collapse

Reklama


Autor Wątek: KS-PPS vs inne programy tego typu  (Przeczytany 20676 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: KS-PPS vs inne programy tego typu
« Odpowiedź #15 dnia: Lipca 28, 2008, 19:27:33 pm »
PrzeglÄ?da??em kiedy?? ten program, ale zniechÄ?ci?? mnie swoim menu tak skutecznie ??e nigdy ju?? do niego nie wr??ci??em.
Pozdrawiam
Bartosz

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: KS-PPS vs inne programy tego typu
« Odpowiedź #16 dnia: Lipca 28, 2008, 21:56:23 pm »
Niestety m??j program minimediqus rozwla?? mnie totalnie rejestrujÄ? ??wiadczenia medyczne od 10 lat, ale czego?? podobnego nie widzia??am. Czy kto?? mia?? doczynienia z tym programem proszÄ? o jakie?? informcje o sposobie na program oraz pana i pania z infolini. pozdrawiam. Firma kt??ra urodzi??a to dziecko to Mediportal. Kto siÄ? wtym rozlicza.

Mediportal to tylko kolejny twor tego producenta! MiniMediqusa stworzyla firma Gabos jako okrojona tylko do rozliczen wersje wiekszego programu Mediqus. W zeszlym roku kiedy szukalem programu dla mojej firmy, dosyc powaznie sie nad nim (Mediqus) zastanawialem ale w koncu stanelo poki co na KS-PPS (kupiony i wdrozony we wlasnym zakresie z powodu braku czasu na wdrozenie duzego systemu jak Mediqus czy KS-Somed na poczatku 2008 roku).
Jakie konkretnie masz zarzuty co do MiniMediqusa ? co sie dzieje ? co nie dziala ? co dziala zle ?
Bo z moich doswiadczen i obserwacji wynika ze wszystkie systemy dzialajace w Otwartym Formacie rozliczen rodzily sie (i rodza dalej ..) w duuuzych bolach .. wystarczy troche poczytac to Forum (ktore w sumie powstalo juz kiedys PPS troszke sie juz rozwinal) zeby zobaczyc jakie z nim sa jaja ... ale w sumie drobnymi krokami idzie do przodu ku lepszemu !
Niesatety rozliczenia w OF sa tak miejscami poronione ze czasami trzeba pomoc producentowi przedstawiajac dokladnie swoje problemy w konkretnych sytuacjach !
PPS jest produkcji Kamsoftu i dziala przyzwoicie w wojewodztwach obslugiwanych przez Kamsoft i przy przenoszeniu danych z KS-SWD! Ja jestem z Malopolski i nasz Oddzial NFZ obsluguje Sygnity ... i stary program byl z Sygnity ... to dopiero byly jaja .. az w Kamsofcie nie mogli nie raz uwierzyc jak nie ktore rzeczy byly tutaj rozwiazane .. ale wspolnie doszlismy do jakichs rozwiazan ( po godzinach na telefonie lub setkach maili do NFZ i Kamsoftu ...)

pozdrawiam i czekamy na opinie z placu boju z MiniMediqusem (szczegolnie cenne wiadomosci jezeli naprawde masz tyle lat doswiadczenia w rozliczeniach !)

Offline Katarzyna

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 5
  • Pomógł? 0
Odp: KS-PPS vs inne programy tego typu
« Odpowiedź #17 dnia: Lipca 29, 2008, 16:24:21 pm »
RejestracjÄ? ??wiadcze?? rozpocze??am jeszcze za s??awetnych czas??w RUM program sam jako taki s??u??y?? tylko gromadzeniu danych o udzielonych ??wiadczeniach w naszym zak??adzie. Mia?? w dalszych planach by??o rozszerzenie jego funkcjonalno??ci, ale jak pamietamy wszystko to pad??o. NastÄ?pnie gromadzili??my dane o ??wiadczeniach w takim pseudo programiku DOSowskim , rozliczenia by??y wykonywane na podstawie ilo??ci wykonanych us??ug. I wtedu nastÄ?pi?? prze??om wszed?? s??awetny op??akiwany przez wszystkich PAKIET ?šWIADCZENIODAWCY, rok 2004 katastrofa  dwie instalacje sypne??y siÄ? ca??kowicie , nadgodziny ponowna rejestracja korekty, korekty. OK jako?? to pokonali??my. 2005 rok kolejna instalacja do przeinstalowania nadgodziny poprawki, poprawki, po uzupe??nieniu ??wiadcze?? okaza??o siÄ?, ??e by??a to wina umowy. Nadmieniam i?? od poczÄ?tku sugerowa??Ä?m wygenerowanie nowej, niestety NFZ stwierdzi??, ??e to nasza wina itp, itd. Rok 2007 muszÄ? powiedzieÄ? z ma??ymi problemami jako?? poszed??. Rok 2008 otwarty format, padajÄ?cy szpital brak kasy na cokolwiek, dyrektor zachÄ?cony sukcesami w walce z P?š przez nasze biuro, kaza?? znale??Ä? program na kt??ry nas staÄ?. I tak zacze??y siÄ? ponowne problemy . MuszÄ? nadmieniÄ? jestem tylko rejestratorkÄ? ??wiadcze?? medycznych mnie interesuje funkcjonalno??Ä? programu. Zostali??my przez firmÄ? Gabos wpÄ?dzeni w niez??e tarapty przed zakupem emailowa??m z nim , okre??lajÄ?c dok??adnie jak wyglÄ?da praca naszego biura i czego oczekujemy od programu. Program mia?? odpowiadaÄ? naszym oczekiwaniom niestety mo??e tylko rejestracja ??wiadcze?? szpitalnych jest ??atwiejsza ale co za tym idzie nie mamy wszystkich inforamcji, kt??re powinny byÄ? gromadzone. W wojew??dztwie pomorskim bardzo istotnÄ? rzeczÄ? dla ka??dego ??wiadczenia jest numer kuponu od miesiaca lutego firma Mediportal pracuje nad tym, mo??na zarejestrowaÄ? dla pacjena kupon, ale ten spos??b nie odpowiada specyfice naszego biura, wyd??u??a pracÄ? dwukrotnie, w przypadku ??wiadcze?? ambulatoryjnych nie ma mo??liwo??ci rejestrowania ??wiadcze?? tzw. ciurkiem . To tylko jedne z pierwszych problemik??w inne jeszcze o nich napiszÄ?.

djsuszi

  • Gość
Odp: KS-PPS vs inne programy tego typu
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpnia 30, 2008, 01:25:10 am »
Zgadzam siÄ? ca??kowicie co do Minimediqusa, Infolinii Mediportalu i firmy Gabos - Zlewanie ca??kowite klienta.

wykupilem i bardzo ??a??ujÄ?, prawie ka??de rozliczenie jestem do ty??u oko??o miesiÄ?ca. Jak dla mnie to wyglÄ?da tak, ??e testerami sÄ? ich klienci :) Od ponad p???? roku nie potrafiÄ? zrobiÄ? banalnej weryfikacji numeru Pesel, wystawianie korekt do rachunk??w ich przerasta. Og????em Babol nie z tej ziemi, Prezes Grzegorz Siwiec (zresztÄ? programista, widaÄ? bardzo KIEPSKI) od 4 miesiÄ?cy zwodzi z poprawkami do zg??oszonych b??Ä?d??w. Infolinia po??al siÄ? bo??e, o jakim?? CRM'ie to tam nawet nie s??yszeli, nikt nic nie wie, za ka??dy razem trzeba od nowa wszystko t??umaczyÄ?. Na wys??anego maila nawet nie odpowiadajÄ? zwrotkÄ?, ??e doszed??. Ju?? pomijam fakt, ??e nie ma ??adnej mo??liwo??ci exportu danych z ich dzikiej bazy danych, tak??e ucieczka do konkurencji jest chamsko utrudniana.
Gdy zostali??my przez NFZ upomnieni, ??e za pare dni ko??czy siÄ? termin rozliczania za pierwsze p????rocze, ca??a obs??uga poprostu nas zla??a. Nie tak siÄ? postÄ?pujÄ?, nawet g??upiego "przepraszamy" nie by??o, a wrÄ?cz udawanie g??upiego: "nikt nie oddzwoni??" , "nie da siÄ? wystawiÄ??" itd, suma sumarum czeka??o mnie studiowanie otwartej dokumentacji i klepanie plik??w z palca.

Przez p???? roku tylko 1 miesiÄ?c uda??o siÄ? terminowo rozliczyÄ?, bodaj??e marzec, w ka??dym innym przypadku program zachowywa?? siÄ? jak kaszana, na poprawÄ? zg??oszonych b??ed??w czeka siÄ? B??g wie ile, na mo??liwo??Ä? wystawienia korekty do rachunu nie doczeka??em siÄ? przez 4 miesiÄ?ce.
Na szczÄ???cie przysz??a nowa umowa i uda??o siÄ? uciec do innego programu (KSPPS).

Do tej pory by??em ca??kowicie przeciwny otwieraniu formatu w??asnie z tego powodu, ??e pojawi siÄ? masa baboli pr??bujÄ?cych pisaÄ? programy, niestety mo??e i wina NFZ'tu z ciÄ?g??ymi zmianami itd, ale jak kto?? nie potrafi zebraÄ? programist??w do kupy i poprawiaÄ? banalnych rzeczy to nie powinien w og??le zajmowaÄ? siÄ? tym biznesem, bo poprostu zachowuje siÄ? jak oszust.

Offline Przemyslaw

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1305
  • Pomógł? 33
  • Zachodniopomorski OW
Odp: KS-PPS vs inne programy tego typu
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpnia 30, 2008, 07:13:52 am »
Prawda jest taka ze nie znam ??adnego polskiego programu, kt??ry dzia??a idealnie. WalczÄ? stale z systemami Symfonia - kpina z u??ytkownik??w, interfejs straszny, program technologicznie przestarza??y i co roku trzeba p??aciÄ? sporo za aktualizacjÄ?, kt??ra jest niezbÄ?dna, aktywacja strasznie niewygodna.
PPS nie jest z??ym programem ale brak mu pewnej funkcjonalno??ci oraz nowoczesnego wygodnego interfejsu. Nie jest dostosowany do nowych monitor??w o du??ej rozdzielczo??ci.
Niestety chyba nigdy nie doczekamy siÄ? programu klasy microsoftu, chyba ??e oni wygrajÄ? jaki?? przetarg na to:> Mam na my??li genialny interfejs office 2007, gdzie wszystko jest genialnie przemy??lane.
Jedyny program polski, kt??ry u??ywam i jest dobry to Uplook. Pakiet do audytu i monitoringu sieci lan.

Offline viking

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 1
  • Pomógł? 0
Odp: KS-PPS vs inne programy tego typu
« Odpowiedź #20 dnia: Września 07, 2008, 10:37:58 am »
W??a??nie sko??czy?? siÄ? okres darmowego ks-swd :(. M??j NZOZ jest specyficzny ??wiadczy tylko nocnÄ? i ??wiÄ?tecznÄ? opiekÄ? lekarskÄ?. Nie chcia??em dorabiaÄ? prawie monopolisty KAMSOFTU i chcia??em wypr??bowaÄ? innego oprogramowania.
Niestety kilka dni wystarczy??o aby kilka program??w odrzuciÄ? na dzie?? dobry, d??u??ej popracowa??em na miniMedicusie i na ko??cu rÄ?ce mi opad??y - program nie by?? w stanie wygenerowaÄ? raportu statystycznego. W trakcie wpisywania ??wiadcze?? denerwowa??y mnie oddzielne wpisy w rejestracji i wizyty lekarskiej - u mnie jest to zbÄ?dne - wszystkie wizyty sÄ? nag??e i nieplanowane.
Ostatecznie zakupi??em PPS  :-\
Spe??nia wszystkie moje wymagania tylko nadmierna ingerencja w system mnie denerwuje - program PILOT powinien dzia??aÄ? tylko czasowo, i ??adnego narzuconego wygaszacza ekranu z reklamami farmaceutycznymi

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 68
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 2
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9317 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3181 Wiadomości
karolweksler
3075 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]