collapse

Reklama


Autor Wątek: luty 2012 kolejka  (Przeczytany 33689 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: luty 2012 kolejka
« Odpowiedź #15 dnia: Marca 02, 2012, 20:46:43 pm »
(wersja: 2012.04.2.611)

Błąd systemowy:
Wystąpił błąd podczas parsowania pliku: Document is invalid: no grammar found.

wiesz już może co to? sami po naprawieniu zaimportują kolejki, czy trzeba wysłać ponownie?

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9376
  • Pomógł? 525
  • Zachodniopomorski OW
Odp: luty 2012 kolejka
« Odpowiedź #16 dnia: Marca 02, 2012, 20:54:49 pm »
Widzę, że już jest zaimportowana, więc chyba sobie poradzili.

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: luty 2012 kolejka
« Odpowiedź #17 dnia: Marca 03, 2012, 22:00:09 pm »
No rzeczywiście, u mnie też.

Offline Ekert

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 241
  • Pomógł? 0
  • NZOZ Poznan (POZ+AOS)
Odp: luty 2012 kolejka
« Odpowiedź #18 dnia: Marca 03, 2012, 23:55:39 pm »
W Wielkopolskim OW NFZ w nocy była przerwa techniczna na SZOI. Rano wrzuciłem kolejkę.
Przed wysłaniem podejrzałem zawartość pliku i są w nim zarówno liczby pacjentów oczekujących i skreślonych, liczba dni, a także lista imienna z peselami (poradnia kardiologiczna).
Z SZOI (wer. 2012.04.2.613) wyskoczył mi błąd importu z opisem:
"Bład systemowy: Wystąpił błąd techniczny podczas importu raportu KLX"
Próba ponownego przesłania wywołuje ostrzeżenie, że taki plik już przesłano. Jednocześnie na liście miesięcy, za które kolejki nie przesłano jest luty 2012.
Czekałem cały dzień i co jakiś czas wchodziłem na SZOI żeby sprawdzić, czy zmienił się status importu - ale nic się nie zmieniło.
Panowie piszecie, że u Was sobie poradzili, że się status zmienił. Ale mieliście inny komunikat.
Pliku usunąć nie można, przesłać ponownie nie można - co trzeba zrobić w tej sytuacji?
Dalej czekać? Czy to błąd po stronie SZOI?
Pozdrawiam wszystkich

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: luty 2012 kolejka
« Odpowiedź #19 dnia: Marca 04, 2012, 11:31:46 am »
W razie czego to można chyba drugą kolejkę utworzyć za luty i wysłać. Powinna mieć wyższą wersję od poprzedniej więc chyba przejdzie.
Ale w takich przypadkach dzwonię zawsze do infomratyków w NFZ i mi mówią czy to po ich stronie i czy czekać a oni sobie sami poradzą.

Jeśli masz wersję 2012.00.5.0 to ona robi prawidłowe kolejki gdyż u nas jest ok. To taka wiadomość gdyby informatycy odsyłali Cię do producenta oprogramowania.

Offline wielkopolanin

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 22
  • Pomógł? 1
Odp: luty 2012 kolejka
« Odpowiedź #20 dnia: Marca 04, 2012, 15:46:21 pm »
Mam ten sam błąd kolejki w Wlkp. : "Wystąpił błąd techniczny podczas importu raportu KLX".
Kolejka generowana z PPS z wersji 2012.00.5.1 - i sprawdziłem - zawiera nowe pola w xml. Myślę, że to problem po stronie SZOI.
Też będę jutro próbował się dodzwonić do informatyków ale w Wlkp. to graniczy z cudem niestety...

Offline Ekert

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 241
  • Pomógł? 0
  • NZOZ Poznan (POZ+AOS)
Odp: luty 2012 kolejka
« Odpowiedź #21 dnia: Marca 04, 2012, 16:40:23 pm »
Dzięki - mpi. Dobrze wiedzieć.
Jest jeszcze kilka dni, więc poczekam. Dzwonić do informatyków nie będę, bo nasi tak ciężko pracują, że nie odbierają telefonów - nigdy!
Potwierdzam, co pisze wielkopolanin - to graniczy z cudem. Szkoda czasu na dzwonienie, bo prawdopodobieństwo, że się ktoś zgłosi = 0.
Poczekajmy - naprawili to w zachodniopomorskim i kujawsko-pomorskim, to może w wielkopolskim też to zrobią po weekendzie.  ;D
-----------
Nie mogę rozgryźć PPSa - dlaczego, kiedy mam w kolejce 38 osób, PPS tworząc kolejkę wyliczył mi pacjentów 37, ale w kolejkę imienną wpisał wszystkich 38. Tak się też wyeksportowało. Liczba pacjentów przyjętych z kolejki za ostatnie 6 miesięcy też wyszła "z sufitu". Próbowałem jakość dojść, co się policzyło a co nie, ale nijak nie pasuje nawet opcja, że to tylko styczeń + luty  :o
Czy u Was też coś takiego powstało?
Pozdrawiam wszystkich

Offline marius987

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 45
  • Pomógł? 0
Odp: luty 2012 kolejka
« Odpowiedź #22 dnia: Marca 05, 2012, 08:36:27 am »
naklepałem się w ostatnich dniach kolejek, jak trzeba a teraz mam kwiatki jakieś.
przykład:
Poradnia rehabilitacji liczba osób 38, reszta pół pusta, Poradnia Fizjoterapii liczba osób pusta, średni rzeczywisty czas oczekiwania 38.

o co tu chodzi? przed aktualizacją nic nie pokazywał

Offline Grzegorz0101

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 162
  • Pomógł? 5
Odp: luty 2012 kolejka
« Odpowiedź #23 dnia: Marca 05, 2012, 13:13:33 pm »
Zamiast zobaczyc co napisaliscie na forum ja optymista z Wlkp wygenerowalem kolejke i wrzucilem przed chwila na SZOI. I oczysicie - "Wystąpił błąd techniczny podczas importu raportu KLX". Rozumiem, ze takie sytuacje moga miec miejsce pierwszego dnia skladania raportow, ale mamy juz PIATY MARZEC! Do oddzialu nie bede juz dzownil, bo to nie ma sensu (w wlkp dodzwonienie sie graniczy z cudem, choc dzisiaj raz sprowalem dla swietgo spokoju z mizernym efektem). Jak bedzie juz sprawa rozwiazana dajcie znac tutaj na forum :)

Offline jedin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 651
  • Pomógł? 10
Odp: luty 2012 kolejka
« Odpowiedź #24 dnia: Marca 05, 2012, 15:39:22 pm »
U mnie to samo  (wlkp)

Offline marius987

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 45
  • Pomógł? 0
Odp: luty 2012 kolejka
« Odpowiedź #25 dnia: Marca 05, 2012, 20:40:05 pm »
czy komukolwiek udało się jakąkolwiek kolejkę przesłać do ow nfz? jeśli tak,to co zrobił?

Offline Danek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 53
  • Pomógł? 2
Odp: luty 2012 kolejka
« Odpowiedź #26 dnia: Marca 05, 2012, 21:18:50 pm »
Kolejkę przesłałam 1 marca (wielkopolska, AOS), kolejka bez peselowa -  bezproblemowo. Za to w piątek przesłanie rachunku to był wyczyn. Obecnie też trwa przerwa techniczna.

Offline Grzegorz0101

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 162
  • Pomógł? 5
Odp: luty 2012 kolejka
« Odpowiedź #27 dnia: Marca 06, 2012, 01:56:33 am »
Zrobilem nowa i w koncu w wlkp kolejka "wbila" sie na serwer i zostala zaimportowana:D (nawiasem mowiac w poprzedniej dalem zla date oceny, ale to chyba nie mialo wplywu na "błąd techniczny podczas importu raportu KLX" ;-) I tyle zachodu dla wszedzie wykazanych zerowek:d

Offline Ekert

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 241
  • Pomógł? 0
  • NZOZ Poznan (POZ+AOS)
Odp: luty 2012 kolejka
« Odpowiedź #28 dnia: Marca 06, 2012, 11:12:45 am »
Rano - myślełem "nareszcie" - kolejka (moja peselowa) po błędzie systemowym zaimportowana. (wielkopolska)
Wchodzę w szczgóły - błąd. Niezaimportowano. "Kolejka zawiera niewymagany zakres danych "0".
Myślełem, że to tak wyszło po błędzie systemowym - zrobiłem kolejkę powtórnie i wysłałem - to samo!
A w podglądzie plik kolejki wydaje się dobry - są wszystkie dane statystyczne i imienne.
O co - kurka wodna - tu chodzi?
Czy tam gdzie jest zero trzeba wpisywać kreski? Bo np. jeżeli mam jednego pilnego w kolejce, a wcześniej pilnych nie miałem, to rzeczywisty czas oczekiwania jest niewyliczalny.
Czy ktoś wie? Czy komuś weszła kolejka peselowa na SZOI?
Pozdrawiam wszystkich

grave0

  • Gość
Odp: luty 2012 kolejka
« Odpowiedź #29 dnia: Marca 06, 2012, 14:44:45 pm »
mój raport się zaimportował, ale 2 komórki są niezaimportowane - poradnia kardiologiczna i endokrynologiczna ("Kolejka zawiera niewymagany zakres danych "0") ... jak zawsze jasnego komunikatu jak to robić brak >:( niby raport wygląda w środku poprawnie a jest źle...

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 297
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 1
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9376 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3284 Wiadomości
Michał Michał
3188 Wiadomości
karolweksler
3134 Wiadomości
09061303
3063 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2948 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1633 Wiadomości

Reklama

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]