collapse

Reklama


Autor Wątek: Deklaracje POZ problem  (Przeczytany 6502 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline optix

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 28
  • Pomógł? 0
Deklaracje POZ problem
« dnia: Maja 09, 2012, 18:18:08 pm »
Witam
w module POZ wybieram przycisk Lekarz wyświetla mi się lista z procedurami np 100107,100108 itd obok tych numerów mam obowiązywało do 31.12.2011. Umowę UMX zaczytałem na nowo wygenerowaną przez NFZ. Nadmienię że przechodzę z mMedica do KSPPS deklaracje pacjentów są zaimportowane mogę wpisywać. Gdzie jest błąd że procedury dla lekarza, niektórych procedur pielęgniarki,położnej są nie aktualne. kolejny problem to jak wpisze deklarację pacjęta dla pielęgniarki to po wpisaniu nie pojawia mi się na spisie abym mógł np zedytować do wpisaniu znika. Deklaracja jest w bazie bo jak chciałem usunąć pracownika medycznego który był przypisany do tej deklaracji to program powiadomił mnie czy chcę przekazać deklarację na innego pracownika medycznego.Proszę o pomoc

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: Deklaracje POZ problem
« Odpowiedź #1 dnia: Maja 09, 2012, 19:37:36 pm »
hej

3 rzeczy

po 1 - > po zaimportowaniu umowy POZ musisz jeszcze skonfigurować moduł POZ w module Admin, tak żeby odpowiedni użytkownicy mieli podpiętą tą umowę i jej usługi (piszę z domu i nie pamiętam opcji w module Admin)

po 2 - > "znikanie" deklaracji po wpisaniu - a jakie masz filtry w Deklaracjach ustawione ? może któryś Ci to wycina z widoku ? deklaracje pacjenta możesz też podejrzeć bodajże na zakładce inne na podglądzie w Pacjentach

po 3 -> migrujesz z mMedica a jak wygląda sprawa nr instalacji NFZtowej ? masz nowy numerek czy będziesz kontynuować na starym ? pytam bo ja miałem jaja właśnie z deklaracjami w 2008 jak zmigrowałem z Pakietu Świadczeniodawcy ale część deklaracji utrzymała nr starej instalacji (w programie tego nie widać) i nie dostawałem do nich zwrotek z NFZ do tej instalacji
w jaki sposób migrowałeś te deklaracje z mMedica ? czy jeszcze jakieś dane udało Ci się przenieść ?

pozdrawiam

Offline optix

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 28
  • Pomógł? 0
Odp: Deklaracje POZ problem
« Odpowiedź #2 dnia: Maja 09, 2012, 21:17:24 pm »
witam
odp na 1 Proszę o dokładne podanie gdzie to zmienić w tym Adminie

odp na 2 filtr mam ustawienia domyślne a jak wpisze np nazwisko osoby której świadczenie wpisałem to pisze brak danych

odp na 3 O tej operacji zapomniałem napisałem do NFZ aby mi podesłali ponownie numer instalacji Jaka jest procedura w KSPPS aby go tam dodać w którym miejscu to trzeba zrobić. Dzięki za podpowiedź

Offline optix

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 28
  • Pomógł? 0
Odp: Deklaracje POZ problem
« Odpowiedź #3 dnia: Maja 10, 2012, 09:54:22 am »
Dziękuje za pomoc temat rozwiązany musiałem w module POZ w konfiguracji dodać umowę która była zaczytana do programu
Pozdrawiam

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: Deklaracje POZ problem
« Odpowiedź #4 dnia: Maja 10, 2012, 11:43:54 am »
podstawą do rozpoczęcia jakichkolwiek rozliczeń i wprowadzania danych w PPSie jest pkt 3 czyli uzupełnienie danych o instalacji (z NFZ)!
bez tego nie próbuj importować deklaracji ani wpisywać świadczeń bo będzie burdel
wszystko bazuje na nr instalacji!

do pkt 2 piszesz, że jak wyszukujesz po nazwisku do nie znajduje Ci świadczeń
to w końcu mówimy o świadczeniach czy deklaracjach ?

pozdrawiam

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Deklaracje POZ problem
« Odpowiedź #5 dnia: Maja 10, 2012, 12:37:17 pm »
Niech mi ktoś przypomni - id instalacji tam gdzie jest SZOI nadawane jest automatycznie podczas instalacji ks-pps?

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: Deklaracje POZ problem
« Odpowiedź #6 dnia: Maja 10, 2012, 13:09:27 pm »
Niech mi ktoś przypomni - id instalacji tam gdzie jest SZOI nadawane jest automatycznie podczas instalacji ks-pps?

ja nie potwierdzę, u nas jest Portal Świadczeniodawcy i inaczej to działa, ale faktycznie coś takiego słyszałem jak piszesz więc możliwe!

pozdrawiam

Offline problem

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 126
  • Pomógł? 2
Odp: Deklaracje POZ problem
« Odpowiedź #7 dnia: Maja 10, 2012, 14:32:05 pm »
Id instalacji jest nadawane podczas instalacji PPS-a ale można je samodzielnie zmienić. Poza tym jeżeli listę POZ przekazujesz całkowitą to id instalacji IMO nie ma znaczenia, możesz co miesiąc mieć inną. Jest to ważne przy raportach statystycznych, ale też bez przesady, odrobina ręcznej modyfikacji w jakimkolwiek edytorze tekstowym (opcją "zastąp") i wszystko gra, ważniejsze są identyfikatory świadczeń. Jako ciekawostkę powiem, że można wgrać raport zwrotny (do list POZ) do czystego (innego) PPS-a i program ładnie wygeneruje rachunek. Jeżeli dobrze pamiętam to podobne coś jest możliwe również z raportem zwrotnym do SWX-a... Oczywiście nie poprawimy świadczeń ale rachunek (i kasa) będzie. Co prawda testowałem to już jakiś czas temu ;)
« Ostatnia zmiana: Maja 10, 2012, 14:40:28 pm wysłana przez problem »

Offline optix

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 28
  • Pomógł? 0
Odp: Deklaracje POZ problem
« Odpowiedź #8 dnia: Maja 16, 2012, 12:23:26 pm »
Witam
jestem na następującym etapie usługi POZ są wpisywane oraz deklaracje POZ. NFZ ma mi wystawić nowy numer instalacji. Czy po wpisaniu nowego numeru instalacji czeka mnie jakaś modyfikacja usług POZ i deklaracji POZ które są obecnie wpisywane?

Offline optix

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 28
  • Pomógł? 0
Odp: Deklaracje POZ problem
« Odpowiedź #9 dnia: Maja 29, 2012, 06:36:11 am »
Witam
po wpisaniu deklaracji i usług POZ serwis Kamsoft przygotował mi skrypt który dodaje do deklaracji kod instalacji.Teraz będę dokonywał przesyłu danych do NFZ

Offline optix

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 28
  • Pomógł? 0
Odp: Deklaracje POZ problem
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwca 06, 2012, 20:06:41 pm »
witam ponownie natknąłem się na kolejny błąd
Podczas eksportu deklaracji POZ do NFZ pod naciśnięciu przycisku wyślij pojawia się na koniec błąd
Deklaracja XXX : Kod gminy zamieszkania w danych adresowych pacjenta musi wystąpić i nie może być dłuższy niż 7 znaków. I nie ma pliku do wysłania.W Deklaracji pacjenta w zakładce Adres zamieszkania mam wpisany kod pocztowy oraz adres do korespondencji. Gdzie jeszcze muszę go wpisać ?

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9314
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Deklaracje POZ problem
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwca 06, 2012, 20:23:26 pm »
Brakuje kodu terytorialnego gminy. Masz wybraną miejscowość z listy?

Offline optix

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 28
  • Pomógł? 0
Odp: Deklaracje POZ problem
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwca 07, 2012, 00:51:52 am »
Właśnie sprawdziłem w kspps w adresie Pacjenta jest podany kod obok kodu miejscowość a w polu Miejscowość mam puste pole. Po eksporcie danych do xls w tabeli miejscowość mam uzupełnione pole to pewno jest to obok kodu.Gdzie mogę dodać miejscowość ? Musze ręcznie wybierać w każdym pacjencie czy mogę to jakoś zrobić formułą i potem zaimportować ? 

Offline bart

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1498
  • Pomógł? 117
  • Dolnośląski OW
Odp: Deklaracje POZ problem
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwca 07, 2012, 23:31:20 pm »
Czy to jet pojedynczy błąd czy jest ich wiele - nie wynika mi to z twoich postów ??
Czy dane pacjentów i deklaracji wpisujesz ręcznie czy importujesz z pliku ?

Offline optix

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 28
  • Pomógł? 0
Odp: Deklaracje POZ problem
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwca 09, 2012, 15:15:33 pm »
Problem z Miejscowościami został rozwiązany. Pomimo wpisanej nazwy miejscowości program nie widział jej w karcie pacjenta, spowodowane to było tym że do kodu miejscowości podano tą samą nazwę co nazwę miejscowości której nie było w bazie programu, błąd krótko mówiąc polegał na złym przyporządkowaniu nazwy miejscowości.Serwisant z Kamsoftu poprawił to odpowiednimi zapytaniami do bazy

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 225
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 3
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9314 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3180 Wiadomości
karolweksler
3075 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]