collapse

Reklama


Autor Wątek: Konkurs ofert POZ  (Przeczytany 109580 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Zdrowy

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 327
  • Pomógł? 2
  • Mazowiecki OW
Odp: Konkurs ofert POZ
« Odpowiedź #90 dnia: Grudnia 13, 2010, 11:41:47 am »
Dodajesz w specjalizacjach medycynę rodzinną - ustawiasz "w trakcie" i wpisujesz datę otwarcia.
Data otwarcia będzie datą uzyskania uprawnienia do zbierania deklaracji na podstawie ustawy (pisząc ustawa mam na myśli tą główną z 2004). Uprawnia ona do zbierania deklaracji lekarza w trakcie specjalizacji. W momencie otwarcia jesteś "w trakcie" a więc uzyskujesz uprawnienie.

Niezupełnie, bo wg przepisów "w trakcie" oznacza co najmniej 2 lata od otwarcia.

Offline skopczyp

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 645
  • Pomógł? 37
  • SZOI
Odp: Konkurs ofert POZ
« Odpowiedź #91 dnia: Grudnia 13, 2010, 12:12:14 pm »
Załącznik nr 11 wygląda dokładnie tak samo jak wydruk z oferty, więc chyba nie trzeba wypisywać drugi raz. Chociaż za Funduszem nigdy nie trafisz. A i zimą bez butów będziesz chodzić. Ja bym nie dokładał.

a ja bym skserował wykaz z OFERTY i dał jako wykaz 11 ( z cyklu: co zrobić aby się nie narobić :))

Materiały mówią że zał nr 11 a wydruk oferty to 2 rożne dokumenty.

Jeżeli podwykonawca nie doda się w SZOI to nie wejdzie do oferty i w zał nr 11 masz możliwość dać prawdziwy wykaz podwykonawców.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Konkurs ofert POZ
« Odpowiedź #92 dnia: Grudnia 13, 2010, 12:21:31 pm »
Niezupełnie, bo wg przepisów "w trakcie" oznacza co najmniej 2 lata od otwarcia.

Tak mi sięprzypomniało, że znam lekarza, ktróry ma papier, że jest od 1981 roku "w trakcie"  :D

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Konkurs ofert POZ
« Odpowiedź #93 dnia: Grudnia 13, 2010, 16:30:52 pm »
Niezupełnie, bo wg przepisów "w trakcie" oznacza co najmniej 2 lata od otwarcia.

A podaj jeśli możesz źródło bo akurat mi jest to bardzo potrzebne.
Moja wiedza na ten temat jest taka, że 2 i 3 lata temu rzeczywiście w zarządzeniach Prezesa NFZ dotyczących POZ było doprezyzowane co oznacza "lekarz w trakcie specjalizacji" jednak od ubiegłego roku tego pojęcia nie ma.
Jeśli jest to jednak gdzie indziej zapisane to bardzo bym prosił o podanie i najlepiej jak najszybsze  :D bo zależy mi na czasie

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Konkurs ofert POZ
« Odpowiedź #94 dnia: Grudnia 13, 2010, 16:34:33 pm »
Wszędzie, w każdym zakresie lekarz "w trakcie" jest przez Fundusz uwzględniany dopiero po 2 latach specjalizacji. Nie wiem czy jest to gdzieś zapisane ale ręczę Ci, że nie inaczej dowiesz się jak zadzwonisz. Jeżeli będziesz dopytywał się o odpowiedni przepis to usłyszysz standardową śpiewkę, którą słyszałeś już nie raz. Ani nie dwa, ani nie ... :)

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Konkurs ofert POZ
« Odpowiedź #95 dnia: Grudnia 13, 2010, 16:49:02 pm »
Tu nie chodzi o śpiewkę. Śpiewkę urzędników NFZ to ja mam hmmmm chyba wiesz gdzie?  :D
Jeśli jest aktualnie taki zapis (nie w starych materiałach ofertowych) to ok, ale jeśli to jest tylko śpiewka to mam ją gdzieś. Umowy ze mną nie zerwą ani kary nie wlepią bo w sądzie odszkodowanie wygram.

Wiem, że jeszcze dwa lata temu Prezes precyzował w zarządzeniach kto to jest lekarz "w trakcie". Tamte zarządzenia już nie obowiązują. Pytanie czy jest to w innych - obowiązujących przepisach? Być może w przepisach dotyczących odbywania specjalizacji? Wie ktoś?

Offline maciek777

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2200
  • Pomógł? 81
  • Mazowiecki OW
Odp: Konkurs ofert POZ
« Odpowiedź #96 dnia: Grudnia 13, 2010, 21:13:30 pm »
Jedyne co mi teraz przychodzi do głowy to to:

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ZDROWIA z dnia 29 sierpnia 2009 r.w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu ambulatoryjnej opieki specjalistycznej....   § 2 pkt 3) lekarz w trakcie specjalizacji ? lekarza, który ukończył co najmniej drugi rok specjalizacji, a w przypadku specjalizacji w dziedzinie okulistyki lub dermatologii i wenerologii ? co najmniej trzeci rok specjalizacji;

Oczywiście dotyczy to AOS, a co do POZ to nie wiem :D
« Ostatnia zmiana: Grudnia 13, 2010, 21:15:58 pm wysłana przez maciek777 »
Wróżbita maciek już nie wróży, bo zamknął się w sobie :p

Offline Brutus69

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 76
  • Pomógł? 11
Odp: Konkurs ofert POZ
« Odpowiedź #97 dnia: Grudnia 14, 2010, 00:02:19 am »
Rozporządzenie ministra zdrowia z 22.10. 2010 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu poz-
fragmenty zamieszczonych w w/w ustaw :
   13)   lekarz podstawowej opieki zdrowotnej - lekarza:
a)   posiadającego tytuł specjalisty w dziedzinie medycyny rodzinnej lub
b)   odbywającego szkolenie specjalizacyjne w dziedzinie medycyny rodzinnej, lub
c)   posiadającego specjalizację II stopnia w dziedzinie medycyny ogólnej
- udzielającego świadczeń w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej, z którym Fundusz zawarł umowę o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej albo który jest zatrudniony lub wykonuje zawód u świadczeniodawcy, z którym Fundusz zawarł umowę o udzielanie świadczeń podstawowej opieki zdrowotnej;
Art. 14. 1. Lekarz:
   1)   który posiada specjalizację I stopnia w dziedzinie medycyny ogólnej lub specjalizację I lub II stopnia lub tytuł specjalisty w dziedzinie chorób wewnętrznych, lub specjalizację I lub II stopnia lub tytuł specjalisty w dziedzinie pediatrii,

3. Lekarz, który nie posiada wymaganego okresu doświadczenia zawodowego określonego w ust. 1 pkt 2, a który w dniu wejścia w życie niniejszej ustawy udzielał świadczeń zdrowotnych w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej na podstawie zawartej z Narodowym Funduszem Zdrowia umowy o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej albo będąc zatrudnionym lub wykonując zawód u świadczeniodawcy, z którym Narodowy Fundusz Zdrowia zawarł umowę o udzielanie świadczeń podstawowej opieki zdrowotnej, zachowuje prawo do udzielania świadczeń zdrowotnych w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej do dnia 31 grudnia 2017 r.

EDIT przepraszam za zamieszanie - poprzednia wersja ary 13 nie była znowelizowana
« Ostatnia zmiana: Grudnia 14, 2010, 13:59:49 pm wysłana przez Brutus69 »

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Konkurs ofert POZ
« Odpowiedź #98 dnia: Grudnia 14, 2010, 12:11:01 pm »
Niebardzo wiem Brutus69 w jakim celu podałeś te (zresztą nieaktualne) przepisy.
Podejrzewam, że nie rozumiesz mojego pytania bądź omawianego problemu?
Zastanawiałeś się jaki sens miałby art. 14 pkt 1) ustawy zmieniającej jeśli nadal by obowiązywał art. 5 pkt 13) ustawy z 2004 roku w takim stanie jaki przytoczyłeś?
« Ostatnia zmiana: Grudnia 14, 2010, 12:17:04 pm wysłana przez mpi »

Offline Brutus69

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 76
  • Pomógł? 11
Odp: Konkurs ofert POZ
« Odpowiedź #99 dnia: Grudnia 14, 2010, 12:56:45 pm »
cytat z aktualnei obowiązującego rozporządzenia - z 22 października 2010 r. określajacy jakie kwalifikacje musi mieć lekarz zbierający deklaracje
1.Wymagane kwalifikacje
1.1.   Lekarze przyjmujący deklaracje wyboru
Lekarze posiadający kwalifikacje określone w art. 5 pkt 13 ustawy z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych oraz w art. 14 ust. 1 i 3 ustawy z dnia 24 sierpnia 2007 r. o zmianie ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. Nr 166, poz. 1172).
Wpisałem treść w/w aktów prawnych zamiast przypisów umieszczonych w rozporządzeniu. Jak widac z w/w fakt odbywania specjalizaci z zakresu medycyny rodzinnej ma znaczenie - wydaje mi się że tego dotyczyło pytanie
pozdrawiam

EDIT
Bardzo przepraszam faktycznie zamieściłem nieznowelizowane  przypisy - już są aktualne
« Ostatnia zmiana: Grudnia 14, 2010, 13:57:34 pm wysłana przez Brutus69 »

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Konkurs ofert POZ
« Odpowiedź #100 dnia: Grudnia 14, 2010, 14:00:18 pm »
Ok w takim razie napiszę inaczej:
1. Jak myślisz dlaczego nikt wcześniej z innych użytkowników nie zakwestionował "lekarza w trakcie specjalizacji"?
2. Wytłumaczysz mi sens zacytowanego przez Ciebie przepisu ustawy zmieniającej, tak jak napisałem to we wcześniejszym wątku?

Cytujesz ustawę ale czytasz tylko jej poszczególne fragmenty. Przepisy to nie tylko fragment ustawy, który mi akurat pasuje ale cała jej treść.
USTAWA z dnia z dnia 24 sierpnia 2007 r. o zmianie ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych oraz niektórych innych

Art. 1. W ustawie z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (Dz. U. Nr 210, poz. 2135, z późn. zm.3)) wprowadza się następujące zmiany:
(...)
3)   w art. 5:
a)  pkt 13 otrzymuje brzmienie:
"13)  lekarz podstawowej opieki zdrowotnej - lekarza:
a)   posiadającego tytuł specjalisty w dziedzinie medycyny rodzinnej lub
b)   odbywającego szkolenie specjalizacyjne w dziedzinie medycyny rodzinnej, lub
c)   posiadającego specjalizację II stopnia w dziedzinie medycyny ogólnej
- udzielającego świadczeń w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej, z którym Fundusz zawarł umowę o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej albo który jest zatrudniony lub wykonuje zawód u świadczeniodawcy, z którym Fundusz zawarł umowę o udzielanie świadczeń podstawowej opieki zdrowotnej;",



EDIT: ponawiam pytanie, czy ktoś zna przepis określający lekarza w trakcie specjalizacji? Pomijam rozporządzenia NFZ dotyczące AOS, których w POZ nie mam obowiązku znać. Bardzo mi na tym zależy...
« Ostatnia zmiana: Grudnia 14, 2010, 14:04:38 pm wysłana przez mpi »

Offline Brutus69

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 76
  • Pomógł? 11
Odp: Konkurs ofert POZ
« Odpowiedź #101 dnia: Grudnia 14, 2010, 15:17:34 pm »
tylko to udało mi sie znaleźć - może mogła by pomóc opinia kierownika specjalizacji
 § 26 ust. 3 rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 20 października 2005 r. w sprawie specjalizacji lekarzy i lekarzy dentystów (Dz. U. Nr 213, poz. 1779 z późn. zm.),
do obowiązków kierownika specjalizacji należy m.in.
-    wystawianie opinii zawodowej, w tym dotyczącej uzdolnień i predyspozycji zawodowych, umiejętności manualnych, stosunku do pacjentów i współpracowników, zdolności organizacyjnych i umiejętności pracy w zespole.
Ale jest mały problem  -
Z dniem 24 kwietnia 2010 r. rozporządzenie to utraciło moc obowiązującą. Skutek ten wynika z zapisów art. 2 ustawy o zmianie ustawy o zawodach lekarza i lekarza dentysty (Dz. U. z 2008 r. Nr 58, poz. 351, zmiana: Dz. U. z 2009 r. Nr 40, poz. 323), który przewiduje zachowanie w mocy dotychczasowych przepisów wykonawczych nie dłużej niż przez okres 24 miesięcy od dnia wejścia w życie ww. ustawy. Dotychczas nie ukazało się nowe rozporządzenie wykonawcze w miejsce uchylonego.
Pozdrawiam

Offline neelix

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 991
  • Pomógł? 39
Odp: Konkurs ofert POZ
« Odpowiedź #102 dnia: Grudnia 15, 2010, 21:55:50 pm »
Może ktoś orientuje się o kogo chodzi w tych pozycjach kwalifikacji ze słownika:

kod 0263 - LEKARZ UPRAWNIONY DO PRZYJMOWANIA DEKALARACJI WYBORU (POZ)- ART. 14 UST. 1 USTAWY ZMIENIAJĄCEJ
kod 0264 - LEKARZ UPRAWNIONY DO PRZYJMOWANIA DEKALARACJI WYBORU (POZ) - ART. 14 UST. 3 USTAWY ZMIENIAJĄCEJ
kod 0273 - LEKARZ UPRAWNIONY DO PRZYJMOWANIA DEKALARACJI WYBORU (POZ)- ART. 5 PKT 13 USTAWY Z DNIA 27 SIERPNIA 2004 R. O ŚWIADCZENIACH OPIEKI ZDROWOTNEJ FINANSOWANYCH ZE ŚRODKÓW PUBLICZNYCH

Tekst ustawy mam ale nie mogę znaleźć ustawy zmieniającej.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW

Offline neelix

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 991
  • Pomógł? 39
Odp: Konkurs ofert POZ
« Odpowiedź #104 dnia: Grudnia 15, 2010, 22:26:48 pm »
Dzięki, to tyle z teorii a jak to wygląda w praktyce? Co wpisać lekarzowi ze specjalizacją a co w trakcie?

Północ to nie niedobry czas na czytanie ustaw. Jeszcze raz dzięki za tekst ale nie mogę znaleźć tych punktów, jeśli ktoś przeczytał to ze zrozumieniem to proszę o pomoc.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 16, 2010, 10:12:42 am wysłana przez neelix »

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 147
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]