collapse

Reklama


Autor Wątek: problem z wygenerowaniem rachunku poz  (Przeczytany 12058 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline alina

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Pomógł? 2
problem z wygenerowaniem rachunku poz
« dnia: Stycznia 31, 2011, 19:32:15 pm »
Witam!
Mam problem z wygenerowaniem rachunku rachunku dla lekarza Poz na podstawie szablonu pobranego z Szoi- w opcji szablony rachunków widze szablon za 01.2011 próbuję dodać rachunek i ..........pojawia się info : incompatible column , error code 249
Mam aktualną wersję PPS , wczytane nowe umowy i co teraz????HELP :'(

Offline skopczyp

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 645
  • Pomógł? 37
  • SZOI
Odp: problem z wygenerowaniem rachunku poz
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 31, 2011, 21:38:53 pm »
możesz podejrzeć ilości do rachunku i wystawić ręcznie

do deklaracji nie ma szablonów (pomimo że są one obsługiwane tak jakby nimi były) 
więc możesz to ominąć tworząc rachunek "z ręki" tak jak to było kiedyś w KSSWD (kiedy to było :))

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: problem z wygenerowaniem rachunku poz
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 31, 2011, 21:46:22 pm »
W PPS też początkowo ręcznie się tworzyło, dopiero po jakimś czasie wprowadzili ten komfort  :D

Offline alina

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Pomógł? 2
Odp: problem z wygenerowaniem rachunku poz
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 31, 2011, 21:52:49 pm »
Jest to rzeczywiście rozwiązanie , ale czy nie będzie problemu jeżeli chodzi o numer szablonu rachunku? Dla mnie to logiczne ale dla NFZ hm.....
Czy ja coś przeoczyłam jeżeli chodzi o rozliczenie POZ 2011?
OCZYWIŚCIE ZA POMOC SERDECZNIE DZIĘKUJĘ !!!!!!!!!!

Offline skopczyp

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 645
  • Pomógł? 37
  • SZOI
Odp: problem z wygenerowaniem rachunku poz
« Odpowiedź #4 dnia: Lutego 01, 2011, 00:10:58 am »
deklaracje nie mają nadawanych numerów szablonów
możesz spokojnie ręcznie utworzyć rachunek

Offline Steve

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 39
  • Pomógł? 1
Odp: problem z wygenerowaniem rachunku poz
« Odpowiedź #5 dnia: Lutego 01, 2011, 10:46:13 am »
Nie wprowadzajcie w błąd. Deklaracje MAJĄ szablony, jak również  nadane numery. W tym roku jest to jeden szablon zawierający zarówno potwierdzenia deklaracji lekarza i pielęgniarki, a więc jeden rachunek. Przynajmniej tak jest w Zachodniopomorskim. Czy masz zaktualizowany PPS do najnowszej części, może tu tkwi błąd. Pozdrawiam.

Offline Steve

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 39
  • Pomógł? 1
Odp: problem z wygenerowaniem rachunku poz
« Odpowiedź #6 dnia: Lutego 01, 2011, 10:48:57 am »
p.s. oczywiście ma być ... najnowszej wersji  :D literówka. Pozdrawiam

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: problem z wygenerowaniem rachunku poz
« Odpowiedź #7 dnia: Lutego 01, 2011, 12:57:13 pm »
Nie wprowadzajcie w błąd. Deklaracje MAJĄ szablony, jak również  nadane numery. W tym roku jest to jeden szablon zawierający zarówno potwierdzenia deklaracji lekarza i pielęgniarki, a więc jeden rachunek. Przynajmniej tak jest w Zachodniopomorskim. Czy masz zaktualizowany PPS do najnowszej części, może tu tkwi błąd. Pozdrawiam.

Chciałem coś napisać ale zapomniałem że to działka Pawła  ;D. Pawle - cokolwiek napiszesz zgadzam się z Tobą w 100%

Offline alina

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Pomógł? 2
Odp: problem z wygenerowaniem rachunku poz
« Odpowiedź #8 dnia: Lutego 01, 2011, 13:09:44 pm »
Walczę z pps!
Nie mogę ani wystawic rachunku z szablonu , ani ręcznie
Pozostałe zakresy bazy danych działaja bez zarzutu
Mam aktualną wersję , wykonałam kopię bezpieczeństwa , wgrałam ją ponownie i nic! Wgrałam ponownie szablony rachunków i nic!!!
Komunikat:Dynamic SQL error, sql error code = - 303,conversion error from string,incompatiblr column/host variable data type/, error cedo 249
Dla mnie może to być nawet po chiński to i tak nic nie zmieni , siedzę od wczoraj i nic .............

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9317
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: problem z wygenerowaniem rachunku poz
« Odpowiedź #9 dnia: Lutego 01, 2011, 13:22:37 pm »
Akurat w POZ to obojętne czy wystawisz z szablonu czy z ręki. Szablon jest po to żeby świadczeniodawcy wiedzieli ile mają wystawić. Dostałęm kilka miesięcy temu trochę szkolnych pielęgniarek. Wystawiam rachunku z szablonu bo tak mi łatwiej, ale wcześniej widziałem, że było wystawiane bez szablonu.

Ale skoro wprowadzamy w błąd to nikt nikomu nie zabrania robić jak się chce. Nikt nikomu pistoletu do głowy nie przystawia.
Ale jak Steve możesz podważać to co napisał skopczyp bojownik ciemej strony mocy stojący na pierwszej lini frontu  ;D

490 http://www.youtube.com/watch?v=ch80ySEJcsk

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: problem z wygenerowaniem rachunku poz
« Odpowiedź #10 dnia: Lutego 01, 2011, 13:25:57 pm »
To i tak delikatnie odpowiedziałeś, bo mi cisnęła się odpowiedź "dupę mają nie szablony"  :D

Offline skopczyp

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 645
  • Pomógł? 37
  • SZOI
Odp: problem z wygenerowaniem rachunku poz
« Odpowiedź #11 dnia: Lutego 01, 2011, 14:07:38 pm »
Nie wprowadzajcie w błąd. Deklaracje MAJĄ szablony, jak również  nadane numery. W tym roku jest to jeden szablon zawierający zarówno potwierdzenia deklaracji lekarza i pielęgniarki, a więc jeden rachunek. Przynajmniej tak jest w Zachodniopomorskim. Czy masz zaktualizowany PPS do najnowszej części, może tu tkwi błąd. Pozdrawiam.

To ja grzecznie poproszę o nr Zarządzenia  oraz wskazanie w którym miejscu tego dokumentu jest opisane pole nr szablonu


wielu osobom przyda się ta wiedza

Offline alina

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Pomógł? 2
Odp: problem z wygenerowaniem rachunku poz
« Odpowiedź #12 dnia: Lutego 01, 2011, 16:38:39 pm »
CIERPLIWY KAMIEŃ UGOTUJE
Wiem dlaczego nie mogłam wygenerować rachunków
W module rozliczenia-słowniki-baza usług medycznych -należy ustawić wszystkie świadczenia objęte umową ze stawki VAT 0 na zwolniony. Nie jestem pewna czy dotyczy to wszystkich rodzajów umów,ale poz na pewno. sprawdziłam działa!!
Przy okazji w Wielkopolskim Ow NFZ należy generować rachunki dla konkretnych szablonów ::)

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: problem z wygenerowaniem rachunku poz
« Odpowiedź #13 dnia: Lutego 01, 2011, 17:35:54 pm »
Przy okazji w Wielkopolskim Ow NFZ należy generować rachunki dla konkretnych szablonów ::)

W przypadku usług płatnych takich jak patronaże czy porady dla pacjentów unijnych tak. W przypadku deklaracji nie. Jeśli ktoś z NFZ udzielił Ci informacji, że rachunek za deklaracje tworzysz na podstawie szablonu to się myli i nie rozróżnia rozliczenia deklaracji od szablonu.
Wejdź na SZOI w umowy i kliknij przy umowie na POZ w pozycję szablony rachunków. Pokażą Ci się szablony tylko do rachunków gdzie miałaś usługi płatne. Do deklaracji jest raport rozliczenie deklaracji, który widziasz w PPS tak jak szablon ponieważ Kamsoft ułatwił w ten sposób wystawianie rachunków.

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: problem z wygenerowaniem rachunku poz
« Odpowiedź #14 dnia: Lutego 02, 2011, 11:00:06 am »
Przy okazji w Wielkopolskim Ow NFZ należy generować rachunki dla konkretnych szablonów ::)

W przypadku usług płatnych takich jak patronaże czy porady dla pacjentów unijnych tak. W przypadku deklaracji nie. Jeśli ktoś z NFZ udzielił Ci informacji, że rachunek za deklaracje tworzysz na podstawie szablonu to się myli i nie rozróżnia rozliczenia deklaracji od szablonu.
Wejdź na SZOI w umowy i kliknij przy umowie na POZ w pozycję szablony rachunków. Pokażą Ci się szablony tylko do rachunków gdzie miałaś usługi płatne. Do deklaracji jest raport rozliczenie deklaracji, który widziasz w PPS tak jak szablon ponieważ Kamsoft ułatwił w ten sposób wystawianie rachunków.

MPI - no to sie zdziwisz bo w Malopolsce mamy od dawna szablony dla deklaracji POZ !
Jak wczytujesz raporty zwrotne RDP i WDP do deklaracji to z RDP dostajesz szablon
z ktorego wystawiasz FV za deklaracje!
fakt do umow na calodobowke i transport nie ma szablonow i rachunki robi sie "z reki"

co ksiestwo to inaczej .. w w/w sytuacji mozliwe ze OW ktore maja SZOI sa bez szablonow
dla deklaracji POZ a OW ktore maja Portal Swiadczeniodawcy maja szablony

pozdrawiam

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 53
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9317 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3181 Wiadomości
karolweksler
3075 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]