collapse

Reklama


Autor Wątek: Poradnia medycyny sportowej  (Przeczytany 8919 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline MEDIK

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 66
  • Pomógł? 0
Poradnia medycyny sportowej
« dnia: Stycznia 07, 2012, 18:36:08 pm »
Mam pytanie odnośnie poradni medycyny sportowej. Jest to specjalistyka i potrzebne jest do tej poradni skierowanie? Nawet wtedy, gdy przychodzą do nas młodzi pacjenci z jakichś klubów sportowych w celu uaktualnienia książeczek?  I jeszcze jedno pytanie. Jak Wasi lekarze rozliczają taką wizytę? Punktowo? Nasz lekarz robi to za 3,5 punktu jako W11 z czym się nie zgadzam, jakie ICD9 i ICD10 wpisujecie? U mnie chyba pisze Z01 jako ICD9  a jako ICD10 wpisujemy zdaje się 89.00. Niepokoi mnie ta poradnia, mimo, że mamy punktów jak na lekarstwo w tej poradni to chciała bym, żeby było to dobrze rozliczane :)


zmieniłem temat //Paweł
« Ostatnia zmiana: Stycznia 08, 2012, 17:35:11 pm wysłana przez Paweł »

Offline NIEANA

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
  • Pomógł? 0
Odp: SPORTÓWKA
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 08, 2012, 13:02:45 pm »
Nie piszę medycyny pracy, ale wiem coś o specjalistyce. W zał nr 3 do zarz. PNFZ 96/2011 masz 2 porady, jedna za do, drugą za 12 punktów z tym, że musisz pamiętać, że są to świadczenia specjalistyczne odrębne i nie można ich łączyć normalnymi wizytami. w zał 5a do 81/2011 masz wszystkie porady "W" i jedną "Z", jeżeli wykonasz badania, które są w katalogu 7 do 81/2011 to możesz podnieść kategorię tej porady. Tylko pamiętaj, żeby badania podniosły kategorię porady muszą być przez Ciebie zapłacone (tzn. nie liczą się badania przyniesione przez pacjenta).

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: SPORTÓWKA
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 08, 2012, 17:18:39 pm »
Do poradni medycyny sportowej wymagane jest skierowanie. Takie skierowanie powinien wystawić lekarz POZ.

Podczas pierwszego wyrabiania książeczki rozliczasz wstępna kompleksowa kwalifikacja do uprawiania sportu z katalogu świadczeń odrębnych (załacznik nr 5b cz.1) i tutaj jest uwaga: obejmuje pakiet świadczeń określonych w odrębnych przepisach, porada rozliczana jest tylko raz w stosunku do danego świadczeniobiorcy, niezależnie od podmiotu wykonującego (czyli jeżeli osoba taka miała już kiedyś robioną wstępną kwalifikację to fundusz kolejnej nie przyjmie).

Kolejne wizyty rozliczasz zgodnie z tym po napisał kolega wyżej. Wykazujesz w icd9 badania jakie zostały wykonane (nie wiem jakie tam się badania robi - laboratoryjne, okulistyczne, wysiłkowe) szczególnie te z załącznika nr 7 i szukasz odpowiedniej porady.

Co do rozpoznania to powinieneś chyba wpisywać:
Z02.5 Badanie w związku uprawianiem sportu


Do poczytania jeszcze:
http://aktywni.pl/aktualnosci/poradnia-sportowa-badania-sportowe/

Offline MEDIK

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 66
  • Pomógł? 0
Odp: Poradnia medycyny sportowej
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 26, 2012, 13:41:45 pm »
poradnia medycyny sportowej, rozpoznanie może być Z02.5. A w procedurach co wpisać? 89.00 chyba nie bardzo?

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: Poradnia medycyny sportowej
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 27, 2012, 11:28:05 am »
poradnia medycyny sportowej, rozpoznanie może być Z02.5. A w procedurach co wpisać? 89.00 chyba nie bardzo?

89.00 do tej pory wystarczało w zupełności (dla 20 i 12 pkt, a W11 tym bardziej)
ja jednak proponuje okodować wszystko co w czasie takiej wizyty było robione (a jest określone odrębnymi przepisami, nie wynika z Zarządzenia NFZ dla AOS)

pozdrawiam

Offline MEDIK

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 66
  • Pomógł? 0
Odp: Poradnia medycyny sportowej
« Odpowiedź #5 dnia: Marca 27, 2012, 13:04:47 pm »
po badaniu, wizycie i przykładowym wpisie do książeczki sportowca pacjent wraca po pół roku czy potrzebne jest nowe skierowanie?

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 106
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 7
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]