collapse

Reklama


Autor Wątek: Wznowienie licecji PPS'a na Firebird'a 2.1  (Przeczytany 5763 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline tom-bar

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 50
  • Pomógł? 3
  • DOW
    • Fundacja na Rzecz Dzieci Zagłębia Miedziowego
Wznowienie licecji PPS'a na Firebird'a 2.1
« dnia: Czerwca 01, 2010, 09:19:18 am »
Witam!
Problem jest następujący i już opisywany we wcześniejszych postach:
Niestety dopisanie w kspps.ini formuły KTL_FILE=TAK nic nie pomogło.

Na obecną chwilę spór jest z Kamsoft'em o płatność za ewentualnego patch'a.
Uważam ,że naprawa wznowienia licencji na Firebirda 2.1 leży po stronie Kamsoftu. Przy instalacji programu inne używają już wyższej wersji niż rekomendowana 2.0 więc nie jest instalowana starsza. Leży to w gestii producenta,żeby była informacja o późniejszych komplikacjach w prawidłowym działaniu- rozumie na w własną odpowiedzialność instaluję program na 2.1. BRAK takich informacji uważam za niedopatrzenie po stronie producenta.

Ciekaw jestem opinii innych forumowiczów

Pozdrawiam.

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: Wznowienie licecji PPS'a na Firebird'a 2.1
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwca 01, 2010, 11:14:32 am »
ze swojej strony dodam tylko ze z w/w problemu z Firebirdem 2.1 nie moge na jednym kompie korzystac z 2 programow ktorych potrzebuje, poniewaz ten drugi obok PPSa pracuje wlasnie na najwnoszym Firebirdzie :-/

wydaje mi sie ze przyjedzie w koncu pora az to poprawia i problem zniknie!

pozdrawiam

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Wznowienie licecji PPS'a na Firebird'a 2.1
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwca 01, 2010, 11:22:00 am »
Ja kiedyś na komputerze na którym był zainstalowany PPS i firebird 2.0 musiałem przetestować inną aplikację (normalnie działającą na innej maszynie) pracującą również na bazie firebird. W jednym i drugim przypadku był to firebird 2.0 - różniły się tylko końcówką w numerze wersji.

Tamta aplikacja nie chciała ruszyć na firebirdzie tym od PPSa. Skopiowałem więc katalog Firebird z innej maszyny, zatrzymałem serwer, podmieniłem katalog w Program files uruchomiłem serwer i aplikacja zaczęła działać. Niestety PPS wtedy nie działał :)

W zależności co chciałem odpalać należało odpowiedni katalog w Program files podmieniać :). W tym przypadku problem nie polegał na wersji 2.0 i 2.1 tylko obie wersje były 2.0.

Mi się wydaje, że nie wskurasz zbyt wiele ponieważ Kamsoft dołącza Firebirda do swojego programu i na tym serwerze PPS pracuje bez zarzutów.

Offline tom-bar

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 50
  • Pomógł? 3
  • DOW
    • Fundacja na Rzecz Dzieci Zagłębia Miedziowego
Odp: Wznowienie licecji PPS'a na Firebird'a 2.1
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwca 01, 2010, 11:27:03 am »
Problem jest i widzę,że nie tylko u mnie. Właśnie koresponduje z Pracownikiem Kamsoft'u. Nie powiem jest to pierwsza osoba , która fachowo wyjaśniła zawiłość wgrania licencji na FB 2.1 :

1.       Importu licencji na bazie serwisowej w wersji 2.0

2.       Zainstalowania Firebird 2.1

3.       Podłączenie się do bazy 2.1 za pomocą oprogramowania do obsługi bazy danych (np. isql)

4.       Wykonania polecenia SQL, które dodaje tabelę z licencją i wartości w polach licencji na podstawie bazy w wersji 2.0.

5.       Przygotowania i przekazania bazy 2.1 z wczytaną licencją.

6.       Przywrócenia stanowiska do normalnej pracy tj. usunięcie FB2.1, zainstalowanie FB2.0.

Przyznacie ,że jest to definitywne rozwiązanie WSTECZNE w rozwoju, ale skuteczne na tą chwilę.
Jedynie pracownik z Kamsoft'u może to zrobić biorąc odpowiedzialność za całą bazę.

Na pocieszenie dostałem rabat za "roboczogodzine" ;D

Pozdrawiam.

Offline j00ls

  • Global Moderator
  • Super Specjalista
  • *****
  • Wiadomości: 380
  • Pomógł? 11
Odp: Wznowienie licecji PPS'a na Firebird'a 2.1
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwca 01, 2010, 13:00:35 pm »
A mi udało się u jednego klienta załatwić sprawę bez udziału serwisu. Licencja wgrana na bazie z fb2.1, troszke dłubania od środka, póki co zasysa nowe aktualizacje i działa poprawnie. Kamsoft nie powinien brać za to pieniędzy, nigdzie nie widziałem oficjalnego info, ze nie wspierają fb w wersji wyższej niż 2.0.x
gbak:finishing, closing, and going home

Offline tom-bar

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 50
  • Pomógł? 3
  • DOW
    • Fundacja na Rzecz Dzieci Zagłębia Miedziowego
Odp: Wznowienie licecji PPS'a na Firebird'a 2.1
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwca 01, 2010, 13:28:58 pm »
Też uważam ,że pobieranie odpłatności jest rozbojem w białych rękawiczkach. Tylko jak się postawi pod ścianą delikwenta to nie patrzy i wznawia licencję w biegu na warunkach nie do negocjacji.

Padło zapytanie ze strony Kamsoftu czy nie przejść od razu na OracleXE darmowego. Zasoby na to pozwalają spokojnie, tylko jak to się będzie miało z jakością dalszej pracy? Może sugestie i podpowiedzi użytkowników forum?

Pozdrawiam.

Offline j00ls

  • Global Moderator
  • Super Specjalista
  • *****
  • Wiadomości: 380
  • Pomógł? 11
Odp: Wznowienie licecji PPS'a na Firebird'a 2.1
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwca 01, 2010, 13:37:00 pm »
Padło zapytanie ze strony Kamsoftu czy nie przejść od razu na OracleXE darmowego. Zasoby na to pozwalają spokojnie, tylko jak to się będzie miało z jakością dalszej pracy? Może sugestie i podpowiedzi użytkowników forum?

http://forumpps.pl/index.php?topic=2502.0
gbak:finishing, closing, and going home

Offline tom-bar

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 50
  • Pomógł? 3
  • DOW
    • Fundacja na Rzecz Dzieci Zagłębia Miedziowego
Odp: Wznowienie licecji PPS'a na Firebird'a 2.1
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwca 01, 2010, 15:15:01 pm »
Pozostaliśmy przy FB 2.1 nie przechodząc do 2.0. Konieczność przesłania kopii bazy do Firmy.
Nie uwsteczniliśmy się wiec ostatecznie  ::) kosztem zapewne ponownej ingerencji w bazę za rok, a to będzie dopiero ...... 2011  ;D

Wyrazy podziękowania pracownikowi Kamsoft'u, który tak wczuł się w temat i sprawę załatwiono expresowo.

Wątek uważam za zamknięty. Do następnego roku  :(

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: Wznowienie licecji PPS'a na Firebird'a 2.1
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwca 02, 2010, 12:00:05 pm »
Padło zapytanie ze strony Kamsoftu czy nie przejść od razu na OracleXE darmowego. Zasoby na to pozwalają spokojnie, tylko jak to się będzie miało z jakością dalszej pracy? Może sugestie i podpowiedzi użytkowników forum?

z ciekawosci zapytam czy za migracje bazy na Oracle cos chcieli ?

pozdrawiam

Offline tom-bar

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 50
  • Pomógł? 3
  • DOW
    • Fundacja na Rzecz Dzieci Zagłębia Miedziowego
Odp: Wznowienie licecji PPS'a na Firebird'a 2.1
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwca 02, 2010, 13:01:48 pm »
Cytuj
z ciekawosci zapytam czy za migracje bazy na Oracle cos chcieli ?

Dla zainteresowanych, nie jest to opcja darmowa- tak jak na początku chętnie zaproponowano migrację to już po zaznajomieniu się z bazą danych propozycja żadna nie padła, a i ja nie ciągnąłem wątku nie będąc dostatecznie przekonany. W ramach "roboczogodziny" nie było takiej możliwości. Widać nie ten rząd wielkości "Klienta".

Pozdrawiam.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 51
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9317 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3181 Wiadomości
karolweksler
3075 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]