collapse

Reklama


Autor Wątek: Wydruk księgi (rejestru) poradni  (Przeczytany 6839 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline neelix

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 991
  • Pomógł? 39
Wydruk księgi (rejestru) poradni
« dnia: Października 16, 2010, 14:21:27 pm »
Kolejny problem. Ktoś może z Was drukuje księgi poradni w AOS? Chciałbym odejść od pisania "ręcznego" i w papierze mieć tylko wydruk z SOMEDa. Chcę wydrukować takie rejestry z podziałem na poradnie, kieruję się instrukcją Księgi -> z menu Przychodnia i Uzupełnij Rejestr Poradni. Pokazuje mi ilość przewidywanych wpisów ale po Generuj pojawia się błąd: "Zerowy numer dokumentu w bazie PORA". No i tu stoję bo w instrukcji o tym nie ma ani słowa.

Przy okazji naszła mnie inna myśl, otóż na pewno są na forum bardzo zaawansowani operatorzy SOMEDa którzy pracują w dużych NZOZach i posługują się nim dużo sprawniej. Nie macie chęci na przeprowadzenie szkolenia/konferencji w swojej firmie? Oczywiście odpłatnie. Jakiś krótki pokaz na temat obiegu informacji od rejestracji do rachunku, konfiguracja bazy, programu itp.
Nie jestem zorientowany w rynku, być może większe NZOZy obsługuje tylko Kamsoft i spółka albo większe firmy które niechętnie dzielą się tajnikami swojego know-how. Pozdrawiam.

Offline Brutus69

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 76
  • Pomógł? 11
Odp: Wydruk księgi (rejestru) poradni
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 13, 2010, 00:40:20 am »
Witam
Rejestr poradni nie służy do przygotowanie księgi przyjęć poradni (sam dokładnie nie wiem do czego on w ogóle służy)
Należy
1W oknie księga główna 2010 na zakładce wydruk( opcje - opcje przychodni) ustawić "wzorzec księgi głównej poradnia" C:\KS\KS-PLW\Wzorce\SZABLONKSIEGAPRZYJECPORA.XML
2 stworzyć grupę usług które będą uwzględniane w księdze przyjęć do określonej  poradni (np. nazwałem ją przyjęcia do poradni neurologicznej)
3 w oknie "generowanie księgi" ( księgi-księga diagnostyczna, zabiegowa oraz księga przyjęć (poradnia)-generowanie księgi) w zakładce poradnia wybrać poradnie dla której chcemy generować księgę poradni, w zakładce księga wybrać "księga poradni" z "pozostałe grupy usług" wybrać grupę która ma być uwzględniona w księdze  - w naszym przypadku przyjęcia do poradni neurologicznej. Proponuje zapisać w/w ustawienia jako profil np. neurologia; w/w czynność należy powtórzyć dla każdej poradni.
4 W celu zautomatyzowania generowania księgi najlepiej stworzyć makro (przychodnia - definiuj makro) do dolnego okna przenosimy wszystkie wcześniej utworzone profile i zapisujemy makro np. "poradnie specjalistyczne".
5 Po wykonaniu makra "poradnie specjalistyczne"  (przychodnia - wykonaj makro) należy księgi wydrukować (funkcje dodatkowe -  generowanie księgi xml- księga przyjęć (poradnia) zaznaczamy opcje "przed zapisaniem do bazy wyświetl wygenerowaną księgę" wybieramy profil ( w naszym przypadku neurologia) i klikamy drukuj; w/w czynność powtarzamy dla każdej poradni  :D
Niestety nie wiem dlaczego ale nic nie da zaznaczenie zakładki "wydruk" w oknie konfiguracja makr księgi się nie wydrukują  :'(
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Listopada 13, 2010, 01:10:56 am wysłana przez Brutus69 »

Offline neelix

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 991
  • Pomógł? 39
Odp: Wydruk księgi (rejestru) poradni
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 13, 2010, 11:53:45 am »
Dzięki za odpowiedź. Skąd to wszystko wiesz? Wszystko ładnie się drukuje, tylko kolejne pytanie w związku z tym: mam utworzone własne usługi które drukują się w kolumnie "Rodzjaj udzielonego świad. zdrowotnego", można modyfikować ten wzór wydruku tak aby drukowała mi się np usługa refundowana albo doszła kolumna ICD-10?

Offline Brutus69

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 76
  • Pomógł? 11
Odp: Wydruk księgi (rejestru) poradni
« Odpowiedź #3 dnia: Listopada 13, 2010, 13:04:45 pm »
Nie wiem czy można modyfikować wzór księgi przyjęć - nie próbowałem tego robić gdyż nie ma takiej potrzeby - księga przyjęć generowana przez program zawiera informacje określone  w rozporządzeniu ministra zdrowia z dnia 21 grudnia 2006 r. w sprawie rodzajów i zakresu dokumentacji medycznej w zakładach opieki zdrowotnej oraz sposobu jej przetwarzania(Dz. U. z dnia 28 grudnia 2006 r.)
§ 35. Księga przyjęć, opatrzona danymi identyfikującymi zakład, o których mowa w § 6 ust. 1 pkt
1, nazwą komórki organizacyjnej i jej kodem identyfikacyjnym, określonym na podstawie
odrębnych przepisów, oraz numerem księgi, zawiera:
1) numer kolejny wpisu;
2) datę i godzinę zgłoszenia się pacjenta;
3) dane identyfikujące pacjenta;
4) dane identyfikujące osobę udzielającą świadczenia zdrowotnego;
5) rodzaj udzielonego świadczenia zdrowotnego.
Nie musisz w księdze wpisywać kodów ICD10 (biorąc pod uwagę że są to dane medyczne i przepisy określające ochronę danych osobowych  chyba nawet nie powinieneś :)) Jeśli chcesz drukować księgę zawierającą tylko usługę refundowaną to stwórz grupę usług zawierającą tylko usługę powiązaną z usługą refundowaną albo nazwij usługę  powiązaną z usługą refundowaną tak aby w nazwie było wiadomo że jest to usługa refundowana - w księdze w kolumnie rodzaj udzielonego świadczenia zdrowotnego pojawia się nazwa usługi
Generowania księgi nauczyłem się na zasadzie eksperymentowania prób i błędów (jestem lekarzem nie informatykiem więc pewnie dlatego po przeczytaniu instrukcji obsługi księgi głównej byłem bardziej głupi niż przed jej przeczytaniem - ale było to kilka lat temu być może obecna instrukcja jest lepsza)
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Listopada 13, 2010, 13:06:35 pm wysłana przez Brutus69 »

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 124
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9314 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3075 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]