collapse

Reklama


Autor Wątek: Problem z logowaniem przez zdalny pulpit po uruchomieniu skryptu dot. widuku v$s  (Przeczytany 11745 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline NZOZ_SM

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 100
  • Pomógł? -1
Po uruchomieniu skryptu dot. widoku v$s dla użytkownika bazy danych może się zalogować tylko jeden użytkownik poprzez pulpit zdalny, a licencja jest na 6 dostępów.

Wykryto podłączenie stanowiska nr 1 do bazy danych. Na stanowisku o takim numerze pracuje najprawdopodobniej H KOWALSKA. Uprasza się o kontakt z administratorem w celu nadania prawidłowego numeru stanowiska.
Jeśli KS-SOMED ponownie był uruchomiony po utracie połączenia sieciowego spróbuj ponowie połączyć się z bazą danych. Być może do sprawdzania zalogowanego stanowiska użyty został błędny numer IP i system nie mógł sparować obecnego połączenia z instniejącą już sesją bazy danych.

Opis wewnętrzny:
PL-L0080;Stanowisko o takim numerze jest już podłączone do bazy danych.

Szczegóły:
Wykryto podłączenie stanowiska nr 1 do bazy danych. Na stanowisku o takim numerze pracuje najprawdopodobniej H KOWALSKA. Uprasza się o kontakt z administratorem w celu nadania prawidłowego numeru stanowiska.
Jeśli KS-SOMED ponownie był uruchomiony po utracie połączenia sieciowego spróbuj ponowie połączyć się z bazą danych. Być może do sprawdzania zalogowanego stanowiska użyty został błędny numer IP i system nie mógł sparować obecnego połączenia z instniejącą już sesją bazy danych.


Offline MK

  • Kamsoft
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 558
  • Pomógł? 49
Odp: Problem z logowaniem przez zdalny pulpit po uruchomieniu skryptu dot. widuku v$s
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 10, 2011, 20:30:24 pm »
Gdybam. Dotychczas wszyscy użytkownicy pulpitu zdalnego ?walczyli? na tym samym numerze stanowiska. System tego nie zauważał, gdyż mechanizm kontroli w przypadku serwera terminali i pulpitu zdalnego po prostu zawodzi. Praca na tym samym numerze stanowiska może kończyć się tragicznie. Np. użytkownik A zaznacza elementy do zafakturowania i to samo robi użytkownik B  - oczywiście chcą utworzyć dwie różne faktury dla różnych kontrahentów. Obaj jednak zaznaczają elementy na fakturze tak samo (tym samym identyfikatorem), co spowoduje, że powstaje jedna zbiorcza faktura. To raczej nie jest dobrze. Fakturowanie to tylko jednej z przykładów jak system może działać błędnie, gdy kilku użytkowników jednocześnie pracuje na tym samym numerze stanowska. Ponieważ wiemy, że dotychczasowy mechanizm może zawodzić, tak nachalnie żądamy zmiany i włączenia v$s. Ten post, to najlepszy przykład, że nowy sposób działa!
Tyle teorii, a jaka jest przyczyna problemów?
Otóż wydaje mi się, że nie zastosowano konfiguracji personalnej, co jest wymogiem dla serwera terminali i podłączania się poprzez zdalny pulpit. Standardowo system wykorzystuje rejestr z local_machine co ułatwi zarządzanie w instalcji, gdy każdy komputer jest osobnym stanowiskiem. Nie ważne kto się zaloguje, otrzyma taki sam numer stanowiska. Łatwo więc oznaczyć: komputer przy oknie to stanowisko numer 2, ten, przy drzwiach to 3 a w pokoju kierownika jest 1. Jeśli jednak jednocześnie kilku użytkowników pracuje w rzeczywistości na tym samym komputerze ? serwerze ? to każdy otrzyma tę samą wartość z local_machine!

W przypadku konfiguracji personalnej informacje ? szczególności numer stanowiska ? pobierane są z current_user. A więc każdy logujący się otrzymuje własny numer stanowiska ? oczywiście zakładam, że każdy użytkownik loguje się na swoje konto w systemie. I taka konfiguracja powinna być zastosowana w instalacji terminalowej.
Szczegółowe rozwiązanie można znaleźć w instrukcji obsługi jest to opisane również w jednym z archiwalnych biuletynów. Wszystko dostępne na każdym stanowisku KS-SOMED.

Offline NZOZ_SM

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 100
  • Pomógł? -1
Odp: Problem z logowaniem przez zdalny pulpit po uruchomieniu skryptu dot. widuku v$s
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 11, 2011, 09:05:57 am »
W związku z tym, iż kolega posiada dobrą znajomość tematu to przedstawię mój przypadek b. szczegółowo, z prośbą o dalszą pomoc:

1. Każdy użytkownik logował i loguje się na swoje indywidualne konto (na serwerze W2K3, na którym jest zainstalowany Somed z bazą Oracle) .
2. W Somedzie stanowisk skonfigurowanych, opisanych, itd (zakładka organizacja wew -> Stanowiska)  było i jest 6 szt. - zgodnie z licencją. W/wym stanowiska mają przypisane (w Somedzie) adresy IP (to chyba ważny element) w następujący sposób - te które łączą się przez zdalny pulpit ten sam adres IP (z lokalnej sieci) serwera; natomiast 2-ie końcówki pracujące lokalne też mają swoje adresy IP z sieci lokalnej - no i one pracują bez zarzutu. 
Problem polega na tym jak kolejnego użytkownika(komputer) łączącego się przez zdalny pulpit skojarzyć z kolejnym stanowiskiem nr 2, 3, 4. Nie mam postawionego (zakupionego) serwera licencji dla usług terminalowych. Poza tym co? mam powiedzieć szefostwu, że trzeba dokonać takiego zakupu... spytają, a do tej pory, to jak to działało?


Offline MK

  • Kamsoft
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 558
  • Pomógł? 49
Odp: Problem z logowaniem przez zdalny pulpit po uruchomieniu skryptu dot. widuku v$s
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 11, 2011, 09:59:48 am »
No to raz jeszcze.
Jeśli ktoś łączy się przez zdalny pulpit to jak mnie się wydaje otrzymuje rejestry z komputera, na którego się loguje. Skoro na tenże komputer loguje się kilku użytkowników poprzez zdalny pulpit, to ci wszyscy czytają TEN SAM rejestr LOCAL_MACHINE. Jeśli tam jest zapisany numer stanowiska - a takie rozwiązanie jest rozwiązaniem domyślnym w przypadku instalacji KS-SOMED - to wszyscy otrzymują TEN SAM NUMER stanowiska!
Jeśli chcemy, by każdy miał swój unikalny numer stanowiska to należy korzystać z CURRENT_USER bo jak zakładam każdy loguje się na swoje własne konto. Więc każdy może dostać swoją własna gałąź rejestru z własnym numerem stanowiska. I tak powinno być to skonfigurowane w instalacji z serwerem terminali czy też jakiejkolwiek, w której na tym samym komputerze jednocześnie pracuje kilku użytkowników, nie ważne jakim sposobem to osiągnięto!
Szczegóły, jak to zrobić opisane są w instrukcji obsługi systemu KS-SOMED. Wchodzimy do modułu INNE, wybieramy Instrukcje obsługi systemu, wchodzimy do gałęzi Ogólne i wybieramy Instalacja i Aktualizacja. A tam szukamy na stronie nr 6 punkt 1.7.

« Ostatnia zmiana: Stycznia 11, 2011, 10:01:38 am wysłana przez MK »

Offline NZOZ_SM

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 100
  • Pomógł? -1
Odp: Problem z logowaniem przez zdalny pulpit po uruchomieniu skryptu dot. widuku v$s
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 12, 2011, 09:20:43 am »
1. MK - dziękuje bardzo za pomoc.

2. W module inne były i są przypisane unikatowe numery stanowisk i operatorzy do użytkowników.

Ale nadal logują się użytkownicy zdalni na stanowisko nr 1.

3. Dodałem nowego użytkownika (zgodnie z instrukcją, którą wskazałeś) i mam teraz taki błąd (dla logowania przez pulpit zdalny na tego nowego użytkownika)

Nadano stanowisko spoza zakresu

Nie powiodła się próba dodania stanowiska do bazy stanowisk komputerowych. Proszę o dodanie odpowiedniego stanowiska poprzez moduł Bazy

Numer stanowiska musi być liczbą z zakresu 1..10000.

Opis wewnętrzny:
PL-L0079;Nadano stanowisku numer spoza zakresu.

Szczegóły:
Numer stanowiska musi być liczbą z zakresu 1..10000


Czy ponowne uruchomienie skryptu dot. widoku coś może pomóc ?

Błąd jest dlatego, że Somed widzi przy logowaniu nr stanowiska :2147483647 (czyli spoza zakresu). Tylko, że w rejestrze ma 5 wprowadzone??!! jakoś źle odczytuje ten nr 
« Ostatnia zmiana: Stycznia 12, 2011, 10:24:19 am wysłana przez NZOZ_SM »

Offline MK

  • Kamsoft
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 558
  • Pomógł? 49
Odp: Problem z logowaniem przez zdalny pulpit po uruchomieniu skryptu dot. widuku v$s
« Odpowiedź #5 dnia: Stycznia 12, 2011, 20:33:05 pm »
Proszę sprobować zalogować się na jednego z tych "feralnych" userów. Następnie srawdzić:
-czy ma dostęp do rejestru LOCAL_MACHINE - przynajmniej w trybie odczytu
-jak wygląda jego CURRENT_USER (bo zakładam, że włączono już konfigurację personalna) /software/kamsoft/kspl
Tam powinien być wpis NR_STANOWISKA. Proszę najlepiej wkleić lub przysłać e-mailem stan rejestru po zalogowaniu się na użytkownika poprzez pulpit zdalny.
stan z LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\KAMSOFT i
CURRENT_USER\SOFTWARE\KAMSOFT
(piszę z pamięci, więc mogłem coś przekręcić, ale chodzi mi właśnie o obie gałązki KAMSOFT

Offline NZOZ_SM

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 100
  • Pomógł? -1
Odp: Problem z logowaniem przez zdalny pulpit po uruchomieniu skryptu dot. widuku v$s
« Odpowiedź #6 dnia: Stycznia 12, 2011, 22:36:19 pm »
Dodam, że mam ver. 2011.00.0.01.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 14, 2011, 19:10:32 pm wysłana przez NZOZ_SM »

Offline MK

  • Kamsoft
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 558
  • Pomógł? 49
Odp: Problem z logowaniem przez zdalny pulpit po uruchomieniu skryptu dot. widuku v$s
« Odpowiedź #7 dnia: Stycznia 13, 2011, 08:25:15 am »
Dużo lepszym rozwiązaniem byłoby eyeksportowanei całego rejestru Kamsoft LOCAL_MACHINE i CURRENT_USER w formie tekstowej. Obrazki są fajne, ale nie do takiej analizy.

Offline NZOZ_SM

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 100
  • Pomógł? -1
Odp: Problem z logowaniem przez zdalny pulpit po uruchomieniu skryptu dot. widuku v$s
« Odpowiedź #8 dnia: Stycznia 13, 2011, 10:05:25 am »
Ok, w txt będzie dobrze ?

Offline MK

  • Kamsoft
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 558
  • Pomógł? 49
Odp: Problem z logowaniem przez zdalny pulpit po uruchomieniu skryptu dot. widuku v$s
« Odpowiedź #9 dnia: Stycznia 13, 2011, 10:48:11 am »
Tekst byłby super, gdyby nie wyglądał tak..., przynajmniej u mnie :-(
Ja po prstu wchodzę na gałązkę KAMSOFT, klikam prawym klawiszem myszki i robię export! Plik ma rozszerzenei REG, ale to śliczny tekst jest

Offline NZOZ_SM

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 100
  • Pomógł? -1
Odp: Problem z logowaniem przez zdalny pulpit po uruchomieniu skryptu dot. widuku v$s
« Odpowiedź #10 dnia: Stycznia 13, 2011, 12:58:01 pm »
No to *.reg prosze.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 14, 2011, 19:04:28 pm wysłana przez NZOZ_SM »

Offline MK

  • Kamsoft
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 558
  • Pomógł? 49
Odp: Problem z logowaniem przez zdalny pulpit po uruchomieniu skryptu dot. widuku v$s
« Odpowiedź #11 dnia: Stycznia 14, 2011, 08:26:49 am »
Wiem, że może wygląda to śmiesznie, że ja żądam plików tekstowych, a wystawiam obrazki, ale aby coś zanalizować potrzebuję "surowe" dane, a aby pokazać rzeczywiście łatwiej jest na jpg. To tak tytułem wstępu.
Problemem jest, tak podejrzewam, błędny typ wpisu w rejestrze. Wszystkie wpisy, przynajmniej na razie, powinny być wartościami tekstowymi a nie liczbowymi. To znaczy numer stanowiska jest liczbą ale zapisany w rejestrze jako wartość tekstowa. Proszę więc w ksplkonfiguratorze raz jeszcze wpisać numery stanowisk ? usuwając poprzednie wpisy ? ale wpisać je jako wartość tekstowa. Somed czyta rejestry funkcją GetRegValueAsString i to może być przyczyną błędnych odczytów z rejestru Current_User.

Offline NZOZ_SM

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 100
  • Pomógł? -1
Odp: Problem z logowaniem przez zdalny pulpit po uruchomieniu skryptu dot. widuku v$s
« Odpowiedź #12 dnia: Stycznia 14, 2011, 19:09:45 pm »
Teraz działa poprawnie - wielkie dzięki MK.
Mam jeszcze jedną sprawę dot. 'hurtowej' zmiany w bazie (ale to już założę nowy wątek) tylko, że jest mi potrzebne hasło do edytora, które od wersji 2011 zostało zmienione. Możesz je zdradzić ?

Offline Edward_B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2935
  • Pomógł? 154
Witam,
od pewnego czasu są problemy z połączeniem zdalnym. Wywala błąd jak w załączniku
za pierwszą próbą połączenia mimo, że komputery były restartowane. Myślę, że to jakaś aktualizacja windows coś zmieniła. Dziwne bo to lekarz ma problemy, a z tego samego gabinetu rejestratorka
nie ma tych problemów. Dzisiaj próbowałem rano kilka razy, kilka uruchomień komputera i dopiero po około 5min załapał, a ile przy tym nerwów.
Może jakaś porada :-). Sprawdzałem w zaporach, i innych ustawieniach jest tak samo jak w rejestracji
Edward z Kętrzyna

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3075
  • Pomógł? 222
Czy wystawiasz to za jakimś VPNem?

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 46
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 3
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9316 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3181 Wiadomości
karolweksler
3075 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]