collapse

Reklama


Autor Wątek: kary umowne, poprawa błędów.  (Przeczytany 5433 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kotek

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 101
  • Pomógł? 0
kary umowne, poprawa błędów.
« dnia: Lipca 16, 2010, 19:16:00 pm »
witam, otrzymałem z NFZ list w którym zostały przedstawione usługi z lat 2008 i 2009 w których były błędy i nie ma za nie "rozliczenia finansowego" a w 3 występują błędy które powinnybyc poprawione przez rap. statystyczny, niestety uszkodzenia baz danych (pisałem o tym na forum) uniemożliwiają mi to, informatycy kamsoftu też nic nie pomogli, interesuje mnie czy mógł bym zwyczajnie zapłacić NFZ za te usługi (280 zł) mimo ze je wykonałem ale chciałbym mieć święty spokój, NFZ pisze także o karach umownych która może być nałożona w przypadku nie korygowania tych usług, ile taka kara może wynosić? będę dzwonił w pon do NFZ, pozdrawiam.

Offline Qba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 662
  • Pomógł? 3
  • Wielkopolski OW
Odp: kary umowne, poprawa błędów.
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 21, 2010, 14:56:29 pm »
witam coś się dowiedziałeś na temat kary ? ile ona wynosi ?

Offline kotek

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 101
  • Pomógł? 0
Odp: kary umowne, poprawa błędów.
« Odpowiedź #2 dnia: Lipca 26, 2010, 18:30:58 pm »
niestety nie, dzwoniłem do nfz ale poprosili mnie żebym napisał pismo, ze chce im zwrócić kasę i aby nie nakładali kary, ale o kwotach nic nie wiedzili,dziwne ale prawdziwe

Offline bart

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1498
  • Pomógł? 117
  • Dolnośląski OW
Odp: kary umowne, poprawa błędów.
« Odpowiedź #3 dnia: Lipca 27, 2010, 09:55:19 am »
niestety nie, dzwoniłem do nfz ale poprosili mnie żebym napisał pismo, ze chce im zwrócić kasę i aby nie nakładali kary, ale o kwotach nic nie wiedzili,dziwne ale prawdziwe

no to od źródeł :

OGÓLNE WARUNKI UMÓW O UDZIELANIE ŚWIADCZEŃ OPIEKI ZDROWOTNEJ
<...>
Kary umowne

§ 29.

1. Umowa może zawierać zastrzeżenie o karze umownej w razie stwierdzenia niewykonania lub nienależytego wykonania umowy, z przyczyn leżących po stronie świadczeniodawcy.

2. Wysokość kary umownej ustala się, z uwzględnieniem kwoty zobowiązania określonej w umowie oraz rodzaju i wagi stwierdzonych nieprawidłowości.

3. W razie stwierdzenia podczas kontroli naruszeń, które zostały stwierdzone również w kontrolach przeprowadzonych uprzednio w czasie obowiązywania umowy, wysokość kary umownej w przypadku powtarzającego się naruszenia ustala się jako kwotę wyższą od ustalonej uprzednio, z zastrzeżeniem § 30 ust. 2.

4. Dyrektor oddziału wojewódzkiego Funduszu określa każdorazowo, w wezwaniu do zapłaty, wysokość kary umownej oraz termin zapłaty, który nie może być krótszy niż 14 dni od dnia wezwania. W przypadku gdy termin określony w wezwaniu do zapłaty przypadnie wcześniej niż termin dokonania kolejnej płatności przez Fundusz, świadczeniodawca jest zobowiązany do dokonania zlecenia przelewu w dniu dokonania płatności przez Fundusz.

5. W razie bezskutecznego upływu oznaczonego terminu, o którym mowa w ust. 4, dyrektor oddziału wojewódzkiego Funduszu ma prawo potrącania kar umownych wraz z ustawowymi odsetkami z przysługujących świadczeniodawcy należności.

6. W przypadku wyczerpania procedury, o której mowa w art. 64, 160 i 161 ustawy, oddziałowi wojewódzkiemu Funduszu przysługuje prawo do dokonania potrącenia kary umownej wraz z odsetkami ustawowymi z należności przysługującej świadczeniodawcy. Odsetki ustawowe nie przysługują Funduszowi za okres od dnia, w którym upłynął termin określony w ustawie do rozpatrzenia zażalenia na czynności dyrektora oddziału wojewódzkiego Funduszu, do dnia jego rozpatrzenia.

7. Fundusz jest uprawniony do dochodzenia odszkodowania przewyższającego wysokość kary umownej.


 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 50
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9297 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1622 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]