collapse

Reklama


Autor Wątek: Kontrola deklaracji POZ  (Przeczytany 5249 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ralf

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 24
  • Pomógł? 0
Kontrola deklaracji POZ
« dnia: Listopada 07, 2010, 19:27:46 pm »
Chciałbym zapytać: na jakiej zasadzie działa kontrola deklaracji POZ i w jaki sposób ją przeprowadzać? Nie wiem także, w którym momencie ją przeprowadzać? Zastanawiam się jeszcze nad jednym: czy muszę mieć założone jakieś filtry podczas przeprowadzania kontroli deklaracji POZ? Proszę o pomoc i wyrozumiałość, gdyż jestem początkującym użytkownikiem tego systemu (chodzi o program KS-PPS). Z góry dziękuję za każdą nawet najmniejszą pomoc.  
« Ostatnia zmiana: Listopada 07, 2010, 19:53:20 pm wysłana przez ralf »

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3180
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Kontrola deklaracji POZ
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 07, 2010, 22:04:09 pm »
Wydaje mi się że teraz ta funkcja nie jest już potrzebna, bo z tego co mi wiadomo służyła ona do sprawdzania czy deklaracje są przypisane do odpowiednich zakresów wiekowych w umowie, co teraz jest robione przez NFZ (w umowach elektronicznych nie ma informacji o przedziałach wiekowych - można je ewentualnie samemu dodać).
Prosiłbym jednak aby ktoś potwierdził to co napisałem.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline ralf

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 24
  • Pomógł? 0
Odp: Kontrola deklaracji POZ
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 07, 2010, 22:15:49 pm »
Rozumiem. Ale z tego co się zdążyłem zorientować to istnieje taka możliwość, aby jeszcze sprawdzić poprawność deklaracji poprzez kontrolę. W wersji programu 2010.05.0.1 jest to możliwe, czy też nie?

Offline skopczyp

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 645
  • Pomógł? 37
  • SZOI
Odp: Kontrola deklaracji POZ
« Odpowiedź #3 dnia: Listopada 07, 2010, 22:16:48 pm »
potwierdzam :) - teraz w OW deklaracja jest określana w jakiej usłudze ma być zapłacona - to pewnie ze względu na wsk 3,0 w lekarzu

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: Kontrola deklaracji POZ
« Odpowiedź #4 dnia: Listopada 07, 2010, 22:30:03 pm »
Rozumiem. Ale z tego co się zdążyłem zorientować to istnieje taka możliwość, aby jeszcze sprawdzić poprawność deklaracji poprzez kontrolę. W wersji programu 2010.05.0.1 jest to możliwe, czy też nie?

Jest możliwość tylko pytanie po co ją włączać? Tak jak moi poprzednicy już napisali to OW NFZ przyporządkowuje deklaracje więc nie ma potrzeby aby to kontrolować. Zresztą ta funkcja jest już nieaktywana.

Jeśli się jednak upierasz to trzeba zrobić dwie rzeczy:
1. Włączyć w module opcje KONTROLA_POZ_OPER poprzez ustawieniu wartości na TAK
2. W module rozliczenia kontrakty -> umowy -> zaznaczyć umowę POZ -> przegląd -> zakładka: pakiet usług szczegółowych -> popraw. Ustawić należy parametry dla każdego produktu z pakietu.
Pozdrawiam
Bartosz

Offline ralf

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 24
  • Pomógł? 0
Odp: Kontrola deklaracji POZ
« Odpowiedź #5 dnia: Listopada 07, 2010, 22:32:24 pm »
Ok. Serdecznie dziękuję za pomoc. Pozdrawiam.

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: Kontrola deklaracji POZ
« Odpowiedź #6 dnia: Listopada 08, 2010, 11:53:37 am »
Rozumiem. Ale z tego co się zdążyłem zorientować to istnieje taka możliwość, aby jeszcze sprawdzić poprawność deklaracji poprzez kontrolę. W wersji programu 2010.05.0.1 jest to możliwe, czy też nie?

Jest możliwość tylko pytanie po co ją włączać? Tak jak moi poprzednicy już napisali to OW NFZ przyporządkowuje deklaracje więc nie ma potrzeby aby to kontrolować. Zresztą ta funkcja jest już nieaktywana.

Jeśli się jednak upierasz to trzeba zrobić dwie rzeczy:
1. Włączyć w module opcje KONTROLA_POZ_OPER poprzez ustawieniu wartości na TAK
2. W module rozliczenia kontrakty -> umowy -> zaznaczyć umowę POZ -> przegląd -> zakładka: pakiet usług szczegółowych -> popraw. Ustawić należy parametry dla każdego produktu z pakietu.

ja tam nie wiem co dokladnie ta opcja sprawdzala ale poki dzialal to co miesiac wypalywala mi kilkadziesiat deklaracji z jakims problemem (szkoda ze nie pamietam juz jakim :-/)
tyle ze napewno nie dotyczylo to przypozadkowania do grupy wiekowej bo to u nas w MOW "od zawsze" bylo postronie NFZ (tzn zawsze wysylalismy pelna liste i z przypisaniem tylko do produktu Poradnia lekarza POZ)

pozdrawiam

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 161
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 2
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9314 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3180 Wiadomości
karolweksler
3075 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]