collapse

Reklama


Autor Wątek: Rozbieżność raportów: statystycznego i rozliczeniowego  (Przeczytany 10158 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ekert

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 241
  • Pomógł? 0
  • NZOZ Poznan (POZ+AOS)
Rozbieżność raportów: statystycznego i rozliczeniowego
« dnia: Lutego 06, 2010, 14:17:14 pm »
Witam. Rozliczam styczeń 2010 AOS - PPS w wersji 2010.00.5.0 - wszystkie produkty w raporcie statystycznym są rozliczone (ptaszki przy wszystkich kontaktach i wszystkich produktach), limitu nie przekroczyłem. Zrobiłem raport rozliczeniowy - a w nim jest o jedną pozycję mniej niż w statystycznym. Zacząłem jej szukać w Świadczeniach i znalazłem. We wszystkich innych jest zielony ptaszek z literką R, a w tym jednym świadczeniu nie ma tego R tylko sam ptaszek. Jest wiele innych świadczeń identycznych, jak to, więc gdzie jest pies pogrzebany?
Proszę o pomoc.
« Ostatnia zmiana: Lutego 06, 2010, 14:39:20 pm wysłana przez Ekert »
Pozdrawiam wszystkich

Offline Norbert

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 481
  • Pomógł? 8
  • Mazowiecki OW NFZ
Odp: Rozbieżność aportów: statystycznego i rozliczeniowego
« Odpowiedź #1 dnia: Lutego 06, 2010, 14:38:02 pm »
Też zauważyłem, że czasami PPS nie zbiera wszystkich usług "do wysyłki"

Ale również może to być efekt "dopisania usługi" po wysyłce, lub "ktoś" kliknął na usłudze zamiast "przegląd to "popraw"  - popatrzył sobie i nacisnął OK
W takim przypadku usługa przyjmuje status "R"
Nieświadomi żyją dłużej.......

Offline Ekert

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 241
  • Pomógł? 0
  • NZOZ Poznan (POZ+AOS)
Odp: Rozbieżność raportów: statystycznego i rozliczeniowego
« Odpowiedź #2 dnia: Lutego 06, 2010, 14:43:13 pm »
Tak, to prawda, ale to "R" jest wówczas czerwone - wchodzi do kolejnego raportu statystycznego jako poprawka. A u mnie jest zielony ptaszek - jak piszesz "nie zebrany" do raportu rozliczeniowego. Podobnie z zeszłego roku, po końcowym raporcie rozliczeniowym zostały mi do limitu nie rozliczone 4 punkty i podejrzewam, że to tak zostanie.
Pozdrawiam wszystkich

Offline maciek777

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2200
  • Pomógł? 81
  • Mazowiecki OW
Odp: Rozbieżność raportów: statystycznego i rozliczeniowego
« Odpowiedź #3 dnia: Lutego 06, 2010, 16:59:19 pm »
Witam. Rozliczam styczeń 2010 AOS - PPS w wersji 2010.00.5.0 - wszystkie produkty w raporcie statystycznym są rozliczone (ptaszki przy wszystkich kontaktach i wszystkich produktach), limitu nie przekroczyłem. Zrobiłem raport rozliczeniowy - a w nim jest o jedną pozycję mniej niż w statystycznym. Zacząłem jej szukać w Świadczeniach i znalazłem. We wszystkich innych jest zielony ptaszek z literką R, a w tym jednym świadczeniu nie ma tego R tylko sam ptaszek. Jest wiele innych świadczeń identycznych, jak to, więc gdzie jest pies pogrzebany?
Proszę o pomoc.

A może ten jeden pacjent jest z innego OW, a ustawiasz tylko Swój oddział i dlatego nie wochodzi??
Wróżbita maciek już nie wróży, bo zamknął się w sobie :p

Offline Ekert

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 241
  • Pomógł? 0
  • NZOZ Poznan (POZ+AOS)
Odp: Rozbieżność raportów: statystycznego i rozliczeniowego
« Odpowiedź #4 dnia: Lutego 06, 2010, 18:11:32 pm »
Niestety - dodam, że pacjent w roku 2009 był po poradę specjalistyczną 3 razy i wizyty były rozliczane.
Pozdrawiam wszystkich

Offline Norbert

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 481
  • Pomógł? 8
  • Mazowiecki OW NFZ
Odp: Rozbieżność raportów: statystycznego i rozliczeniowego
« Odpowiedź #5 dnia: Lutego 07, 2010, 10:44:12 am »
"Udaj", że poprawiasz to świadczenie - zrób statystyczny i pchnij go na szoi - zobaczymy co będzie
Nieświadomi żyją dłużej.......

Offline Ekert

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 241
  • Pomógł? 0
  • NZOZ Poznan (POZ+AOS)
Odp: Rozbieżność raportów: statystycznego i rozliczeniowego
« Odpowiedź #6 dnia: Lutego 07, 2010, 14:02:31 pm »
Dzięki Norbercie.
Już wczoraj to zrobiłem - i nic. Bez zmian. Wysłałem na razie rozliczeniowy bez tej jednej pozycji, żeby jak najszybciej zrobić rachunek. A za miesiąc, rozliczając luty, zobaczę, czy tę pozycję SZOI weźmie do rozliczenia a za to odrzuci inną, czy wszystkie weźmie - odstawiam to. Na szczęście chodzi tylko o jedną pozycję. Może wrócę do wątku za miesiąc - teraz szkoda czasu.
Dziękuję.
Jeszcze się zastanawiam, jak Fundusz zamierza rozliczyć się z umowy za 2009. W październiku zostało do zapłaty 3 punkty, bo ostatnia 4-punktowa porada przekraczała limit. W grudniu w taki sam sposób został 1 punkt. Razem cztery. Nie mam jak wywołać kolejnego raportu rozliczeniowego, bo mi pokazuje: "Nie ma żadnej pozycji do rozliczenia", więc te 4 punty wiszą niezapłacone. A czy można zrobić rachunek bez szablonu? Muszę jakoś się dowiedzieć, jak to rozliczyć. To zawsze jest parę złotych. Jakby świadczeniodawca zalegał 5 groszy, to by zaraz dostał komunikat z upomnieniem i terminem zapłaty.
Pozdrawiam wszystkich

Offline zibi

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 327
  • Pomógł? 14
  • Wielkopolski OW
Odp: Rozbieżność raportów: statystycznego i rozliczeniowego
« Odpowiedź #7 dnia: Lutego 07, 2010, 14:31:00 pm »
Jak chcesz rozliczyć świadczenie za 4 punkty a zostały ci tylko 3 wolne to musisz usunąć inne świadczenia za mniej punktów i rozliczyć do maxa

Offline Ekert

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 241
  • Pomógł? 0
  • NZOZ Poznan (POZ+AOS)
Odp: Rozbieżność raportów: statystycznego i rozliczeniowego
« Odpowiedź #8 dnia: Lutego 07, 2010, 19:27:31 pm »
Dobrze mówisz, Zibi, ale nie mam innych świadczeń, tylko 4-punktowe i 9-punktowe. Umowa była na tyle i tyle punktów na rok i powinno zostać tyle punktów zapłacone, tym bardziej, że były nadróbki. Co z tego, że 3 punkty to nie cała porada, tylko 3/4 porady. Umowa nie jest na porady, tylko na punkty. Należy się zapłacić wszystkie wypracowane punkty. To jest - uważam - szczyt chamstwa! Jak tak z każdej umowy urwą trzy punkty, to Fundusz oszuka Świadczeniodawców na wiele tysięcy złotych.
Pozdrawiam wszystkich

Offline zibi

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 327
  • Pomógł? 14
  • Wielkopolski OW
Odp: Rozbieżność raportów: statystycznego i rozliczeniowego
« Odpowiedź #9 dnia: Lutego 07, 2010, 19:36:21 pm »
Również się z tobą zgodzę ale jest to jedyna możliwość by dostać wszystko do wartości kontraktu
Ja musiałem usunąć 7 porad za więcej punktów by sprawozdać 17 za mniej by wyjść na 0

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Rozbieżność raportów: statystycznego i rozliczeniowego
« Odpowiedź #10 dnia: Lutego 07, 2010, 19:41:32 pm »
Może nie tyle usunąć co cofnąć rozliczenie. Po prostu weź 6 porad za 4 pkt kliknij edycja-> ok, wyślij raportem statystycznym. Później zrób rozliczeniowy i zaznacz 3 porady za 9 pkt i w ten sposób bedziesz miał zapłacone do limitu.

Offline Ekert

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 241
  • Pomógł? 0
  • NZOZ Poznan (POZ+AOS)
Odp: Rozbieżność raportów: statystycznego i rozliczeniowego
« Odpowiedź #11 dnia: Lutego 07, 2010, 23:22:48 pm »
Dzięki za myśl. Będę tak kombinował.
Mam nadzieję, że znajdą się w nadróbkach 3 porady kompleksowe. W końcu nie robi się ich dużo. :-)
Pozdrawiam wszystkich

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 89
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 1
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]