyty u pacjenta w domu ?

Pytał ktoś u źródła tj oddziale? Bo nie wiem czy dzwonić i właściwie jak już to do kogo. Raczej dla własnej satysfakcji i ciekawości co odpowie Pani z drugiej strony telefonu jak zapytam kto ma przychodzić w niedziele i święta do pracy i sprawdzać uprawnienia i czy ona by przyszła. Złośliwość ludzka nie zna granic.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9314
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: EWUŚ - jakieś pomysły organizacyjne?
« Odpowiedź #73 dnia: Grudnia 27, 2012, 20:10:06 pm »
Ja dla własnego świętego spokoju będę sprawdzał codziennie. Zadzwonisz do funduszu i odpowiedzą, że nie trzeba a później okaże się, że jednak trzeba i co wtedy? Będziesz dzwonił z pretensjami? Do kogo? Dowiesz się, że "oni nigdy czegoś takiego nie mówili".
Lepiej do pierwszego rozliczenia trzaskać codziennie. Może później wyjdzie, że nie trzeba i będziemy się cieszyć.

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3178
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: EWUŚ - jakieś pomysły organizacyjne?
« Odpowiedź #74 dnia: Grudnia 27, 2012, 20:21:51 pm »
Ciekawe czy w PPS dodadzą funkcję weryfikacji ubezpieczenia dla wszystkich pacjentów zadeklarowanych do POZ? Jak tak, to trzeba będzie pomyśleć o stworzeniu jakiegoś automatu, który zgodnie z wytycznymi zrobi to w nocy. Z tego co ktoś napisał to eWUŚ ma ustawiony limit chyba na 1 tysiąc sprawdzeń na dobę na operatora, więc trzeba by było jeszcze pomyśleć o automatycznym przelogowywaniu operatora :)
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 124
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9314 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3075 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]