collapse

Reklama


Autor Wątek: zgłoszenie zmiany do umowy a weryfikacja raportów statystycznych  (Przeczytany 3289 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Wie ktoś może dokładnie od kiedy zgłoszenie zmiany do umowy ma wpływ na weryfikację raportów statystycznych?
Czy jeśli zrobię zgłoszenie a nie zostanie ono jeszcze zweryfikowane to będzie uwzględnione w statystycznych? Czy może musi być zaakceptowane przez NFZ? A może dopiero po podpisaniu aneksu?

Przez innego świadczeniodawcę mam konflikt harmonogramów (i takie umowy przeszły) i jestem uzależniony od niego kiedy to wyprostuje. Mam nowego lekarza (tzn starego ale w innej komórce) ale nie mogę go zgłosić bo błędy są u innych lekarzy, którym od umowy nic się nie zmieniło...

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3180
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: zgłoszenie zmiany do umowy a weryfikacja raportów statystycznych
« Odpowiedź #1 dnia: Maja 26, 2010, 10:16:37 am »
z tego czego się dowiadywałem to zgłoszenie zmian umowy musi być zatwierdzone przez pracownika NFZ zanim wyślesz raport statystyczny. Czyli, np. pod koniec maja musisz zgłosić zmiany i muszą być one zatwierdzone do końca maja aby raport statystyczny (zawierający świadczenia wykonane w innych dniach niż wynika to z harmonogramu przed zmianami) przeszedł bez błędów.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9314
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: zgłoszenie zmiany do umowy a weryfikacja raportów statystycznych
« Odpowiedź #2 dnia: Maja 26, 2010, 10:35:44 am »
Niedawno zgłaszałem nowe pielęgniarki do opieki długoterminowej. Wniosek nie został zatwierdzony, gdyż okazało się, że jedna pielęgniarka ma w SZOI ze 3 etaty już wpisane. Raport statystyczny, który zawierał m.in. świadczenia wykonane przez nowe pielęgniarki wrócił bez błędów. Nigdy nie zgadniemy od czego to zależy.

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: zgłoszenie zmiany do umowy a weryfikacja raportów statystycznych
« Odpowiedź #3 dnia: Maja 26, 2010, 10:53:45 am »
Panowie - odpowiem sam sobie.

Po konsultacji u najbystrzejszej osoby u nas w Oddziale - Michał pewnie wie o kogo chodzi  :), dowiedziałem się że jeśli po mojej stronie wniosek jest zatwierdzony to nawet ocena NFZ nie ma znaczenia - usługi dla danego lekarza zostaną uznane.
NFZ by musiał zanaczyć że dany lekarz nie może udzielać świadczeń - wtedy byłyby błędy w statystycznych. W takim przypadku jak mój - pomimo negatywnej oceny niektórych pozycji w zgłoszeniu, raporty statystyczne podobno wrócą bez błędów.

Offline Piotr29

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Pomógł? 40
  • Warmińsko - Mazurski OW
Odp: zgłoszenie zmiany do umowy a weryfikacja raportów statystycznych
« Odpowiedź #4 dnia: Maja 26, 2010, 11:31:05 am »
No u mnie akurat tak było .... kiedyś poszło zgłoszenie zmiany do umowy przed rozliczeniem danego miesiąca....wniosek nie został zaakceptowany pozytywnie i odrzuciło w statystycznym wszystkie pozycje które zostały "odrzucone" we wniosku...teraz jak mam robic zmiany do umowy i o ile te zmiany nie mają wpływu na bieżące rozliczenie to staram się je zgłaszać po rozliczeniu danego bieżącego miesiąca
Pozdrawiam

Piotr

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 236
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 5
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9314 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3180 Wiadomości
karolweksler
3075 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]