collapse

Reklama


Autor Wątek: nowy lekarz w poradni- co z receptami?  (Przeczytany 11258 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline thecla

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 66
  • Pomógł? 0
nowy lekarz w poradni- co z receptami?
« dnia: Stycznia 31, 2011, 15:13:59 pm »
Witam,

Poradnia zatrudniła nowego lekarza od nowego roku. Został zgłoszony w formularzy aktualizacyjnym, dokumenty poświadczające kwalifikacje wysłano do NFZ, i nie wiem czy to już wszystko? Umowy jeszcze nie dostaliśmy do podpisania, nowy lekarz nie jest dodany w SNRL. Czy po podpisaniu umowy "NFZ" sam go doda do SNRL i będę mogła zamówić w końcu recepty, czy mam jeszcze fakt zatrudnienia gdzieś jeszcze zgłosić?

Pytam, bo wcześniej nie byłam w takiej sytuacji.  :-\

Offline Jarasz

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 391
  • Pomógł? 33
  • Bydgoszcz
Odp: nowy lekarz w poradni- co z receptami?
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 31, 2011, 15:43:01 pm »
Wejdź w SNRL i wpisz go samemu i już możesz rezerwować dla niego recepty.

Offline thecla

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 66
  • Pomógł? 0
Odp: nowy lekarz w poradni- co z receptami?
« Odpowiedź #2 dnia: Lutego 01, 2011, 01:13:19 am »
Aha, dzięki.  :) Poszukałam jeszcze raz i faktycznie znalazłam opcję "Dodawanie lekarza".

Offline Danek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 53
  • Pomógł? 2
Odp: nowy lekarz w poradni- co z receptami?
« Odpowiedź #3 dnia: Listopada 10, 2012, 13:35:16 pm »
Mam Nowego świadczeniodawce. Zatrudnił lekarza, który wcześniej miał własną umowę z NFZ,rozwiązał ją ok. miesiąc temu. Nasza umowa rozpoczęła się od dziś, oczywiście jeszcze nie podpisana ale od poniedziałku będziemy już przyjmować na fundusz. Próbowałam go dodać do SNRL wczoraj i dzisiaj ale mam komunikat - błąd, lekarz o takich danych istnieje. Ale nie u nas?! Proszę o podpowiedź   :)

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: nowy lekarz w poradni- co z receptami?
« Odpowiedź #4 dnia: Listopada 10, 2012, 15:09:15 pm »
A do SZOI dodany jest ten lekarz?

Offline Danek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 53
  • Pomógł? 2
Odp: nowy lekarz w poradni- co z receptami?
« Odpowiedź #5 dnia: Listopada 10, 2012, 16:09:33 pm »
Znalazłam przyczyne. w szoi lekarz miał zatrudnienie deklarowane, zmieniłam na zatrudniony i mogłam go dodać w naszym snrl. Ale puli nie moge przydzielić bo wyskakuje że brak aktywnej umowy. Czy to znaczy, że nie bedzie można drukować recept dopóki nie będzie umowy do pobrania z szoi. To jakich recept ma używać lekarz w tym czasie (umowa pewnie bedzie na szoi za jakiś tydzień a może dwa)

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: nowy lekarz w poradni- co z receptami?
« Odpowiedź #6 dnia: Listopada 15, 2012, 10:49:54 am »
Witam

Nie wiem jak to wygląda na SZOI bo my w Małopolsce mamy Portal Świadczeniodawcy i nie wiem też czy sam drukujesz recepty (czy też lekarz z systemu w trakcie wizyty) czy zamawiasz z drukarni.
W Portalu Świadczeniodawcy mam opcję generowania numerów recept i te uzyskane numery przekazujemy drukarni do przygotowania. Znalazłem jednak niedawno opcje na Portalu pozwalającą wygenerować PDFa z gotowymi do wydruku na drukarce receptami i myślę, że jeżeli macie podobną możliwość to można się tym podeprzeć zanim nie otrzymacie recept z drukarni. No chyba, że drukujecie recepty z programu to wystarczy poczekać na aktywację umowy, wygenerować numerację, wstawić do programu i powinno działać ..
Umowę będziecie mieli aktywną od tego samego dnia co zaczynacie przyjmować ?

pozdrawiam

Offline Danek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 53
  • Pomógł? 2
Odp: nowy lekarz w poradni- co z receptami?
« Odpowiedź #7 dnia: Listopada 15, 2012, 20:39:15 pm »
Na Szoi wygląda to tak samo jak w waszym portalu. Pisząc, że mam nowego świadczeniodawcę nie dodałam, że jest to nowy podmiot, który otrzymał właśnie po raz pierwszy umowę z funduszem. Ostatni raz miałam takiego nowicjusza 8 lat temu. Teraz mam kolejne doświadczenie: że u dziewiczych podmiotów można pobierać recepty dopiero z aktywną umową na szoi (moja wina, że nie wpadłam na to sama). Trzeba swoje odczekać. dziękuje za pomoc :)

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 94
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 5
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]