collapse

Reklama


Autor Wątek: Rachunek ver. 2.1  (Przeczytany 5151 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline NZOZ_SM

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 100
  • Pomógł? -1
Rachunek ver. 2.1
« dnia: Kwietnia 01, 2010, 18:22:42 pm »
Witam!

Zaktualizowałem Someda (jak zwykle po bólach) do ver. 2010.0.0.07 ze względu na: "...Rachunki refundacyjne w wersji 2.1. Rachunek w nowym formacie będzie generowany gdy data systemowa wskaże dzień po 31 marca 2010, zgodnie z zarządzenie Prezesa NFZ mówiącym  o wejściu w życie nowego formatu." 

Tworze rachunek "po nowemu", importuje i dostaje  :o  na SZOI:
Błąd operacji: Rachunki refundacyjne RFX w wersji 2.0 przestały być obsługiwane z dniem 01.04.2010 r.
Należy przesłac rachunek w wersji 2.1.


Zastanawiam się, czy SZOI (Wlkp. OW) niedorobione, czy Somed, a może ja muszę jeszcze coś ustawić w parametrach ?

Spotkał kogoś taki problem  ???

Offline Grzegorz0101

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 162
  • Pomógł? 5
Odp: Rachunek ver. 2.1
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 03, 2010, 12:41:48 pm »
W wlkp, jak zapewniono kolege w rozmowie telefonicznej, jest juz ustawione "po nowemu" i ma wczytywac bez problemu rachunki w wersji 2.1. Ukazal sie komunikat na stronie oddzialu z mozliwoscia zlozenia pisma i recznego wprowadzenia rachunku. Ja jednak taka opcje nie biore pod uwage. Jeszcze nie aktualizowalem SOMEDu. Za chwile sie za to wszystko wezme, jednak dostalem juz dwa telefony od znajomych, ze maja taki problem jak ty. Dodatkowo jedna osoba dzwonila (bystrzejsza), ze podczas aktualizacji do 2010.0.0.07 pojawil sie jakis problem, ktory udalo sie obejsc cos tam potem majstrujac. Przypuszczam, ze u innych takze, tyle,ze zignorowali komunikat wciskajac ok. Wykakuje im wersja 0.07, ale tak sadze, ze ta aktualizacja jest trefna i nie generuje rachunku w poprawnej wersji. Po swietach mozemy sie spodziewac nowej aktualizacji SOMEDu. No nic pogrzebie i zobacze co sie dzieje, moze u mnie wszystko pojdzie ok.

Offline Goodi

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 187
  • Pomógł? 21
  • Lubelski OW NFZ
Odp: Rachunek ver. 2.1
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 03, 2010, 12:52:56 pm »
SOMED nie jest trefny. W oddziale lubelskim importuje się bez problemu w wersji 2.1 (przed aktualizacją również wyskakiwał komunikat o błędzie). Przy samej aktualizacji SOMED-u również nie pojawiały się żadne błędy.

Offline Grzegorz0101

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 162
  • Pomógł? 5
Odp: Rachunek ver. 2.1
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 03, 2010, 17:05:30 pm »
Zgadza sie, zaktualizowalem SOMED do 0.7 i rachunek za marzec wszedl bez problemu. W zwiazku z tym, ze SZOI przez 2 godziny mulilo to jak w koncu udalo mi sie wbic na konto lekarza poz, to prawie wszystko zaimportowalo blyskawicznie. No,ale tylko prawie. Bo zrobilem jeszcze korekte do rachunku styczniowego (dokument korygowany styczen, korygujacy marzec), ktora umiescilem kilkanascie minut pozniej. No i zaczely sie jaja. Po wrzuceniu na SZOI pojawia sie komunikat "Błąd systemowy:Wystąpił błąd techniczny podczas importu". Usunalem rachunek z SZOI, wprowadzilem jeszcze raz. Za chwile pojawia sie znowy ten sam komunikat. Nie wiem co o tym myslec, byla to pierwsza(a nie ktoras z kolei) korekta bezposrednio odnoszaca sie do rachunku styczniowego. Zadzwonilem do znajomego, ktory wczoraj robil i "na ucho" wszystko jest tak samo z tym wyjatkiem,ze mu zaimportowalo. Moze ktos pomoze, spotkal sie z ta sytuacja?


P.S. Dodam tylko, ze znowu nie da sie na SZOI wbic.

P.S.2 Nie wczytywalem umowy ponownie. Tak pisza przy ostatniej aktualizacji PPSa (dla korekt dla lekarzy poz). Jednak ja pracuje w SOMEDzie, a ten znajomy, ktoremu korekta przeszla twierdzi, ze nie wczytywal ponownie umowy (ma tez ta najnowsza wersje somedu)
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 06, 2010, 09:53:09 am wysłana przez Grzegorz0101 »

Offline NZOZ_SM

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 100
  • Pomógł? -1
Odp: Rachunek ver. 2.1
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 04, 2010, 16:11:06 pm »
Sprawa rozwiązana  :) (pomogła sympatyczna pani z Kamsoftu): podczas aktualizacji nie nadpisało mi biblioteki (GDR2007.dll) odpowiedzialnej m. in. za generowanie rachunków w wersji 2.1.

Dzięki za wypowiedzi w temacie.

Offline MK

  • Kamsoft
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 558
  • Pomógł? 49
Odp: Rachunek ver. 2.1
« Odpowiedź #5 dnia: Kwietnia 06, 2010, 09:47:56 am »
(ciach..) Po wrzuceniu na SZOI pojawia sie komunikat "Błąd systemowy:Wystąpił błąd techniczny podczas importu". Usunalem rachunek z SZOI, wprowadzilem jeszcze raz. Za chwile pojawia sie znowy ten sam komunikat. Nie wiem co o tym myslec, byla to pierwsza(a nie ktoras z kolei) korekta bezposrednio odnoszaca sie do rachunku styczniowego. Zadzwonilem do znajomego (...ciach)
Taki komunikat może mówić wszystko. Doszły mnie słuchy, że NFZ poprosił o zmianę w wyświetlaniu błędów, przez co praktycznie wszystko teraz kończy się "błędem technicznym". Proponuję zadzwonić do NFZ i uzyskać od nich dokładną informację jakie są szczegóły błędu, wówczas może coś więcej uda się wywnioskować.

Offline Grzegorz0101

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 162
  • Pomógł? 5
Odp: Rachunek ver. 2.1
« Odpowiedź #6 dnia: Kwietnia 06, 2010, 10:33:19 am »
MK dzieki za wyjasnienie. Zanim zdazylem zadzwonic do Wielkopolskiego Oddzialu zdarzyl sie cud ;) Korekta do rachunku styczniowego majaca status "blad improtu" zostala przez kogos z oddzialu recznie wprowadzona bez jakiejkolwiek mojej interwencji. I tym samym jest juz "do zatwierdzenia" :) W takim przypadku nie bede dochodzil do tego co bylo przyczyna, ze wyskakuje blad importu. Nie ukrywam jednak,ze mnie to ciekawi.Nie zycze sobie takich niespodzianek na przyszlosc, zwlaszcza swiatecznych :)
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 06, 2010, 10:49:19 am wysłana przez Grzegorz0101 »

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 97
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9317 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3181 Wiadomości
karolweksler
3075 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]