collapse

Reklama


Autor Wątek: eWUŚ [2]  (Przeczytany 65444 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3180
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: eWUŚ [2]
« Odpowiedź #120 dnia: Grudnia 31, 2012, 20:44:07 pm »
wgranie umowy x liczba świadczeniodawców
konfiguracja modułu POZ x liczba świadczeniodawców x liczba operatorów

trochę tego w Twoim przypadku wyjdzie i to zakładając, że wszystko pójdzie zgodnie z planem. Ja dzisiaj u siebie na testowym laptopie zaktualizowałem PPSa do najnowszej wersji i coś chyba z bazą mi namieszało bo same błędy podczas korzystania z PPSa się pojawiają. Nawet czysta instalacja i przywrócenie bazy nie pomaga. Zaryzykowałem na wersji produkcyjnej i poszło bez problemu :)
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: eWUŚ [2]
« Odpowiedź #121 dnia: Grudnia 31, 2012, 21:25:54 pm »
Do tego należy dodać aktywowanie deklaracji do nowej umowy x liczba świadczeniodawców  :)

A co do konfiguracji modułu POZ to w ADMIN przy zmiennej umowa dla poz wywalam wszystkich operatorów i dla pozycji - (czy li dla wszystkich) ustawiam tą samą umowę. Tak to bym się pochlastał.

Offline maciek777

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2200
  • Pomógł? 81
  • Mazowiecki OW
Odp: eWUŚ [2]
« Odpowiedź #122 dnia: Grudnia 31, 2012, 22:07:55 pm »
Do tego należy dodać aktywowanie deklaracji do nowej umowy x liczba świadczeniodawców  :)

A co do konfiguracji modułu POZ to w ADMIN przy zmiennej umowa dla poz wywalam wszystkich operatorów i dla pozycji - (czy li dla wszystkich) ustawiam tą samą umowę. Tak to bym się pochlastał.



 8) 8) 8)

Wróżbita maciek już nie wróży, bo zamknął się w sobie :p

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: eWUŚ [2]
« Odpowiedź #123 dnia: Stycznia 03, 2013, 12:07:15 pm »
No i się zaczyna. Rozmowa telefoniczna:
- dlaczego nie mogę wybrać miejsca wykonywania usług?
- przecież mówiłem kilka dni temu, że nie będzie umów i nie będzie możliwości wprowadzania usług. Dlatego trzeba póki co tylko sprawdzać pacjentów. Sprawdza Pani?
- oczywiście
(tu mnie coś tknęło)
- w programie?
- nie na stronie eWUŚ
- przecież tłumaczyłem, że na stronie nie sprawdzamy tylko w programie
- ale tam łatwiej...

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9314
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: eWUŚ [2]
« Odpowiedź #124 dnia: Stycznia 03, 2013, 12:10:29 pm »
Daj im komunikat z centrali:

Przypominamy, że "Kod autoryzacji" przekazywany świadczeniodawcy przez system eWUŚ w ramach zapytania o uprawnienia pacjenta jest elementem, który będzie weryfikowany przy rozliczaniu świadczeń i powinien zostać przesłany w komunikacie sprawozdawczo-rozliczeniowym (XML) do właściwego oddziału Funduszu. W związku z tym wszystkie kody otrzymane w wyniku zapytań o uprawnienia pacjentów powinny zostać zapisane i zapamiętane w systemie informatycznym świadczeniodawcy.

To powinien czy musi :)

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: eWUŚ [2]
« Odpowiedź #125 dnia: Stycznia 03, 2013, 12:17:09 pm »
Najśmieszniejsze jest to, że nikomu nie pokazywałem strony, właśnie po to żeby tam nie sprawdzali. Oni sobie i tak znaleźli.

Tłumaczyłem, że po sprawdzeniu w programie zapisują się dane które muszą być przesłane do NFZ. Oni i tak swoje...

Offline Arek Burczynski

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 28
  • Pomógł? -1
Odp: eWUŚ [2]
« Odpowiedź #126 dnia: Stycznia 03, 2013, 12:19:03 pm »
Witam. Mało nas pracuje w dziale, i na koniec roku było trochę za dużo do zrobienia, więc sprawozdawczością zająłem się dziś, czytam wątki o ewuś od 5 godzin i chyba posiwiałem, ale nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, czy jak zaczniemy wprowadzać od przyszłego tygodnia świadczenia z tego tygodnia bez tych potwierdzeń, muszę wybrać każdemu z "urzędu" oświadczenie, ale kserokopię tych oświadczeń będę wysyłał tylko "czerwonych" pacjentów tak ??

Aha, a jak się ma sprawa z pielęgniarkami POZ, sprawozdaję tylko co miesiąc listę i ten załącznik co i ile było w miesiącu, tam jakieś potwierdzenia obowiązują ?

Z góry dzięki bardzo za odpowiedź, to jest masakra jakaś

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9314
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: eWUŚ [2]
« Odpowiedź #127 dnia: Stycznia 03, 2013, 12:22:48 pm »
Witam. Mało nas pracuje w dziale, i na koniec roku było trochę za dużo do zrobienia, więc sprawozdawczością zająłem się dziś, czytam wątki o ewuś od 5 godzin i chyba posiwiałem, ale nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, czy jak zaczniemy wprowadzać od przyszłego tygodnia świadczenia z tego tygodnia bez tych potwierdzeń, muszę wybrać każdemu z "urzędu" oświadczenie, ale kserokopię tych oświadczeń będę wysyłał tylko "czerwonych" pacjentów tak ??

Na obecną chwilę żadnych papierów nie wysyłamy. Może później będą chcieli jak się okaże, że pacjent jest rzeczywiście nieubezpieczony.
Takich czerwonych pacjentów to trzeba od razu wysyłać do płatnika niech wyjaśniają swój status to następnym razem jak przyjdą to może już na zielono będą.

Aha, a jak się ma sprawa z pielęgniarkami POZ, sprawozdaję tylko co miesiąc listę i ten załącznik co i ile było w miesiącu, tam jakieś potwierdzenia obowiązują ?

Deklaracji się nie potwierdza. Ale jeżeli pacjenci pokazują się na czerwono to lepiej ich poinformować, żeby coś z tym zrobili bo nie wiadomo jak to później będzie.

Offline devgron

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 222
  • Pomógł? 3
  • If u know what I mean
Odp: eWUŚ [2]
« Odpowiedź #128 dnia: Stycznia 03, 2013, 12:25:37 pm »
Lepiej mam.
Odpowiedź z OW Bydgoszcz:
-Czu muszę na SPO oraz Oddziale Rehabilitacji (21dni) sprawdzać dzień w dzień uprawnienia pacjenta?
- Nie. Tylko przy przyjęciu

Co ciekawsze pojawił się 27 grudnia komunikat dla uzdrowisk :O
Przecież w Uzdrowiskach (UZD) skierowania przysyła sam wielki NFZ... Co ja mam do tego  czy to oni się podłożyli?!

Opiszcie jak robicie to bo ja osiwieje... 24 lata i już siwy?!

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9314
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: eWUŚ [2]
« Odpowiedź #129 dnia: Stycznia 03, 2013, 12:30:23 pm »
Lepiej mam.
Odpowiedź z OW Bydgoszcz:
-Czu muszę na SPO oraz Oddziale Rehabilitacji (21dni) sprawdzać dzień w dzień uprawnienia pacjenta?
- Nie. Tylko przy przyjęciu

Jak to będzie to ani my ani oni jeszcze nie wiedzą. Czy jak się powołasz później na taką odpowiedź to przejdą świadczenia bez dokumentów ubezpieczniowych?

Co ciekawsze pojawił się 27 grudnia komunikat dla uzdrowisk :O
Przecież w Uzdrowiskach (UZD) skierowania przysyła sam wielki NFZ... Co ja mam do tego  czy to oni się podłożyli?!

A uzdrowiska nie rozliczają się inaczej?
Sprawdzenie uprawnień pacjenta do świadczeń opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych w systemie eWUŚ dokonywane będzie jeden raz dziennie dla wszystkich osób w turnusie, a raport zwrotny będzie przekazywany świadczeniodawcy za pośrednictwem Systemu Rozliczeń Uzdrowisk.

Opiszcie jak robicie to bo ja osiwieje... 24 lata i już siwy?!

Ja już dałem wszystkim zainteresowanym znać, że mają zbierać dokumenty od pacjentów. Mam nadzieję, że wyrobią się do końca miesiąca. Do tego w razie czego klepię wszystkie pesele w nerwusiu, chociaż i tutaj nie wiadomo jak to będzie później z tymi potwierdzeniami :D

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: eWUŚ [2]
« Odpowiedź #130 dnia: Stycznia 03, 2013, 12:31:58 pm »
U mnie w NFZ jedną przychodnię poinformowali, żeby czerwonych pacjentów nie przysyłać do nich tylko brać oświadczenia.
Inni znowu się dowiedzieli, że z oświadczeniami należy udać się do NFZ w celu poprawienia w eWUŚ.

Normalnie kpiny jakieś...

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9314
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: eWUŚ [2]
« Odpowiedź #131 dnia: Stycznia 03, 2013, 12:32:50 pm »
Przecież fundusz sam pisał, żeby broń boże nie wysyłać pacjentów do nich tylko do płatnika składek. Pewnie boją się tych wszystkich wyzwisk :D

Offline devgron

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 222
  • Pomógł? 3
  • If u know what I mean
Odp: eWUŚ [2]
« Odpowiedź #132 dnia: Stycznia 03, 2013, 13:09:31 pm »
No dobrze ale czy dodanie legitymacji rencisty/emeryta lub innej podstawy ubezpieczenia wyeliminuje problem nie sprawdzenia statusu pacjenta w ewus?
1 oraz 2 stycznia u mnie nikt nie sprawdzal statusow i nigdzie nie mam tego odnotowanego.
Rozmawialem wlasnie z kamsoftem i wedlug nich w SPO oraz  u mnie oddziale rehabilitacji sprawdzenie musi odbyc sie codzien!
Wiec ponawiam moje pytanie odnoscie uzupelniania legitymacji? Czy jest to podstawa do odrzucenia mi swiadczen?
Mi juz rece opadaja.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9314
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: eWUŚ [2]
« Odpowiedź #133 dnia: Stycznia 03, 2013, 13:17:47 pm »
Wpisujesz wymagane dane dla dokumentu jaki masz i jeżeli okres ważności tego dokumentu pokrywa pobyt to wszystko ok.
Sprawdzanie w ewuś nie jest przecież obowiązkowe.

Offline gringo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 815
  • Pomógł? 22
  • Zachodniopomorski OW
Odp: eWUŚ [2]
« Odpowiedź #134 dnia: Stycznia 03, 2013, 13:34:40 pm »
Nie chcę być złym prorokiem, ale jakoś nie mogę uwierzyć, że pacjent bez wprowadzonego dokumentu ubezpieczenia, tylko z potwierdzeniem eWuś zostanie rozliczony. Zobaczycie, finał będzie taki, że trzeba będzie wszystkim wprowadzać dokument i jeszcze to potwierdzić eWusiem  :o  obym się mylił  :(
Przepraszamy. Taras widokowy nieczynny. Najbliższy czynny taras widokowy dla odprowadzających we Wrocławiu!

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 135
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9314 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3180 Wiadomości
karolweksler
3075 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]