collapse

Reklama


Autor Wątek: Problem z raportem MZ-11 dział 4 - poradnia POZ  (Przeczytany 10978 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Egon

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 63
  • Pomógł? 0
Problem z raportem MZ-11 dział 4 - poradnia POZ
« dnia: Stycznia 22, 2011, 21:56:09 pm »
Witam,
Problem polega na tym że PPS nie bierze mi danych do tego właśnie zestawienia (za pośrednictwem Ctrl+Shift +W), wyświetlając w wyniku zapytania puste tabelki.
Dodam że u innego lekarza bez problemu skorzystałem z tej funkcji a tu włos jeży mi się na głowie jak pomyślę aby to na piechotę wyciągać i obliczać.
Spotkał się może ktoś z kolegów z czymś podobnym lub moglibyście mnie naprowadzić co może być nie tak ?
Pozdrawiam i dziękuje z góry za pomoc.

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3178
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Problem z raportem MZ-11 dział 4 - poradnia POZ
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 24, 2011, 13:20:39 pm »
u mnie jest podobnie dla wszystkich działów.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline Egon

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 63
  • Pomógł? 0
Odp: Problem z raportem MZ-11 dział 4 - poradnia POZ
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 29, 2011, 08:01:38 am »
Niestety w PPS-ie nie wymyśliłem nic mądrego i musiałem dane wypluć na zewnątrz i za pomocą Excela wyszukać to co było mi potrzebne.

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3178
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Problem z raportem MZ-11 dział 4 - poradnia POZ
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 31, 2011, 14:45:07 pm »
Jeżeli jeszcze komuś raport generuje wartości zerowe to ma najprawdopodobniej umowę z 2010 roku przedłużoną na styczeń 2011. Po zmianie obowiązywania starej umowy do końca 2010 roku, powinny wygenerować się prawdziwe wartości. Ja nie mogę tego zrobić gdyż u mnie w POZ zmienił się zakres świadczeń lekarza ze 401001009301 na 401001009201. Jutro zostanie wypuszczona nowa aktualizacja PPS'a, która umożliwi przepięcie takich świadczeń. Po przepięciu, okres obowiązywania starej umowy zostanie automatycznie skrócony do 2010-12-31. Wtedy raport MZ11 powinien zbierać prawidłowe dane.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3178
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Problem z raportem MZ-11 dział 4 - poradnia POZ
« Odpowiedź #4 dnia: Lutego 03, 2011, 14:48:54 pm »
Świadczenia przepięte, umowa skrócona, ale z MZ-11 nadal są problemy. Tym razem nie są generowane żadne wartości bo program się zatrzymuje na "generowanie raportu" i tak może kilka godzin bez rezultatu. Sprawdzone na pojedynczym ICD-10 (I10) i na różnych systemach (win xp home, win 7 pro 64bit) i na różnym sprzęcie. Chyba znowu będę musiał poprosić o pomoc Kamsoft.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline Yaro

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 81
  • Pomógł? 1
Odp: Problem z raportem MZ-11 dział 4 - poradnia POZ
« Odpowiedź #5 dnia: Lutego 03, 2011, 17:13:30 pm »
Ja mam pytanie dotyczące również sprawozdania MZ-11. Czy w tym sprawozdaniu wykazujemy dane tylko z roku 2010 czy również za lata poprzednie. Komputer wyrzucił mi dane, które nijak się pokrywają z 20101 rokiem - czy czasami program nie zlicza pacjentów z poprzednich lat a jedynie nowych podaje w oddzielnej kolumnie.

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: Problem z raportem MZ-11 dział 4 - poradnia POZ
« Odpowiedź #6 dnia: Lutego 03, 2011, 20:04:32 pm »
Sprawozdanie jest za dany rok.
Pozdrawiam
Bartosz

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: Problem z raportem MZ-11 dział 4 - poradnia POZ
« Odpowiedź #7 dnia: Kwietnia 13, 2011, 12:51:42 pm »
Witam

Działają Wam już te MZ-11 ? U mnie dalej pokazuje zera a nie kombinowałem nic z przedłużeniem umów ..
Czy PPS w ogóle jest przystosowany pod raporty za 2010 ? W katalogu Raporty mam tylko pliki z początku 2009 i 2010 ..

pozdrawiam

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3178
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Problem z raportem MZ-11 dział 4 - poradnia POZ
« Odpowiedź #8 dnia: Kwietnia 13, 2011, 13:33:37 pm »
Działa. Pytanie czy masz wpisane odpowiednie grupy dyspanseryjne (Rozliczenia --> Słowniki --> Grupy dyspanseryjne)?
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: Problem z raportem MZ-11 dział 4 - poradnia POZ
« Odpowiedź #9 dnia: Kwietnia 15, 2011, 12:32:55 pm »
Działa. Pytanie czy masz wpisane odpowiednie grupy dyspanseryjne (Rozliczenia --> Słowniki --> Grupy dyspanseryjne)?

Michał, nie bij, nie morduj, nie śmiej się ;-) CO TO SĄ GRUPY DYSPANSERYJNE i po co mi to ?

Moja walka z MZ11 stoi obecnie w punkcie takim, że na instalce testowej specjalnie pod liczenie MZtów zainstalowałem czystego PPSa i aktualizacje do najnowszej wersji z FTPa
i na tym odtworzyłem bazę. W katalogu Raporty NIE miałem nic z 2011 roku tylko same starocie z początku 2009 i 2010.
Dopiero po informacji z Kamsoftu, że nowe pliki tam są zajrzałem do roboczego PPSa i na nim rzeczywiście są .. MASAKRA .. :-/
No dobra mam nowe pliki i miła Pani z Kamsoftu napisała, że mam użyć np pliku MZ11-dzial2 a nie pliku MZ11 dział2 ;-) oba są z 2011-01-18 ale ten drugi (niepoprawny?) jest kilka minut nowszy.
Zaimportowałem ten który mi Pani poradziła i mogłem wybrać rok zestawienia ale nie pytało o zakresy .. wynik raportu = pusty..
Uzupełniłem te Grupy dyspanseryjne jak radził Michał i program policzył wszystko o dziwo w kilkanaście minut.
Pytanie tylko czy poprawnie bo średnio mi się te liczby podobają no i brak wyników dla kolumn 1 i 7 dla poszczególnych zakresów!

Czy ktoś wie w ogóle co trzeba wpisać w tą kolumnę z 1 ? Nagłówek "Razem osoby, u których stwierdzono schorzenia ogółem (stan w dniu 31 XII)" dodatkowo wyżej jest opis (w papierowej wersji MZ11), że dla kolumny 1 ".. powinny być wykazane osoby, u których stwierdzono schorzenia zarówno w okresie sprawozdawczym, jak i w latach ubiegłych.."
Pytanie 1 czy liczba ta ma być tylko dla wszystkich w wieku 0-18 czy też dla wszystkich bez względu na wiek ?
Pytanie 2 za jaki okres to mają być dane skoro jest napisane, że również w latach ubiegłych .. od daty powstania placówki ? od daty urodzenia pacjenta ? ;-) od daty posiadania programu w którym są zbierane dane ?????

pozdrawiam i sorry za pewnie głupie pytania ;-)

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3178
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Problem z raportem MZ-11 dział 4 - poradnia POZ
« Odpowiedź #10 dnia: Kwietnia 15, 2011, 18:45:31 pm »
Grupy dyspanseryjne to są tak naprawdę te zakresy kodów ICD-10, które masz w sprawozdaniu MZ-11. Musisz je wpisać tam gdzie podałem właśnie po to aby nie trzeba było za każdym razem podawać tych zakresów przy generowaniu sprawozdania.

Mi też średnio podobają się te wyniki, ale nie miałem już siły na dalszą korespondencje z kamsoftem.
Na resztę pytań nie znam niestety odpowiedzi, ale jak ktoś się przyczepi to można stwierdzić, że przygotowałeś tak a nie inaczej ponieważ sformułowanie na sprawozdaniu nie jest jednoznaczne.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline Henryk

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 138
  • Pomógł? 0
Odp: Problem z raportem MZ-11 dział 4 - poradnia POZ
« Odpowiedź #11 dnia: Kwietnia 16, 2011, 07:04:08 am »
Grupy dyspanseryjne to inaczej choroby przewlekłe. Jak pacjent raz czy dwa będzie miał podwyższone ciśnienie i wykażemy I10 to wcale nie znaczy,że jest zaliczony do grupy dyspanseryjnej "choroby układu krążenia". Trzeba wiedzieć ilu się ma "na stanie" 31 grudnia, gruźlików ,ciśnieniowców, cukrzyków i innych i to się podaje w kolumnie 1 oraz ilu się dopisało "do stanu" w danym roku sprawozdawczym a to wykazuje się w kolumnie ostatniej.

Offline Norbert

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 481
  • Pomógł? 8
  • Mazowiecki OW NFZ
Odp: Problem z raportem MZ-11 dział 4 - poradnia POZ
« Odpowiedź #12 dnia: Kwietnia 16, 2011, 08:52:33 am »
Grupy dysp. do sprawozdania to jedno,
a drugie można je wykorzystać np: w programach lub akcjach zdrowotnych informując całą grupę docelową właśnie poprzez wyfiltrowanie odpowiedniego zakresu ICD.
Nieświadomi żyją dłużej.......

Offline spoon667

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 276
  • Pomógł? 2
Odp: Problem z raportem MZ-11 dział 4 - poradnia POZ
« Odpowiedź #13 dnia: Maja 19, 2011, 11:11:07 am »
podczepie sie ;)

problem dotyczy dzialu 4 kolumna 6 - W kolumnie 6 wykazujemy osoby, u ktorych stwierdzono schorzenia po raz pierwszy w okresie sprawozdawczym

czyli jak pacjent byl np 5 razy w ciagu roku i 2 razy mial chorobe X , 2 razy Y, i 1 raz Z to mam go liczyc jako 1 czy 3 w tej kolumnie?

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 51
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9314 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3075 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]