collapse

Reklama


Autor Wątek: Lista deklaracji  (Przeczytany 9304 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline j00ls

  • Global Moderator
  • Super Specjalista
  • *****
  • Wiadomości: 380
  • Pomógł? 11
Lista deklaracji
« dnia: Listopada 24, 2008, 22:39:50 pm »
Uprzejmie proszÄ? (kamsoft) o do??o??enie mo??liwo??ci przerwania zapisu raportu deklaracji. Do szewskiej pasji doprowadza mnie sytuacja, kiedy po wszelkich mo??liwych weryfikacjach, tu?? przed zapisem ww raportu, otrzymujÄ? komunikat o tym, ??e pacjent X nie ma np. wype??nionego pola z adresem - po czym program przystÄ?puje do zapisu na dysku. Po 15 minutach (du??a populacja) poprawiam b??Ä?dy i ... ponownie czekam kwadrans na zapis.... Grrrrrrrrr

ps. ewentualnie pod??Ä?czyÄ? sprawdzenie tego typu b??Ä?d??w pod przycisk KONTROLA w module Deklaracje. A?? dziwne, ??e program do tej pory tego nie robi.
gbak:finishing, closing, and going home

Offline Waverane

  • Kamsoft
  • Zaawansowany
  • *****
  • Wiadomości: 83
  • Pomógł? 3
Odp: Lista deklaracji
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 02, 2008, 14:57:27 pm »
To jest duplikowanie funkcjonalno??ci. Konieczno??Ä? wpisania imienia pacjenta wynika z za??o??e?? schemy XML, co jest sprawdzane dopiero w momencie generowania pliku. Komunikat taki wychodzi Panu raptem raz tu?? przed finalnym zapisem deklaracji do pliku. Wprowadzanie takich weryfikacji w dw??ch miejscach aplikacji nie kalkuluje siÄ? z punktu widzenia utrzymania systemu (przyk??ad - NFZ zniesie wymaganie imienia i bÄ?dziemy musieli zmieniaÄ? 2 miejsca systemu).

Offline j00ls

  • Global Moderator
  • Super Specjalista
  • *****
  • Wiadomości: 380
  • Pomógł? 11
Odp: Lista deklaracji
« Odpowiedź #2 dnia: Grudnia 03, 2008, 20:25:57 pm »
Z punktu widzenia u??ytkownika bardziej kalkuluje mi siÄ? kontrola w jednym przebiegu. Powstrzymam siÄ? od z??o??liwo??ci, ale utrzymanie systemu i ilo??Ä? zmian wprowadzanych przez programist??w prawie mnie nie interesuje, za wyjÄ?tkiem tempa ich wdra??ania. MogÄ? jedynie wsp????czuÄ? nadmiaru pracy - ja chcÄ? jedynie korzystaÄ? z pps szybko i wydajnie. Pozdrawiam
gbak:finishing, closing, and going home

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 91
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 2
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]