collapse

Reklama


Autor Wątek: JEST: zagubiony RRSWI -> BYLO: zabawy z baza danych  (Przeczytany 6951 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
JEST: zagubiony RRSWI -> BYLO: zabawy z baza danych
« dnia: Sierpnia 25, 2010, 09:35:55 am »
Witam

Ma ktos pomysl jak przywrocic w PPSie niewidoczny raport RRSWI?
Raport zostal prawdopodobnie usuniety (przed wyslaniem!) ale produkty ktore
na nim byly sie nie odpiely i tez nie mam do nich dostepu ..
Wisza z R ale sa widoczne tylko przez raport SWIAD ktorym ostatnio szly :-/
W swiadczeniach ich nie widac ;-(

Czy samo przywrocenie raportu spowoduje "powrot" w/w swiadczen ?

pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 31, 2010, 09:43:39 am wysłana przez PiotrSz »

Offline gurami82

  • Sponsorzy Forum
  • Specjalista
  • *****
  • Wiadomości: 180
  • Pomógł? 13
  • Mazowiecki / Lubelski OW NFZ
    • Rozliczenia Medyczne !!!
Odp: zabawy z baza danych
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpnia 25, 2010, 10:28:49 am »
Możesz sobie te porady wyfiltrować i użyć funkcji ODFILTROWANE > PRZYGOTUJ ZESTAWY ŚWIADCZEŃ DO PONOWNEGO WYSŁANIA. Powinno pomóc :)

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: zabawy z baza danych
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpnia 25, 2010, 11:28:08 am »
Możesz sobie te porady wyfiltrować i użyć funkcji ODFILTROWANE > PRZYGOTUJ ZESTAWY ŚWIADCZEŃ DO PONOWNEGO WYSŁANIA. Powinno pomóc :)

hmm
jak pisalem wczesniej, jedyne miejsce gdzie widze te swiadczenia do jeden ze starych raportow SWIAD (tak wogole cala sprawa dotyczy 2008 roku ;-)
sprobuje pozniej na kopii to zrobic moze sie uda

pozdrawiam

EDIT: jeszcze sie za to nie wzialem ale rozwazajac to teoretycznie to moze nie by az tak latwo ..
fakty
- swiadczenia byly rozliczeone I i II faza
- prawdopodobnie rozliczone swiadczenia zostaly otwarte podczas edycji zestwu (PPS z poczatkow 2008 roku rokubil takie cuda..)
- swiadczenia poszly I faza do NFZ na -
- utworzony byl raport II fazy na ktory byly przypiete ale zostal on prawdopodobnie usuniety a swiadczenia sie NIE odpiely :-/
domysly
- jezeli teraz sprobuje ponownie wyslac te swiadczenia z Rka w I fazie to prawdopodobnie dostane info ze zostaly juz usuniete ..
- to moze mi zablokowac mozliwosc puszczenia tych swiadczen II faza na - :-/
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 25, 2010, 12:01:51 pm wysłana przez PiotrSz »

Offline Jarasz

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 391
  • Pomógł? 33
  • Bydgoszcz
Odp: zabawy z baza danych
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpnia 25, 2010, 12:45:06 pm »
Na takie coś: "utworzony byl raport II fazy na ktory byly przypiete ale zostal on prawdopodobnie usuniety a swiadczenia sie NIE odpiely :-/
domysly" widziałem w którymś miejscu na forum skrypt, tylko nie wiem czy on pomoże rozwiązać problem z którym się borykasz.

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: zabawy z baza danych
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpnia 25, 2010, 13:01:48 pm »
To jest chyba ten skrypt który załączyłem tylko też nie wiem czy on zadziała.

Spróbuj jeszcze na kopii przywrócić ten raport rozliczeniowy z tabeli XML i zmienić wartość w polu AKTW z N na T. Kolumna NGEN zawiera numer raportu.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 25, 2010, 13:09:34 pm wysłana przez Bartosz »
Pozdrawiam
Bartosz

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: zabawy z baza danych
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpnia 25, 2010, 14:03:30 pm »
To jest chyba ten skrypt który załączyłem tylko też nie wiem czy on zadziała.

dzieki potestuje !

Cytuj
Spróbuj jeszcze na kopii przywrócić ten raport rozliczeniowy z tabeli XML i zmienić wartość w polu AKTW z N na T. Kolumna NGEN zawiera numer raportu.

no i dokladnie to znalazlem w bazie i zastanawialem sie czy zmiana AKTW na T wystarczy
potestuje i dam znac !


EDIT: no i potestowalem wstepnie na kopii
uruchomilem skrypt ktory dostalem od Bartosza
wyglada on tak
update prd set stat='P' where stat='R' and roks>=2007 and aktw='T'
mozecie mnie sprawdzic czy dobrze go rozumiem ?
dla wszystkich produktow ze statusem akktywny na T (TAK) z lat 2007 w gore gdzie status jest R (na raporcie) ustawic status P (potwierdzone)

no i wyglada ze cos to rzeczywiscie w PPSie zrobilo bo teraz moge stworzyc raport II fazy na ktorym mam te swiadczenia z "-"
niepokoi mnie tylko to ze w Rozliczenia->Swiadczenia dalej nie widze tych produktow!
na starym raporcie SWIAD na ktorym je podgladalem zmienil im sie rzeczywiscie status z R na P ale sa BEZ - ...
cos tu jest chyba nie tak

po 1 nie jestem pewny czy jak zrobie II faze na - to sie to poprawnie potwierdzi w NFZ
no i jak potem zrobic popoprawnie "powrot" tych swiadczen skoro one dalej sa na + w PPSie ...
no chyba ze olac to co pokazuje PPS i zrobic tylko tak zeby zadwolic NFZ czyli II faza na - zeby zamknac
tamte korekte a potem dodac to jeszcze raz jako nowe swiadczenia i dla nich I i II faza

po 2 troche mnie niepokoi szerokie dzialanie tego skryptu .. leci on praktycznie dla wszysktich swiadczen w PPSie
.. moze by go troche zawezic do roku i umowy ? z rokiem nie bedzie problemu bo zamiast
roks>=2007 wystarczy pewnie roks=2008 ale co z umowa ?
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 25, 2010, 16:13:24 pm wysłana przez PiotrSz »

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: JEST: zagubiony RRSWI -> BYLO: zabawy z baza danych
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpnia 31, 2010, 09:57:45 am »
Na poczatku chcialem przeprosic za "lekki" zamet ktory tu wprowadzilem ;)

Tak namieszalem w tym watku ze juz sam sie zgubilem z tym w czym jest problem i jak go rozwiazac :-/

No ale do rzeczy

Problem:
Telefon z NFZ z informacja ze dla umowy REH 2008 mamy nie zamknieta jakas korekte na - dla 2 produktow
Przeszukalem PPSa i za 208 rok nie mam zadnych "wolnych" wolnych swiadczen, wszystko rozliczone z $.
Raport II fazy tez nie chce sie stworzyc i twierdzi ze nie ma wolnych swiadczen do raportu.
Za to w monitorze swiadczen faktycznie widnieja pozycje na - dla tych 2 produktow za miesiac kwiecien.

Rozwiazanie:
Problem dotyczyl kwietnia 2008 kiedy PPS mial jeszcze przypadlosc otwierania rozliczonych swiadczen
przy edycji zestawu zeby dodac kolejne swiadczenia na kolejny okres (pacjenci byli na przelomie kwietnia-maja)
Do tego o ile pamietam monitor swiadczen nie dzialal jeszcze wtedy poprawnie.
Na "otwierane" swiadczenia rozwiazanie mielismy proste. Poniewaz w MOW NFZ nie ma SZOI i nie bylo wtedy
zadnych elektronicznych rachunkow, wiec przed rozliczeniem nowego miesiaca robilismy korekty na - i + dla
tych produktow (wychodzilo na 0).
W tym przypadku zrobilismy I faze na - i + natosmiat II faze zrobilismy na + a raport na - ... zaginal ;-)
Prawdopodobnie zostal przeze mnie usuniety, jednakze nie odpiely sie od niego te minusowane swiadczenia
i dlatego nie widzialem ich w Swiadczeniach ani nie moglem stworzyc z nimi nowego raportu.
W NFZ pozostalo wiec rozliczone pierwotne swiadczenie (zminusowane w I fazie) oraz nowe swiadczenie
na + ktore rozliczylismy w listopadzie kiedy podniesli limity.
Skoro juz wiem w czym problem to pozostalo juz tylko jego poprawienie.
Uzylem skryptu od Bartosza (zmienilem tylko roks>=2007 na roks=2008 na wszelki wypadek ;-))
Potem moglem juz stworzyc Raport II fazy na - z tymi swiadczeniami. NFZ otworzyl nam baze za 2008 roku
i na szczescie zwrotka do II fazy byla z OK :-D Pozostalo juz tylko zrobienie F-K korygujacej i zwrot
nienalezniej kasy do NFZ.

Zmienilem tez temat watku bo stary nie mial sensu.

Dzieki za pomoc i sorry za marudzenie !

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 95
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 2
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9299 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3074 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1622 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]