collapse

Reklama


Autor Wątek: (Nie) Porozumienie Zielonogórskie  (Przeczytany 7557 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline skopczyp

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 645
  • Pomógł? 37
  • SZOI

Online Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9310
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: (Nie) Porozumienie Zielonogórskie
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 09, 2010, 13:18:45 pm »
Mało, mało, mało... zabierzcie komuś i nam dajcie.

Online Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9310
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: (Nie) Porozumienie Zielonogórskie
« Odpowiedź #2 dnia: Grudnia 16, 2010, 07:40:41 am »
http://www.rynekzdrowia.pl/Finanse-i-zarzadzanie/Wroclaw-lekarze-z-Porozumienia-Zielonogorskiego-powroca-do-negocjacji,104550,1.html

Lekarze ostrzegają, że jeśli nie zostaną zwiększone stawki na każdego pacjenta, to nie podpiszą kontraktów z NFZ. Lekarze chcieliby, żeby NFZ podniosło stawkę na jednego pacjenta z 8 zł do 8,72 zł ? informuje Gazeta Wrocławska.

Lekarze z Porozumienia Zielonogórskiego tłumaczą, że rentowność ich przychodni spada, bo rosną koszty związane ze sprawozdawczością i bieżącą działalnością przychodni, a to konsumuje środki na świadczenia medyczne.


Urzekła mnie ta historia. Chyba się popłaczę. Chyba dlatego s********y muszą przejmować pielęgniarską opiekę długoterminową po cenie poniżej zdrowego rozsądku.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 16, 2010, 07:42:17 am wysłana przez Paweł »

Offline Dominika

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 94
  • Pomógł? 0
  • Mazowiecki OW NFZ
Odp: (Nie) Porozumienie Zielonogórskie
« Odpowiedź #3 dnia: Grudnia 16, 2010, 09:09:25 am »
Lekarze z Porozumienia Zielonogórskiego tłumaczą, że rentowność ich przychodni spada, bo rosną koszty związane ze sprawozdawczością i bieżącą działalnością przychodni, a to konsumuje środki na świadczenia medyczne. [/i]

jakie koszty związane ze sprawozdawczością? robię za marne 1200 zł (na rękę) i odwalam większość roboty. Rany julek, byle wytrzymać do końca roku i jak pi**** tą robotę to wióry polecą ;)
H.A.N.D.- Have A Nice Day

Offline skopczyp

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 645
  • Pomógł? 37
  • SZOI
Odp: (Nie) Porozumienie Zielonogórskie
« Odpowiedź #4 dnia: Grudnia 16, 2010, 12:25:30 pm »
Nowy Komunikat PZ

Informacja prasowa 15.12.2010 r.
Minister chce tanio leczyć - kosztem pacjentów

Nie zgadzamy się na oszczędności kosztem zdrowia i życia ludzkiego. Chcemy się spotkać z Donaldem Tuskiem, premierem rządu. Najwyraźniej szef rządu nie wie w jak dramatycznej sytuacji znajduje się podstawowa opieka zdrowotna. Dla urzędników z Ministerstwa Zdrowia ważne są cyfry, nie człowiek - mówi Jacek Krajewski, lekarz rodzinny i prezes Federacji Porozumienie Zielonogórskie.

Właśnie zakończyło się spotkanie przedstawicieli 14 tys. lekarzy rodzinnych z ministrem zdrowia. Od czerwca 2010 r. to już 14 spotkanie w sprawie niekorzystnego dla pacjentów zarządzenia dotyczącego kontraktów z NFZ. W tym roku by wyciszyć sprawę Ministerstwo Zdrowia obiecuje lekarzom, że z zapisów zarządzenia na 2011 rok wykreśli kilka szczególnie drażliwych punków, w tym dotyczący szczegółowej sprawozdawczości.

Tymczasem lekarze rodzinni oczekują, by stawka na leczenie jednego pacjenta wzrosła o 72 grosze. To w przeliczeniu na wszystkich Polaków wzrost o około 440 mln. złotych. NFZ w ramach oszczędności, od dwóch i pół roku nie zgadza się na żadną podwyżkę. Efektem tych działań jest, to że lekarze musza ograniczać się do wykonywania najbardziej niezbędnych badań, z innych pacjenci muszą rezygnować lub robić je prywatne.

- Pani Minister, po pierwsze nie szkodzić - mówi Jacek Krajewski. - Ewa Kopacz już chyba zapominała, że najważniejsze jest zdrowie i życie człowieka. Szuka oszczędności w przychodniach POZ, do których rocznie trafia 138 mln pacjentów. Brak wyobraźni pani minister dziwi tym bardziej, że sama była kiedyś lekarzem rodzinnym.

- Jeśli opieka lekarza rodzinnego będzie funkcjonowała prawidłowo, uchroni to wielu pacjentów od leczenia w drogim, szpitalnym i specjalistycznym segmencie - dodaje Krzysztof Radkiewicz, lekarz rodzinny i wiceprezes Federacji Porozumienie Zielonogórskie. - Więcej pieniędzy zostanie w systemie Służby Zdrowia.

Teraz przedstawiciele lekarzy rodzinnych będą zabiegać o spotkanie z premierem Donaldem Tuskiem.

- Najwyraźniej rząd nie wie w jak dramatycznej sytuacji znajduje się podstawowa opieka zdrowotna - podkreśla Radkiewicz. - Chodzi przecież o najważniejszą dla nas sprawę zdrowie i ludzkie życie. Oczekujemy że jeśli uda się dojść z rządem do porozumienia 3 stycznia 2011 roku, będziemy mogli otworzyć gabinety lekarskie. Jeśli w tej formie podpiszemy umowę z NFZ, znów nic się nie zmieni.

Informacje o POZ

- Lekarze rodzinni domagają się zmiany stawki za każdego zarejestrowanego u nich pacjenta. Chcą by wzrosła z 8 zł, do 8,72 zł.

- W 2009 lekarze rodzinni wykonali ponad 84 miliony badań. To w stosunku do 2008 roku więcej o 22 proc.

- Na podstawową opiekę zdrowotną przeznaczone jest 12,71 proc. budżetu NFZ.

- Rocznie w podstawowej opiece zdrowotnej pacjenci otrzymują 138 milionów porad. Tymczasem, dla porównania, w szpitalach około 1 miliona.

Federacja Związków Pracodawców Ochrony Zdrowia - Porozumienie Zielonogórskie jest organizacją skupiającą 14 tys. lekarzy rodzinnych z 15 województw (bez zachodniopomorskiego). Jej głównym zadaniem jest dbanie o interesy pacjentów korzystających z podstawowej opieki zdrowotnej i specjalistyki ambulatoryjnej. Porozumienie powstało w wyniku sprzeciwu wobec warunków kontraktów na świadczenie usług zdrowotnych zaproponowanych przez NFZ w 2004 roku.

Online Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9310
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: (Nie) Porozumienie Zielonogórskie
« Odpowiedź #5 dnia: Grudnia 16, 2010, 12:29:20 pm »
Chyba się przejdę do Fuduszu i zobaczę ile już tam nastukali za mnie wizyt ekstra płaconych ci biedni lekarze rodzinni.

Offline kalilech

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 462
  • Pomógł? 20
  • Mazowiecki OW NFZ
Odp: (Nie) Porozumienie Zielonogórskie
« Odpowiedź #6 dnia: Grudnia 16, 2010, 13:08:46 pm »
PAWEŁ, dlaczego Twoje wypowiedzi są takie nic pozytywnego nie wnoszące a tyle w nich nienawiści i jadu ?Czy dlatego, że jesteś z zachodniopomorskiego? czegoś tu nie rozumiem. może wszystkim wytłumacz co Cię boli. poza tym ten awatar ...
pozdrawiam

Online Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9310
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: (Nie) Porozumienie Zielonogórskie
« Odpowiedź #7 dnia: Grudnia 16, 2010, 16:10:01 pm »
Mam swoje powody i Tobie nic do tego. Zabolało?

Offline kalilech

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 462
  • Pomógł? 20
  • Mazowiecki OW NFZ
Odp: (Nie) Porozumienie Zielonogórskie
« Odpowiedź #8 dnia: Grudnia 16, 2010, 16:47:09 pm »
Grzecznością nie grzeszysz. Jeśli masz jakieś swoje powody i problemy osobiste to nie wylewaj ich na forum społecznym, tym bardziej, że Twój OW NFZ z PZ nie ma nic wspólnego. To, że masz status administratora nie upoważnia Cię jeszcze do takiego traktowania innych bez względu kto w tym sporze (NFZ -PZ) ma rację. Kultura obowiązuje zawsze i wszędzie nawet Ciebie. A czy zabolało - tak. Myślałem , że na tym forum są sami poważni i dorośli ludzie. Ludzie, którzy bezinteresownie postanowili podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem z tymi, którzy nie mają tyle umiejętności a muszą sprostać wymaganiom NFZ.  Choć jestem dość długo stałym bywalcem tego forum to jeszcze z takim zachowaniem nie spotkałem się. Zdecydowanie zaistniałeś.

Offline Manioo

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 279
  • Pomógł? 20
  • Zachodniopomorski OW
Odp: (Nie) Porozumienie Zielonogórskie
« Odpowiedź #9 dnia: Grudnia 16, 2010, 19:15:44 pm »
Nowy Komunikat PZ


nowy komunikat NFZ  :o

w przypadku świadczeniodawców poz, których umowy kończą się w dniu 31 grudnia 2010 r., dotychczas złożone deklaracje wyboru lekarza, pielęgniarki i położnej poz tracą ważność w przypadku niezłożenia wniosku o zawarcie umowy na rok 2011 i lata następne przed upływem terminu obowiązywania umowy.

Złożenie wniosku po dniu 31 grudnia 2010 roku będzie się wiązało z koniecznością pozyskania nowych deklaracji wyboru lekarza, pielęgniarki i położnej poz.

http://www.nfz.gov.pl/new/index.php?katnr=0&dzialnr=2&artnr=4319&b=1
« Ostatnia zmiana: Grudnia 16, 2010, 19:19:18 pm wysłana przez Manioo »
Spechej pomalu!  Pozdrawiam.

Online Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9310
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: (Nie) Porozumienie Zielonogórskie
« Odpowiedź #10 dnia: Grudnia 17, 2010, 11:29:19 am »
Grzecznością nie grzeszysz. Jeśli masz jakieś swoje powody i problemy osobiste to nie wylewaj ich na forum społecznym, tym bardziej, że Twój OW NFZ z PZ nie ma nic wspólnego. To, że masz status administratora nie upoważnia Cię jeszcze do takiego traktowania innych bez względu kto w tym sporze (NFZ -PZ) ma rację. Kultura obowiązuje zawsze i wszędzie nawet Ciebie. A czy zabolało - tak. Myślałem , że na tym forum są sami poważni i dorośli ludzie. Ludzie, którzy bezinteresownie postanowili podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem z tymi, którzy nie mają tyle umiejętności a muszą sprostać wymaganiom NFZ.  Choć jestem dość długo stałym bywalcem tego forum to jeszcze z takim zachowaniem nie spotkałem się. Zdecydowanie zaistniałeś.

Aż się wzruszyłem, rozgryzłeś mnie. Jestem zakompleksionym gówniarzem, który swoje niepowodzenia wyładowuje na innych właśnie tutaj. Znasz może jakiegoś dobrego terapeutę? A może po prostu taki już jestem, może Asperger mnie dręczy? A może Alzheimer? Może brak mi empatii poznawczej? A moze po prostu mam na to wyjebane? Pomóż mi to rozwikłać. Powinieneś założyć forum pomocy ludziom w rozwijaniu ich kultury osobistej, podejrzewam, że nie tylko mi ale również innym ludziom nie tylko z tego forum byś pomógł.
A nawiązujac do konfliktu pomiędzy państwem w państwie a sektą to obie strony są siebie warte. A powiedz mi czy różni się PZ od górników palących opony? Albo stoczniowców na ulicach. Choćby się paliło i waliło my mamy dostać więcej kasy i już. Należy się nam bo inaczej zamkniemy gabinety i co nas ludzie obchodzą. A teraz się dziwią, że fundusz stosuje dokładnie taką samą taktykę z deklaracjami.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 94
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 3
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9310 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3074 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]