collapse

Reklama


Autor Wątek: zerowy import świadczeń lekarza w związku z leczeniem cukrzycy i nadciśnienia  (Przeczytany 3359 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kantor

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 70
  • Pomógł? -1
Okazuje się,że wszystkie świadczenia w miesiącu styczeń zostały policzone normalnie bez uznania wskaźnika 3.0 dla porad w nadciśnieniu itd..NIe wchodzą do swx.. od 2 miesięcy swx jest lżejszy o 30 kb( błąd importu) . Zacząłem szukać nieprawidłowości ( kod ministerialny jaki się ukazuje w module POZ to 46.21(6.21 ZAPOBIEGANIE CHOROBOM ZAKAŹNYM. OBEJMUJE SZCZEPIENIA FINANSOWANE ZE ŚRODKÓW PUBLICZNYCH WYKONYWANE OSOBOM POWYŻEJ 18 ROKU ŻYCIA.)
 ( nikt go nie wprowadzał , nikt go nie zmieniał - jak zauważyłem pojawił się po aktualizacji KSPPSa- wtedy gdy zniknęły porady o starej nazwie  lekarsko diagnostyczno- terapeutyczne a zastąpiono to nazwą porada lekarska udzielona w miejscu wykonywania świadczeń).

Zastanawia mnie to ,że przy podglądzie wpisanych świadczeń nie widać tego kodu ( też eskportowałem do xls) i nie ma tego 2.4 (wersja 2).

Jak wiemy 2.4 w gabinecie 8.4 na wizycie domowej.

Rzozmowa z dostawcą oprogramowania ( po exportach swx) wszystko jest prawidłowe , a skąd błąd ,że nie importują się swiadczenia.
 Skoro te kody ( 2.4 wczesniej było 2.11) nie przechodzą czy istnije jakis sposób ,żeby nie poprawiać ich manualnie, tylko za pomocą jakiegoś skryptu ( pamietajac ze domowe to 8.4 a gabinet 2.4).

NIe wiem do końca czy tutaj leży problem - bo to jest na razie pierwsza rzecz na którą natrafiłem.

Czy ktoś też miał podobny problem. Bo się nie doczytałem .

Dzięki


Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3178
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
ja bym przypisał w BUMie właściwe kody ministerialne do odpowiednich świadczeń a następnie skorzystał z funkcji przypisywania kodów ministerialnych z BUMa znajdującej się w module Serwis (wybierasz dla którego miesiąca mają zostać poprawione). Nie mam teraz przed sobą PPS'a więc dokładniej nie napiszę. Oczywiście przed operacją obowiązkowy backup i nie daję gwarancji :)
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline Kantor

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 70
  • Pomógł? -1
Jakbyś miał chwilę to napisz jak to dokładnie to zrobić. Chodzi o to ,żeby nie podpiąć wizyt domowych pod 2.4 i na odwrót z 8.4. A na piechotę nie chce tego robić.
Dzięki wielkie

Trzeba być informatykiem ,albo mieć więcej czasu na sprawdzanie tych funkcji.

Offline Kantor

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 70
  • Pomógł? -1
W module słowniki :
kod  pierwotny 5.01.00.00000075  PORADA LEKARSKA DIAGN-TERP., W MIEJSCU UDZIELANIA ŚWIADCZEŃ, W ZWIĄZKU Z LECZENIEM CUKRZYCY I/LUB CHOROBY UKŁADU KRĄŻENIA  kod ministerialny 2.4

 

oraz 5.01.00.00000076  PORADA LEKARSKA DIAGN-TERAP., W DOMU PACJENTA, W ZWIĄZKU Z LECZENIEM CUKRZYCY I/LUB CHOROBY UKŁADU KRĄŻENIA  kod ministerialny 8.4.

tam gdzie kod pierwotny mam wpisane numer mojej licencji PPS i numerki ( nie moge tego zmienić poprzez popraw) stąd wszystko szło z błędami.

Offline Kantor

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 70
  • Pomógł? -1
Problem rozwiązano:
Nie była przypisana nowa umowa w module POZ.( stąd różnice w kodach).
 

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 139
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9314 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3075 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]