collapse

Reklama


Autor Wątek: Problem  (Przeczytany 7679 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline manka80

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 95
  • Pomógł? 0
Problem
« dnia: Czerwca 04, 2010, 14:21:21 pm »
Mam ogromny problem z korektą bo mam mętlik w raportach statystycznych zwrotnych i świadczenia nie widać w raporcie rozliczeniowym korygującym. Świadczenie zostało usuniętę w ks-pps a potem dodane, poszły jednym raportem i klops, wracają jako błędy o numerze 3700021. A kilka raportów wstecz 3703064. teraz już nie wiem jak to naprawić zeby było dobrze, najbardziej mi zależy żeby świadczenie było skorygowane raportem rozliczeniowym. POOMMMMMMOOOOOOOOOOOCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYY

Offline Andrzej

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 68
  • Pomógł? 5
  • Mazowiecki OW NFZ
    • MultiKomputer A.D. 1999
Odp: Problem
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwca 04, 2010, 15:43:38 pm »
 Jeśli dobrze rozumiem - wiadomość jest dość nieczytelna (jaki rodzaj świadczeń, błędy tylko w formie numerycznej, tytuł postu) - to chodzi o to, żeby pojawiło się raporcie rozliczeniowym (II fazy) coś co nie przeszło weryfikacji przez raport statystyczny zwrotny (I fazy). Tak się nie da. Najpierw musi być przesłany poprawny raport statystyczny (I faza).
Błąd 3 700 021 - Próba przesłania epizodu w wersji już usuniętej: sugeruje, że świadczenie zostało już raz usunięte i przesłano poprawnie informację o usunięciu do SZOI. Proponowałbym upewnić się telefonicznie w NFZ czy to świadczenie po ich stronie (w ich bazie) jest również usunięte.

 Co oznacza błąd 3703064, bo nie udało mi się znaleźć opisu?

pozdrawiam
 Andrzej
nie daj się zwieść pozorom, nieskończoność mieści się w punkcie

Offline manka80

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 95
  • Pomógł? 0
Odp: Problem
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwca 04, 2010, 17:49:39 pm »
Poprawiono świadczenie PSY, które wcześniej było rozliczone, ale po usunięciu świadczenia i wysłaniu raportu statystycznego nie można zrobić korekty bo świadczenie zaznaczone jest X "krzyżykiem" jako błąd 3700021. wykonany był już telefon do funduszu i oni twierdza że raport został odesłany poprawnie, ale  u mnie w ks-ppsie wyskakuje ten błąd jak wyżej. Więc nie moge zrobic korekty świadczenia ktory jest z błędem. a jak nie moge zrobić korekty to nie mogę ponownie poprawnie rozliczyć tego pacjenta. A błąd o numerze 3703064 - Hospitalizacja o podanym nr księgi głównej była już sprawozdana z wykorzystaniem innego zestawu świadczeń. Nie mam pojęcia jak to ruszyć, odebrałam ponownie wszystkie raporty statystyczne z tym świadczeniem i nic. Dodałam poprawione świadczenie i zatwierdzili, po zatwierdzeniu poprawionego pojawił się właśnie błąd z krzyżykiem, więc usunełam poprawione świadczenie które zatwierdzili, ale nic się w korygowanym i tak nie zmieniło. Korekty dalej  nie moge zrobić. Może jest jakaś opcja w KS-PPS przywrócenia świadczeń do wersji przed poprawkami?

Offline Piotr29

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Pomógł? 40
  • Warmińsko - Mazurski OW
Odp: Problem
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwca 06, 2010, 18:18:46 pm »
opcja ta nazywa się kopia bezpieczeństwa.... ;)

skoro poprawiono świadczenie które było już rozliczone to powinna przyjść korekta o ile jest potwierdzone przez NFZ...nie wiem po co je usuwać....

nie bardzo rozumiem też tego że dodałaś poprawione świadczenie i zatwierdzili, a po zatwierdzeniu usunęłaś te świadczenie i zatwierdzili (nic się nie zmienia w "korygowanym" bo te świadczenie nie było zapłacone tylko raz je dodałaś i zaraz usunęłaś więc nic nie ma prawa się zmienić).....sprawdź ten nr KG

Skoro przesyłasz świadczenie w wersji już usuniętej to proponuję podnieść wersję epizodu.
Pozdrawiam

Piotr

Offline manka80

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 95
  • Pomógł? 0
Odp: Problem
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwca 06, 2010, 18:55:30 pm »
Fakt, namieszałam okrutnie, niepotrzebnie usuwałam i dodawałam po kilka razy. Moja wina, ale nie wiem jak teraz z tego wybrnąć. Co to jest KG, i jak podnieść wersję epizodu?

Offline Andrzej

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 68
  • Pomógł? 5
  • Mazowiecki OW NFZ
    • MultiKomputer A.D. 1999
Odp: Problem
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwca 07, 2010, 20:23:40 pm »
Może spróbuj tak:
1. zrób kopię bazy danych (w module serwis - na przyszłość dobrze jest robić taką kopię często)
2. wczytaj najstarszy raport statystyczny zwrotny zawierający świadczenie do usunięcia
3. sprawdź, czy możesz wygenerować raport rozliczeniowy zawierający korygowane świadczenie
4. jeśli nie to wczytaj kolejny (chronologicznie) raport statystyczny zwrotny i przejdź do punktu 3.
5. jeśli tak to wyślij raport rozliczeniowy i wystaw korektę na podstawie szablonu, który otrzymasz w raporcie rozliczeniowym zwrotnym.

Jeśli to się nie powiedzie, to obawiam się, że będzie potrzeba wezwania kogoś, kto orientuje się w trudnych tematach związanych z PPS - serwis producenta lub jakiś lokalny informatyk znający choć trochę PPS i zasady rozliczeń z NFZ.

pozdrawiam
 andrzej

nie daj się zwieść pozorom, nieskończoność mieści się w punkcie

Offline Piotr29

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Pomógł? 40
  • Warmińsko - Mazurski OW
Odp: Problem
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwca 08, 2010, 07:44:00 am »
KG to Księga Główna  ;)

Wersję epizodu możesz podnieść poprzez np "Popraw", ale jak masz już to świadczenie usunięte to trzeba je wprowadzić jeszcze raz.
Pozdrawiam

Piotr

Offline manka80

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 95
  • Pomógł? 0
Odp: Problem
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwca 08, 2010, 10:00:50 am »
Już sobie z tym świadczeniem poradziłam - dziękuje

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 139
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 1
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9314 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3075 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]