collapse

Reklama


Autor Wątek: Nowy miesiąc, nowy problem  (Przeczytany 27323 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Ekert

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 241
  • Pomógł? 0
  • NZOZ Poznan (POZ+AOS)
Nowy miesiąc, nowy problem
« dnia: Kwietnia 02, 2012, 16:50:03 pm »
Witajcie!
Zwracam się do Szanownego Grona o pomoc, ponieważ wygerowaną kolejkę SZOI mi odrzuciło, a komunikat jest niejasny.
(dot. kolejki "peselowej" w poradni kardiologicznej)
Kod błędu 65: "Kolejka w wykazie "O" nie zawiera informacji o oczekujących przekazanych we wcześniejszym okresie sprawozdawczym".
Nie kumam, o co chodzi.

Podejrzałem zawartość pliku.
Są wszyscy oczekujący.
Są wszyscy przyjęci w marcu - zarówno oczekujący już wcześniej, jak i pilni zapisani w marcu i przyjęci w marcu.
Jest też 25 pacjentów, którzy oczekiwali i byli przyjęci w 2011 roku oraz w styczniu 2012 roku - wszyscy wyrzuceni z datą skreślenia 1.03.2012.

Myślę, że może chodzić o tych pacjentów, bo przecież nie ma ich w bazie SZOI, skoro wcześniej nie byli przesyłani "peselowo", tylko ilościowo.
Co zrobić? Czy spróbować (raczej na kopii, bo coś się może pomieszać) wykasować te właśnie 25 wpisów z listy skreślonych i wygenerować nowy plik? Czy to jest dobry tok myślenia? A może chodzi o coś zupełnie innego? Czy w ogóle da się usunąć te wpisy z listy skreślonych?, bo poprawić daty skreślenia się nie da.
Pozdrawiam

-------------------------------------------------------------------------
Wygenerowałem i podejrzałem plik kolejki sprzed miesiąca. Teraz już jestem całkiem głupi.
Otóż, przed miesiącem w przesłanym pliku były wszystkie te osoby, które teraz widnieją jako skreślone z datą 1.03.2012 r. Te osoby widniały tam jako oczekujące, chociaż dawno były skreślone z kolejki z powodu przyjęcia przez lekarza.
Jeżeli te wszystkie osoby były w tamtym pliku i on się zaimportował na SZOI, a teraz te osoby zostały wykazane jako skreślone 1.03.2012, to skąd komunikat o braku informacji o oczekujących przekazanych we wcześniejszym okresie sprawozdawczym?
Help!

--------------------------------------------------------------------------
Ciąg dalszy analizy. 5 kwietnia.
Przed miesiącem, za luty, było u mnie 37 oczekujących.
W wygenerowanym i przesłanym na SZOI pliku było w statystyce 37 osób, ale "peselowo" było 62! (37 faktycznie oczekujących oraz 25 już 2011 roku oraz w styczniu 2012 skreślonych, ale tutaj jako nadal oczekujących).
Skreślonych za półrocze było faktycznie 55, ale w pliku kolejki znalazło się 20 jako skreślone, a pozostałe 25 jako nadal oczekujące - patrz wyżej. Podział zupełnie przypadkowy - nie znalazłem reguły, dlaczego KS-PPs jednych zaliczył do skreślonych, a innych nie.
Za marzec jest w statystyce liczba skreślonych 30. Faktycznie skreślonych było 5 + 25, które przed miesiącem KS-PPS pozostawił mi jako nadal oczekujące. Tak też wyszło na liście "peselowej".
Wniosek:
Przed miesiącem 25 osób (tych przyjętych w 2011 roku i w styczniu) wykazano imiennie jako oczekujących, ale nie zaliczono ich do statystyki oczekujacych, natomiast teraz ich skreślono, ale zaliczono skreślenia do statystyki skreśleń.
Innymi słowy, imiennie pacjenci na SZOI są jako oczekujący i plikiem aktualnym można ich skreślić, ale statystycznie liczby się nie zgadzają.
Wygląda więc na to, że błąd leży po stronie KS-PPS. Jak wykreślić osoby, które imiennie są, ale statystycznie ich nie ma?
Czekam na kolejną aktualizację. Generacja z KS-PPS wer. 2012.01.0.1 na SZOI wer. 2012.04.2.624 negatywna - błąd jak we wstępie.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 05, 2012, 20:41:33 pm wysłana przez Ekert »
Pozdrawiam wszystkich

Offline Jarasz

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 391
  • Pomógł? 33
  • Bydgoszcz
Odp: Nowy miesiąc, nowy problem
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 03, 2012, 14:26:53 pm »
Ekert.
Mam dokładnie to samo. Podejrzewam, że znowy import na SZOI jest niedopracowany pod te kolejki. W minionym miesiącu walczyłem z kolejkami jak "głupi", aż w końcu aktualizacja SZOI pomogła. Teraz podejrzewam, że też tak będzie. Nie spieszę się - czas jest do 10-tego

Offline abc

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 76
  • Pomógł? 4
Odp: Nowy miesiąc, nowy problem
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 06, 2012, 09:26:48 am »
Witam,
mam dokładnie ten sam problem. W NFZ poinformowano, że błąd nie leży po ich stronie.
Czy udało się Wam rozwikłać zagadkę?


Do Ekert: Jak można podejrzeć zawartość pliku?

« Ostatnia zmiana: Kwietnia 06, 2012, 09:46:32 am wysłana przez abc »
Pozdrawiam
Abc


Offline konzik

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 146
  • Pomógł? 10
Odp: Nowy miesiąc, nowy problem
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 06, 2012, 14:56:21 pm »
Jak można podejrzeć zawartość pliku?

Zmień rozszerzenie na zip, wypakuj i otwórz np. za pomocą notatnika(domyslnie otworzy w przeglądarce internetowej). Wprowadź zmiany, jeśli potrzeba, zapisz, zmień rozszerzenie na KLX i wysyłasz na SZOI.
Pozdr.
Kamil

Offline Ekert

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 241
  • Pomógł? 0
  • NZOZ Poznan (POZ+AOS)
Odp: Nowy miesiąc, nowy problem
« Odpowiedź #5 dnia: Kwietnia 06, 2012, 22:31:18 pm »
Dzięki Ci zupa. Po przeczytaniu tego tekstu mi się trochę rozjaśniło.

Dało mi do myślenia to, że:
Cytuj
...osoby, które znalazły się w wykazie osób oczekujących za miesiąc sprawozdawczy luty muszą znaleźć się w wykazie osób oczekujących lub w wykazie osób skreślonych z listy oczekujących za kolejny miesiąc sprawozdawczy marzec.
Zasada ta dotyczy również kolejnych miesięcy. W przeciwnym razie pojawi się błąd informujący, że wykaz nie zawiera informacji o oczekujących przekazanych we wcześniejszym okresie sprawozdawczym.

Otóż jak się okazało, miałem zdublowany jeden wpis oczekujący i ta sama pacjentka została wykazana do SZOI za luty podwójnie. W marcu rejestratorka zorientowała się i wykreśliła jeden z tych zapisów w trybie "Błąd rejestratora". Wpisy wykreślone w tym trybie nie pojawiają się w pliku kolejki, a więc brakuje tej jednej osoby, która miesiąc temu była, a teraz wyparowała.
Podejrzewam, że to może być ten błąd, ale nie mam pojęcia, jak to odkręcić. W KS-PPS nie ma możliwości cofnięcia skreślenia. Próbowałem dopisać tę pozycję ze wsteczną datą - na liście się pojawiła podwójnie, ale w wyeksportowanym pliku jest tylko raz. Klops.

Próbowałem dopisać jeden rekord w trybie, jak radzi konzik, ale coś robię źle. Rozpakowany plik xml otwieram w notatniku, dopisuję rekord (kopiuję ten wpis, żeby był zdublowany), zapisuję ("wprowadź zmiany jeśli trzeba"), zmieniam rozszerzenie na KLX, wysyłam na SZOI, a on mi pokazuje, że plik ma zły format.
Cytuj
(E)EX001 - Błędny format archiwum
(E)B001 - Brak pliku z raportem lub nierozpoznany format
Jak plik spakuję i zmienię rozszerzenie - jest tak samo. Klops.

Konzik - możesz, z łaski swojej, bardziej szczegółowo opisać tę operację?

Pozdrawiam

« Ostatnia zmiana: Kwietnia 07, 2012, 08:53:00 am wysłana przez Ekert »
Pozdrawiam wszystkich

Offline bart

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1499
  • Pomógł? 117
  • Dolnośląski OW
Odp: Nowy miesiąc, nowy problem
« Odpowiedź #6 dnia: Kwietnia 07, 2012, 11:29:30 am »
plik przed spakowaniem musi mieć rozszerzenie xml a po spakowaniu zmieniasz zip na klx

Offline Ekert

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 241
  • Pomógł? 0
  • NZOZ Poznan (POZ+AOS)
Odp: Nowy miesiąc, nowy problem
« Odpowiedź #7 dnia: Kwietnia 09, 2012, 23:30:11 pm »
Tak sobie to wyobrażałem, tylko że mi nie wychodzi.
Robiłem poprawki Notatnikiem, próbowałem też programikiem do edycji plików xml - i zawsze źle.
W końcu po wielu nieudanych próbach zrobiłem nawet taki numer, że:
- Rozszerzenie pliku kolejki zmieniłem na zip
- Rozpakowałem WinZipem - dostałem plik z rozszerzeniem xml
- Nic nie ingerowałem w plik i spakowałem z powrotem WinZipem - dostałem plik z rozszerzeniem zip.
- Zmieniłem rozszerzenie na KLX i wysłałem na SZOI.
Komunikat dostałem taki sam, tzn. Błędny format archiwum.
Co u licha robię źle? Bo skoro Wam wychodzi, tzn. że ja coś sknociłem. Czy WinZip dopisuje jakąś stopkę do pliku, czy co...
Pomóżcie.
Pozdrawiam wszystkich

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9376
  • Pomógł? 525
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Nowy miesiąc, nowy problem
« Odpowiedź #8 dnia: Kwietnia 09, 2012, 23:39:57 pm »
Może lepiej Total Commander. Normalnie się wchodzi bez rozpakowywania, dalej edycja pliku xml i na koniec pyta się czy zmienić archiwum.

Manioo SE

  • Gość
Odp: Nowy miesiąc, nowy problem
« Odpowiedź #9 dnia: Kwietnia 10, 2012, 07:39:23 am »
albo:
- korzystam z IZArc i notepad2
potem tylko opcja - otwórz z  IZArc - edycja - zamknij z TAK na pytanie czy uaktualnić archiwum

Offline abc

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 76
  • Pomógł? 4
Odp: Nowy miesiąc, nowy problem
« Odpowiedź #10 dnia: Kwietnia 10, 2012, 09:27:33 am »
Dzięki za pomoc w rozpakowaniu pliku.
Idąc tym śladem to tez miałam osobę, którą wcześniej wykazałam jako osobę oczekująca. Okazało się, że dana osoba miała zrealizowane świadczenie (brak adnotacji w liście oczekujących), wiec naniosłam poprawkę i wysłałam korygującą kolejkę. Dziś nie importuje mi kolejki za marzec, ponieważ nie zgadza się liczba osób oczekujących, wiec może tu jest "pies pogrzebany". Reasumując NFZ nie przewidział żadnych pomyłek, nie wiem jak wybrnąć z tej sytuacji. KAMSOFT odsyła mnie do NFZ, a NFZ do KAMSOFTU...błędne koło:|

 
Pozdrawiam
Abc

Offline K. Borzęcki

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 65
  • Pomógł? 4
Odp: Nowy miesiąc, nowy problem
« Odpowiedź #11 dnia: Kwietnia 10, 2012, 09:59:19 am »
Może spróbować wygenerować jeszcze raz raport za luty (po poprawkach) i wgrać go na SZOI? Potem dopiero wysłać bieżący?

Offline abc

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 76
  • Pomógł? 4
Odp: Nowy miesiąc, nowy problem
« Odpowiedź #12 dnia: Kwietnia 10, 2012, 10:23:30 am »
Moja kolejka przeszła!!!
Podniosłam wersje programu (choć to na bank nie tu leży problem), podobno NFZ zawarł przymierzę z Kamsoftem i błędu już nie ma:|
Pozdrawiam
Abc

Offline Ekert

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 241
  • Pomógł? 0
  • NZOZ Poznan (POZ+AOS)
Odp: Nowy miesiąc, nowy problem
« Odpowiedź #13 dnia: Kwietnia 10, 2012, 11:09:40 am »
Hura! Moja kolejka też przeszła!
A nic nie poprawiałem - wygenerowałem tylko nową wersję z tej samej kolejki.
SZOI wer. 2012.04.2.626
Bardzo mi pomogliście. Zaraz Wam porobię "ptaszki" pomocy.
Dziękuję też za informacje w temacie edycji xml-ów. Na pewno przyda się nie raz.
Pozdrawiam
PS. Szkoda, że nie można podejrzeć, co tak naprawdę wisi teraz w SZOI, w naszej kolejce.
Pozdrawiam wszystkich

Offline abc

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 76
  • Pomógł? 4
Odp: Nowy miesiąc, nowy problem
« Odpowiedź #14 dnia: Kwietnia 10, 2012, 11:32:27 am »
Do zobaczenia w maju:]

Pozdrawiam
Abc

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 397
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9376 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3284 Wiadomości
Michał Michał
3188 Wiadomości
karolweksler
3131 Wiadomości
09061303
3063 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2948 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1633 Wiadomości

Reklama

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]