collapse

Reklama


Autor Wątek: KS-PPS vs inne programy tego typu  (Przeczytany 20674 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3181
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
KS-PPS vs inne programy tego typu
« dnia: Kwietnia 04, 2008, 16:08:08 pm »
Podejrzewam, ??e przynajmniej czÄ???Ä? z Was do rozliczania z NFZ u??ywa program??w innych ni?? PPS. Jestem ciekaw jak wypadajÄ? w por??wnaniu z PPS. Na starym forum odby??a siÄ? (chyba nawet niejedna) dyskusja na podobny temat. Nie chodzi mi jednak o wytykanie b??Ä?d??w czy niedoskona??o??ci PPS (bo o nich ka??dy z nas mo??e przekonaÄ? siÄ? na co dzie??) a bardziej por??wnanie PPS'a i alternatywnych program??w. Czy tam te?? jest tyle problem??w? Czy interfejs jest bardziej przyjazny? Czy dostÄ?pne sÄ? jakie?? dodatkowe funkcje? itp.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline Przemyslaw

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1305
  • Pomógł? 33
  • Zachodniopomorski OW
Odp: KS-PPS vs inne programy tego typu
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 06, 2008, 16:56:07 pm »
Jakis rok temu sprawdzalem rozne aplikacje medyczne przez wybraniem PPS. Niestety wrazenia byly zle lub jeszcze gorsze. Problemem byl calkowicie odmieny system pracy od SWD. Niestety przyzwyczajenia pracownkow sa ogromne do dziwnego GUI kamsoftu. Koszty szkolenia oraz czas poswiecony na szkolenie personelu bylby za duzy. Wiekszosc programow zle dostosowywala okna do rozdzielczosci     16:10 lub zle dzialala w sieci. PPS nie jest zlym programem, ilosc poprawek pokazuje ze kamsoftowi zalezy na uzytkownikach, do tego PPS jest tani (nie warto kupowac bezposrednio u producenta bo sporo przeplacicie)

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9317
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: KS-PPS vs inne programy tego typu
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 06, 2008, 20:30:22 pm »
(nie warto kupowac bezposrednio u producenta bo sporo przeplacicie)

Tu szczerze zaznaczÄ?, i?? jest mi to obojÄ?tne dla mnie ten program mo??e kosztowaÄ? ile chce, nie ja za niego p??acÄ?. ;)

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: KS-PPS vs inne programy tego typu
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 06, 2008, 20:50:58 pm »
Ja w jednym z ZOZ??w wymieniam w??a??nie PPSa na mMedicÄ?. Jestem ciekaw jak bÄ?dÄ? wyglÄ?da??y rozliczenia w wojew??dztwie obs??ugiwanym przez Kamsoft, oprogramowaniem ABG. G????wnym czynnikiem zmiany programu by??o prowadzenie elektronicznej dokumentacji pacjenta. Por??wnanie funkcjonalno??ci modu????w programu.

Modu?? wizyta w KSPPS pozwala ewidencjonowaÄ?:
•   Wystawianie recept
•   Wystawianie skierowa??
•   Szablony wywiadu, badania, rozpoznania
•   Historia: recepty, wynik bada??, skierowania, przeprowadzone wizyt
•   Rejestracja pacjenta
•   Diagramy zmian ci??nienia, cukru, temperatury

mMedica w wersji Standard w module Gabinet:
•   Wystawianie recept
•   Wystawianie skierowa??
•   Wystawienie zwolnie?? lekarskich
•   Szablony wywiadu, badania
•   Historia: recepty, wynik bada??, skierowania, przeprowadzone wizyt, zabieg??w, hospitalizacji, konsultacje
•   Rejestracja pacjenta
•   Szczepienia, kalendarz szczepie??
•   Uczulenia
•   Grupy dyspanseryjne
•   Stale podawane leki, na??ogi, wywiad rodzinny
Lepiej rozplanowane menu w mMedice, widaÄ? jakie produkty i ICD9 sÄ? wpisywane.

Drugi czynnik cena, op??ata za jedno stanowisko wynosi 360 z?? (w tym sÄ? s??ownik ICD 10, ICD 9 – Kamsoft ??yczy sobie 61z??, raportowanie do Centrum Zdrowia Publicznego (karta statystyczna) 300z??).
Og??lnie menu mMedici wyglÄ?da chyba najlepiej ze wszystkich program??w oferowanych na rynku (rzecz gustu). To menu programu mo??e jednak okazaÄ? dla bia??ego personelu najwiÄ?kszÄ? przeszkodÄ?, ale my??lÄ? ??e to kwestia czasu. Plusem jest mo??liwo??Ä? ustawienie sobie mo??liwo??ci wykonywania kopii bezpiecze??stwa o danej godzinie. Na pewno bez trudno??ci siÄ? nie obejdzie bo produkty firmy Computerlandu/Sygnity do bez awaryjnych i dopracowanych nie nale??a??y.

Lista firm z oprogramowaniem do rozlicze?? z NFZ:
 
ABG: www.abg.com.pl
ALMA: http://www.alma.biz.pl/index.php?id=9
AXON: http://www.axon.pl/index.php?option=oferta_dla_zdrowia
COIG: http://www.coig.pl/index.php?t=200&id=59
ERICPOL TELECOM: http://www.dreryk.pl/dr_eryk/pl/
EUROSOFT:  http://www.eurosoft.com.pl/index.jsp?page=software&subPage=przychodnia
GABOS: http://www.mediportal.pl/index.seam
KA-MED: www.ka-med.com.pl
KAMSOFT: www.kamsoft.pl
KLIF: http://www.klif.com.pl/frame.html?target=p
MEDINET: http://www.medinet.biz.pl/pl_modu.html#m1
MEDIT: http://www.medit.pl/o_programie
OMEGA: http://www.omega.om.pl//index.php?pdw=24
PHANTOM: www.ezoz.com.pl
RADCOMP: http://www.radcomp.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=51&Itemid=86
SERUM: https://serum.com.pl/pls/rm/ser.ser
TEXTUS VIRTUALIS: http://www.tv.com.pl/index2.html?argus
UHC: http://www.uhc.com.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=24&Itemid=76

Pozdrawiam
Bartosz

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3181
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: KS-PPS vs inne programy tego typu
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 07, 2008, 01:21:11 am »
DziÄ?ki Bartosz za te wszystkie linki. Najbardziej do gustu przypad??y mi (po przejrzeniu stron program??w) mmedica i dreryk, chocia?? ten drugi bardziej. Na tyle mnie zainteresowa??, ??e w??a??nie ??ciÄ?gam demo. Oczywi??cie jego cena nie jest zbyt niska, ale najpierw siÄ? nim pobawiÄ? a potem bÄ?dÄ? my??la?? o cenie.
Cz??owiek siÄ? ju?? tak przyzwyczai?? do GUI PPS'a, ??e nie pomy??la?? nawet o innym rozwiÄ?zaniu. PrzeglÄ?dajÄ?c te wszystkie strony mo??na napisaÄ? sporo w Gie??dzie Pomys????w:)

aha. pozosta??a rzecz dla nas najwa??niejsza czyli proste i bezproblemowe rozliczanie z NFZ. BÄ?dÄ? wdziÄ?czny je??eli napiszesz za jaki?? czas jak to wyglÄ?da w przypadku mmedica. Ja z ciekawo??ci chyba przedzwoniÄ? do os??b, kt??re rekomendujÄ? dreryka i spytam siÄ? jak wyglÄ?da sprawozdawczo??Ä?:)
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 07, 2008, 01:27:11 am wysłana przez michalszym »
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: KS-PPS vs inne programy tego typu
« Odpowiedź #5 dnia: Kwietnia 07, 2008, 07:53:06 am »
Ju?? wiem ??e bÄ?dzie problem, poniewa?? mMedica jak i pewnie inne programy nie generujÄ? pliku rachunku w formacie *.ref. Nie wiem co na to OWK-P, bÄ?dÄ? dzwoni?? dzisiaj mo??e czego?? siÄ? dowiem. Jeszcze nie powsta?? tak??e z tego powodu poradnik, ??e nie znalaz??em podstawy prawnej tworzenia rachunku. Z tego co wiem mamy format otwarty raportu statystycznego, rozliczeniowego a okazuje ??e format rachunku zna tylko jedna firma - Kamsoft.
Co do programu dr Eryk fajny program, s??ysza??em jest jeden k??opot firma powoli reaguje na zmiany i poprawÄ? b??Ä?d??w, np. termin pojawienia siÄ? modu?? dla specjalistki ju?? kilka krotnie by?? przek??adany.
Pozdrawiam
Bartosz

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3181
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: KS-PPS vs inne programy tego typu
« Odpowiedź #6 dnia: Kwietnia 08, 2008, 16:31:57 pm »
Ja siÄ? pobawi??em trochÄ? dr Erykiem, ale strasznie mi brakuje skr??t??w klawiaturowych. W PPS jak i w wiÄ?kszo??ci program??w mo??na przechodziÄ? miÄ?dzy zak??adkami za pomocÄ? skr??tu ctrl+Tab a to tylko jeden z licznych brak??w. Wg mnie konieczno??Ä? ciÄ?g??ego pos??ugiwania siÄ? myszkÄ? to niepotrzebna strata czasu. Je??eli dodaÄ? do tego wspomnianÄ? przez Bartosza szybko??Ä? reakcji na zmiany i b??Ä?dy, cenÄ? i zupe??nie inny wyglÄ?d (co wiÄ???e siÄ? z ciÄ?g??ymi pytaniami i szkoleniami pracownik??w) to chyba nie ma sensu zabieraÄ? siÄ? za zmianÄ? na dr Eryka.

Bartosz. Dowiedzia??e?? siÄ? ju?? co z tymi rachunkami? Jak w mMedica wyglÄ?da sprawa skr??t??w klawiaturowych?
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: KS-PPS vs inne programy tego typu
« Odpowiedź #7 dnia: Kwietnia 08, 2008, 16:49:06 pm »
Rachunek jest obowiÄ?zkowy w formie elektronicznej takÄ? mam informacje z K-POW, a mMedica i zresztÄ? min.dr Eryk te?? nie generuje rachunku w formie elektronicznej. Dr Eryk ma mieÄ? takÄ? funkcjonalno??Ä? wg tabeli na stronie http://www.dreryk.pl/dr_eryk/pl/o_programie/rozwoj_programu/ na prze??omie marca i kwietnia. TrwajÄ? prace w C NFZ nad wersjÄ? xml rachunku co rozwiÄ???e problem, ale zanim to nastÄ?pi to my??lÄ? ??e minie jaki?? miesiÄ?c. A to skutkuje ??e w chwili obecnej program mMedica nie na daje siÄ? do pracy w OW obs??ugiwanych przez Kamsoft. Dla ciekawostki w wojew??dztwie Kujawsko-Pomorskim dzia??a jedna instalacja mMedici.

W mMedice nie ma tak??e skr??t??w klawiszowych, co dla mnie te?? jest du??ym minusem.

RozporzÄ?dzenie Ministra Zdrowia z dnia 6 pa??dziernika 2005 r. r. w sprawie og??lnych warunk??w um??w o udzielanie ??wiadcze?? opieki zdrowotnej m??wi:
Cytuj
§ 22.

1. PodstawÄ? rozlicze?? i p??atno??ci za ??wiadczenia udzielone w okresie sprawozdawczym jest rachunek wraz z raportem statystycznym, zwane dalej "dokumentami rozliczeniowymi", ??wiadczeniodawcy przys??uguje prawo korygowania raportu bÄ?dÄ?cego podstawÄ? wystawienia rachunku.

2. W przypadku ??wiadcze??, dla kt??rych okre??lono kapitacyjnÄ? stawkÄ? rocznÄ?, ??wiadczeniodawca sk??ada rachunek sporzÄ?dzony na podstawie informacji, o kt??rej mowa w § 16 ust. 3.

3. Dokumenty rozliczeniowe ??wiadczeniodawca sk??ada oddzia??owi wojew??dzkiemu Narodowego Funduszu Zdrowia w terminie do 10 dnia ka??dego miesiÄ?ca, za miesiÄ?c poprzedni.

4. W przypadku ??wiadcze?? leczenia uzdrowiskowego, dokumenty rozliczeniowe ??wiadczeniodawca sk??ada w terminie 5 dni po zako??czeniu okresu sprawozdawczego.

5. W przypadku ??wiadcze?? udzielonych osobom uprawnionym na podstawie przepis??w o koordynacji, rozliczanych na podstawie formularza E-125, ??wiadczeniodawca jest zobowiÄ?zany przekazaÄ? kopiÄ? w??a??ciwego formularza serii E-100, kopiÄ? po??wiadczenia lub kopiÄ? Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego albo kopiÄ? Certyfikatu zastÄ?pujÄ?cego EuropejskÄ? KartÄ? Ubezpieczenia Zdrowotnego, a tak??e okre??liÄ? tryb przyjÄ?cia pacjenta czasowo przebywajÄ?cego na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. W przypadku gdy niemo??liwe jest sporzÄ?dzenie kopii dokumentu potwierdzajÄ?cego prawo do ??wiadcze??, ??wiadczeniodawca przedstawia odpis dokumentu. ?šwiadczeniodawca ponosi odpowiedzialno??Ä? za poprawno??Ä? danych zawartych w odpisie.

6. W przypadku ??wiadcze?? udzielonych osobom, o kt??rych mowa w art. 2 ust. 1 pkt 2 ustawy, ??wiadczeniodawca jest zobowiÄ?zany przedstawiÄ? kopiÄ? decyzji w??jta (burmistrza, prezydenta) gminy w??a??ciwej ze wzglÄ?du na miejsce zamieszkania ??wiadczeniobiorcy, potwierdzajÄ?cej prawo do ??wiadcze??.

7. W przypadku ??wiadcze?? rozliczanych rycza??tem, udzielonych osobom, o kt??rych mowa w ust. 6, ??wiadczeniodawca, na wniosek oddzia??u wojew??dzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia, przedstawia dodatkowo kalkulacjÄ? koszt??w ??wiadcze?? udzielonych poszczeg??lnym osobom.

8. Raport statystyczny i informacjÄ?, o kt??rej mowa w § 16 ust. 2, ??wiadczeniodawca sk??ada w formie elektronicznej.

9. ?šwiadczeniodawca sk??ada Narodowemu Funduszowi Zdrowia rachunek na pi??mie. Dane zawarte w rachunku ??wiadczeniodawca sk??ada r??wnie?? w formie elektronicznej.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 08, 2008, 16:51:08 pm wysłana przez Bartosz »
Pozdrawiam
Bartosz

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3181
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: KS-PPS vs inne programy tego typu
« Odpowiedź #8 dnia: Kwietnia 08, 2008, 17:14:25 pm »
Czyli na dobrÄ? sprawÄ? w wojew??dztwach "kamsoftowych" tak naprawdÄ? nie ma mo??liwo??ci stosowania alternatywnych do PPS'a aplikacji. Domy??lam siÄ? ??e ta jedna mMedica to twoja sprawka :). Jak sobie radzisz z problemem z rachunkiem?
Czemu tw??rcy oprogramowania nie my??lÄ? o tych skr??tach? Przecie?? to tak u??atwia i przyspiesza wszelkie dzia??ania - nie trzeba odrywaÄ? rÄ?k od klawiatury.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: KS-PPS vs inne programy tego typu
« Odpowiedź #9 dnia: Kwietnia 08, 2008, 17:26:46 pm »
Czyli na dobrÄ? sprawÄ? w wojew??dztwach "kamsoftowych" tak naprawdÄ? nie ma mo??liwo??ci stosowania alternatywnych do PPS'a aplikacji. Domy??lam siÄ? ??e ta jedna mMedica to twoja sprawka :). Jak sobie radzisz z problemem z rachunkiem?

Na szczÄ???cie nie, przed wdro??eniem programu testowa??em go i zabrak??o mi w??a??nie eksportu rachunku. Druga sprawa w mMedice nie trzeba aktywowaÄ? deklaracji. Przynajmniej ja nie znalaz??em takiej opcji. W K-POW dzia??ajÄ? np. Ka-medica, miniMediqus u jaki?? ??wiadczeniodawc??w, nie wiem czy eksportujÄ? plik rachunku w formie elektronicznej. Spr??buje pobraÄ? wersje demonstracyjnÄ? i sprawdziÄ? te programy.

Nie my??lÄ? o skr??tach klawiszowych, poniewa?? nie testujÄ? w??asnego oprogramowania.
Pozdrawiam
Bartosz

Nata

  • Gość
Odp: KS-PPS vs inne programy tego typu
« Odpowiedź #10 dnia: Maja 02, 2008, 10:20:17 am »
Troche po czasie, ale..
W OWW-M jest znacznie wiÄ?cej ni?? jedna instalacji innych ni?? KS, w tym m.in. infoMedica dzia??ajÄ?ca od kilku lat w jakim?? szpitalu, a w K-P kilka miniMediqus. Poza tym format kamtekstowy nie jest formatem niedostÄ?pnym dla innych producent??w. Mo??na dostaÄ? opis z Centrali, a producent udziela wyja??nie?? w przypadku niejasno??ci. Sama siÄ? spotka??am z jakim?? producentem z ?odzi generujÄ?cym rachunki REF i Sygnity/ABG te?? przygotowywa??o obs??ugÄ? REF (przynajmniej zaczynali...). WiÄ?c powinno byÄ? OK.
Inna sprawa, ??e niekt??rzy producenci nadal szczÄ???liwie przesy??ajÄ? dane rozliczeniowe przez KSSWD, generujÄ?c pliki do xls.  :-\

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: KS-PPS vs inne programy tego typu
« Odpowiedź #11 dnia: Maja 03, 2008, 15:47:47 pm »
Troche po czasie, ale..
W OWW-M jest znacznie wiÄ?cej ni?? jedna instalacji innych ni?? KS, w tym m.in. infoMedica dzia??ajÄ?ca od kilku lat w jakim?? szpitalu, a w K-P kilka miniMediqus. Poza tym format kamtekstowy nie jest formatem niedostÄ?pnym dla innych producent??w. Mo??na dostaÄ? opis z Centrali, a producent udziela wyja??nie?? w przypadku niejasno??ci. Sama siÄ? spotka??am z jakim?? producentem z ?odzi generujÄ?cym rachunki REF i Sygnity/ABG te?? przygotowywa??o obs??ugÄ? REF (przynajmniej zaczynali...). WiÄ?c powinno byÄ? OK.
Inna sprawa, ??e niekt??rzy producenci nadal szczÄ???liwie przesy??ajÄ? dane rozliczeniowe przez KSSWD, generujÄ?c pliki do xls.  :-\
A jednak Ok nie jest. I od samego poczÄ?tku wprowadzenia OF nie by??o. Rachunek w formie elektronicznej wymagany przez NFZ, a jego format nie opublikowany w ??adnym rozporzÄ?dzeniu, zarzÄ?dzeniu. Je??li przygotowano format raportu statystycznego i rozliczeniowego to w czy tkwi?? problem z przygotowaniem formatu rachunku. Zgadzam siÄ? jest dostÄ?pny jaki?? opis na stronach C NFZ, ale jest on nieaktualny. A liczenie na ??askÄ? producenta wydaje mi siÄ? ma??o wygodne, parzcie?? nie o to chodzi. W mMedice Sygnity/ABG by??a ju?? mo??liwo??Ä? eksportu rachunku REF ale p????niejszych wersjach zniknÄ???a ona z programu. Ca??a sytuacja unormuje siÄ? dopiero po opublikowaniu przez CNFZ rachunku w formacie xml.
Druga sprawa, eksport danych nie do??Ä? ??e od stycznia do wrze??nia 2007 nie by??o mo??liwo??ci migracji danych z SWD/PS do aplikacji zewnÄ?trznych. Opr??cz oczywi??cie dw??ch firm. A w tej chwili nie ma mo??liwo??ci chyba ??adna aplikacja opr??cz SWD i P?š wyeksportowania danych formatem opublikowanym przez NFZ. I mam pytanie jak przenie??Ä? dane o ??wiadczeniach z PPSa do mMedici i odwrotnie? Do tyczy to te?? innych producent??w oprogramowania.
Je??li chodzi o PPSa to sytuacja wyglÄ?da tak ??e je??li kto?? zakupi?? program to nie ma szans przej??Ä? na co?? innego w ciÄ?gu roku. Chyba ??e rozlicza ??wiadczenia POZ, to mo??na deklaracje wyeksportowaÄ? do excela. Nie d??ugo SOMED bÄ?dzie umia?? importowaÄ? dane z PPSa.

TrochÄ? sie dziwie ??e ludzie w C NFZ odpowiedzialni za ten ba??agan zajmujÄ? jeszcze swoje stanowiska. 
Pozdrawiam
Bartosz

Nata

  • Gość
Odp: KS-PPS vs inne programy tego typu
« Odpowiedź #12 dnia: Maja 06, 2008, 10:10:40 am »
SzanujÄ? Twoje zdanie Bartoszu. Zgadzam siÄ? r??wnie?? co do publikacji rachunku w formie XML.
ale... zdaje siÄ?, ??e w czasach gdy powstawa?? system informatyczny dla KCh nie by??o wymog??w jak ma wyglÄ?daÄ? dokument przesy??any. Przez wiele lat ??wiadczeniodawcy dostarczali dane w postaci arkuszy kalkulacyjnych, kt??rych walidacja by??a wrÄ?cz niewykonalna. Z tego co wiem, a?? jeden oddzia?? pokusi?? siÄ? w??wczas o przygotowanie makr sprawdzajÄ?cych poprawnosc przekazanych danych.
Nie mo??na wymagaÄ?, by w zwiÄ?zku z tym, ??e nie ma oficjalnego zarzÄ?dzenia co do formatu przekazywania rachunk??w, kazaÄ? ludziom wr??ciÄ? do czas??w rÄ?cznego wprowadzania danych (choÄ? chyba tak jest w czÄ???ci kraju  :-[). Prace trwajÄ? i na pewno w ko??cu i ten format zostanie opublikowany.
Natomiast zupe??nie siÄ? dziwie Twojemu zdziwieniu, ??e producenci aplikacji komercyjnych nie zaimplementowali w swoich aplikacjach formatu eksportowania danych rozliczeniowych do innych aplikacji. To tak, jakby lekarz mia?? w swoim gabinecie transparent: Id?? do mojego kolegi lekarza otworzy?? nowy gabinet.

Ja te?? kiedy?? pracowa??am ze ??wiadczeniodawcami i wiem jakie problemy mo??e postawiÄ? oddzia?? dla dowolnej aplikacji komercyjnej, ale wiem te??, ??e jak siÄ? chce to takie problemy da siÄ? wsp??lnie rozwiÄ?zaÄ?. Wszystko zale??y od chÄ?ci tych na dole, niekoniecznie w??adzy tych na g??rze.

Pozdrawiam. Nata.

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: KS-PPS vs inne programy tego typu
« Odpowiedź #13 dnia: Maja 06, 2008, 13:26:02 pm »
Nie mo??na wymagaÄ?, by w zwiÄ?zku z tym, ??e nie ma oficjalnego zarzÄ?dzenia co do formatu przekazywania rachunk??w, kazaÄ? ludziom wr??ciÄ? do czas??w rÄ?cznego wprowadzania danych (choÄ? chyba tak jest w czÄ???ci kraju).
W pozosta??ej czÄ???ci kraju wystarczy rachunek w formie papierowej. Ja nie neguje istnienia rachunku w formie elektronicznej. Jestem jak najbardziej za takim rozwiÄ?zaniem. Chodzi mi tylko o to ??e je??li siÄ? czego?? wymaga to trzeba to uregulowaÄ? prawnie. Teoretycznie m??g??bym sam stworzyÄ? jaki?? format rachunku i wys??aÄ? go do NFZ, chocia?? przez SZOI i tak go pewnie nie prze??le. A co to mnie bÄ?dzie obchodzi??o ??e fundusz nie mo??e go odczytaÄ?. Rachunek przekaza??em w formie elektronicznej. Tego problemu niestety nie da siÄ? przeskoczyÄ?, muszÄ? jednak ci na g??rze wykazaÄ? wiÄ?cej chÄ?ci.


Natomiast zupe??nie siÄ? dziwie Twojemu zdziwieniu, ??e producenci aplikacji komercyjnych nie zaimplementowali w swoich aplikacjach formatu eksportowania danych rozliczeniowych do innych aplikacji. To tak, jakby lekarz mia?? w swoim gabinecie transparent: Id?? do mojego kolegi lekarza otworzy?? nowy gabinet.
Zgadzam siÄ?, jak bym by?? producentem oprogramowania te?? bym pewnie nie zaimplementowa?? taj opcji. Mo??e lepszym sposobem by??o by wyciÄ?gniecie danych z NFZ poprzez SZOI. Problem jest, nie mo??na przej??Ä? bez ??adnych komplikacji na inne oprogramowanie w ciÄ?gu roku.

Pozdrawiam
Bartosz

Offline Katarzyna

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 5
  • Pomógł? 0
Odp: KS-PPS vs inne programy tego typu
« Odpowiedź #14 dnia: Lipca 28, 2008, 14:51:12 pm »
Witam! Na tym forum jestem pierwszy raz nigdy nie korzysta??am je??li juz to tylko podglÄ?da??am.  Niestety m??j program minimediqus rozwla?? mnie totalnie rejestrujÄ? ??wiadczenia medyczne od 10 lat, ale czego?? podobnego nie widzia??am. Czy kto?? mia?? doczynienia z tym programem proszÄ? o jakie?? informcje o sposobie na program oraz pana i pania z infolini. pozdrawiam. Firma kt??ra urodzi??a to dziecko to Mediportal. Kto siÄ? wtym rozlicza.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 46
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 2
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9317 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3181 Wiadomości
karolweksler
3075 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]