collapse

Reklama


Autor Wątek: Nadwykonanie na oddziale nie równa się do umowy  (Przeczytany 6528 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline devgron

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 222
  • Pomógł? 3
  • If u know what I mean
Nadwykonanie na oddziale nie równa się do umowy
« dnia: Marca 13, 2012, 11:07:57 am »
Witam
Mam problem odnośnie brakującej kasy w fakturach co do wartości umowy na zeszły rok. Wyrobiłem nad wykonanie a w końcowym rozrachunku mam w fakturach nie wykonanie. Wkleje screena to zobaczycie o co mi chodzi.

Nie ładnie się skaluje obrazek więc bezpośredni link: http://i265.photobucket.com/albums/ii212/devgron/Schowek-1-5.jpg
Dlaczego mi się to nie zgadza? Nie mam błędów w umowach na SZOI, ta sprawa odpada.

Offline wojciech.re

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 822
  • Pomógł? 53
  • Warmińsko-Mazurski OW NFZ
Odp: Nadwykonanie na oddziale nie równa się do umowy
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 13, 2012, 11:22:03 am »
Wszystko jest ok. Nie masz w nadwykonaniach procedury która by zapełniła limit do zera. Np. pozostaje limit 80 pkt a procedurę w nadwyżkach masz za 95. Nie weźmiesz tego, bo nie można dzielić pajcenta. wg NFZ ;)

Offline devgron

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 222
  • Pomógł? 3
  • If u know what I mean
Odp: Nadwykonanie na oddziale nie równa się do umowy
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 13, 2012, 11:25:56 am »
No i wszystko jasne!  8)

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: Nadwykonanie na oddziale nie równa się do umowy
« Odpowiedź #3 dnia: Marca 13, 2012, 15:00:29 pm »
a mi się to nie podoba
od razu zaznaczam ze dzisiaj napier%^% mnie głowa i niekoniecznie składnie myślę ale popatrz sobie na wykonania i rozliczenia
styczeń, luty i marzec
przykład stycznia
dlaczego przy wykonaniu 691,7 pkt potwierdzone (czyli wysłane I fazą i potwierdzone OK) masz 577,95 a uznanych (czyli na rachunkach) masz 691,7 ? te dwie pozycje powinny się sumować do wykonania (w styczniu bo w późniejszych miesiącach mogą być przesunięcia uznanych)
wg mnie może być coś skopane w programie

popatrz też na sumę za cały rok potwierdzonych + uznanych i nie jest to zgodne z ilością wykonań !!!
wg mnie coś się skopało w bazie danych!

u mnie przytrafiła się trochę podobna rzecz odnośnie stycznia 2011 na oddziale reh stacjonarnej gdzie z pozycji uznane i rachunków zniknęło kilkanaście świadczeń i pojawiły się na potwierdzonych ..
pogrzebałem w PPSie i okazało się, że wywaliła się prawdopodobnie część tabeli XPR gdzie przechowywane są informacje ze zwrotek do I fazy i dla tych świadczeń zniknęła cała historia ich wysyłek i rozliczeń ..

pozdrawiam

Offline spoon667

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 276
  • Pomógł? 2
Odp: Nadwykonanie na oddziale nie równa się do umowy
« Odpowiedź #4 dnia: Marca 13, 2012, 15:28:39 pm »
devgron jak mozesz to wklej jeszcze screena z szoi z planu miesiecznego dla tego zakresu swiadczen

Offline devgron

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 222
  • Pomógł? 3
  • If u know what I mean
Odp: Nadwykonanie na oddziale nie równa się do umowy
« Odpowiedź #5 dnia: Marca 13, 2012, 17:51:43 pm »
Witam ponownie.
Screen o który prosiłeś spoon667
http://i265.photobucket.com/albums/ii212/devgron/Schowek-1-6.jpg
PiotrSz ale jak to sprawdzić?

Offline cocolinko

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 286
  • Pomógł? 16
  • Mazowiecki OW
Odp: Nadwykonanie na oddziale nie równa się do umowy
« Odpowiedź #6 dnia: Marca 15, 2012, 20:40:56 pm »
Między planem w umowie a krotnością potwierdzoną masz tylko 6,44 pkt. Nie masz usługi na taką ilość punktową.
« Ostatnia zmiana: Marca 15, 2012, 21:00:22 pm wysłana przez cocolinko »

Offline cocolinko

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 286
  • Pomógł? 16
  • Mazowiecki OW
Odp: Nadwykonanie na oddziale nie równa się do umowy
« Odpowiedź #7 dnia: Marca 15, 2012, 20:48:22 pm »

u mnie przytrafiła się trochę podobna rzecz odnośnie stycznia 2011 na oddziale reh stacjonarnej gdzie z pozycji uznane i rachunków zniknęło kilkanaście świadczeń i pojawiły się na potwierdzonych ..
pogrzebałem w PPSie i okazało się, że wywaliła się prawdopodobnie część tabeli XPR gdzie przechowywane są informacje ze zwrotek do I fazy i dla tych świadczeń zniknęła cała historia ich wysyłek i rozliczeń ..

pozdrawiam
W tabeli XPR przechowywane są tylko i wyłącznie (opisy, historia) i nie mają nic wspólnego ze znikaniem świadczeń. Za świadczenia potwierdzone, odrzucone odpowiada inna tabela, (zrobiłem test na kopii w celu sprawdzenia co i jak drop table xpr) opisy zniknęły natomiast statusy świadczeń pozostały niezmienione...Monitoring został taki jaki był przed upuszczeniem tabeli zarówno w potwierdzonych, zapłaconych, wykonanych.

Offline devgron

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 222
  • Pomógł? 3
  • If u know what I mean
Odp: Nadwykonanie na oddziale nie równa się do umowy
« Odpowiedź #8 dnia: Marca 15, 2012, 21:44:04 pm »
Między planem w umowie a krotnością potwierdzoną masz tylko 6,44 pkt. Nie masz usługi na taką ilość punktową.

Czyli coś jaśniej? Przepraszam ale nie wiem o czym mówisz.

Offline cocolinko

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 286
  • Pomógł? 16
  • Mazowiecki OW
Odp: Nadwykonanie na oddziale nie równa się do umowy
« Odpowiedź #9 dnia: Marca 15, 2012, 23:01:03 pm »
Plan 9125, rachunki 9118,56 ogółem daje nam to tylko 6,44 pkt niezapłacone w cały roku, nie masz w usługach takiego produktu na 6,44 pkt który NFZ mógłby zapłacić. Jeżeli chcesz aby NFZ zapłacił za faktyczne wykonanie pisz w takim razie pismo do NFZ z prośbą o renegocjację umowy. Jeżeli chodzi o post dotyczący tabeli XPR to tylko i wyłączenie informacja dla osób bardziej doświadczonych w zarządzaniu bazami danych.

Offline devgron

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 222
  • Pomógł? 3
  • If u know what I mean
Odp: Nadwykonanie na oddziale nie równa się do umowy
« Odpowiedź #10 dnia: Marca 15, 2012, 23:58:08 pm »
Raczej sobie odpuszczę :-)

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: Nadwykonanie na oddziale nie równa się do umowy
« Odpowiedź #11 dnia: Marca 16, 2012, 13:28:52 pm »

u mnie przytrafiła się trochę podobna rzecz odnośnie stycznia 2011 na oddziale reh stacjonarnej gdzie z pozycji uznane i rachunków zniknęło kilkanaście świadczeń i pojawiły się na potwierdzonych ..
pogrzebałem w PPSie i okazało się, że wywaliła się prawdopodobnie część tabeli XPR gdzie przechowywane są informacje ze zwrotek do I fazy i dla tych świadczeń zniknęła cała historia ich wysyłek i rozliczeń ..

pozdrawiam
W tabeli XPR przechowywane są tylko i wyłącznie (opisy, historia) i nie mają nic wspólnego ze znikaniem świadczeń. Za świadczenia potwierdzone, odrzucone odpowiada inna tabela, (zrobiłem test na kopii w celu sprawdzenia co i jak drop table xpr) opisy zniknęły natomiast statusy świadczeń pozostały niezmienione...Monitoring został taki jaki był przed upuszczeniem tabeli zarówno w potwierdzonych, zapłaconych, wykonanych.

XPR na pewno przechowuje opisy bo ostatnio mi ja właśnie wywaliło (na szczęście chwile wcześniej była kopia bazy robiona więc odzyskałem z kopii)
to co opisywałem powyżej miało miejsce gdzieś z pół roku roku temu i możliwe, że dotyczyło innej tabeli, teraz już nie pamiętam ale dalej mam to nienaprawione

a co powiesz na te cuda u devgron gdzie krotności potwierdzone i uznane sumują się na więcej niż wykonanie ..

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9314
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Nadwykonanie na oddziale nie równa się do umowy
« Odpowiedź #12 dnia: Marca 16, 2012, 13:54:21 pm »
Pobierz sobie pliki WPR i WDR i wgraj przez serwis.

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: Nadwykonanie na oddziale nie równa się do umowy
« Odpowiedź #13 dnia: Marca 16, 2012, 16:46:24 pm »
Pobierz sobie pliki WPR i WDR i wgraj przez serwis.

co to jest Pawle ? jakieś cuda z SZOI ?

pozdrawiam

Offline cocolinko

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 286
  • Pomógł? 16
  • Mazowiecki OW
Odp: Nadwykonanie na oddziale nie równa się do umowy
« Odpowiedź #14 dnia: Marca 16, 2012, 18:29:23 pm »
a co powiesz na te cuda u devgron gdzie krotności potwierdzone i uznane sumują się na więcej niż wykonanie ..

Najprawdopodobniej we wcześniejszych miesiącach żądanie nie zebrało całości być może miał jakieś błedy w usługach i nie zbierało, potem poprawił, w ogólnym rozrachunku wszystko wychodzi dobrze. Tak jak pisałem wcześniej między planem a zapłaconymi usługami jest tylko różnica 6.44 pkt, nie ma co więcej cudować.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 125
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9314 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3075 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]