collapse

Reklama


Autor Wątek: Raport Statystyczny_bledy Rozliczenia OC zostały zablokowane  (Przeczytany 8860 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mlutek

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 342
  • Pomógł? 3
Raport Statystyczny_bledy Rozliczenia OC zostały zablokowane
« dnia: Grudnia 06, 2010, 16:48:01 pm »
Hej Witajcie.
Może ktos z Was mi szybko pomoże jak poprawic, skorygować bledy w raporcie statystycznym.
Oczywiście wiem jak to można szybko poprawic z palca, z poziomu KSPPS, ale chodzi mi generalnie o szybkie poprawienie okolo 800 pozycji, co z palca moze zajac sporo czasu.
Konkretnie chodzi mi ze Importujac z arkusza xls usługi w kolumnie nr "GO" tyt kolumny- "Żądanie rozliczenia świadczenia z tytułu OC" kolega niechcący wpisał wartość aby bylo to rozliczone z OC, tak wiec po wygenerowaniu raportu statystycznego otrzymałem raport zwrotny ze usługi nie zostały wczytane.
Teraz wiec tylko mozna pojedynczo edytowac rekordy i poprawiac wartosc OC ze nie dotyczy.
Jak juz wspomnialem jest to dosc duzo pracy.
Mozna oczywiscie rekordy wycofac, anulowac ale nie chce aby ktos mnie posiadzil z NFZ ze manipuluję systemem, dlatego chcialbym tak to poprawic aby dokonac modyfikacji danej pozycji.
Najlepiej byłoby oczywiscie ponownie wgrac wersje pliku xls w wersji poprawionej , jednak jak tak chcialem zrobic to niestety zamiast poprawy danych pozycji pozycje są dopisywane, czyli w sumie nic mi to nie zmieni poza oczywiscie dublujacymi sie rekordami.
ew mzoe jest jakis sposob aby z danej kolumny w systemie usunac daną wartosc i ponownie przestac jako raport statystyczny
Prosze o jakies sugestie, pomoc, gdyz ew tylko pozostanie mi reczne poprawianie bledu, a to zajmnie mi sporo czasu
dzieki pozdrawiam


Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9297
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Raport Statystyczny_bledy Rozliczenia OC zostały zablokowane
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 06, 2010, 16:54:59 pm »
Rozumiem, że rozliczasz AOS i wgrałeś dane plikiem rapstat? Ciekawe czy przejdzie Ci jakiekolwiek świadczenie. Oczywiście jak już pozbędziesz się tego żądania OC.

Offline mlutek

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 342
  • Pomógł? 3
Odp: Raport Statystyczny_bledy Rozliczenia OC zostały zablokowane
« Odpowiedź #2 dnia: Grudnia 06, 2010, 17:08:32 pm »
Hej a dlaczego uważasz ze mi nie przejdzie? w sumie już to przerabiałem i mi poprzednie miesiące zadziałały jak i rowneiz obecny..  chociaz wiem ze Kamsoft obecnie nie wspiera rapostów w wersji xls , ale to chyba dlatego ze ulegly zmianie nazwy kolumn.
Mi do obecnej chwili taki import raportu statystycznego działa, wiec uważam ze nie powinno byc problemu z walidacją,
Skoro wiec twierdzisz ze mi nie przejdzie co wiec mam obecnie zrobic? jaki masz na to pomysl?
Generalnie to chodzi tutaj o raport statystyczny dotyczący stomatologii, ale w sumie to chyba zadna roznica, bo przecież wgrywając dane z xls chodzi tylko o poprawność kolumn, i prawidłowe wpisywanie danych do poszczególnych kolumn....
Aha poprawiając status OC, na "nie dotyczy" wszystko zadziałało poprawnie, i oczywiscie sie wgrało do SZOI , tylko ze z 800 pozycjami jest to masa roboty, dlatego szukam porady.
Oczywiscie dane wpisywane recznie, nie roznią sie wartosciami od tych wpisanych z xls, wiec wszystko wydaje mi sie ze działa poprawnie, wiec czemu niby to ma nie zadzialac?
dzięki Pozdrawiam Mlutek
« Ostatnia zmiana: Grudnia 06, 2010, 17:15:14 pm wysłana przez mlutek »

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9297
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Raport Statystyczny_bledy Rozliczenia OC zostały zablokowane
« Odpowiedź #3 dnia: Grudnia 06, 2010, 17:26:07 pm »
A powiedz mi jaki masz tryb przyjęcia?

Offline mlutek

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 342
  • Pomógł? 3
Odp: Raport Statystyczny_bledy Rozliczenia OC zostały zablokowane
« Odpowiedź #4 dnia: Grudnia 06, 2010, 20:48:00 pm »
hej, jest to tryb przyjecia "Planowy bez skierowania" wiec tutaj nie trzeba cale szczęście wpisywac danych o skierowaniu. Pozatym w raporcie statystycznym wysłanym na SZOI, nie zostały te pozycje zaimportowane. Informacja w zwrotnym raporcie o bledzie importu na SZOI komunikat "Błąd produktu 3702027 Rozliczenia OC zostały zablokowane". Przegladajac plik XSL zauważyłem ze właśnie usługi w kolumnie nr "GO" tytuł kolumny- "Żądanie rozliczenia świadczenia z tytułu OC" kolega niechcący wpisał wartość , a w tej kolumnie powinno być pusto i z tego wlasnie powodu podejrzewam ze jest blad importu na SZOI. Aby obecnie to odkręcić zauważyłem żeby z tej kolumny usunąć ta wartość trzeba recznie wpisywac do każdej usługi w OC nie dotyczy. Zrobilbym to recznie jak już informowałem tylko ze tych pozycji jest ok. 800, wiec recznie będzie to kupe roboty.
Może zadam pytanie z innego typu, jak są zle wpisane kody ICD , kod ministerialny lub cos w tym stylu to można je poprawic poprzez import do xls a pozniej eksport? Gdyz wtedy ponownie wgrałbym plik xls z tymi usługami. Problem przy ponownym imporcie jest taki ze niestety usługi się dublują a nie poprawiaja. Wiec dlatego szukam tutaj pomocy. Chcialbym wiec tak wgrac plik xls aby zapisy ulegly modyfikacji a nie sie dublowaly, lub tez dodatkowo dodawaly
Dzieki Pozdrawiam
za ew pomoc ML.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9297
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Raport Statystyczny_bledy Rozliczenia OC zostały zablokowane
« Odpowiedź #5 dnia: Grudnia 06, 2010, 21:26:32 pm »
hej, jest to tryb przyjecia "Planowy bez skierowania" wiec tutaj nie trzeba cale szczęście wpisywac danych o skierowaniu.

I z pliku rapstat zaimportowałeś taki tryb przyjęcia? Z której kolumny?

Może zadam pytanie z innego typu, jak są zle wpisane kody ICD , kod ministerialny lub cos w tym stylu to można je poprawic poprzez import do xls a pozniej eksport?

Jeżeli już to najpierw eksport a później import.

Gdyz wtedy ponownie wgrałbym plik xls z tymi usługami. Problem przy ponownym imporcie jest taki ze niestety usługi się dublują a nie poprawiaja.

Poprawa nigdy nie działała w PPS-ie

Wiec dlatego szukam tutaj pomocy. Chcialbym wiec tak wgrac plik xls aby zapisy ulegly modyfikacji a nie sie dublowaly, lub tez dodatkowo dodawaly

Wyciągasz do excela, ciskasz "odfiltrowane->usuń wszystkie świadczenia", zmieniasz identyfikatory w pliku i importujesz ponownie. Inaczej poprawić poprzez excel nie da rady.

Offline mlutek

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 342
  • Pomógł? 3
Odp: Raport Statystyczny_bledy Rozliczenia OC zostały zablokowane
« Odpowiedź #6 dnia: Grudnia 06, 2010, 22:15:28 pm »
Jesli chodzi o typ przyjecia to bez problemu wpisuje w kolumne   "zlecenie_Typ", wartosc od 1-5 w zaleznosci jaki jest to typ, normalny do 31.10, nagly, poza kolejnoscia, planowy ze skierowaniem, planowy bez skierowania. i mi to działa.
Co do odfiltrowania i usuniecia danych to sie zastanawiam czy to mi to nie namiesza w systemie SZOI. gdyz.. wyswietla mi sie komunikat:
Do pozycji rozliczonych zostana utworzone Storna i wyslane najblizszym raportem statystycznym, co spowoduje ich usuniecie w NFZ, Czy na pewno chcesz kontunułowac"....Nie bardzo wiem o co tutaj chodzi, domyslam sie ze chodzi tutaj o pozycje usuniete, wyslane w raporcie rozliczeniowym, i do tego zaplacone? czy dobrze mysle? bo nie chce aby utworzylo mi sie jakies Storno i jak wgram i  aby mi pozniej mi sie nie wykasowaly te wgrane poprawione rekordy....Chociaz w zasadzie to chyba powinno byc wszystko w porzadku bo po 1-wsze usuwam w systemie rekordy ktore nie zostaly jeszcze wczytane do SZOI NFZ, a na ich miejsce zamairuje wgrac te same rekordy z tym samym identyfikatorem zewnetrznym kontraktu oraz tym samym identyfikatorem zewnetrznym produktu czyli wszystko powinno byc OK... Chociaz czy jak usuwam rekordy w KSPPS to czy pozniej w raporcie statystycznym nie bedzie informacji i ich usunieciu wraz z innymi przesylanymi rekordami? czy mozna tak robic? jak jest nie wczytane to chyba bedzie dobrze? ale co w przypadku juz wczytanych rekordow na SZOI ( oczywiscie nie zaplaconych i nie wykazanych w raporcie rozliczeniowym) nie bedzie jakiegos konfliktu jesli raz jeszcze pozniej wgramy na to miejsce dane z tymi samym Identyfikatorem?
Wlasnie jak to jest:) nie wiem czy jasno napisalem ale mam nadzieje ze to rozumiesz:) dzieki za ew pomoc:) Pozdrawiam

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9297
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Raport Statystyczny_bledy Rozliczenia OC zostały zablokowane
« Odpowiedź #7 dnia: Grudnia 06, 2010, 22:35:03 pm »
Hmmm, z jakiego pliku korzystasz? Bo ja widzę
Zlecenie-typ:
1 - zlecenie wystawione przez świadczeniodawcę
2 - zlecenie wystawione przez inną instytucję
3 - wniosek na zaopatrzenie
4 - karta zaopatrzenia
5 - Zlecenie wyjazdu zespołu ratunkowego"

Jeżeli usuwasz świadczenia, które nie zostały wysłane do Funduszu ewentualnie wróciły z błędem importu to raczej nie były one wysłane wcześniej w żadnym raporcie rozliczeniowym. W opisanym przypadku Fundusz nawet nie wie, że masz takie świadczenia. Więc usuwasz te co masz już błędnie wprowadzone (nie zapomnij odpowiednio je wyfiltrować) i wczytujesz nowe, już bez tego błędu. Po wysłaniu raportu na SZOI pojawią Ci się błędy importu "brak świadczenia o podanym identyfikatorze..." i będzie się to dotyczyło tych usuniętych świadczeń. Machasz wtedy ręką bo prawidłowe świadczenia zaimportowały się na serwer.

Offline mlutek

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 342
  • Pomógł? 3
Odp: Raport Statystyczny_bledy Rozliczenia OC zostały zablokowane
« Odpowiedź #8 dnia: Grudnia 06, 2010, 22:53:11 pm »
Oj, ja sie posiłkuje "wlasnym" szablonem Tzn najpierw wpisalem jakis rekord recznie, pozniej go importuje do xls, i w ten sposob mam gotowy szablon prawidlowy do wczytywania automatycznego.
Przy kazdej aktualizacji systemu oczywiscie trzeba sprawdzic poprawnosc nazw kolum oraz kolejnosc kolumn bo kamsoft robi niespodzianki.
Jak wpisze jeden rekord ( pacjenta poprawnie) ze skierowaniem, bez skierowania itp to widze ktore kolumny nalezy uzupelniac i w ten sposob wiem co i jak wpisywac, chociaz jak widac bywaja niespodzianki i moj kolega sie pomylil ja go nie sprawdzilem i narobil sie jak widac niezly bigos:) ale dzieki faktycznie mi pomogles, bo mozna odfiltrowac rekordy, usunac je i na ich miejsce wgrac nowa wersje, skoro nei zostalo to wczytane na SZOI to nie powinno byc zadnego bledu:) pozatym dla wiekszej pewnsoci mozna zmienic identyfikatoru i powinno to zadzialac:) tak wiec biore sie do roboty:)....
Ty chyba czytasz stary plik xls, bo jak pamietam poprzednio byly takie dane, ja zrobilem sobie swoj szablon a zlecenie typ mozna odczytac z formatki KSPPS, po prostu zmienil sie im opis, a pozatym obecnie import raportu statysznego dziala nadal jak poprzednio , nie dziala tylko Import Ambulatoryjny, no i eksport zarowno raport stat. jak i ambulatoryjny
Pozdrawiam i dzieki za pomoc:)

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9297
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Raport Statystyczny_bledy Rozliczenia OC zostały zablokowane
« Odpowiedź #9 dnia: Grudnia 06, 2010, 23:01:01 pm »
Rapstat2010.xls 2010-11-16 no nie taki stary.

Offline mlutek

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 342
  • Pomógł? 3
Odp: Raport Statystyczny_bledy Rozliczenia OC zostały zablokowane
« Odpowiedź #10 dnia: Grudnia 07, 2010, 15:24:35 pm »
Aha, w sumie faktycznie nie stary, byc może cos obecnie zmienił Kamsoft, ja w każdym razie po wgraniu nowej wersji obecnie nie mam dostępu do szablonów.widze tylko w raportach cos poblokowanego. Rozumiem ze te szablony znajdują sie w katalogu KS---KS-PPS---Raporty, to masz na mysli bo nigdzie indziej jakos nei widze tych szablonow. Obecnie na SZOI przyszła informacja o wpisywaniu trybu przyjecia, czyli w/g niego wszystko powinno dzialac.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 93
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 11
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9297 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1622 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]