collapse

Reklama


Autor Wątek: Błąd: nie przekazano wymaganych danych o sesji  (Przeczytany 10255 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kotpiotr7

  • Sponsorzy Forum
  • Początkujący
  • *****
  • Wiadomości: 56
  • Pomógł? 0
Błąd: nie przekazano wymaganych danych o sesji
« dnia: Grudnia 05, 2010, 14:03:48 pm »
wystąpiły błędy na poziomie świadczeń jednostkowych - taki komunikat w ks-pps a w szoi komunikat nie przekazano wymaganych danych o sesji . No i o co chodzi , może ktoś podpowie . Znowu zaskoczenie.....
« Ostatnia zmiana: Grudnia 05, 2010, 15:05:21 pm wysłana przez Bartosz »

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: Błąd: nie przekazano wymaganych danych o sesji
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 05, 2010, 15:04:45 pm »
Aż dziwne że ten błąd nie wyskoczył wcześniej bo te dane już od jakiegoś czasu trzeba rejestrować. Powinieneś poprawić świadczenie i uzupełnić na zakładce świadczenie jednostkowe pole sesja.
Pozdrawiam
Bartosz

Offline kotpiotr7

  • Sponsorzy Forum
  • Początkujący
  • *****
  • Wiadomości: 56
  • Pomógł? 0
Odp: Błąd: nie przekazano wymaganych danych o sesji
« Odpowiedź #2 dnia: Grudnia 05, 2010, 15:27:11 pm »
dzięki ,  ::)

Offline Piotr29

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Pomógł? 40
  • Warmińsko - Mazurski OW
Odp: Błąd: nie przekazano wymaganych danych o sesji
« Odpowiedź #3 dnia: Grudnia 05, 2010, 16:33:29 pm »
Dokładnie, pomimo że ten parametr obowiązuje już dosyć dawno w W-M OW dopiero w tym miesiącu włączono jego walidację....
Pozdrawiam

Piotr

Offline jawala

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 36
  • Pomógł? 0
Odp: Błąd: nie przekazano wymaganych danych o sesji
« Odpowiedź #4 dnia: Grudnia 05, 2010, 21:10:19 pm »
Czy może mi ktoś wytłumaczyć sens wypełniania tego pola ?, podam przykład: wprowadzam sesję psychoterapii indywidualnej - jak nazwa wskazuje jest to sesja indywidualna, więc po co pola min. i max liczba uczestników. Cokolwiek bym nie wpisał to zaczyna zliczać pacjentów i wyskakują komunikaty o nieosiągnięciu minimalnej liczby lub przekroczeniu maksymalnej - co to ma do sesji indywidualnych - jakaś paranoja. Ponadto wpisy są zapamiętywane łącznie z datami. U mnie grupy się nie powtarzają, prowadzone są przez różnych terapeutów, w ciągu każdego dnia mam kilka sesji grupowych od 6-12 osób i kilkanaście indywidualnych, a program to wszystko bez sensu zlicza. Czy może ktoś praktycznie opisać jak to wprowadzać ? bo za 5 dni koniec terminu sprawozdawczego, a serwer mi wszystko odrzuca.

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: Błąd: nie przekazano wymaganych danych o sesji
« Odpowiedź #5 dnia: Grudnia 05, 2010, 22:35:35 pm »
Informacje o minimalnej i maksymalnej liczbie uczestników sesji nie są wysyłane do NFZ i służą jako pomoc, informując użytkownika programu o ilości uczestników sesji. W polu data końca sesji wpisujesz faktyczną datę zakończenia sesji.

Dla każdej sesji indywidualnej (świadczenia -> pacjenta) musi być unikalny identyfikator, czyli zawsze dodajesz nowy.
Sesja grupowa. Wpisujesz pierwszemu uczestnikowi (pacjentowi) sesji, dane dotyczące sesji, czyli: identyfikator, np. SG05122010/1, liczbę uczestników od 6-12 (to dla kontroli), datę zakończenia. Wpisują następnych uczestników (świadczenia -> pacjenta) wybierasz tylko z listy sesję i jak w przykładzie wybierasz sesję o nazwie SG05122010/1. I tak wszystkim pacjentom uczestniczących w sesji. Jak tego dnia odbywa się kilka u różnych terapeutów to dodajesz oddzielny identyfikator dla każdej sesji. 
Pozdrawiam
Bartosz

Offline jawala

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 36
  • Pomógł? 0
Odp: Błąd: nie przekazano wymaganych danych o sesji
« Odpowiedź #6 dnia: Grudnia 06, 2010, 09:14:41 am »
Dziękuję za pomoc, niestety ale w najczarniejszych scenariuszach mniej więcej tak to sobie wyobrażałem ale miałem nadzieję że może ktoś wymyślił coś mniej pracochłonnego. Nasuwa mi się jeszcze taka sprawa, mianowicie po wklepaniu miesiąca, tych wpisów w polu sesja będę miał kilkaset bo wszystkie są zapamiętywane i generalnie będzie niezły bałagan, czy można je kasować ? (bo wiadomo ile będzie po kilku miesiącach) i wyszukanie aktualnie wpisywanej grupy będzie zabierać kolejne cenne sekundy. Jak najlepiej zorganizować sobie pracę związaną z uzupełnianiem pola sesja ?, bo było już tak dobrze, praktycznie zautomatyzowałem sobie cały proces wprowadzania świadczenia poprzez makra ustawione w zewnętrznym programie i tylko patrzyłem jak w ciągu sekundy przełączają mi się okna i samo się wszystko wpisuje. Teraz znowu mam problem, doprowadzają mnie do szału te ciągłe zmiany. W ogóle czemu ma służyć wprowadzenie tej nowej funkcji ? Czy data końca jest potrzebna przecież powtarza się ją jeszcze trzykrotnie ( w samej wizycie, w produkcie i w procedurze icd9 i teraz jeszcze czwarty raz) i cały czas chodzi przecież o ten sam 1 dzień - to jest chore. Przepraszam za chaos w moim wpisie ale krew mnie zalewa (nagle pracy dwa razy tyle, a kasa taka sama), pozdrawiam.

Edit:
Właśnie wysłałem próbny raport z dwóch dni i odebrałem zwrotny, wynika z niego, że wystarczy wpisać tylko unikatową nazwę grupy (bez liczby uczestników i bez daty zakończenia) gdyż SZOI zweryfikowało mi pozytywnie pacjentów tylko z nazwą grupy jak i tych ze wszystkimi danymi (a jednak kilka sekund na wpisie zaoszczędzone). Pytanie tylko czy w przyszłości brak tych danych nie spowoduje jakichś problemów ?   
« Ostatnia zmiana: Grudnia 06, 2010, 10:56:56 am wysłana przez jawala »

Offline Qba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 662
  • Pomógł? 3
  • Wielkopolski OW
Odp: Błąd: nie przekazano wymaganych danych o sesji
« Odpowiedź #7 dnia: Stycznia 04, 2011, 15:47:54 pm »
no wypas ten błąd do poprawki dużo dużo ;/ jak zwykle przy rozliczeniu musi się to okazać ahhhhhhhhh ! Wpisałem tylko nazwę sesji i wysłałem do NFZ zobaczymy czy weryfikacja bedzie pozytywna ! Nazwy dawałem do sesji grupowej SG01122010 (min uczest. 6 i max uczest 12 i data zakonczenia ta data co sie odbyla ta sesja) i do sesji indywidualnej SI01122010/1 (+1 dla kolejnej sesji w tym samym dniu, min uczest. 1 i max uczest 1 i data zakonczenia ta data co sie odbyla ta sesja )  jedynie co daty sie zmienialy w nazwie ciekawe czy tak może być ??
« Ostatnia zmiana: Stycznia 04, 2011, 16:45:43 pm wysłana przez Qba »

Offline Edward_B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2935
  • Pomógł? 154
Odp: Błąd: nie przekazano wymaganych danych o sesji
« Odpowiedź #8 dnia: Stycznia 04, 2011, 20:32:20 pm »
Dla indywidualnej sesji ja nie wstawiałem uczestników zostawiałem puste i przeszły wszystkie
Edward z Kętrzyna

Offline Qba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 662
  • Pomógł? 3
  • Wielkopolski OW
Odp: Błąd: nie przekazano wymaganych danych o sesji
« Odpowiedź #9 dnia: Stycznia 05, 2011, 07:44:49 am »
a mi właśnie dla indywidualnej wrocilo z błedami i musialem dodawac min max uczestnikow i daty  ;)

Offline KATARZYNA13

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 70
  • Pomógł? 2
Odp: Błąd: nie przekazano wymaganych danych o sesji
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpnia 04, 2017, 10:08:17 am »
od 1 lipca mam nową umowę, pojawia mi się błąd :  nie przekazano wymaganych danych o cyklu
czy wie ktoś o co chodzi, gdzie co mam wpisać?

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3027
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Błąd: nie przekazano wymaganych danych o sesji
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpnia 04, 2017, 15:07:13 pm »
Zakładka świadczenie jednostkowe dodawanego świadczenia i tam jest linia sesje, a z prawej strony dodaj.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline KATARZYNA13

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 70
  • Pomógł? 2
Odp: Błąd: nie przekazano wymaganych danych o sesji
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpnia 07, 2017, 14:04:14 pm »
w jakim programie to jest bo w somedzie nie mam takiej zakładki

Offline Profesor Wilczur

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 824
  • Pomógł? 75
  • W-M OW NFZ
Odp: Błąd: nie przekazano wymaganych danych o sesji
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpnia 07, 2017, 14:15:27 pm »
W somedzie zakładka "H".

Offline KATARZYNA13

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 70
  • Pomógł? 2
Odp: Błąd: nie przekazano wymaganych danych o sesji
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpnia 07, 2017, 14:25:05 pm »
a dodaje ten numer do samej sesji czy do porady także, i czy nadaje jeden numer jednej osobie czy jak?

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 136
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 2
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]