collapse

Reklama


Autor Wątek: pod??aczenie pps przez internet  (Przeczytany 21141 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Tolman

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Pomógł? 0
pod??aczenie pps przez internet
« dnia: Października 15, 2008, 12:07:55 pm »
Witam
Mam takie pytanie jak skonfigurowaÄ? pps aby dzia??a w sieci przez internet??
opis: Serwer stoi w miejscowo??ci A natomiast klient w miejscowo??ci B.
w miejscowo??ci A jest internet radiowy i serwer stoi na nr xxx.xxx.x.2 router tu ma xxx.xxx.x.1 natomiast w miejscowo??ci B klient jest tak??e za routerem na nr xxx.xxx.x.4.
Jak skonfigurowaÄ? klienta aby by?? pod??aczony do serwera
POzdrawiam

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: pod??aczenie pps przez internet
« Odpowiedź #1 dnia: Października 15, 2008, 13:22:00 pm »
trzeba by odpalic jakiegos VPNa bo bezposredniego polaczenia (nawet jezeli byloby mozliwe) zrobic nie mozna ze wzgledu na nieszyfrowane dane ktore ida pomiedzy klientem a serwerem PPSa !

oba routery powinny miec mozliwosc obslugi VPN albo przynajmniej przekierowania portow dla klientow wewnatrz sieci (o ile sie nie myle)

pozdrawiam

Offline konzik

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 146
  • Pomógł? 10
Odp: pod??aczenie pps przez internet
« Odpowiedź #2 dnia: Października 15, 2008, 15:55:25 pm »
hej

Racja. Ale najwa??niejsze, to prÄ?dko??Ä? po??Ä?czenia internetowego. Je??li upload jest mniejszy ni?? 2 mb/s, to nawet nie pr??buj, bo siÄ? zawiedziesz:P

pozdr
Pozdr.
Kamil

Offline Przemyslaw

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1302
  • Pomógł? 33
  • Zachodniopomorski OW
Odp: pod??aczenie pps przez internet
« Odpowiedź #3 dnia: Października 15, 2008, 16:38:12 pm »
hej

Racja. Ale najwa??niejsze, to prÄ?dko??Ä? po??Ä?czenia internetowego. Je??li upload jest mniejszy ni?? 2 mb/s, to nawet nie pr??buj, bo siÄ? zawiedziesz:P

pozdr
Racja, racja  ;D na 2mb/s nie da sie pracowaÄ? ale na 1 MB/s ju?? siÄ? spokojnie daje.
MSPANC.

Tolman
Chcesz uzywaÄ? PPS w sposob taki ze laczy sie do zdalnej bazy danych? Sprawdz jakie porty uzywa PPS do laczenia sie z firebirdem, przekieruj je na routerze i wpisz w kliencie z ktorego sie laczysz do tej bazy namiary na serwer. Mysle ze to rozwiazanie bedzie zawodne i latwe do przechwycenia danych. Odpalenie VPN rozwiaze sprawe ale musisz mnie w miare sensowe routery do tego. Robilem takie testy ale przestalem z braku czasu.

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: pod??aczenie pps przez internet
« Odpowiedź #4 dnia: Października 15, 2008, 23:32:00 pm »
ja musze wreszcie w wolnej chwili odpalic VPNa pomiedzy siecia firmowa a domowa (w celu zdalnej administracji systemami) i bedzie to polaczenie pomiedzy dwoma linuxowymi serwerami pelniacymi role routerow
jak juz to zrobie to przetestuje jak dziala PPSa pomiedzy dwoma DSLami 1024/256 i 2048/256

a co do ustawiania VPNa na tanich routerach sprzetowych to nie wiem czy wszystkie maja takie mozliwosci

pozdrawiam

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3173
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: pod??aczenie pps przez internet
« Odpowiedź #5 dnia: Października 15, 2008, 23:55:07 pm »
w tanich routerach sprzÄ?towych zazwyczaj jest tylko opcja przepuszczania vpn'a.
a z tymi DSL'ami to nie spodziewaj siÄ? jaki?? rewelacji. Do zarzÄ?dzania systemem przez zdalny pulpit jak najbardziej bÄ?dÄ? ok, ale ??eby np. PPS odpalony na kompie w domu ??Ä?czy?? siÄ? z bazÄ? PPS'a w firmie to ju?? raczej nie bardzo. Pewnie jako?? to bÄ?dzie dzia??aÄ? ale komfort pracy ??aden. Niestety 256kb/s uploadu to za ma??o:(
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: pod??aczenie pps przez internet
« Odpowiedź #6 dnia: Października 16, 2008, 08:58:36 am »
w tanich routerach sprzÄ?towych zazwyczaj jest tylko opcja przepuszczania vpn'a.

tak mi sie wlasnie wydawalo

Cytuj
a z tymi DSL'ami to nie spodziewaj siÄ? jaki?? rewelacji. Do zarzÄ?dzania systemem przez zdalny pulpit jak najbardziej bÄ?dÄ? ok,

no wlasnie mialem juz w firmie sesje VNC z Kamsoftem kiedy diagnozowali mi program i nawet to jakos przyzwoicie dzialalo!

Cytuj
ale ??eby np. PPS odpalony na kompie w domu ??Ä?czy?? siÄ? z bazÄ? PPS'a w firmie to ju?? raczej nie bardzo. Pewnie jako?? to bÄ?dzie dzia??aÄ? ale komfort pracy ??aden. Niestety 256kb/s uploadu to za ma??o:(

a mozesz podpowiedziec po ktorej stronie powinien byc wiekszy upload ? po stronie DSLa z serwerem czy z klientem PPSa ? a moze na obu ?
bo mam w planach powalczyc z szefem o podniesienie DSLa z 1024/256 na jakies 2048/1024 albo 4096/1024 ale nie wiem co mi z tego wyjdzie .. w domu narazie zostaje na 2048/256 bo to juz kupa kasy :-/

pozdrawiam

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3173
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: pod??aczenie pps przez internet
« Odpowiedź #7 dnia: Października 16, 2008, 13:36:29 pm »
a mozesz podpowiedziec po ktorej stronie powinien byc wiekszy upload ? po stronie DSLa z serwerem czy z klientem PPSa ? a moze na obu ?

Niestety nigdy nie mia??em mo??liwo??ci tego przetestowaÄ? (wzglÄ?dy finansowe:)), ale wydaje mi siÄ? ??e pewnie po obu stronach powinien byÄ? wiÄ?kszy.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline j00ls

  • Global Moderator
  • Super Specjalista
  • *****
  • Wiadomości: 380
  • Pomógł? 11
Odp: pod??aczenie pps przez internet
« Odpowiedź #8 dnia: Października 16, 2008, 16:16:01 pm »
a z tymi DSL'ami to nie spodziewaj siÄ? jaki?? rewelacji. Do zarzÄ?dzania systemem przez zdalny pulpit jak najbardziej bÄ?dÄ? ok, ale ??eby np. PPS odpalony na kompie w domu ??Ä?czy?? siÄ? z bazÄ? PPS'a w firmie to ju?? raczej nie bardzo. Pewnie jako?? to bÄ?dzie dzia??aÄ? ale komfort pracy ??aden. Niestety 256kb/s uploadu to za ma??o:(

Zgadza siÄ?: zdalny pulpit (rdp) czy te?? vnc spokojnie - pracowa??em "w terenie" z laptopem i modemem (sic!) przez kom??rkÄ? (era).

Po??Ä?czenie bezpo??rednie z firebirdem jak najbardziej mo??liwe, ale wydajno??Ä? pozostawia tak wiele do ??yczenia, ??e lepiej siÄ? nie stresowaÄ?. No chyba, ??e kto?? ma z obu stron dsl 15000.
gbak:finishing, closing, and going home

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: pod??aczenie pps przez internet
« Odpowiedź #9 dnia: Października 16, 2008, 19:03:12 pm »
Cytuj
Po??Ä?czenie bezpo??rednie z firebirdem jak najbardziej mo??liwe, ale wydajno??Ä? pozostawia tak wiele do ??yczenia, ??e lepiej siÄ? nie stresowaÄ?. No chyba, ??e kto?? ma z obu stron dsl 15000.

no i tu sie nie zgodze ... bo tu raczej download nie bedzie waskim gardlem wiec DSL15000 downloadem nie pomoze ..
nie pamietam dokladnie jaki jest upload przy DSL15000 ale cos mi sie kojarzy ze 756kbit wiec ja juz wole sprobowac
DSL2000 z downloadem 2048kbit ale z podniesionym uploadem na 1024kbit

pozdrawiam

inter-soft

  • Gość
Odp: pod??aczenie pps przez internet
« Odpowiedź #10 dnia: Stycznia 05, 2009, 14:32:24 pm »
Prosty program Hamachi lub Linux (OpenVPN) polecam - dzia??a.

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3173
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: pod??aczenie pps przez internet
« Odpowiedź #11 dnia: Stycznia 05, 2009, 16:04:01 pm »
Prosty program Hamachi lub Linux (OpenVPN) polecam - dzia??a.

Dzia??a, ale znacznie wolniej ni?? w sieci lokalnej. OpenVPN dzia??a r??wnie?? pod Windows.
Hamachi jaki?? czas temu zmieni?? licencjÄ? i mo??na go stosowaÄ? za darmo tylko do u??ytku prywatnego.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

inter-soft

  • Gość
Odp: pod??aczenie pps przez internet
« Odpowiedź #12 dnia: Stycznia 06, 2009, 22:39:25 pm »
Lub jeszcze jedna opcja ... RDP - zdalny pulpit z sieci lokalnej mo??na go ??atwo przetunelowaÄ? na ??Ä?czu 2Mbit synchronicznym chodzi wporzÄ?dku gdy w sieci pracuje oko??o 100 os??b.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 85
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 1
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 30.

[Pokaż zapytania]