collapse

Reklama


Autor Wątek: Powtórka leków stałych w ks pps  (Przeczytany 4787 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline profmed

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
  • Pomógł? 0
Powtórka leków stałych w ks pps
« dnia: Listopada 28, 2011, 10:44:53 am »
Witam
 Od niedawna w mojej przychodni doktory drukuja sami recepty jest to nowosc zarówno dla nich jak i dla mnie dlatego mam pytanie czy jest możliwość w ks pps drukowania powtórki leków stałych?? Część pacjetnów ma po kilka leków po które przychodzą co miesiąc czy jest gdzieś w programie jakas opcja aby nie klepac tego za każdym razem od nowa?? I druga rzecz gdzie moge zmienić ilość maksymalna wypisywanych leków na recepcie??Mam ustawione na 5 pozycji jednak gdy do tego dojdzie dawkowanie to ostatni lek jest drukowany na kodach kreskowych  :o  Z góry dziękuje za pomoc

Offline kalilech

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 462
  • Pomógł? 20
  • Mazowiecki OW NFZ
Odp: Powtórka leków stałych w ks pps
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 28, 2011, 16:05:32 pm »
To nie lepiej zmniejszyć czcionkę w lekach i nie rezygnować z pięciu ?
Może wystarczy toto lepiej rozplanować na kartce recepty.

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3178
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Powtórka leków stałych w ks pps
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 28, 2011, 16:19:05 pm »
a jeżeli chodzi o powtórki leków to przecież jak wpiszesz pesel, albo nazwisko pacjenta to wyświetlą się wszystkie wypisane mu recepty i jak jedną z nich otworzysz to możesz wydrukować i nie musisz ponownie jej wypisywać.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline kalilech

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 462
  • Pomógł? 20
  • Mazowiecki OW NFZ
Odp: Powtórka leków stałych w ks pps
« Odpowiedź #3 dnia: Listopada 28, 2011, 17:00:04 pm »
tak jak pisze Michał, wystarczy zmienić nr recepty i daty

Offline profmed

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
  • Pomógł? 0
Odp: Powtórka leków stałych w ks pps
« Odpowiedź #4 dnia: Listopada 28, 2011, 21:24:55 pm »
No fakt recepte moge poprawic ale po piewrsze w ten sposob trace stara recepta która była przypisana do danej wizyty i w razie konrtoli nie mam wpisu odzwierciedlenia w karcie ze dana recepta była wystawiona - gdyby drukowac same recepty a reszte wpisywac normalnie w karte to ok ale szefostwo chce paby całą wizyta była wprowadzana do programu. Poza tym dobrze by było mieć historia wystawionych a po drugie trafić w recepte z konkretnymi lekami to też by było troche zabawy bo jednak raz na jakis czas np przy chorobie dany pacjent przychodzi po antybiotyk itp. W innym programie przy którym miałam okazje troche pogrzebac jest po porstu przycisk "Powtórz stałe leki" jest to zrobione na zasadzie szablonu - przypisania leków do danego pacjenta myślałam ze w ks pps jest cos podbnego .........
      Co do zmieny czcionki dzięki za podpowiedż moze uda sie to jakoś rozmieścic najlepiej jakbym mogła zmniejszyc interlinia miedzy wpisami :D  Póki co jest żółta karteczka na monitorze Maks 4 lek. na rec.!!

Offline profmed

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
  • Pomógł? 0
Odp: Powtórka leków stałych w ks pps
« Odpowiedź #5 dnia: Listopada 30, 2011, 21:27:56 pm »
Dla zainteresowanych - wiem już jak dokłądnie  działą powtórka leków w ks pps . Zasięgnełam info u żródła  ;D

  "Zarówno w module Rozliczenia jak i Wizyta należy wybrać poprzednia receptę, której zawartość chcemy powtorzyć, nacisnąć F4Popraw>nic nie zmieniając wybrać funkcję NASTĘPNA, po czym zmienić datę wystawienia.
Wówczas powstanie nowa recepta z nową datą a taką samą zawartością. "

Sprawdziłam  - leki automatycznie się przepisują  program automatycznie pobiera kolejny numer recepty a ja poprawiam tylko datę wystawienia a  nie trace tej wcześniejszej rec czyli tak jak ma być!!

A co do czcionki i rozmieszczenia leków na recepcie nie ma teraz co się bawić ponieważ od stycznia mają wejść nowe wzory recept - wypada rubryka z prawej strony o chorobach przewlekłych i część gdzie były wypisywane leki zostanie podzielona w poziomie na 5 rubryk (lub 4 nie pamietam dokładnie ) a w pionie dojdzie dawkowanie po prawej "dawkowanie"   także nie ma sensu sie teraz bawić skoro w styczniu wejdzie co innego  - znowu :(

Pozdrawiam

Offline profmed

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
  • Pomógł? 0
Odp: Powtórka leków stałych w ks pps
« Odpowiedź #6 dnia: Listopada 30, 2011, 21:33:00 pm »
I jeszcze jedno zmienia się numery recept - tzn. teraz sa 20 znakowe a będą 22 stare recepty bedąważne ponoć do 30.06.2012 także radzę nie pobierać dużych pul  z nfz i nie robić sobie zapasów

pozdr

Offline Przemyslaw

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1305
  • Pomógł? 33
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Powtórka leków stałych w ks pps
« Odpowiedź #7 dnia: Listopada 30, 2011, 22:48:47 pm »
Tak przy okazji może ktoś wie dlaczego w zachodniopomorskim apteki bojkotują recepty z wydrukowanym w kodzie kreskowym peselem pacjenta? :(

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: Powtórka leków stałych w ks pps
« Odpowiedź #8 dnia: Grudnia 01, 2011, 09:05:03 am »
Tak przy okazji może ktoś wie dlaczego w zachodniopomorskim apteki bojkotują recepty z wydrukowanym w kodzie kreskowym peselem pacjenta? :(

Hehehe Przemek ty to masz jaja z tymi receptami :-)

Jeszcze mi powiedz, że recept z Kamsoftowego PPSa nie przyjmują apteki które mają Kamsoftowy system apteczny ? ;-)

Offline Przemyslaw

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1305
  • Pomógł? 33
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Powtórka leków stałych w ks pps
« Odpowiedź #9 dnia: Grudnia 01, 2011, 10:33:30 am »
Hehehe Przemek ty to masz jaja z tymi receptami :-)

Jeszcze mi powiedz, że recept z Kamsoftowego PPSa nie przyjmują apteki które mają Kamsoftowy system apteczny ? ;-)

Tak.. Żadnej podstawy prawnej nie ma.. ale niby NFZ recept z kodem kreskowym peselu nie są refundowane.. Tak nagle? tyle lat były...  Cycki opadają już w tej sprawie.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 129
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9314 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3075 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]