collapse

Reklama


Autor Wątek: Karta graficzna do serwera  (Przeczytany 9706 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline puciol

  • Sponsorzy Forum
  • Specjalista
  • *****
  • Wiadomości: 216
  • Pomógł? 7
Karta graficzna do serwera
« dnia: Lutego 11, 2011, 11:37:41 am »
Witam,
może ktoś z Was mi pomoże. Chcę mieć większy monitor (aby szerzej widzieć NFZ :)), ale problem tkwi w serwerze, którego używam (ProLiant ML110 G4). Otóż posiada on wbudowaną kartę grafiki Matrox G200e (ServerEngines), obsługującą maksymalnie rozdzielczość 1024x768. Trochę mało. Czy można do takiego serwera wcisnąć kartę graficzną, która obsłuży wyższe rozdzielczości?

Trochę danych:
System operacyjny: Windows Server 2003
Procesor: Intel(R) Xeon(R) CPU 3040  @ 1.86GHz (2 CPUs), ~1.9GHz
RAM:1022MB
Na płycie są cztery sloty: dwa PCI, jeden PCI-Ex4, jeden PCI-Ex8.
Potrzeba coś jeszcze?

Czy istnieje taka karta?
Pozdrawiam
Puciol

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3284
  • Pomógł? 109
Odp: Karta graficzna do serwera
« Odpowiedź #1 dnia: Lutego 11, 2011, 14:47:29 pm »
Witam,
może ktoś z Was mi pomoże. Chcę mieć większy monitor (aby szerzej widzieć NFZ :)), ale problem tkwi w serwerze, którego używam (ProLiant ML110 G4). Otóż posiada on wbudowaną kartę grafiki Matrox G200e (ServerEngines), obsługującą maksymalnie rozdzielczość 1024x768. Trochę mało. Czy można do takiego serwera wcisnąć kartę graficzną, która obsłuży wyższe rozdzielczości?

A czy koniecznie musisz pracowac na serwerze ? Takie maszyny jak widac nie sa do tego stworzone! One maja sobie stac grzecznie w serwerowni a zarzadzanie odbywa sie zazwyczaj zdalnie!
Jezeli masz jeszcze jakis komputer dostepny i na nim masz monitor i rozdzielczosc ktora ci pasuje to lacz sie z niego zdalnie na serwer. (albo wogole z niego uruchamiaj PPSa ..)
Jezeli nie masz wykupionych CALi na zdalny dostep na tego Win Servera to mozesz sie laczyc jako polaczenie admin.
Na kompie z ktorego sie chcesz polaczyc
Start->Uruchom>mstsc /admin
i podajesz IP serwera a potem usera i haslo do jakiegos admina

Cytuj
Trochę danych:
System operacyjny: Windows Server 2003
Procesor: Intel(R) Xeon(R) CPU 3040  @ 1.86GHz (2 CPUs), ~1.9GHz
RAM:1022MB
Na płycie są cztery sloty: dwa PCI, jeden PCI-Ex4, jeden PCI-Ex8.
Potrzeba coś jeszcze?
Czy istnieje taka karta?

Istnieja karty graficzne na stare PCI z 16 i 32MB ramu co pozwala juz na wieksza rozdzialke
Tyle ze ciezko byloby kupic cos nowego, trzeba by poszukac np na allegro no i ceny to ma chore
w stosunku do mozliwosci (ta sama karta na AGP 10zl a na PCI 50-100zl)
Co do PCIe x4 i x8 to teoretycznie powinno sie dac do nich wsadzic malopradozerna karte PCIe x16
ale proponuje sprawdzic w dokumentacji sprzetu
Ja kiedys w domowym kompie ktory mial 1x PCIe x16 i 1x PCIe x4 wsadzilem dwie slabe karty naraz
(instrukcja plyty pozwlala) i pochodzilo to kilka godzin .. a pozniej plyta i zasilacz (chieftek 360W !) wyzionely ducha :-/

pozdrawiam

Offline puciol

  • Sponsorzy Forum
  • Specjalista
  • *****
  • Wiadomości: 216
  • Pomógł? 7
Odp: Karta graficzna do serwera
« Odpowiedź #2 dnia: Lutego 12, 2011, 10:12:45 am »
Niestety, serwer to jedyna maszyna, na której mogę pracować. Inne komputery stoją w gabinetach lekarskich i dostęp do nich jest utrudniony ;). Poza tym w budynku nie ma czegoś takiego jak serwerownia, więc serwer stoi pod moim biurkiem.
Nasz spec od komputerów poradził mi podobnie: kupić nowy komputer. Ale po pierwsze: nie mam gdzie go postawić, a po drugie taniej jest kupić monitor i kartę graficzną niż nowego kompa.
Bardzo dziękuję za informację.
Pozdrawiam

Offline Przemyslaw

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1312
  • Pomógł? 33
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Karta graficzna do serwera
« Odpowiedź #3 dnia: Lutego 12, 2011, 14:40:48 pm »
PCIe x4 to jedynie ograniczona przepustowość. Fizycznie to jest taki sam port jak x16.
Pożycz od kogoś jakiegoś radeona 2400 i sprawdź. Na 99% procent będzie działać.

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3284
  • Pomógł? 109
Odp: Karta graficzna do serwera
« Odpowiedź #4 dnia: Lutego 14, 2011, 10:35:16 am »
Niestety, serwer to jedyna maszyna, na której mogę pracować. Inne komputery stoją w gabinetach lekarskich i dostęp do nich jest utrudniony ;). Poza tym w budynku nie ma czegoś takiego jak serwerownia, więc serwer stoi pod moim biurkiem.
Nasz spec od komputerów poradził mi podobnie: kupić nowy komputer. Ale po pierwsze: nie mam gdzie go postawić, a po drugie taniej jest kupić monitor i kartę graficzną niż nowego kompa.

Jak nie ma miejsca na kompa to zastanow sie nad laptopem!
Naprawde nie powinno sie pracowac na kompie ktory jest serwerem tym bardziej jezeli przechowuje sie na nim dane osobowe i dane medyczne!

Jezeli jednak bedziesz sie upieral przy dodaniu karty graficznej to pomysl co bedzie jezeli przy tej operacji nie daj boze cos sie stanie ze sprzetem lub danymi..
Ja juz sie dawno wyleczylem z grzebania w sprzecie na "systemach produkcyjnych". Wiecej moze byc problemow niz pozytku z tego!

pozdrawiam

Offline puciol

  • Sponsorzy Forum
  • Specjalista
  • *****
  • Wiadomości: 216
  • Pomógł? 7
Odp: Karta graficzna do serwera
« Odpowiedź #5 dnia: Lutego 14, 2011, 14:03:14 pm »
Jak nie ma miejsca na kompa to zastanow sie nad laptopem!

Laptop to też niemały wydatek. Nikt w mojej firmie nie wyrazi zgody na nowy sprzęt bo przecież mam komputer (dla szefostwa nie ma różnicy pomiędzy pecetem a serwerem - wygląda tak samo :)).
Wpadłem więc na pomysł poprawy grafiki za nieco niższą cenę: karta + nowy monitor.
Ale zaczynam się nad tym zastanawiać, bo faktycznie jak coś padnie to po pierwsze będzie na mnie a po drugie koszty nieco wzrosną:)

Dzięki za podpowiedzi
Pozdrawiam



Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3284
  • Pomógł? 109
Odp: Karta graficzna do serwera
« Odpowiedź #6 dnia: Lutego 14, 2011, 21:15:12 pm »
Ale zaczynam się nad tym zastanawiać, bo faktycznie jak coś padnie to po pierwsze będzie na mnie a po drugie koszty nieco wzrosną:)

to jeszcze moze jedno pytanie pomocnicze ;-)
czy ten serwer jest jeszcze na gwarancji ? bo jak tak to zapomnij o takich kombinacjach!
no chyba ze kupisz dedykowana karte od HP
pozdrawiam

Offline puciol

  • Sponsorzy Forum
  • Specjalista
  • *****
  • Wiadomości: 216
  • Pomógł? 7
Odp: Karta graficzna do serwera
« Odpowiedź #7 dnia: Lutego 15, 2011, 11:17:41 am »
czy ten serwer jest jeszcze na gwarancji ?

Już nie. Inaczej nie zawracałbym sobie głowy "kombinacjami".

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 290
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9378 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3284 Wiadomości
Michał Michał
3190 Wiadomości
karolweksler
3134 Wiadomości
09061303
3065 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2951 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1633 Wiadomości

Reklama

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]