collapse

Reklama


Autor Wątek: Brak świadczeń do wybrania  (Przeczytany 24436 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Magic2000

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 41
  • Pomógł? 1
Brak świadczeń do wybrania
« dnia: Lipca 01, 2011, 10:51:46 am »
Witam!
Może ktoś wyjaśni jak wprowadzić rodzaj świadczenia (np. specjalistyczne II typu) w karcie wprowadzania świadczenia ambulatoryjnego. KSPPS mam aktualny, umowa zaimportowana a w polu Usługa nie ma nic do wyboru.
Z góry dziękuję za wyjaśnienia.

Offline gringo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 815
  • Pomógł? 22
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Brak świadczeń do wybrania
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 01, 2011, 11:18:18 am »
Witam!
Może ktoś wyjaśni jak wprowadzić rodzaj świadczenia (np. specjalistyczne II typu) w karcie wprowadzania świadczenia ambulatoryjnego. KSPPS mam aktualny, umowa zaimportowana a w polu Usługa nie ma nic do wyboru.
Z góry dziękuję za wyjaśnienia.

Jeżeli nie masz grupera, to dodajesz procedury ICD9 zgodnie z załącznikiem prezesa NFZ (rodzaje i ilość odpowiednie dla spec II typu) i wybierasz z umowy właściwą pozycję czyli Spec II typu. Tak myślę, bo moi klienci kupili grupera i już śmigają ;-)
Przepraszamy. Taras widokowy nieczynny. Najbliższy czynny taras widokowy dla odprowadzających we Wrocławiu!

Offline Magic2000

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 41
  • Pomógł? 1
Odp: Brak świadczeń do wybrania
« Odpowiedź #2 dnia: Lipca 01, 2011, 11:32:20 am »
Grupera nie mam bo myślałem, że bez niego da się to zrobić. Zidentyfikować jakie to świadczenie na podstawie wykonanych ICD9 według załączników z NFZ potrafię, tylko problem w tym, że nie ma z czego wybierać na karcie świadczeń ambulatoryjnych.

Offline gringo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 815
  • Pomógł? 22
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Brak świadczeń do wybrania
« Odpowiedź #3 dnia: Lipca 01, 2011, 11:45:59 am »
a w module kontrakty, podgląd samej umowy, są grupy Spec II itd?
Przepraszamy. Taras widokowy nieczynny. Najbliższy czynny taras widokowy dla odprowadzających we Wrocławiu!

Offline Magic2000

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 41
  • Pomógł? 1
Odp: Brak świadczeń do wybrania
« Odpowiedź #4 dnia: Lipca 01, 2011, 11:55:37 am »
Do czerwca są przypisane zgodnie z poprzednim modelem rozliczeń, od lipca pustka.

Offline Jarasz

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 391
  • Pomógł? 33
  • Bydgoszcz
Odp: Brak świadczeń do wybrania
« Odpowiedź #5 dnia: Lipca 01, 2011, 11:58:17 am »
A czy nie jest tak, że "przedłużenie" umowy na lipiec jest możliwe tylko po wykupieniu licencji na JGP?

Offline gringo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 815
  • Pomógł? 22
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Brak świadczeń do wybrania
« Odpowiedź #6 dnia: Lipca 01, 2011, 12:08:18 pm »
A czy nie jest tak, że "przedłużenie" umowy na lipiec jest możliwe tylko po wykupieniu licencji na JGP?

Tak jest, tylko Magic pisze, że umowa zaimportowana, więc myślałem, że już aneksowana na 2-gie półrocze...
Jak nie ma aneksu i licencji na grupera, to nie przedłuży umowy na lipiec.
Przepraszamy. Taras widokowy nieczynny. Najbliższy czynny taras widokowy dla odprowadzających we Wrocławiu!

Offline Jarasz

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 391
  • Pomógł? 33
  • Bydgoszcz
Odp: Brak świadczeń do wybrania
« Odpowiedź #7 dnia: Lipca 01, 2011, 12:23:22 pm »
Magic2000 byłby cudotwórcą mając dzisiaj umowę z AOS na drugie półrocze, a jego OWNFZ byłby chyba z księżyca

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9316
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Brak świadczeń do wybrania
« Odpowiedź #8 dnia: Lipca 01, 2011, 12:31:29 pm »
Magic2000 byłby cudotwórcą mając dzisiaj umowę z AOS na drugie półrocze

Nie na darmo ma nick Magic ;]


Wyciąłem z tematu o JGP.

Offline Magic2000

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 41
  • Pomógł? 1
Odp: Brak świadczeń do wybrania
« Odpowiedź #9 dnia: Lipca 01, 2011, 12:33:37 pm »
To się nieźle pogubiłem teraz w tym wszystkim. Ktoś wcześniej powiedział, że bez grupera da się rozliczać z NFZ (rozumiem, że gruper ma pomagać w przypisywaniu do grup świadczeń w zależności od wykonanych procedur ICD9, czego akurat nie potrzebuję bo większość świadczeń będzie specjalistycznych 1 lub 2 typu więc nie będę miał problemów z przyporządkowaniem).
Aneks z NFZ podpisany, pobrany z SZOI i zaimportowany do KSPPS. Poza tym nie widzę w cenniku Kamsoftu żadnej możliwości zakupu licencji na JGP dla AOS.

PS. Pojawiła się jakaś aktualizacja i instrukcja na stronie Kamsoftu. Może to pomoże w rozwiązaniu problemu. Sprawdzę i napiszę.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9316
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Brak świadczeń do wybrania
« Odpowiedź #10 dnia: Lipca 01, 2011, 12:42:33 pm »
W przypadku wyznaczania grup W01, W11, W21, W31 należy samemu wybrac z
zakontraktowanej umowy własciwa pozycje z listy usług z pakietu.


To co gruper nie wyznaczy Wam grupy?

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: Brak świadczeń do wybrania
« Odpowiedź #11 dnia: Lipca 01, 2011, 12:51:01 pm »
Witam

To że ktoś już dostał aneks na II półrocze do AOS to nie znaczy, że może coś wpisać do PPSa.
Winny nie jest PPS tylko plik umowy który prawdopodobnie jest przedłużony na produktach z I półrocza.
Trzeba poczekać, aż NFZ da prawidłowe pliki. Wg info które miałem najwcześniej za jakieś 2 tygodnie.. (zależy od oddziału).
Gruper nie jest potrzebny, żeby rozliczać ale jeżeli nie masz umowy to razem z gruperem masz opcje sztucznego przedłużenia
umowy na lipiec wraz ze wszysktim co potrzebne do wpisywania!

EDIT: zapomniałem napisać, że ja w Małopolsce dostałem aneksy na II półrocze już w pierwszych dniach czerwca i oczywiście nie ma w nich żadnych grup tylko produkty z I półrocza, więc też czekam .. albo kupuje gruper :-D

pozdrawiam

Offline Magic2000

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 41
  • Pomógł? 1
Odp: Brak świadczeń do wybrania
« Odpowiedź #12 dnia: Lipca 01, 2011, 13:07:35 pm »
Dzięki Piotr za konkretną odpowiedź, zresztą pozostałym też.
Czyli mogę przypuszczać, że jak zwykle NFZ jest powodem mojego problemu. W takim razie nie rozumiem Funduszu po co uraczył mnie plikiem umowy, bez poinformowania, że nie umożliwia on jeszcze rozliczania się z nimi.
W każdym razie cieszę się, że to nie po mojej stronie tkwi problem.
W takim razie poczekamy zobaczymy co dalej.
« Ostatnia zmiana: Lipca 01, 2011, 13:09:27 pm wysłana przez Magic2000 »

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: Brak świadczeń do wybrania
« Odpowiedź #13 dnia: Lipca 01, 2011, 13:19:44 pm »
Czyli mogę przypuszczać, że jak zwykle NFZ jest powodem mojego problemu. W takim razie nie rozumiem Funduszu po co uraczył mnie plikiem umowy, bez poinformowania, że nie umożliwia on jeszcze rozliczania się z nimi.

Sprawdź sobie w PPSie na tej zaimportowanej umowie jakie masz produkty.
Jeżeli dla miesięcy lipiec-grudzień masz dalej stare produkty (porada recepturowa, spec, kompleks itd) a nie ma grup W i Z to pisz do NFZ z pytaniem kiedy dostaniesz nowy plik umowy zaktualizowany do najnowszego Zarządzenia Prezesa NFZ w zakresie AOS.

Albo kup gruper, przedłuż umowę sztucznie na lipiec (Kamsoft przygotował produkty wg Zarządzenia) i na tym wpisuj.
Wysyłać do NFZ I fazą i tak nic się nie będzie dało dopóki nie będzie poprawnych plików umów i dopóki systemy NFZ nie będą gotowe.

pozdrawiam

Offline Magic2000

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 41
  • Pomógł? 1
Odp: Brak świadczeń do wybrania
« Odpowiedź #14 dnia: Lipca 01, 2011, 13:46:58 pm »
Rozumiem w czym problem. Sprawdziłem w KSPPS oraz SZOI i od lipca nie ma żadnych produktów, nawet tych z I półrocza. A więc pozostaje monitować w NFZ i czekać lub płacić.
Dzięki i miłego dnia.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 73
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 5
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9316 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3181 Wiadomości
karolweksler
3075 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]