collapse

Reklama


Autor Wątek: Deklaracje  (Przeczytany 3300 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline grzesiekr

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 5
  • Pomógł? 0
Deklaracje
« dnia: Lutego 15, 2012, 21:31:44 pm »
Niech ktoś pomoże. Nie mogę zaimportować deklaracji z jednego komputera na drugi, na obu kompach jest ten sam PPS zainstalowany, tylko na jednym "klepiemy" świadczenia, a na drugim deklaracje - nowa poradnia. Proszę o szybką  pomoc, bo jestem załamana :-(((

Offline Tomek R

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 326
  • Pomógł? 43
  • Wielkopolski OW NFZ
Odp: Deklaracje
« Odpowiedź #1 dnia: Lutego 15, 2012, 22:37:36 pm »
Może jakieś szczegóły?
Pozdrawiam!

Offline grzesiekr

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 5
  • Pomógł? 0
Odp: Deklaracje
« Odpowiedź #2 dnia: Lutego 15, 2012, 22:46:19 pm »
Eksportuję deklarację w pliku XLS np. na pulpit lub na pendriva z kompa, który stoi w moim gabinecie (tu są wpisywane nowe dekl.), no i chcę je zaimportować do kompa, który stoi w rejestracji. Robię import w module świadczenia-deklaracje-import, wyswietla mi sie w imporcie na dole "pliki exel,csv", otwieram plik np. z pulpitu, który chcę importować, no i niby zaczyna sie import. Po zakończeniu napisane, że importowanie listy deklaracji zakończone, a tak naprawdę nie zaimportowały się i jest tyle samo co było. Juz nie mam na to pomysłu.

Offline Tomek R

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 326
  • Pomógł? 43
  • Wielkopolski OW NFZ
Odp: Deklaracje
« Odpowiedź #3 dnia: Lutego 15, 2012, 23:01:44 pm »
1. Czy na komputerze gdzie importujesz deklaracje jest Excel?
2. W pliku xls kolumna: typ operacji ma wartość 1?
3. W pliku xls kolumna: data operacji jest wypełniona?
Pozdrawiam!

Offline bart

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1498
  • Pomógł? 117
  • Dolnośląski OW
Odp: Deklaracje
« Odpowiedź #4 dnia: Lutego 15, 2012, 23:02:51 pm »
Eksportuję deklarację w pliku XLS np. na pulpit lub na pendriva z kompa, który stoi w moim gabinecie (tu są wpisywane nowe dekl.), no i chcę je zaimportować do kompa, który stoi w rejestracji. Robię import w module świadczenia-deklaracje-import, wyswietla mi sie w imporcie na dole "pliki exel,csv", otwieram plik np. z pulpitu, który chcę importować, no i niby zaczyna sie import. Po zakończeniu napisane, że importowanie listy deklaracji zakończone, a tak naprawdę nie zaimportowały się i jest tyle samo co było. Juz nie mam na to pomysłu.
Może w tym pliku importowym nie ma nowych deklaracji i tylko nadpisujesz istniejące ?

Offline grzesiekr

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 5
  • Pomógł? 0
Odp: Deklaracje
« Odpowiedź #5 dnia: Lutego 15, 2012, 23:14:45 pm »
Tak w komputerze  na który importuję jest  jest EXEL 2000, w kolumnie jest wartość 1, data operacji??? sprawdzę. A jak otwieram plik exportu na pulpicie w exelu, to jest więcej dekl. niż w kompie, na który niby one miały sie zaimportować. wyglada na to, że exportuja sie wszystkie, a zaimportować ich sie nie da. POMOCY!!! Kaśka

Offline grzesiekr

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 5
  • Pomógł? 0
Odp: Deklaracje
« Odpowiedź #6 dnia: Lutego 15, 2012, 23:22:58 pm »
Sprawdziłam, data operacji jest wpisana. Juz nie wiem co mam z tym zrobic, czy gdyby wgrała wyższa wyższą wersję exela, np. 2007, to mogłoby zadziałać. Nie ukrywam, że jestem coraz bardziej złamana. :-(((

Offline bart

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1498
  • Pomógł? 117
  • Dolnośląski OW
Odp: Deklaracje
« Odpowiedź #7 dnia: Lutego 16, 2012, 00:36:24 am »
a tak zapytam jeszcze - czy to kiedyś działało prawidłowo (to przenoszenie deklaracji)
a teraz przestało (z jaką wersją PPS=a) ?

Offline dobie

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 371
  • Pomógł? 8
  • Podlasie
Odp: Deklaracje
« Odpowiedź #8 dnia: Lutego 16, 2012, 08:25:14 am »
Dzień dobry

Na początku stycznia przenosiłem wszystkie deklaracje ponad 64.000 do nowej bazy, wszystko przeniosło się bez większego problemu.
Przy imporcie wyeksportowanych deklaracji należy zwrócić uwagę czy w nowej bazie danych jest ta sama co w starej wersji bazy:
- lista personelu medycznego
- lista szkół (odnośnie dekl szkolnych)
- lista miejsc złożenia deklaracji
Również należy zwrócić uwagę by liczba porządkowa z umowy w danej pozycji były takie same lub odpowiednie, w tabeli Excel-a jest to kolumna Y (nr pkt. umowy).

To tyle tak na szybkiego co pamiętam, ponad to KSS powinien Ci zakomunikować przy imporcie że jest problem importu z jakimiś rekordami i wskaże Ci co jest problemem.
Jeżeli czegoś będzie brakować to ma prawo program rekord pominąć i temu możesz mieć po imporcie mniej rekordów niż powinno ich być. (ale na pewno będziesz miała o tym komunikat).

Proszę by jeszcze potwierdzili mą wypowiedź bardziej obeznane osoby z programem, choć ja w ten sposób postępując zaimportowałem do nowej bazy 100% rekordów.

Jak coś proszę pisać na prv lub na zamieszczony tam adres e-mail,

Pozdrawiam

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 178
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 6
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9315 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3180 Wiadomości
karolweksler
3075 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]