collapse

Reklama


Autor Wątek: Osobodni po 2011.00.0.06  (Przeczytany 4929 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline neelix

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 991
  • Pomógł? 39
Osobodni po 2011.00.0.06
« dnia: Lutego 14, 2011, 21:42:33 pm »
Witam.

Po aktualizacji 2011.00.0.06 zniknął typ zlecenia "czas trwania" i zastąpił go "Pak.Usł.".
Do tej pory przez czas trwania wpisywałem osobodni (SPO) ale teraz po wybraniu "Pak.Usł" znika w ogóle pole wyboru usługi, czy ten pakiet usług mam wprowadzać jako podlecenia? Dlaczego mimo że nie ma pola "usługa" przy próbie zatwierdzenia pojawia się błąd: "PL-A0034;Brak usługi."
Czy w kontroli/ostrzeżenia mogłem wprowadzić blokadę jeśli świadczenie nie ma produktu/usługi?

W ogóle jak w tej nowej wersji rejestrujecie SPO lub podobne świadczenia?

Offline neelix

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 991
  • Pomógł? 39
Odp: Osobodni po 2011.00.0.06
« Odpowiedź #1 dnia: Lutego 17, 2011, 14:15:28 pm »
Napiszę pod postem to może bardziej będzie widoczne. Ponawiam prośbę, może to jakiś głupi błąd z mojej strony a wszyscy sobie z tym radzą. 

Offline MK

  • Kamsoft
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 557
  • Pomógł? 49
Odp: Osobodni po 2011.00.0.06
« Odpowiedź #2 dnia: Lutego 18, 2011, 08:44:51 am »
Instalujemy aktualizację nr 7 i klikamy w checkbox data końca (piszę z pamięci). Wpisujemy daty początku i datę końca i rozliczamy. Było w biuletynach, nawet na tym forum jest właściwy odnośnik
http://forumpps.pl/index.php?topic=3811.0

Offline neelix

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 991
  • Pomógł? 39
Odp: Osobodni po 2011.00.0.06
« Odpowiedź #3 dnia: Lutego 18, 2011, 13:51:02 pm »
Dzięki to mam, tylko nie rozumiem po co jest w takim razie "Pak.Usł" ? Skoro i tak zwykłe świadczenia i osobodni podajemy jako usługi.

Offline MK

  • Kamsoft
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 557
  • Pomógł? 49
Odp: Osobodni po 2011.00.0.06
« Odpowiedź #4 dnia: Lutego 18, 2011, 14:21:59 pm »
Pakiet usług to "staroć" dokładnie taka sama jak czas twania. Zniknie niebawem. Proponuję zainstalować wersję 08. W tej wersji jeśli wcześniej zlecenie miało znacznik czas trwania nadal będzie widoczne ze znacznikiem "czas trwania". Co i tak żadnego znaczenia nie ma, bo ważne są daty.
To, że pokazuje się pakiet usług to efekt uboczny tego, że zniknął czas twania i na etapie edycji po prostu podpinał się "kolejny" element z listy. W 08 powinno być to poprawione.
W ostatnich latach KS-SOMED trafił do wielu nowych klientów, którzy mają prawo nie pamiętać zawiłości rozliczeń lat 1999 - 2002, czasów, gdy z braku innej alternatywy KS-SOMED rozliczał prawie wszystko także szpitale (wiem, był SWD, ale jesli ktoś chciał mieć coś więcej niż program do rozliczeń, to wyboru nie było zbyt wielkiego). Dlatego też ewolucyjnie następuje usuwanie niektórych zaszłości i "prostowanie" interfejsu -tam gdzie się da. Bo trudno tłumaczyć komuś, że aby pokazać daty końca zlecenia - co zresztą działo dla rezerwacji bez konieczności dodatkowych manipulacji - należy wybrać "czas trwania".

Offline neelix

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 991
  • Pomógł? 39
Odp: Osobodni po 2011.00.0.06
« Odpowiedź #5 dnia: Lutego 21, 2011, 23:12:46 pm »
Jeszcze jeden problem problem po ostatnich zmianach. Co się stało z przyciskiem "Powiel"? Otóż jest widoczny (moduł zlecenia, wykonywanie, dodaj nowe zlecenie) tylko podczas pierwotnego wprowadzania zlecenia, gdy chcę poprawić zlecenie już go nie ma. Nie pamiętam czy tak było wcześniej tj , przed aktualizacją .06.
Może ktoś rozlicza SPO lub podobny zakres w SOMEDzie? Jak przyśpieszyć rejestrację świadczeń? Jeśli dobrze rozumiem obedne rozporządzenia to usługa od-do ilość osobodni i do tego jako podzlecenia dopisuje konkretne jednostkowe czynnośći z datami plus barthel? Czy można stworzyć coś na wzór szablonu?
Po .07 znikł kalkulator widzę że powrócił w .08 ale też nie było o tym słowa w opisie aktualizacji która go usuwała.

Offline MK

  • Kamsoft
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 557
  • Pomógł? 49
Odp: Osobodni po 2011.00.0.06
« Odpowiedź #6 dnia: Lutego 22, 2011, 08:55:18 am »
Powiel zawsze dostępny był jedynie dla nowych zleceń. jego zasada jest bowiem taka: stwórz kilka identycznych zleceń. A edycja - cóż to już nie jest tworzenie nowego zlecenia.

Offline neelix

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 991
  • Pomógł? 39
Odp: Osobodni po 2011.00.0.06
« Odpowiedź #7 dnia: Lutego 22, 2011, 22:25:52 pm »
Rzeczywiście, mało pisałem i nie kojarzyłem dobrze, dzięki za kolejną pomoc i pytanie: w takim razie jak szybko rejestrować w SOMED świadczenia takie jak SPO gdzie występują osobodni i wg nowych rozporządzeń należy podawać kilkanaście-kilkadziesiąt usług lud procedus ICD9 z dokładną datą?
Do tej pory ratowałem się przyciskiem powiel który kopiował podzlecenia na cały miesiąc ale znowu po ostatnich aktualizacjach działa inaczej (nie kopiuje podzlecenia tylko cały zestaw - dobrze to rozumiem?).

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 210
  • Kropka Ukrytych: 1
  • Kropka Użytkowników: 9
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9315 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3180 Wiadomości
karolweksler
3075 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]