collapse

Reklama


Autor Wątek: SPO i ubezpieczenie eWUŚ od 1 stycznia 2013 - codzienne sprawdzanie !  (Przeczytany 6671 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline robson007

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 34
  • Pomógł? 0
witam,
od 1 stycznia 2013 do każdej usługi/porady no to i do osobodnia podajemy kod sprawdzenia ubezpieczenia (z eWUŚ).
Czyli np. 60 pacjentów codziennie trzeba kliknąć aby pobrać potwierdzenie ubezpieczenia aby rozliczyć na koniec miesiąca. Codziennie czyli również weekend!?
Taka sama sytuacja w hospicjum, szpitalu itp tam gdzie jest osobodzień i jak do tego się mają oświadczenia gdzie pacjent w hospicjum w domu tak nie za bardzo ma możliwości no chyba że jego opiekun - a jak jest sam.

Pozdrawiam

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9315
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW

Offline robson007

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 34
  • Pomógł? 0
REH i eWUŚ od stycznia 2013
« Odpowiedź #2 dnia: Grudnia 13, 2012, 12:53:30 pm »
witam,
może ktoś pomyśli że to nie ten dział ale chodzi i o rozliczenia od 1 stycznia 2013 do każdego dnia zabiegów podajemy kod sprawdzenia ubezpieczenia (z eWUŚ).
Czyli np. 60 pacjentów codziennie trzeba kliknąć aby pobrać potwierdzenie ubezpieczenia aby rozliczyć cykl w przypadku fizjoterapii ambulatoryjnej.
Czy ktoś jakieś szczegóły czy tak będzie?

Pozdrawiam

Offline dobie

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 371
  • Pomógł? 8
  • Podlasie
Odp: SPO i ubezpieczenie eWUŚ od 1 stycznia 2013 - codzienne sprawdzanie !
« Odpowiedź #3 dnia: Grudnia 13, 2012, 13:41:30 pm »
czytaj to co w linku powyżej

i czekamy co wymysli i da do przetestowania dostawca oprogramowania.

Offline pokerzysta

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 172
  • Pomógł? -2
Odp: SPO i ubezpieczenie eWUŚ od 1 stycznia 2013 - codzienne sprawdzanie !
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 05, 2013, 17:20:11 pm »
Witam, przeszukałem forum ewusi i nie znalazłem odpwoiedzi - więc pytam: czy juz macie może rozwiązanie jak w kspps codziennie hurtowo przeklikac 60-100 pacjentów, którzy znajdują się w SPO? mam umowę na ŚWIADCZENIA W PIELĘGNIARSKIEJ OPIECE DŁUGOTERMINOWEJ DOMOWEJ. NFZ każe codziennie sprawdzac uprawneinia pacjentów. I co mam codziennie klkac - co NFZ zapłaci mi za to? Moze ktoś ma tutaj na to jakąś pigułkę?

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9315
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: SPO i ubezpieczenie eWUŚ od 1 stycznia 2013 - codzienne sprawdzanie !
« Odpowiedź #5 dnia: Stycznia 05, 2013, 17:21:58 pm »
Albo dokumenty ubezpieczeniowe albo czekać na http://forumpps.pl/index.php?topic=6015.msg37873#msg37873

Offline devgron

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 222
  • Pomógł? 3
  • If u know what I mean
Odp: SPO i ubezpieczenie eWUŚ od 1 stycznia 2013 - codzienne sprawdzanie !
« Odpowiedź #6 dnia: Stycznia 05, 2013, 19:53:21 pm »
Albo dokumenty ubezpieczeniowe albo czekać na http://forumpps.pl/index.php?topic=6015.msg37873#msg37873

No tak wszystko fajnie i chwała za ten program jeżeli powstanie i będzie na licencji która będzie uprawniała do użytku zarobkowego.
Ale czy na dane "wyplute przez ten program" czyli jak rozumiem potwierdzenia .xml nie będzie potrzebny zakup dodatkowej licencji importu dla kspps? Bo wydaje mi się że tak.

Witam, przeszukałem forum ewusi i nie znalazłem odpwoiedzi - więc pytam: czy juz macie może rozwiązanie jak w kspps codziennie hurtowo przeklikac 60-100 pacjentów, którzy znajdują się w SPO? mam umowę na ŚWIADCZENIA W PIELĘGNIARSKIEJ OPIECE DŁUGOTERMINOWEJ DOMOWEJ. NFZ każe codziennie sprawdzac uprawneinia pacjentów. I co mam codziennie klkac - co NFZ zapłaci mi za to? Moze ktoś ma tutaj na to jakąś pigułkę?
Co do Twojego pytania to ja robię to tak:
1. wypełniam dokładnie podstawę ubezpieczenia w karcie pacjenta
2. Codziennie (sobota, niedziela) łączę sie zdalnie z komputerem w pracy i przeklikuje ręcznie 40 pacjentów SPO + 20 (jak narazie) pacjentów Oddziału rehabilitacji ogólnoustrojowej + 10 (jak narazie) pacjentów fizjoterapii ambulatoryjnej.

Jak to robię organizacyjnie. Jeżeli macie lepsze pomysły chętnie wysłucham.
Codziennie u mnie w szpitalu jest ktoś na recepcji. Dzwonie pytam czy ktoś dojechał, ktoś wyjechał, komuś się zmarło. Jeżeli nie to jest okej bo nic w puli peseli się nie zmienia.
Otwieram plik spo_ewus.xml gdzie mam takie dane jak:
-pesel
-nazwisko
-imie
-(ambulatoryjni data rozpoczęcia zabiegów)
I teraz ręcznie przeklepuje dane pesel w ROZLICZENIA>PACJENCI i klikam sprawdz ewus.

Więc jeżeli ktoś ma to lepiej opracowane chętnie posłucham. Dla mnie nie jest to jakoś wyjątkowo męczące ale jednak jest ten wymóg że raz dziennie trzeba osoby sprawdzać.
"Podobno" w moim OW Bydgoszcz słyszeli już o zmianie w związku z tym wymogiem. Ale dopóki nie widzę tego na piśmie nie wierze.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9315
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: SPO i ubezpieczenie eWUŚ od 1 stycznia 2013 - codzienne sprawdzanie !
« Odpowiedź #7 dnia: Stycznia 05, 2013, 20:02:08 pm »
Teoretycznie jeżeli wypełnisz podstawę ubezpieczenia podając dokument to nie musisz klikać codziennie sprawdzenia (to tak w teorii, a jak to będzie to dowiemy się ... 1 lutego)
Do tego ponoć ma być opcja sprawdzania wszystkich aktualnie przebywających w szpitalu pacjentów. Kiedy będzie... nie wiadomo.

Offline devgron

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 222
  • Pomógł? 3
  • If u know what I mean
Odp: SPO i ubezpieczenie eWUŚ od 1 stycznia 2013 - codzienne sprawdzanie !
« Odpowiedź #8 dnia: Stycznia 05, 2013, 20:23:21 pm »
Teoretycznie jeżeli wypełnisz podstawę ubezpieczenia podając dokument to nie musisz klikać codziennie sprawdzenia (to tak w teorii, a jak to będzie to dowiemy się ... 1 lutego)
Do tego ponoć ma być opcja sprawdzania wszystkich aktualnie przebywających w szpitalu pacjentów. Kiedy będzie... nie wiadomo.

Teoretycznie dla spokoju (a i tak bardziej spokojny nie jestem) powinno wystarczyć wprowadzenie podstawy ubezpieczenia. Żeby przykro się nie przekonać właśnie 1 lutego że to była teoria a praktyka praktyką (PRZECIEŻ DALIŚMY WAM NASZ NAJLEPSZY WYTWÓR NASZYCH NAJZNAKOMITSZYCH) robie to metodą dwa kondony na wacka (czyli i to i to.
Tak mi również w kamsofcie odpowiedzieli że dla pacjentów długoterminowych świadczeń udostępnią taką "funkcjonalność". Będzie ona zbierała pacjentów bez daty końca świadczeń i automatycznie sprawdzała uprawnienia. Lecz to informacja o rzeczach w czasie przyszłym która o dziwo wcale nie musi wejść w życie.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 205
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 2
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9315 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3180 Wiadomości
karolweksler
3075 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]