collapse

Reklama


Autor Wątek: Katalog specjalistycznych świadczeń odrębnych  (Przeczytany 19965 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline fryzaa

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Pomógł? 0
Odp: Katalog specjalistycznych świadczeń odrębnych
« Odpowiedź #15 dnia: Grudnia 19, 2011, 11:35:48 am »
Jakimś cudem zafakturowało mi i poradę i echo rozliczone tego same dnia. Ale to pewnie wcale nie znaczy, że któregoś dnia NFZ się nie obudzi i stwierdzi, że jednak tak nie powinno być.

Offline mlutek

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 342
  • Pomógł? 3
Odp: Katalog specjalistycznych świadczeń odrębnych
« Odpowiedź #16 dnia: Grudnia 20, 2011, 14:32:22 pm »
Ok , nadal mam w tej kwesti watpliwości i nie wiem jak rozliczac wizyty. jak mozna i czy mozna to wszystko polaczyc.....
Chodzi mi konkretnie o 2012, wszystkie badania wykonywane w NZOZ,
z zarządzenia nr 81 na 2012 poniżej poszczególne punkty:

"świadczenie specjalistyczne ? świadczenie obejmujące ocenę stanu zdrowia świadczeniobiorcy w zakresie zidentyfikowanego problemu zdrowotnego lub ocenę przebiegu leczenia wobec postawionego wcześniej rozpoznania, w oparciu o badanie podmiotowe i przedmiotowe oraz posiadane lub przedstawione wyniki
badań dodatkowych oraz w uzasadnionych medycznie przypadkach:
a) realizację procedur medycznych: diagnostycznych (w tym laboratoryjnych), terapeutycznych, rehabilitacyjnych według aktualnej wersji klasyfikacji ICD-9, będących kontynuacją rozpoczętych wcześniej, lub
b) pozyskiwanie w drodze skierowania niezbędnych, uzupełniających wyników badań dodatkowych,
 lub
c) wydanie orzeczenia lub zaświadczenia, do uzyskania którego uprawniony
jest świadczeniobiorca na podstawie art. 16 Ustawy;
Inny punky mowi:
Przy rozliczaniu świadczeń w rodzaju ambulatoryjna opieka specjalistyczna, w poradniach
specjalistycznych, w danym zakresie, nie dopuszcza się możliwości łącznego rozliczania
świadczeń lub porad ani ich wielokrotności, wykonywanych w tym samym dniu, u tego
samego świadczeniobiorcy, chyba że zapisy załącznika 5b stanowią inaczej.
a jeszcze inny punkt tego zarzadzenia mowi:

Świadczenie  specjalistyczne kompleksowe lub świadczenie specjalistyczne podlega rozliczeniu po podjęciu decyzji diagnostycznej i terapeutycznej wobec świadczeniobiorcy, wraz ze skompletowaniem wyników procedur diagnostycznych wymaganych w charakterystykach poszczególnych świadczeń. Nie podlegają
odrębnemu rozliczeniu wizyty w poradni związane ze zlecaniem i dostarczaniem kolejnych wyników badań dodatkowych.

Ok w takim razie kiedy i jak moge rozliczyc wizyty zwiazane ze zleceniem Echo Serca ( kat 5B) badania inne np holtery ( kat 5a) i jak to połączyc w wizytę specjalistyczną lub kompleksową.

Swiadczeń z katalogu specjalistycznych odrebnych nie da sie wsadzic do kompleksowej, ani tez nie mozna ich łaczyc z katalogiem 5A, a jednoczenie wizyty nie mozna rozliczac bez posiadania wszystkich zleconych badań..
Czy sie myle?
byc mmoze mozna skorzystac z wyjątku... w uzasadnionych medycznie przypadkach:
a) realizację procedur medycznych: diagnostycznych (w tym laboratoryjnych), terapeutycznych, rehabilitacyjnych według aktualnej wersji klasyfikacji ICD-9, będących kontynuacją rozpoczętych wcześniej,
Oczywiscie na I wizycia mozna postawic diagnoze, na jakiejs podstawie, ...ale czy sie ktos nie przyczepi co do zlecenia w pozniejszym okresie badań Echo Serca, Testy wysiłkowe z kat 5B oraz innych np Holtery z katalogu 5A, Czasami są takie rpzyapdki ze trzeba wykonac te wszystkie badania....
Pisalem do NFZ ale nikt mi nie odpowiedzial, na linni tel ...zgodnie z załacznikiem, ale załącznik nie ejst scisły i nie jest do konca logicznie powiazany.....


Offline fryzaa

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Pomógł? 0
Odp: Katalog specjalistycznych świadczeń odrębnych
« Odpowiedź #17 dnia: Stycznia 12, 2012, 14:07:10 pm »
No i się NFZ obudził, dostałam informację zwrotną już po rozliczeniu ECHO - Sumowanie świadczeń niedopuszczalne w ramach zestawu świadczeń typu "A" -
No i faktycznie można rozliczyć:
albo świadczenia specjalistyczne W... z Załącznika nr 7 zarządzenia 81/2011/DSOZ
albo specjalistyczne świadczenia zabiegowe Z.... z Załącznika nr 7 zarządzenia 81/2011/DSOZ
albo z załącznika nr 5b cz1 - katalog specjalistycznych świadczeń odrębnych

Offline mlutek

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 342
  • Pomógł? 3
Odp: Katalog specjalistycznych świadczeń odrębnych
« Odpowiedź #18 dnia: Stycznia 12, 2012, 15:24:16 pm »
Ok, no widzisz:)....
Nie zawsze chyba wszystkie sa włączane filtry do weryfikacji....Czasami to przechodzi po kilku weryfikacjach.
Problem w tym ze nie wiadomo ile moze byc tych wstecznych weryfikacji, dlatego jesli nie obecnie to zawsze keidys sobie o tym przypomną:)
W takim razie co z tym Echem i USG Dopller? jak można z tego zrobic poradę kompleksową?
Chyba inaczej sie nie da jak w jednym dniu zrobic Echo- ocenic budowę serca, a pozniej dodatkowo zajac sie innymi dodatkowymi problemami medycznymi.


Offline sylwcia

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
  • Pomógł? 0
Odp: Katalog specjalistycznych świadczeń odrębnych
« Odpowiedź #19 dnia: Stycznia 12, 2012, 17:09:26 pm »
Jeśli chodzi o echo to z tego co sie dowiedzaiłam w nfz świadczenia odrębne min echo- należy rozliczać osobno.Pani w nfz powiedziała, że wcześniej echo było zbyt dużo punktowane tzn 12 czy 15 pkt bo już nie pamiętam; były to pkt na wyrost liczone. teraz dano 10 pkt i ma to być ilośc, która zawiera w sobie i całościowe przebadanie pacjenta i wypisanie recepty  i samo echo, czyli wszystko w jednym.

Offline Jerzyk56

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 107
  • Pomógł? 0
Odp: Katalog specjalistycznych świadczeń odrębnych
« Odpowiedź #20 dnia: Stycznia 20, 2012, 19:46:54 pm »
sylwciu jak już wyżej napisano < czy dostałaś to na piśmie> - na forum podajemy konkrety. :-*

Offline mlutek

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 342
  • Pomógł? 3
Odp: Katalog specjalistycznych świadczeń odrębnych
« Odpowiedź #21 dnia: Lutego 09, 2012, 14:32:00 pm »
Ok, chciałbym zapytac... Czy wykazując świadczenia Odrebne z katalogu 5b do porady specjalistycznej, w ciagu do 30 dni mogę wystawic porade kompleksową ? Czy  tez nie, jedynie wtedy specjalistyczna?..
Albo jak inaczej rozliczyć poradę kompleksową jako typ "W", dodając swiadczenia z załacznika 5b? bo nigdzie nie chca mi tego wyjasnic.
Jeszcze jedno
Czy podczas jednej wizyty można połączyć , wykazać z katalogu  5B więcej niz jedno  swiadczenia odrebne , czy sie to sumuje czy tez powstaje błąd.


Offline pio

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 11
  • Pomógł? 0
Odp: Katalog specjalistycznych świadczeń odrębnych
« Odpowiedź #22 dnia: Marca 10, 2012, 06:42:40 am »
Czy może mi ktoś pomóc? Mam problem z wykazaniem USG Dopplera.
Jak mam wykazać przeprowadzenie tego badania, żeby JGP wczytało 12 pkt za wizytę?
Pozdrawiam

Offline maciek777

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2200
  • Pomógł? 81
  • Mazowiecki OW
Odp: Katalog specjalistycznych świadczeń odrębnych
« Odpowiedź #23 dnia: Marca 10, 2012, 08:59:40 am »
Doplera masz jako świadczenie odrębne w umowie 5.03.00.0000006.
« Ostatnia zmiana: Marca 10, 2012, 09:01:20 am wysłana przez maciek777 »
Wróżbita maciek już nie wróży, bo zamknął się w sobie :p

Offline pio

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 11
  • Pomógł? 0
Odp: Katalog specjalistycznych świadczeń odrębnych
« Odpowiedź #24 dnia: Marca 10, 2012, 09:32:56 am »
Czyli jeśli dobrze rozumiem nie wybieram jakiegoś specjalnego ICD-9 dzieki któremu JGP wie, że to ma być Doppler za 12 pkt, tylko ręcznie (przez F2) wybieram 5.03.00.0000006 ?

Offline maciek777

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2200
  • Pomógł? 81
  • Mazowiecki OW
Odp: Katalog specjalistycznych świadczeń odrębnych
« Odpowiedź #25 dnia: Marca 10, 2012, 14:50:18 pm »
Czyli jeśli dobrze rozumiem nie wybieram jakiegoś specjalnego ICD-9 dzieki któremu JGP wie, że to ma być Doppler za 12 pkt, tylko ręcznie (przez F2) wybieram 5.03.00.0000006 ?

Dokładnie  ;)
Wróżbita maciek już nie wróży, bo zamknął się w sobie :p

Offline marta

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 31
  • Pomógł? 1
Odp: Katalog specjalistycznych świadczeń odrębnych
« Odpowiedź #26 dnia: Marca 13, 2012, 10:44:17 am »
Nie wiem czy czytaliście że od kwietnia znowu zmiany wchodzą na razie jest projekt zarządzenia. Ale już mnie przeraża bo pakiety się pojawiły i różne małe wielkie zmiany

Offline pio

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 11
  • Pomógł? 0
Odp: Katalog specjalistycznych świadczeń odrębnych
« Odpowiedź #27 dnia: Maja 08, 2012, 21:12:31 pm »
Czyli jeśli dobrze rozumiem nie wybieram jakiegoś specjalnego ICD-9 dzieki któremu JGP wie, że to ma być Doppler za 12 pkt, tylko ręcznie (przez F2) wybieram 5.03.00.0000006 ?

Dokładnie  ;)

Niestety  :(
Jest problem, NFZ zweryfikował raporty od początu roku i wszystkie wizyty wprowadzone powyższą metodą zwrócił jako błąd:

Mam coś takiego:

5.03.00.0000006   USG DOPPLER DUPLEX Z KOLOROWYM OBRAZOWANIEM PRZEPŁ YWU  - niezgodne procedury icd9 dla usługi (weryfikacja pozytywna)

Czy ktoś wie co należy podać aby było ok?

Pozdrawiam wszystkich

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9317
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Katalog specjalistycznych świadczeń odrębnych
« Odpowiedź #28 dnia: Maja 08, 2012, 21:24:43 pm »
Na pewno nie jest to spowodowane "metodą" wprowadzania. Jakie icd9 wpisujesz?

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: Katalog specjalistycznych świadczeń odrębnych
« Odpowiedź #29 dnia: Maja 08, 2012, 21:27:56 pm »
Coś z:
88.714  USG  naczyń szyi ? doppler
88.716  USG  przezczaszkowa ? doppler
88.751  USG naczyń nerkowych ? doppler
88.776  USG naczyń kończyn górnych ? doppler
88.777  USG naczyń kończyn dolnych ? doppler
88.779  USG innych obszarów układu naczyniowego ? doppler

Pozdrawiam
Bartosz

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 58
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 1
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9317 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3181 Wiadomości
karolweksler
3075 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]