collapse

Reklama


Autor Wątek: Ugoda - problemy (długie)  (Przeczytany 11283 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mmila13

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 121
  • Pomógł? 2
Ugoda - problemy (długie)
« dnia: Września 22, 2010, 08:34:00 am »
Pisałam już o problemie z częściowym brakiem danych za grudzień 2009 w moim komputerze - na SZOI jest wszystko - otrzymałam ugodę za 2009 elektronicznie i zgodnie z instrukcją powinnam wysłać raport statystyczny i rozliczeniowy w tej chwili do wartości rzeczywistego wykonania (bez błędów).
Na SZOI w umowach na rok 2009 znalazłam:

Bieżące rozliczenie - wykaz produktów do rozliczenia
Opisana funkcja jest przeznaczona tylko i wyłącznie do wykorzystania w przypadkach awaryjnych.

Wykaz produktów do roliczenia pozwala na przeglądanie listy wszystkich produktów, przekazanych komunikatami swx w ramach danej umowy, które nie zostały jeszcze rozliczone przez NFZ. Wykaz produktów wyświetlany jest w postaci tabeli, zawierającej następujące kolumny:

identyfikator instalacji produktu? identyfikator instalacji oprogramowania świadczeniodawcy
identyfikator produktu ? unikalny numer produktu przekazany komunikatem SWX
wersja produktu ? ostatnia przekazana wersja
liczba jednostek do rozliczenia
Opcja Pobierz plik umożliwia zapisanie wyświetlanej listy produktów do pliku na dysku lokalnym. Lista produktów zapamiętywana jest w postaci charakterystycznej dla pliku CSV, a następnie pakowana programem zip i zapisywana we wskazanej lokalizacji z rozszerzeniem WDR.

Plik z rozszerzeniem WDR umożliwia potwierdzenie w aplikacji Świadczeniodawcy pozycji potwierdzonych przez NFZ, czyli takich, które można od razu rozliczyć.

Czy jeśli pobiorę ten to jest jakaś możliwość zaimportowania go do ks pps? Jeśli tak to w jaki sposób?
« Ostatnia zmiana: Października 09, 2010, 15:05:46 pm wysłana przez pav »

Offline Jarasz

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 391
  • Pomógł? 33
  • Bydgoszcz
Odp: Ugpda - problemy (długie)
« Odpowiedź #1 dnia: Września 22, 2010, 08:54:40 am »
Pliki WDR  można wczytywać w module serwis->Raportowanie do OWNFZ

Offline mmila13

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 121
  • Pomógł? 2
Odp: Ugpda - problemy (długie)
« Odpowiedź #2 dnia: Września 22, 2010, 09:13:10 am »
Czy jeśli wczytam ten plik, mogę zrobić od razu raport statystyczny i rozliczeniowy?

Offline Jarasz

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 391
  • Pomógł? 33
  • Bydgoszcz
Odp: Ugpda - problemy (długie)
« Odpowiedź #3 dnia: Września 22, 2010, 10:00:14 am »
Ten plik wykorzystywałem do ustawienia statusu potwierdzenia na produktach. Wcześniej jednak zrób kopię bezpieczeństwa.

Offline mmila13

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 121
  • Pomógł? 2
Odp: Ugpda - problemy (długie)
« Odpowiedź #4 dnia: Września 22, 2010, 10:43:04 am »
Udało mi się skontaktować z informatykiem NFZ - niestety ten plik niczego nie da, ponieważ muszę wysłać świadczenia a tam jest tylko informacja o świadczeniach.
Muszę czekać na decyzje co z tym fantem zrobić.

Jeszcze mam prośbę - czy ktoś mógłby mi poradzić jak usunąć świadczenia z umowy, i potem je wpisać do ugody. W jaki sposób wśród wszystkich świadczeń odfiltrować te, które są nadwykonaniami. Z góry dziękuję

Offline Jarasz

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 391
  • Pomógł? 33
  • Bydgoszcz
Odp: Ugpda - problemy (długie)
« Odpowiedź #5 dnia: Września 22, 2010, 11:07:11 am »
Jeszcze mam prośbę - czy ktoś mógłby mi poradzić jak usunąć świadczenia z umowy, i potem je wpisać do ugody. W jaki sposób wśród wszystkich świadczeń odfiltrować te, które są nadwykonaniami. Z góry dziękuję

1. Możesz w module serwis skorzystać z przycisku Ugoda gdzie należy wybrać umowę źródłową i umowę docelową (ugodę), następnie wskazać pozycje umowy i przycisk powiąż. Zatwierdzenie operacji spowoduje przepięcie świadczeń z umowy do ugody w takiej ilości punktowej jaką widzisz w tym oknie podczas wybierania umowy.

lub

2. Możesz w świadczeniach odfiltrować te które Ciebie interesują czyli są z umowy z konkretnego roku i nie są zapłacone tylko potwierdzone (to znaczy po stronie NFZ widnieją jako potwierdzone i gotowe do przekazania rap.rozliczeniowego). Następnie wejść w świadczenie->świadczenie jednostkowe i zmienić produkt kontraktowy z umowy na ten z ugody.

Po dokonaniu kroku 1 lub 2 należy zrobić i wysłać rap.stat. i następnie rap.rozliczeniowy.

P.S. Musisz uważać, aby z podstawowej umowy nie zdjąć więcej punktów niż masz w ugodzie i aby nie zejść z punktami poniżej poziomu jaki masz zapłacony.

Ten temat chyba był już wałkowany

Offline mmila13

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 121
  • Pomógł? 2
Odp: Ugpda - problemy (długie)
« Odpowiedź #6 dnia: Września 22, 2010, 11:30:33 am »
Bardzo dziękuję za pomoc

Offline Jarasz

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 391
  • Pomógł? 33
  • Bydgoszcz
Odp: Ugpda - problemy (długie)
« Odpowiedź #7 dnia: Września 22, 2010, 12:08:23 pm »
Proszę ogromnie. Liczę na to, że dasz radę i wszystko się powyjaśnia. Pozdrawiam

Offline Jerzyk56

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 107
  • Pomógł? 0
Odp: Ugpda - problemy (długie)
« Odpowiedź #8 dnia: Października 09, 2010, 15:03:46 pm »
Temat wałkowany - niestety instrukcja dla uzgodnionych ugód za II półroczr 2009 z września jest trochę niezrozumiała(przynajmniej dla mnie):
1. Ugody za nadwykonania zrealizowane w 2009 roku zarejestrowane są w systemie informatycznym jako nowe umowy, w których cena jednostkowa stanowi określony % ceny umownej.  (OK)
2.Po podpisaniu wersji papierowej ugody i odesłaniu jej do WOW NFZ, zostanie zatwierdzona umowa elektroniczna i udostępniona w SZOI (OK)
3.Swiadczeniodawca pobiera ugode i wgrywa do wsojego systemu (OK)
4.Świadczeniodawca usuwa te świadczenia z umowy, które stanowią nadwykonania.Wartość świadczeń usuniętych powinna być równa  wartości nadwykonanych świadczeń zrealizowanych za 2009 rok.
5. Świadczeniodawca przesyła raport statystyczny i rozliczeniowy do umowy.
6. Rachunki powinny być wystawione do wartości rzeczywistego wykonania (bez błędów).
7. Świadczeniodawca wpisuje do ugody te świadczenia które usunął z umowy.
8. Świadczeniodawca przesyła raport statystyczny i rozliczeniowwy do ugody.
9 Świadczenia sprawozdane w ugodzie zostaną rozliczone po cenie stanowiącej określony % ceny umownej.

Pytania od punktu 4 :
Umowa za 2009 rok jest rozliczona nadwykonań jest 1834 punkty - w ugodzie 1833 (wynikało rozliczenie z dwóch rodzajów punktowania 4 i 9).
A)Czy najpierw przepiąć nadwykonania do ugody a następnie usunąć je z umowy i wysłać statystyczny wg pkt 4 i 5?.
B) Czy wykonać zgodnie z punktem 4 i 5 bez przepinania( ale jak wtedy wpisać te usunięte z umowy do ugody).?
Co z punktem 6 - przecież rachunki do umowy już były wystawione, zatwierdzone i zapłacone.
Prośba o ewentualne sugestie - może ktoś już sobie z tym poradził (AOS Wielkopolska)

Offline Jerzyk56

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 107
  • Pomógł? 0
Odp: Ugoda - problemy (długie)
« Odpowiedź #9 dnia: Października 24, 2010, 19:45:23 pm »
Niestety kompletnie nie wiem co z tym zrobić dalej.
Produkty przepiąłem do ugody - wysłałem raport i w zwrotnym produkt kontraktowy błąd 3000054(sprawdziłem dostępne informacje związane z tym błędem na forum). Poprawiłem te świadczenia(jak wchodzę w rozliczenia/ świadczenia ustawiam w nich umowę ugody wstawiam miejsce wykonywania filtruję i sprawdzam pacjenta rozwijają to przy poradzie jest x czerwony). Poprawiłem te błędy poprzez ponowne ich wczytanie i wysłałem statystyczny - wrócił z tym samym błędem - acha wartości rozliczeniowe są na czerwono.
Co robić??
Czy może najpierw należy jednak zrobić statystyczny do umowy(w tej chwili tych świadczeń przepiętych do ugody w umowie nie ma najgorsze jest to że wszystkie pozostałe świadczenia mają kod 1 i icd 9 więc pewnie wtedy będę je wszystkie musiał poprawić). A miało być to takie proste - przecież 2009 został zatwierdzony i sprawdzony bo inaczej nie byłaby wyliczona ugoda.

Offline Tomek R

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 326
  • Pomógł? 43
  • Wielkopolski OW NFZ
Odp: Ugoda - problemy (długie)
« Odpowiedź #10 dnia: Października 24, 2010, 22:18:05 pm »
Aby poprawić błędy ICD9 i kody ministerialne zastosuj się do komunikatów kamsoftu:
http://www.kamsoft.pl/servlet/news_viewer/wiad?nr=9524
http://www.kamsoft.pl/servlet/news_viewer/wiad?nr=9522
Błąd 3000054 spowodowany jest tym, że personel masz podpięty do umowy pierwotnej a nie do ugody. Jednak powtórna weryfikacja raportu spowoduje, że te błędy znikną. Nie wiem kiedy wysyłałeś raport statystyczny, ale powtórna weryfikacja nie idzie z automatu, więc w razie gdybyś nie miał udostępnionego na nowo raportu zadzwoń do działu rozliczeń. 
Pozdrawiam!

Offline Jerzyk56

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 107
  • Pomógł? 0
Odp: Ugoda - problemy (długie)
« Odpowiedź #11 dnia: Października 24, 2010, 22:40:39 pm »
Dzięki - 1 z błędami wysłałem 22 a 2gi po poprawkach wysłąłem 23. Muszę w takim razie poczekać. Sprawdzając wgraną ugodę (umowa) w monitoringu świadczeń jak klikam na miejsce udzielania świadczeń które ma status RAZEM i ta pozycja jest podświetlona to mam lipiec do grudnia a jak rozwinę i wybiorę miejsce takie jak na szoi to wykazuje tylko sierpień do grudnia. Czy jak rozwijam to pobieram msc udzielania z głównej umowy czy z ugody?
W każdym razie spróbuje jutro zadzwonić - może zrobią mi tę weryfikację i wgram wtedy jeszcze raz zwrotny czy tak?
Pozdrawiam

Offline Tomek R

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 326
  • Pomógł? 43
  • Wielkopolski OW NFZ
Odp: Ugoda - problemy (długie)
« Odpowiedź #12 dnia: Października 24, 2010, 22:44:12 pm »
Tak, poczekaj na powtórną weryfikację.
Pozdrawiam!

Offline Jerzyk56

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 107
  • Pomógł? 0
Odp: Ugoda - problemy (długie)
« Odpowiedź #13 dnia: Października 27, 2010, 22:03:32 pm »
Faktycznie powtórna weryfikacja usunęła błąd.
Pozdrawiam

Offline Jerzyk56

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 107
  • Pomógł? 0
Odp: Ugoda - problemy (długie)
« Odpowiedź #14 dnia: Października 28, 2010, 17:48:01 pm »
No i jest klops. Stworzyłem rozliczeniowy wysłałem i kwiatek - odrzucony. Przyczyna "brak całkowitego skorygowania punktów nadwykonań w pierwotnej umowie. Czy może ktoś się z czymś takim spotkał i jak to poprawić. Do ugody nie przepiąlem wszystkich świadczeń gdyż z jednej 4 wykorzystane są 3 pkty.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 126
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9314 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3075 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]