collapse

Reklama


Autor Wątek: Jak prowadzić kolejki?  (Przeczytany 5397 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline neelix

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 991
  • Pomógł? 39
Jak prowadzić kolejki?
« dnia: Października 16, 2010, 00:03:09 am »
Witam.

W związku ze zmianami jestem zmuszony prowadzić kolejki w SOMEDZIE, tylko nie mam pojęcia z której strony się do tego zabrać. Czy to moduł Terminarz, Zlecenia czy może Księga (tam znalazłem rejestr osób oczekujących)? Przeczytałem instrukcje ale nie znalazłem              jasno krok po kroku rozpisanej procedury dodania pacjenta do listy. Nie zależy mi na prowadzeniu terminarza z rezerwacjami, chodzi o to żeby pani która to ma wpisywać robiła to w możliwie najprostszy sposób i na koniec dnia miała możliwość wydruku listy wpisanych pacjentów z godziną zapisu, adresem pacjenta itp.
   

Offline Goodi

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 187
  • Pomógł? 21
  • Lubelski OW NFZ
Odp: Jak prowadzić kolejki?
« Odpowiedź #1 dnia: Października 17, 2010, 14:14:40 pm »
Cytuj
chodzi o to żeby pani która to ma wpisywać robiła to w możliwie najprostszy sposób i na koniec dnia miała możliwość wydruku listy wpisanych pacjentów z godziną zapisu, adresem pacjenta itp.

Zapis do kolejki to jedno, ale jak później zamierzasz zdejmować takiego pacjenta z kolejki, żeby było w porządku? Ręcznie, na zasadzie usunięcia z listy ze wskazaniem powodu usunięcia, czy planujesz to również zautomatyzować? Bo jeżeli miałoby to automatycznie działać, to najlepiej wg. mnie jest zrobić tak:

1. Ustalić harmonogramy pracy w terminarzu.
2. Zapisywać pacjenta do terminarza. Masz wtedy podgląd na to, czy kolejka nie rośnie ponad miarę (znam osoby, u których kolejka na dany dzień jest na tyle duża, że nawet eliminując inne przyjęcia nie będą w stanie wykonać wszystkich usług zaplanowanych w kolejce). Ponadto w trakcie wpisywania rezerwacji do terminarza masz możliwość ręcznie odznaczyć pacjentów, którzy do kolejki trafić nie powinni (prywatni itp.)

Przy tak wprowadzonych zleceniach można codziennie drukować listę pacjentów oczekujących, z wykorzystaniem predefiniowanych lub konfigurowalnych wzorców wydruku.

3. Wykonanie zlecenia z poziomu terminarza lub z modułu Zlecenia poprzez przycisk "F5 Z listy", który jest widoczny w oknie "Wykonywanie zleceń". Dzięki temu pacjent jest prawidłowo ściągany z kolejki i rzeczywisty czas oczekiwania masz wyliczony bezbłędnie. Raport z kolejki generuje się automatycznie, Ty masz spokój, a NFZ nie ma się do czego przyczepić.

Można punkt 1 i 2 pominąć, wpisując pacjenta do kolejki z modułu Zlecenia poprzez Rezerwacje. Będzie trzeba uzupełnić dokładnie takie samo okienko, jak przy rezerwowaniu z terminarza.
Ta opcja jest prostsza, ale minusem jest brak bezpośredniej wizualnej kontroli nad wielkością tworzonej w ten sposób kolejki. Jeżeli Ci na tym nie zależy, to osobom nie mającym wcześniej nic wspólnego z terminarzem łatwiej wytłumaczyć korzystanie z Rezerwacji. Realizację zarezerwowanego zlecenia robi się w takiej sytuacji poprzez przycisk "F5 Z listy" z okna "Wykonywanie zleceń".

Wersję z terminarzem mam wdrożoną w większych przychodniach, z różnymi poradniami i działa to super. Teraz panie, które przez długi czas wcześniej pracowały wyłącznie na zeszytach i panikowały, jak one to opanują i czy to będzie działało, nie wyobrażają sobie dnia pracy z wyłączoną bazą i koniecznością notowania czegokolwiek ręcznie na papierze. Mają pełną kontrolę nad wykonaniem zarezerwowanych zleceń (są widoczne w jednym oknie i oznaczane różnymi kolorami), zmiana terminu rezerwacji polega na przesunięciu "klocka" na nowy termin (przy odpowiedniej konfiguracji terminarza można to robić nawet w dużej skali czasowej). A poza tym nie mam sytuacji, że nagle lekarz nie jest w stanie obsłużyć wszystkich pacjentów, bo kolejka mocno "spuchła".

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Października 17, 2010, 14:24:21 pm wysłana przez Goodi »

Offline neelix

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 991
  • Pomógł? 39
Odp: Jak prowadzić kolejki?
« Odpowiedź #2 dnia: Października 19, 2010, 11:21:43 am »
Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź, spróbuje to uruchomić i w przypadku kolejnych pytań pozwolę sobie odezwać się jeszcze w tym wątku.

Offline neelix

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 991
  • Pomógł? 39
Odp: Jak prowadzić kolejki?
« Odpowiedź #3 dnia: Listopada 16, 2010, 21:24:50 pm »
Powrócę do tematu. kolejki prowadzą się praktycznie "same", żałuje że wcześniej tak nie robiłem.
Nie wiem tylko jeszcze w jaki sposób przelać to na papier. Na początku roku była kontrola z NFZ i z tego co pamiętam to chcieli aby papierowa wersja wyglądała tak: imienna lista pacjentów dopisujących się do kolejki, z datą i godziną zapisu, numer telefonu (kontakt) do pacjenta, wydruk takiej listy na koniec każdego dnia z podpisem osoby rejestrującej. tymczasem w Somedzie nie widzę nawet filtra który posortowałby rezerwacje wg daty wpisania na listę oczekujących.
I pytanie o szczegół: jeśli pacjent zmieni termin wizyty to trzeba go usuwać z listy i wpisać ponownie czy wystarczy sama zmiana rezerwowanego terminu?

Offline Goodi

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 187
  • Pomógł? 21
  • Lubelski OW NFZ
Odp: Jak prowadzić kolejki?
« Odpowiedź #4 dnia: Listopada 18, 2010, 00:01:47 am »
O ile wiem, nie ma specjalizowanego zestawienia, wyłapującego pacjentów wpisanych do kolejki konkretnego dnia. Jest w module 53 Rozliczenia fajne zestawienie oczekujących, ale ono wyłapuje za każdym razem wszystkie aktywne wpisy w kolejce. A poza tym nie obejmuje np. numeru telefonu pacjenta. W module 51 Zestawienia jest dla odmiany jedno zestawienie, które bazuje na dacie zaplanowanego świadczenia, a nie na dacie zapisu do kolejki.
Jeżeli będziesz miał pakiet co najmniej "B", to możesz już pokusić się o stworzenie własnego zestawienia w SQL i utworzenie do niego własnego wzorca wydruku. Wtedy jesteś w stanie wyciągnąć z bazy w zasadzie wszystko (pod warunkiem odpowiedniej znajomości struktury bazy danych).
A jeżeli chodzi o "pytanie o szczegół", to myślę, że najprościej jest zmienić termin wizyty.

Pozdrawiam

Offline neelix

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 991
  • Pomógł? 39
Odp: Jak prowadzić kolejki?
« Odpowiedź #5 dnia: Listopada 19, 2010, 11:34:35 am »
Jeżeli nie ma tego w programie to pewnie nie jest to wymagane przy prowadzeiu kolejek. Jakie rozporządznia to określają? Dokładnie chodzi mi o to jak ma wyglądać na papierze. Bo już myślę że ta miła pani z NFZ wymagała coś wg swoich wyobrażeń.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 125
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9314 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3075 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]