collapse

Reklama


Autor Wątek: Cud nad Wisłą?  (Przeczytany 11691 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Cud nad Wisłą?
« dnia: Grudnia 06, 2010, 13:48:32 pm »
Panowie i Panie
Nie sądziłęm, że to kiedykolwiek powiem, ale biorąc pod uwagę inne OW (obowiązek składania dokumentacji altualizacyjnej) to w Bydgoszczy wydarzył się cud  :D

http://www.nfz-bydgoszcz.pl/article/swiadczeniodawcy/kontraktowanie_swiadczen/kontraktowanie_2011/art_159_2011/article.php?id_item_tree=87df1a832d6530328149a3a006720bd3&id_art=630dec108a376efca0b89b2345d4a0dd

Offline skopczyp

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 645
  • Pomógł? 37
  • SZOI
Odp: Cud nad Wisłą?
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 06, 2010, 18:30:03 pm »

ciekawe  ...

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Cud nad Wisłą?
« Odpowiedź #2 dnia: Grudnia 06, 2010, 19:32:07 pm »
Teraz tak sobie analizuję wszystko na spokojnie i nie wiem czy nie jakaś pomyłka  :D.

Każą jedynie przygotować załącznik nr 8. Może ktoś nie doczytał i źle spojrzał bo załącznik nr 8 w starych materiałach to rzeczywiście oświadczenie o objęciu opieką, ale w nowych materiałach załącznik nr 8 to formularz ofertowy...  ;D

Mam dziwne przeczucie, że szybko to odwołają i każą przygotować dokumentację aktualizacyjną...

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: Cud nad Wisłą?
« Odpowiedź #3 dnia: Grudnia 06, 2010, 20:00:19 pm »
A nie przysłali wam aneksu na okres dwóch miesięcy przyszłego roku?

Faktycznie z załącznikiem to jest pomyłka. Ten załącznik znajduje się w najnowszym zarządzeniu 74/2010 jako załącznik nr 3. Jutro jak znajdę czas to będę do nich dzwonił.
Pozdrawiam
Bartosz

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Cud nad Wisłą?
« Odpowiedź #4 dnia: Grudnia 06, 2010, 20:08:54 pm »
Bartosz - nie dzwoń proszę.

Sprawa ma się następująco: podobno są jakieś wytyczne, że ma być załącznik nr 8. Moim zdaniem ktoś nie zauważył, że zmieniły się materiały i załącznikiem nr 8 jest formularz ofertowy i pomyśleli że jedynym warunkiem jest oświadczenie o objęciu opieką.

Im później zauważą swoją pomyłkę tym większa szansa że się uda - dlatego moim zdaniem powinniśmy siedzieć cicho :).

Aneksy podobno były na nocną ale one przedłużają jedynie okres obowiązywania umowy. To moim zdaniem nic nie zmienia bo podobnie jak przez ostatnie 3 lata pomimo umowy wieloletniej należało przytowywać dokumentację aktualizacyjną w celu wygenerowania umowy w wersji elektronicznej.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 06, 2010, 20:11:09 pm wysłana przez mpi »

Offline lusko

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 24
  • Pomógł? 0
Odp: Cud nad Wisłą?
« Odpowiedź #5 dnia: Grudnia 06, 2010, 21:57:13 pm »
załącznik nr 8 był w 2010
w zarządzenia Nr 74/2010/DSOZ Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia z dnia 1 grudnia 2010 r.
taka samą treść ma załącznik nr 3

Offline skopczyp

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 645
  • Pomógł? 37
  • SZOI
Odp: Cud nad Wisłą?
« Odpowiedź #6 dnia: Grudnia 07, 2010, 00:33:49 am »
ktoś chyba "spaprał" komunikat

tytuł jest  KOMUNIKAT ? składanie wniosków  w sprawie rachunku bankowego

a piszą jeszcze o zał  nr 8  tylko nie podają z którego zarządzenia

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3178
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Cud nad Wisłą?
« Odpowiedź #7 dnia: Grudnia 07, 2010, 09:26:07 am »
Czy ja mam zwidy czy ze strony usunęli sporo komunikatów? Teraz ostatni Jaki jest ma datę 16 września !
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Cud nad Wisłą?
« Odpowiedź #8 dnia: Grudnia 07, 2010, 09:29:06 am »
to samo napisałem w "jak wam działa serwer SZOI"  :D

W tym chaosie jest metoda. Jak przywrócą, to bez komunikatu odnośnie nocnej opieki w POZ. Ale ja wiedziałęm że tak będzie i mam screena  ;D
« Ostatnia zmiana: Grudnia 07, 2010, 09:32:18 am wysłana przez mpi »

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3178
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Cud nad Wisłą?
« Odpowiedź #9 dnia: Grudnia 07, 2010, 09:42:39 am »
już przywrócili. Wszystko. :)

edit: Kto mi wyjaśni kolejny cud? Pojawił się kolejny komunikat, tym razem o nowej wersji NFZ-KO. Niby w tytule komunikatu w nawiasie jest data dzisiejsza (2010-12-07), ale obok po prawej stronie jest data wczorajsza (06.12.2010). Jak to możliwe skoro komunikat pojawił się dopiero dzisiaj?
« Ostatnia zmiana: Grudnia 07, 2010, 11:12:17 am wysłana przez Michał »
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline skopczyp

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 645
  • Pomógł? 37
  • SZOI
Odp: Cud nad Wisłą?
« Odpowiedź #10 dnia: Grudnia 07, 2010, 11:47:14 am »
data wprowadzenia i data ostatniej modyfikacji ?

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3178
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Cud nad Wisłą?
« Odpowiedź #11 dnia: Grudnia 07, 2010, 11:50:38 am »
To byłoby logiczne pod warunkiem, gdyby komunikat pojawił się wczoraj a nie dzisiaj. No chyba, że ktoś dodał z uprawnieniami do odczytu tylko dla administracji. Tylko po co?
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Cud nad Wisłą?
« Odpowiedź #12 dnia: Grudnia 09, 2010, 16:33:10 pm »
A nie mówiłem?
Brak kompetencji, głupota, kretynizm, brak poszanowania dla świadczeniodawców, ich czasu, pieniędzy... nie wiem jak mam to nazwać?
http://www.nfz-bydgoszcz.pl/article/swiadczeniodawcy/kontraktowanie_swiadczen/kontraktowanie_2011/art_159_2011/article.php?id_item_tree=87df1a832d6530328149a3a006720bd3&id_art=4b03fe84de9a8915ee9034bbbf0724ff

Jest na forum jakiś prawnik, bądź osoba która wie gdzie można się zgłosić ze skargą? Przecieżto jest karygodne co ONI wyprawiają.
Najpierw każą składać wnioski bankowe i oświadczenie żeby po kilku dniach oprzytomnieć i nakazać składanie dokumentacji aktualizacyjnej. Dopiero teraz doczytali że zmieniło się rozporządzenie 1 grudnia? Można było zrobić POZ i POZN za jednym razem. Ja do każdego świadczeniodawcy muszę dojechać, poczekać aż obsłuży pacjentów podpisać itd. Potem należy wnioski dostarczyć do NFZ. Urzędnicy mają w DUPIE, że niektórzy muszą dojechać kilkadziesiąt kilometrów i teraz będzie trzeba jechać ponownie. To że niektórzy byli najpierw dostarczyć wniosek bankowy na POZN, potem wniosek na POZ, a teraz dokumentację na POZN. Ku*** ich to chyba bawi albo są totalnymi idiotami?
To już nie jest głupota - to jest kretynizm bo pomimo tego że ktoś się dopiero teraz obudził to nadal utrzymuje, że oświadczenie o objęciu opieką to załącznik nr 8 (tak jest w komunikacie).
Jak tacy ludzie kończą szkoły? Jak dostają pracę?

EDIT: A co mnie najbardziej wku***a? Ta ich bezczelność i kpiny. Nic bym nie powiedział na komunikat w stylu "przepraszamy za błędne informacje dotyczące sposobu aneksowania umów na nocną..... W związku z ...... (tu jakieś sensowne wytłumaczenie) prosimy o złożenie dokumentacji aktualizacyjnej...." i wyznaczenie dłuższego terminu na składanie. Ale oni są na tyle bezczelni, że nawet poprzedniego komunikatu nie usuneli! Jak gdyby nic ogłaszają skłądanie dokumentacji aktualizacyjnej w sytuacji kiedy 3 dni temu twierdzili, że nic takiego nie będzie! Ku*** w związku z tym, że prawie koncze POZ i POZN myślalem ze mam za sobą podjąłem bardzo ważne plany których nie mogę odwołać....
« Ostatnia zmiana: Grudnia 09, 2010, 16:44:16 pm wysłana przez mpi »

Online Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9306
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Cud nad Wisłą?
« Odpowiedź #13 dnia: Grudnia 09, 2010, 17:06:07 pm »
EDIT: A co mnie najbardziej wku***a? Ta ich bezczelność i kpiny. Nic bym nie powiedział na komunikat w stylu "przepraszamy za błędne informacje dotyczące sposobu aneksowania umów na nocną..... W związku z ...... (tu jakieś sensowne wytłumaczenie) prosimy o złożenie dokumentacji aktualizacyjnej...." i wyznaczenie dłuższego terminu na składanie. Ale oni są na tyle bezczelni, że nawet poprzedniego komunikatu nie usuneli! Jak gdyby nic ogłaszają skłądanie dokumentacji aktualizacyjnej w sytuacji kiedy 3 dni temu twierdzili, że nic takiego nie będzie! Ku*** w związku z tym, że prawie koncze POZ i POZN myślalem ze mam za sobą podjąłem bardzo ważne plany których nie mogę odwołać....

Przepraszam ale widziałeś kiedyś żeby Fundusz za coś przepraszał? Ale tak szczerze przepraszał? Za jakąś swoją pomyłkę.

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Cud nad Wisłą?
« Odpowiedź #14 dnia: Grudnia 09, 2010, 17:33:39 pm »
nawet nieszczerze nie widziałem  :)

Coś jest chyba nie tak.
NFZ choruje w okresie rozliczeń czy ma z tego powodu problemy? Nie. To ja mam problemy ponieważ nie zdążę wystawić rachunków.
Ja choruję w trakcie rozliczeń czy mam z tego powodu problemy? Jak najbardziej, ponieważnie wystawię rachunków na czas, nie zrobię listy POZ a co za tym idzie nie otrzymam pieniędzy za miesiąc.

NFZ nie zdąży wygenerować umów na czas czy ma z tego powodu problemy? NIe. To ja muszę później uzupełnić w ciągu tygodnia świadczenia z dwóch miesięcy.
Ja nie zdążę złożyć oferty czy mam z tego powodu problemy? Oczywiście - nie bedę miał kontraktu w przysżłym roku.

NZF jedzie na urlop, czy ma z tego powodu problemy? Nie. To ja mam, ponieważ jeśli w tym czasie ogłoszone będą oferty to najwyżej dany OW ogłosi je później i da krótszy termin na złożenie.
Jak my wyjedziemy na urlop to oczywiście nie dostaniemy kontraktu.

Jak NFZ ma mało czasu na przygotowanie umów to i tak pracuje 8h dziennie. Po prostu umowy będą wtedy kiedy się zrobią. Jak my mamy mało czasu na przygotowanie ofert to pracujemy tyle godzin dziennie ile potrzeba żeby zdążyć na czas.

Czy nie powinniśmy próbować tego zmienić?

EDIT:
NFZ podejmnie złą decyzję, źle zinterpretuje przepisy - czy ma z tego powodu problemy? Nie, to ja mam problemy gdy się zastosuję do błędnych decyzji NFZ bo oni się wyprą wszystkiego.
Ja podejmęzłą decyzję i coś źle zrobię czy mam problemy? Odpowiedź jest jasna.

Wrócę do tematu kontroli deklaracji w Łodzkim OW i pismem Pani Minister w sprawie wyciągnięcia konsekwencji w stosunku do urzędników któzy za to odpowiadają. Zgadnijcie czy ktokolwiek za to odpowiedział bądź odpowie? Nie ma możliwości prawnej ukarania urzędnika, który teoretycznie stał na straży publicznych pieniędzy! Wykonywał swoje obowiązki! A to że spowodował straty NFZ albo naraził na możliwość zlikwidowania NZOZu to nikogo nie obchodzi.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 09, 2010, 17:44:35 pm wysłana przez mpi »

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 124
  • Kropka Ukrytych: 1
  • Kropka Użytkowników: 8
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9306 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3074 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]