collapse

Reklama


Autor Wątek: PROBLEM. B??Ä?d Podczas Wykonywania funkcji LOGUJ_DB ciÄ?g dalszy  (Przeczytany 16238 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

MWysocki

  • Gość
Odp: PROBLEM. B??Ä?d Podczas Wykonywania funkcji LOGUJ_DB ciÄ?g dalszy
« Odpowiedź #15 dnia: Września 11, 2008, 14:25:00 pm »
Szczerze m??wiÄ?c po przesz??o 20h siedzenia i 8 kubkach kawy, przy tej bazie i tam i w domu stwierdzam ??e ca??kowicie siÄ? pogubi??em, nie wiem w kt??rym punkcie pies jest pogrzebany podejrzewam ??e namota??em z licencjami co powoduje z kolei b??ad LOGUJ_DB, po naprawieniu tego b??Ä?du mam kolejny motyw z database shutdown , a teraz nawet instalka mi siÄ? zbiesi??a,

Otrzyma??em te?? z KAMSOFTU pliczek do naprawy kt??ry te?? niestety nie pom??g??
Mo??e kt??ry?? z Szanownych Koleg??w Podpowie co i w jakiej kolejno??ci powinienem wykonaÄ? bo ju?? siÄ? pogubi??em totalnie.

DziÄ?ki
Pozdrawiam

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: PROBLEM. B??Ä?d Podczas Wykonywania funkcji LOGUJ_DB ciÄ?g dalszy
« Odpowiedź #16 dnia: Września 11, 2008, 14:54:20 pm »
kopii sprawnej bazy z przed tych nieszczesnych aktualizacji pewnie nie masz ?
ja staram sie przed kazda aktualizacja zrobic kopie bazy (oczywiscie normalne kopie robioa sie w nocy po calym dniu pracy)
i dzieki temu zawsze mam do czego wrocic jezeli cos sie posypie ..

pozatym dobra praktyka jest nie testowac niepewnych rzeczy na roboczej instalacji i bazie, tylko gdzies na boku (ja uzywam do tego virtualnych maszyn stawianych na Vmware)

w Twoim przypadku jest juz chyba za duzo czynnikow ktore moga powodowac problemy zebym ja mogl cos podpowiedziec .. proponuje poprosic Kamsoft o pomoc !
na forum jest Waverane ktory jest o ile dobrze widze przedstiawicielem Kamsoftu wiec moze on cos poradzi albo przynajmniej skieruje do odpowiedniej osoby

pozdrawiam

MWysocki

  • Gość
Odp: PROBLEM. B??Ä?d Podczas Wykonywania funkcji LOGUJ_DB ciÄ?g dalszy
« Odpowiedź #17 dnia: Września 11, 2008, 14:57:18 pm »
Nie No nie jestem masochistÄ? i kopiÄ? robiÄ?. Natomiast Sedno sprawy podejrzewam jest banalne ;) choÄ? w ??apkach takiego "specjalisty" jak ja Problem jest du??y.

DziÄ?ki
pozdr.

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: PROBLEM. B??Ä?d Podczas Wykonywania funkcji LOGUJ_DB ciÄ?g dalszy
« Odpowiedź #18 dnia: Września 11, 2008, 15:04:27 pm »
Nie No nie jestem masochistÄ? i kopiÄ? robiÄ?.

ale czy masz kopie bazy sprzed tej nieszczesnej aktualizacji ?
jezeli tak to w czym problem ?
zrob kopie kopii, zainstaluj gdzies na innym kompie testow starego PPSa
takiego jaki byl dla tej bazy i sprobuj to zaktualizowac
jezeli zadziala to przekopiowac to wszystko na robocza maszyne, ustawic odpowiednio kspps.ini
i powinno smigac

jezeli nie czujesz sie na silach to proponuje wezwac jakiegos informatyka ktory ma doswiadczenie
z PPSem !

pozdrawiam

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: PROBLEM. B??Ä?d Podczas Wykonywania funkcji LOGUJ_DB ciÄ?g dalszy
« Odpowiedź #19 dnia: Września 11, 2008, 16:10:43 pm »
po naprawieniu tego b??Ä?du mam kolejny motyw z database shutdown , a teraz nawet instalka mi siÄ? zbiesi??a,

Jak pokazuje siÄ? komunikat database shutdown to baza zosta??a zablokowana przy aktualizacji. W wierszu polece?? (Start -> akcesoria) wpisz (zak??adam ??e Firebird zainstalowany jest na dysku D):
D:
D:\>gfix D:\PRACA\VITAMEDRY\KS-PPS\BAZA\KSPPS.FDB –online normal -user SYSDBA -password masterkey
Pozdrawiam
Bartosz

Offline Przemyslaw

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1305
  • Pomógł? 33
  • Zachodniopomorski OW
Odp: PROBLEM. B??Ä?d Podczas Wykonywania funkcji LOGUJ_DB ciÄ?g dalszy
« Odpowiedź #20 dnia: Września 11, 2008, 16:38:01 pm »
aha czy u Was tez aktualizacja na serwerze wyglada tak ze jezeli z PPSa uruchomie aktualizacje, to sie sciaga, instaluje, aktualizuje program i go ponownie uruchamia, jednoczesnie uruchamiajac aktualizacje bazy i wtedy wyskakuje ostrzezenie i kaze zamknac program (co jest logiczne) ?
u mnie takie cos jest od samego poczatku .. ale nauczylem sie z tym zyc ;-) [po prostu zamykam program, aktualizuje baze i dopiero jade dalej
Tak samo jest u mnie. Do tej pory nie rozumiem tego i przesta??em siÄ? staraÄ? zrozumieÄ?. Przyda??aby siÄ? te?? bardzo funkcja od??Ä?czenia klient??w od serwera. Upierdliwe jest dzwonienie do 20 os??b.

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: PROBLEM. B??Ä?d Podczas Wykonywania funkcji LOGUJ_DB ciÄ?g dalszy
« Odpowiedź #21 dnia: Września 11, 2008, 16:48:22 pm »
aha czy u Was tez aktualizacja na serwerze wyglada tak ze jezeli z PPSa uruchomie aktualizacje, to sie sciaga, instaluje, aktualizuje program i go ponownie uruchamia, jednoczesnie uruchamiajac aktualizacje bazy i wtedy wyskakuje ostrzezenie i kaze zamknac program (co jest logiczne) ?
u mnie takie cos jest od samego poczatku .. ale nauczylem sie z tym zyc ;-) [po prostu zamykam program, aktualizuje baze i dopiero jade dalej
Tak samo jest u mnie. Do tej pory nie rozumiem tego i przesta??em siÄ? staraÄ? zrozumieÄ?.

heh czyli to norma i trzeba to zaakceptowac i pokochac ;-)

Cytuj
Przyda??aby siÄ? te?? bardzo funkcja od??Ä?czenia klient??w od serwera. Upierdliwe jest dzwonienie do 20 os??b.

no fakt ! ja nie mam az 20 osob do obdzwonienia ale tez mam ten problem .. dlatego zazwyczaj przychodze aktualizowac system po 20 godzinie kiedy juz wszystkie oprocz jednej stacji (ambulatorium 24h/d) sa wylaczone

hmm .. a korzystacie z wbudowanego modulu do wysylania komunikatow ? ja kilka razy probowalem ale nie do konca rozumiem jego dzialanie .. napewno dostajemy informacje o tym ze jest do nas wiadomosc przy pierwszym logowaniu do PPSa po tym jak przyszla, ale czy w trakcie pracy tez cos wyskoczy ?

pozdrawiam

Offline Przemyslaw

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1305
  • Pomógł? 33
  • Zachodniopomorski OW
Odp: PROBLEM. B??Ä?d Podczas Wykonywania funkcji LOGUJ_DB ciÄ?g dalszy
« Odpowiedź #22 dnia: Września 11, 2008, 16:59:24 pm »
Ostatnio robie to przez RDP sobie wieczorem na serwerze sprawdzajÄ?c wcze??niej na wirtualnej maszynie czy wstaje PPS po aktualizacji. Zdalna praca jest fajna:>
Co do wysy??ania komunikat??w to nigdy nie u??ywa??em.

MWysocki

  • Gość
Odp: PROBLEM. B??Ä?d Podczas Wykonywania funkcji LOGUJ_DB ciÄ?g dalszy
« Odpowiedź #23 dnia: Września 11, 2008, 17:20:55 pm »
Fajnie Panowie jak na miejscu jest internet gorzej jak takowego niema, wracajÄ?c do tematu
Baza Posz??a po ma??ych moich kombinacjach z zamianÄ? plik??w licencji oraz nadinstalowaniem do najnowszej wersji.
DziÄ?kujÄ? Wszystkim za Pomoc, i wracam do aktualizacji ko??c??wek.

Przy okazji jeszcze jest jaka?? mo??liwo??Ä? robienia aktualizacji klient??w z automata ?
Czy trzeba ka??dÄ? z osobna odpaliÄ? ?
Jak to z tym jest bo chyba moja metoda nie jest za dobra bo musze biegaÄ? do ka??dego kompa w sieci/

Pozdrawiam
i Serdeczne DziÄ?ki za cierpliwo??Ä?
Przyznam szczerze ??e poprzednie Bazy oparte o FireBird'a nie majÄ? wiele wsp??lnego z KSPPS ;), trza siÄ? zn??w uczyÄ?

Offline Przemyslaw

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1305
  • Pomógł? 33
  • Zachodniopomorski OW
Odp: PROBLEM. B??Ä?d Podczas Wykonywania funkcji LOGUJ_DB ciÄ?g dalszy
« Odpowiedź #24 dnia: Września 11, 2008, 18:02:03 pm »
Przy okazji jeszcze jest jaka?? mo??liwo??Ä? robienia aktualizacji klient??w z automata ?
Czy trzeba ka??dÄ? z osobna odpaliÄ? ?
Jak to z tym jest bo chyba moja metoda nie jest za dobra bo musze biegaÄ? do ka??dego kompa w sieci/
Wystarczy ze zrobisz aktualizacje na serwerze a klienci majÄ?cy poprawny plik konfiguracyjny pobiorÄ? automatycznie nowÄ? wersjÄ?.

MWysocki

  • Gość
Odp: PROBLEM. B??Ä?d Podczas Wykonywania funkcji LOGUJ_DB ciÄ?g dalszy
« Odpowiedź #25 dnia: Września 11, 2008, 20:40:09 pm »
to jeszcze pytanko jak powinien wyglÄ?daÄ? prawid??owy plik konfiguracyjny ?

Offline Przemyslaw

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1305
  • Pomógł? 33
  • Zachodniopomorski OW
Odp: PROBLEM. B??Ä?d Podczas Wykonywania funkcji LOGUJ_DB ciÄ?g dalszy
« Odpowiedź #26 dnia: Września 12, 2008, 08:19:03 am »
to jeszcze pytanko jak powinien wyglÄ?daÄ? prawid??owy plik konfiguracyjny ?
Najprosciej to zamapowaÄ? dysk na stanowisku klienta i sprawdziÄ? ustawienia w pliku kspps.ini
[POLACZENIE]
SCIEZKAAKT=P:\KS-PPS\ - tutaj wpisaÄ? w??a??ciwy zamapowany dysk. Pewnie mo??na te?? wpisaÄ? pe??ny namiar do serwera bez mapowania.
BAZA_DBSTRING=PPS@192.168.1.101:C:\KS\KS-PPS\BAZA\KSPPS.FDB tutaj jest adres bazy
BAZA_TYP=IBX
W przypadku aktualizacji na serwerze, kazde stanowisko sieciowe po uruchomieniu programu zaktualizuje siÄ?.

Offline stukas

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 11
  • Pomógł? 0
Odp: PROBLEM. B??Ä?d Podczas Wykonywania funkcji LOGUJ_DB ciÄ?g dalszy
« Odpowiedź #27 dnia: Września 12, 2008, 09:09:59 am »
B??Ä?d loguj_DB oznacz b??ednego u??ytkownika pps; sprawdz w plikach z liencjÄ? *.ktl otwierajÄ?c notatnikiem i odznaczajÄ?c w nim"zawijaj wiersze" jakiego masz u??ytkownika pps (nag????wek SYST-WLBZ) mo??e byÄ? pps pps1 lub pps2 itd
podmie?? prawid??owego usera w kspps.ini w katalogu KS-pSS

Np :
Wpis powinien mieÄ? pps3
BAZA_DBSTRING=PPS3@LOCALHOST:C:\KS\KS-PPS\BAZA\KSPPS.FDB
a zmieni??o ci przy aktualizacji na
BAZA_DBSTRING=PPS@LOCALHOST:C:\KS\KS-PPS\BAZA\KSPPS.FDB

wtedy pojaia siÄ? ten b??Ä?d "loguj_db"

pozdrawiam

MWysocki

  • Gość
Odp: PROBLEM. B??Ä?d Podczas Wykonywania funkcji LOGUJ_DB ciÄ?g dalszy
« Odpowiedź #28 dnia: Września 12, 2008, 11:50:44 am »
Problemy wszystkie rozwiÄ?zane
wpisy te?? popodmienia??em Wszystko ??miga a?? mi??o :), jednak cappucino z magnezem dzia??a pozytywnie od rana ;).
Wszystkim Serdeczne DziÄ?ki za Pomoc.

//Pozdr.
i Do mi??ego.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 75
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 4
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9316 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3181 Wiadomości
karolweksler
3075 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]