collapse

Reklama


Autor Wątek: Rozliczanie świadczeń szablonami - moduł Rozliczenia  (Przeczytany 4905 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Rozliczanie świadczeń szablonami - moduł Rozliczenia
« dnia: Marca 24, 2010, 12:46:31 pm »
Witam

Czy ktos z Was uzywa szablonow do wprowadzania swiadczen ?
Chcielismy pomoc sobie przy wpisywaniu swiadczen z STM i probowalismy przygotowac odpowiednie szablony.
W zwiazku z tym mamy kilka pytan
1) gdzie poza zakladka Świadczenia jednostkowe mozna sie dobrac do tych szablonow ?
pytam bo przygotowalem sobie szablon nie przypisany do lekarza i teraz nie moge go znalesc bo zeby wejsc
w szablony musze wpisac jakiegos lekarza na w/w zakladce a jak wybiore to mi pokazuje tylko jego szablony :-/
tamten szablon napewno istanieje w systemie bo nie moge dodac nowego o tej samej nazwie
2) czy da sie jakos opanowac "umiejscowienie" przy pomocy szablonow czy za kazdym razem trzeba je recznie
dodawac ?

pozdrawiam
Piotr
« Ostatnia zmiana: Listopada 15, 2010, 17:35:58 pm wysłana przez Bartosz »

Offline Goodi

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 187
  • Pomógł? 21
  • Lubelski OW NFZ
Odp: szablony - moduł Rozliczenia
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 24, 2010, 14:06:25 pm »
Ad. 1
Z tego, co mi wiadomo, szablony są dostępne jedynie z poziomu ewidencjonowania świadczenia jednostkowego. Można je dodać nie przypisując ich do żadnego konkretnego lekarza (usuwając z formatki dane tego, którego system podpowiada przy tworzeniu szablonu). Warunkiem jest podanie poradni. Wtedy każdy taki szablon będzie dostępny dla wszystkich lekarzy podpiętych do danej poradni.

Ad. 2
Umiejscowienie podaje się przy dodawaniu nowego świadczenia do szablonu. My rozwiązaliśmy to w ten sposób, że utworzyliśmy szablony na kilka najczęściej wykorzystywanych zakresów umiejscowienia, np. usługę skalingu o końcówce kodu 16010 rozpisaliśmy na trzy szablony: jeden na szczękę, jeden na żuchwę i jeden na całą jamę ustną (z odpowiednio wpisaną krotnością). Wtedy w zależności od wykonanego świadczenia wybieramy jedną z możliwości. Gorzej sprawa wygląda, gdyby chcieć rozpisać sobie tak każdą usługę...

Pozdrawiam
Michał

Offline egol

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 466
  • Pomógł? 2
Odp: szablony - moduł Rozliczenia
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwca 10, 2010, 22:55:39 pm »
Witam

Spotkałam się  z takim systemem wpisywania usług w KSPPS:
rejestruje się pacjentów (do jednej poradni) w Terminarzu
Usługi wpisuje się później, też w Terminarzu, klikając na "pacjenta ",
wpisując ICD-10 i wybiera się opcję "z szablonu".
Tam pojawia się spis typowych usług dla tej poradni i należy wybrać właściwą, ENTER i już.
ICD-9 dopisuje się samo.
Za to w "Rozliczenia" nie widać produktów przy umowie, aby wprowadzić po staremu.
Chciałabym wiedzieć co to za czary, jak zaczarować i odczarować, kiedy trzeba.
Szukałam czegoś o szablonach i naprawdę nie mogę znaleźć.
Proszę o jakieś wskazówki.

Pozdrawiam - egol

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 134
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 2
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]