collapse

Reklama


Autor Wątek: Świadczenia komercyjne w PPSie  (Przeczytany 11852 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Świadczenia komercyjne w PPSie
« dnia: Sierpnia 30, 2010, 09:22:55 am »
Witam

Wiem ze ten dzial sluzy przedstawieniu swoich rozwiazan a ja jeszcze w temacie swiadczen komercyjnych nie zrobilem zbyt wielu krokow
ale mam nadzieje ze rozwinie sie tutaj dyskusja na ten temat z ktorej bedzie sie mozna czegos ciekawego dowiedziec ;-)

Kilka pytan
1. Czy ktos wogole uzywa juz opcji prowadzenia swiadczen komercyjnych w PPSie ?
2. Jezeli 1 jest na TAK to czy uzywacie do tego tej samej kopii (bazy) PPSa co do rozliczen z NFZ ?
3. Potestowalem wczoraj na demie PPSa opcje obslugi swiadczen komercyjnych i wydaje mi sie ze zaczalem to powoli rozumiec
Niech ktos mnie poprawi jezeli zle mysle.
W celu obslugi umow komercyjnych w PPSie
- kupujemy dodatkowa opcje do programy :-D
- tworzymy komercyjne miejsca udzielania swiadczen
- tworzymy cennik (cenniki) dla danego kontrachenta
- tworzymy nowa umowe komercyjna i w niej definjujemy produkty i podpinamy cennik
- po zatwierdzeniu danej umowy mamy mozliwosc dodawania do niej swiadczen gdzie jako platnika zamiast NFZ wybieramy
komercyjnego kontrahenta

i w tym miejscu sie zatrzymuje i nie wiem co dalej ..
jak wystawic do teog jakies rachunek ? jakies zestawienia ? itd

pozdrawiam

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: Świadczenia komercyjne w PPSie
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpnia 30, 2010, 21:23:50 pm »
1. Czy ktos wogole uzywa juz opcji prowadzenia swiadczen komercyjnych w PPSie ?
Tak używałem podczas darmowego okresu próbnego

2. Jezeli 1 jest na TAK to czy uzywacie do tego tej samej kopii (bazy) PPSa co do rozliczen z NFZ ?
Tak używałem na tej samej bazie na której są rozliczenia świadczenia z NFZ. Nie było problemów z rozliczaniem świadczeń.

3. Potestowalem wczoraj na demie PPSa opcje obslugi swiadczen komercyjnych i wydaje mi sie ze zaczalem to powoli rozumiec
Niech ktos mnie poprawi jezeli zle mysle.
W celu obslugi umow komercyjnych w PPSie
- kupujemy dodatkowa opcje do programy :-D
- tworzymy komercyjne miejsca udzielania swiadczen
- tworzymy cennik (cenniki) dla danego kontrachenta
- tworzymy nowa umowe komercyjna i w niej definjujemy produkty i podpinamy cennik
- po zatwierdzeniu danej umowy mamy mozliwosc dodawania do niej swiadczen gdzie jako platnika zamiast NFZ wybieramy
komercyjnego kontrahenta

Tak to wygląda.

i w tym miejscu sie zatrzymuje i nie wiem co dalej ..
jak wystawic do teog jakies rachunek ? jakies zestawienia ? itd

Niestety nie da się wystawić rachunku pacjentowi, jeśli chodzi o zestawienie to tylko z monitoringu wykonania usług. Podsumowując za jedyne 300 zł netto otrzymujemy słaby produkt, do końca nie przemyślany. Być może rozwinięcie tej opcji będzie związane z powstaniem modułu fiskalnego.
Pozdrawiam
Bartosz

Offline Przemyslaw

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1302
  • Pomógł? 33
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Świadczenia komercyjne w PPSie
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpnia 30, 2010, 23:37:37 pm »
a myślałem, że można w tym będzie rozliczać płatne badania laboratoryjne i rtg.
Średnio rozumiem sens tego rozwiązania chyba, że jest eksport potem tych świadczeń i ktoś sobie napisze system rozliczeń, który będzie te dane importował i na ich podstawie tworzył faktury.

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: Świadczenia komercyjne w PPSie
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpnia 31, 2010, 09:03:56 am »
Niestety nie da się wystawić rachunku pacjentowi, jeśli chodzi o zestawienie to tylko z monitoringu wykonania usług. Podsumowując za jedyne 300 zł netto otrzymujemy słaby produkt, do końca nie przemyślany. Być może rozwinięcie tej opcji będzie związane z powstaniem modułu fiskalnego.


no wlasnie ..
ja nie potrzebuje wystawiac FV z PPSa, mamy do tego osobny system F-K
do obslugi swiadczen komercyjnych potrzebuje systemu ktory zewidencjonuje swiadczenia dla pacjentow konkretnego kontrahenta wg konkretnego cennika
i zrobi z tego zestawienia miesiecznych wykonan (napewno zestawienie z podzialem na produkty ale milo by bylo tez miec inne zestawienia np z podzielem na pacjentow)
wyglada na to ze PPS narazie tego nie potrafi ..
w monitoringu tez mam pusto mimo wpisanych swiadczen :-/
naprawde nie rozumiem do czego sluzy ten modul :-/

Cytat: Przemyslaw
a myślałem, że można w tym będzie rozliczać płatne badania laboratoryjne i rtg.
Średnio rozumiem sens tego rozwiązania chyba, że jest eksport potem tych świadczeń i ktoś sobie napisze system rozliczeń, który będzie te dane importował i na ich podstawie tworzył faktury.

tylko po co wtedy PPS skoro trzeba bedzie i tak innego programu do rozliczenia :-/

z wczorajszego maila z Kamsoftu dowiedzialem sie ze:
- nie ma jeszcze funkcji fakturowania takich uslug
- w/w funkcja pojawi sie w module fiskalnym ktory wlasnie jest projektowany (planowany termin - koniec roku)
- nie planuja wprowadzenia zadnego specjalnego oznaczania pacjentow - pytalem o mozliwosc ustalenia jakiegos znacznika zeby dalo sie przypisac pacjentow do danej umowy komercyjnej ..
- nie ma potrzeby tworzenia oddzielnej instalacji bo swiadczenia komercyjne nigdy nie wymieszaja sie z NFZtowymi i odwrotnie do rozliczen komercyjnych nie wejda NFZtowe

co do ostatniego punktu to ja chyba jednak pojde w kierunku osobnej instalacji (o ile zostane przy PPSie do komercji :-/)
- rozumiem ze program jest tak skonstruowany ze komercja sie z NFZ nie wymiesza sama w programie! ale trzeba wziasc pod uwage czynnik ludzki czyli szanowne panie rejestratorki ktore potrafia namieszac juz w samych swiadczeniach NFZtowych i np stosowac sztuczne zaplodnienie w poradni laryngologicznej ;-) wiec wg mnie kolejnych
dodatkow i wyjatkow o ktorych musialy by pamietac lepiej unikac za wszelka cene ;-)
- kolejnym i chyba nawet wazniejszym powodem rozdzialu jest jak dla mnie stabilnosc programu! na mojej instalacji z firebirdem (1,8GB) w dalszym ciagu mam problemy ze stabilnoscia i baza restartuje sie co jakis czas odlaczajac klientow! Na szczescie utraty danych jeszcze nigdy nie bylo ale sama koniecznosc restartowania wszystkich programow po rozlaczeniu z baza jest juz lekko mowiac denerwujaca :-/

pozdrawiam

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 128
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 4
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 30.

[Pokaż zapytania]