collapse

Reklama


Autor Wątek: Ponowna weryfikacja  (Przeczytany 4365 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline it.bydg

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 50
  • Pomógł? 0
  • kujawsko-pomorskie
Ponowna weryfikacja
« dnia: Czerwca 28, 2010, 10:30:11 am »
Witam

po ponownej weryfikacji(masakra) u kilku świadczenodawców, mam zwrotne statystyczne z różnych okresów całego roku, co z tym robić? , poprawie wszystko i będzie ok? czy zaraz dostane korekty z rozliczeniowym?

Najgorsze jest to ze jak wchodziły nowe validacje to poprawiałem bieżące statystyczne, a wcześniejsze myślałem ze zostawią w spokoju

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Czerwca 28, 2010, 10:33:24 am wysłana przez it.bydg »

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9314
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Ponowna weryfikacja
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwca 28, 2010, 10:33:38 am »
Jeżeli pojawiły się błędy w zapłaconych świadczeniach to korekty dostaniesz na pewno. Ale zawsze możesz nic nie robić i dostać notę.

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: Ponowna weryfikacja
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwca 28, 2010, 11:12:43 am »
Musisz poprawić zakwestionowane świadczenia bo inaczej nie rozliczysz bieżącego miesiąca, zgodnie z tym co napisali na stronie funduszu oraz w komunikacie na SZOI.
Pozdrawiam
Bartosz

Offline it.bydg

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 50
  • Pomógł? 0
  • kujawsko-pomorskie
Odp: Ponowna weryfikacja
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwca 28, 2010, 11:27:02 am »
Witam

po poprawie świadczeń ponownie na nie wystawie rachunki?

a co z czasem na rozliczenie statystyki, nie ma terminu 45 dni na poprawienie?

Pozdrawiam

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: Ponowna weryfikacja
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwca 28, 2010, 11:39:09 am »
Tak poprawiasz świadczenia, wysyłasz statystyczny, rozliczeniowy i tworzysz korektę rachunku z szablonu.

Jak nie poprawisz zakwestionowanych świadczeń to dostaniesz błąd w raporcie rozliczeniowym i nie dostaniesz szablonu rachunku.
Pozdrawiam
Bartosz

Offline cilazapril

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1623
  • Pomógł? 128
  • Mazowiecki OW
Odp: Ponowna weryfikacja
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwca 28, 2010, 19:00:11 pm »
U mnie jest 4 błędy i wszystkie dotyczą CWU, czy te błędy poprawić czy wysłać xero uezpieczenia do NFZ ??
Nie ma nic za darmo. Darmowa jest tylko śmierć, choć i ona kosztuje przecież życie.

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Ponowna weryfikacja
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwca 29, 2010, 00:59:51 am »
Co za dziadostwo... że na takich ludzi nie ma kary....
Uruchamiają wsteczne weryfikacje pod koniec miesiąca. Zostaje 3-4 dni na poprawki. Może bym to przeżył, ale niestety SZOI nie działa.

Treaz pytanie - do tej pory jak pojawiał i się błąd np. związany z ubezpieczeniem to pomijałem go i robiłem rozliczeniowy. Wiadomo, że błędna usługa nie zaliczy się do rozliczeniowego. Czy tamte niepoprawione (ale i nierozliczone) błędy też trzeba poprawiać? W sumie to dla porządku chyba jednak poprawię bo w tej chwili trudno jest wyłapać te które doszły jako nowe...

I jeszcze jedno: jak jeszcze SZOI działało to sprawdziłem, że wszystkie nowe błędy u jednego świadczeniodawcy dotyczą zbyt krótkiego okresu pomiędzy poradami kompleksowymi. Jeśli zmienię je na specjalistyczne (są już rozliczone) to wiadomo, że wyjdą korekty. Mam nadwykonania więc będzie czym zastapić. Problem może być tylko w miesiący gdzie nie mam "wolnej" porady kompleksowej - wtedy z 4-punktowych porad ciężko będzie co do punktu wyrównać    :D.
Tylko nie wiem czy mogę to zrobić jednym rozliczeniowym teraz za czerwiec? Czy należy najpierw rozliczyć wsteczne weryfikacje i brać się za aktualny miesiąc?

Offline Justyna_Z

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 46
  • Pomógł? -1
Odp: Ponowna weryfikacja
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwca 30, 2010, 09:11:38 am »
My dostaliśmy komunitkat w sprawie ponownej weryfikacji raportów statystycznych za rok 2009 związanych z błędami 53 i 54 (brak w bazie osób personelu lekarza wykonującego wykazanego w pozycji raportu - chodzi o psychologów). Psycholodzy są wprowadzeni na SZOI, ale informatyk z NFZ powiedział, żeby zgłosić zmiany do umowy, bo na pewno te osoby nie są podpięte do umowy i trzeba je dodać . Stworzyłam wniosek z zgłoszenie zmian do umowy za rok 2009 i w personelu psycholodzy pojawili się automatycznie, czyli wygląda to tak jakby cały czas byli do umowy podpięci i nie muszę ich dodawać. W związku z tym czy wystarczy, że tylko zatwierdzę ten wniosek i prześlę go do NFZu?

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 193
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9314 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3180 Wiadomości
karolweksler
3075 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]