collapse

Reklama


Autor Wątek: Jakie stawki za rozliczenie STM?  (Przeczytany 10062 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline neelix

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 991
  • Pomógł? 39
Jakie stawki za rozliczenie STM?
« dnia: Lutego 05, 2010, 10:41:37 am »
Witam.

Nie mam rozeznania w kwestiach finansowych, mianowicie jaki są stawki za prowadzenie rozliczenia stomatologii? Raporty, kolejki, rachunki, SZOI plus jakieś backupy, aktualizacje itp. Bez prowadzenia własnej działalności, myśle że z 5-6 wizyt w ciągu miesiąca, blisko praktycznie bez dojazdów w małej miejscowości?

Offline pauliq27

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
  • Pomógł? 0
Odp: Jakie stawki za rozliczenie STM?
« Odpowiedź #1 dnia: Lutego 22, 2010, 11:23:17 am »
5-6 wizyt w miesiacu??Koszmarnie duzo.Ja robie w gabinecie wszystko rozliczenia raporty kolejki czasem tez podskocze zawiezc rachunek i dostaje za calosc 70 zlotych,znam takich co dostaja 100 zł.O wiekszych kwotach poki co nie slyszalam.Pozdrawiam

Offline neelix

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 991
  • Pomógł? 39
Odp: Jakie stawki za rozliczenie STM?
« Odpowiedź #2 dnia: Lutego 22, 2010, 13:16:24 pm »
5-6 było w styczniu i początku lutego teraz już spokojnie, i jak widzę wytargowałem dobrą cenę, dzięki za informacje.

Offline Przemyslaw

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1311
  • Pomógł? 33
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Jakie stawki za rozliczenie STM?
« Odpowiedź #3 dnia: Lutego 22, 2010, 14:13:29 pm »
5-6 wizyt w miesiacu??Koszmarnie duzo.Ja robie w gabinecie wszystko rozliczenia raporty kolejki czasem tez podskocze zawiezc rachunek i dostaje za calosc 70 zlotych,znam takich co dostaja 100 zł.O wiekszych kwotach poki co nie slyszalam.Pozdrawiam
70 złotych za wklepywanie danych, rozliczenia, szoi itp? Brzmi to jak stawka za godzinę pracy. Jeśli miesięcznie to naprawdę baaaardzo nisko się cenisz.

Offline Tomek R

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 326
  • Pomógł? 43
  • Wielkopolski OW NFZ
Odp: Jakie stawki za rozliczenie STM?
« Odpowiedź #4 dnia: Lutego 22, 2010, 14:15:56 pm »
5-6 wizyt w miesiacu??Koszmarnie duzo.Ja robie w gabinecie wszystko rozliczenia raporty kolejki czasem tez podskocze zawiezc rachunek i dostaje za calosc 70 zlotych,znam takich co dostaja 100 zł.O wiekszych kwotach poki co nie slyszalam.Pozdrawiam
Całe szczęście, że moi lekarze nie zaglądają na to forum ;)
Pozdrawiam!

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9376
  • Pomógł? 525
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Jakie stawki za rozliczenie STM?
« Odpowiedź #5 dnia: Lutego 22, 2010, 14:22:00 pm »
Podejrzewam, że to bez "klepania" - tylko raporty itd.
Bo inaczej to rzeczywiście praca za pół darmo i do tego jeszcze "w szarej strefie".

Offline karolina.pogorzelec

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 54
  • Pomógł? 0
  • Karolina Pogorzelec-INFOWIK
Odp: Jakie stawki za rozliczenie STM?
« Odpowiedź #6 dnia: Lutego 22, 2010, 15:10:58 pm »
Hmmm... No właśnie, nie chodzi tutaj o dokładne stawki, ale chociaż jakieś minimium, dotychczas robiłam (mam takie wrażenie) za pół darmo ( z takich czy innych względów rodzinnych-w (pewnym momencie miarka się przebrała), rozliczam AOS-od początku istnienia KS-SWD, od 15 kwietnia mam własną działalność. Może ktoś w końcu doradzi. Chyba to nie jest TOP SECRET? Słyszałam o 0,50 do 1,00 zł za rekord, inna metoda w zależności od kontraktu. Jak ktoś nie chce odpowiadać na forum, proszę na prv! Naprawdę będę wdzięczna!


Pozdrawiam. Karolina
Tacskó a legszebb kutya a vilagon ;-)

Offline Przemyslaw

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1311
  • Pomógł? 33
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Jakie stawki za rozliczenie STM?
« Odpowiedź #7 dnia: Lutego 22, 2010, 15:22:08 pm »
Karolina bierz tyle ile się da. Nie wyobrażam sobie, że ktoś robi to za cenę 2 obiadów w lokalu. Stosuj stawki zależnie od godzin pracy. Myślę ze 30złotych za godzinę netto będzie minimum. Musimy się cenić. Inaczej nic z tego nie będzie. Pamiętaj, że masz w ręku broń - oni bez raportów i rachunków nie dostana NIC. To Ty dajesz im pieniądze.

Offline Norbert

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 481
  • Pomógł? 8
  • Mazowiecki OW NFZ
Odp: Jakie stawki za rozliczenie STM?
« Odpowiedź #8 dnia: Lutego 22, 2010, 15:25:23 pm »
To Ty dajesz im pieniądze.
Popieram , tak trzymać.......
Nieświadomi żyją dłużej.......

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9376
  • Pomógł? 525
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Jakie stawki za rozliczenie STM?
« Odpowiedź #9 dnia: Lutego 22, 2010, 17:03:29 pm »
Stosuj stawki zależnie od godzin pracy. Myślę ze 30złotych za godzinę netto będzie minimum.

Wszystko zależy od tego ile tych godzin spędzasz na tym. Mi tyle wychodzi jak pracuję przez pośrednika. Jak sam to przynajmniej 2x tyle. Oczywiście zawsze można się dogadać. Zależy jakie oczekiwania ma lekarz. Niektórzy to straszne złotówy a niektórzy sami chcą żeby ich więcej kasować. A na koniec i tak wyjdzie, że bierzesz tyle co pani, która posprząta im gabinet na koniec dnia.

Offline zibi

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 327
  • Pomógł? 14
  • Wielkopolski OW
Odp: Jakie stawki za rozliczenie STM?
« Odpowiedź #10 dnia: Lutego 22, 2010, 17:26:27 pm »
Zgadzam się z Przemkiem że dla nich te 200 do 500 raz w miesiącu to wacikowe i na bank nie zbiednieją

Offline karolina.pogorzelec

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 54
  • Pomógł? 0
  • Karolina Pogorzelec-INFOWIK
Odp: Jakie stawki za rozliczenie STM?
« Odpowiedź #11 dnia: Lutego 22, 2010, 19:43:51 pm »
Dziękuję za podpowiedzi, a swoją drogą jak będę żądać za dużo, to każdy ma swoje znajomości (przynajmniej tak twierdzą) i się dowiedzą kto ile bierze, no i to jest właśnie KONKURENCJA! Oby nie przesadzić! ;)


Pozdrowienia. Karolina
Tacskó a legszebb kutya a vilagon ;-)

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9376
  • Pomógł? 525
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Jakie stawki za rozliczenie STM?
« Odpowiedź #12 dnia: Lutego 22, 2010, 20:18:44 pm »
to każdy ma swoje znajomości (przynajmniej tak twierdzą) i się dowiedzą kto ile bierze

Jakoś nie widać aby jedna osoba, biorąca najmniej wszystkich robiła. Inna rzeczy też się liczą. Co z tego że ktoś bierze mało skoro później kłamie w żywe oczy a na rachunek czekasz dwa tygodnie.

Offline karolina.pogorzelec

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 54
  • Pomógł? 0
  • Karolina Pogorzelec-INFOWIK
Odp: Jakie stawki za rozliczenie STM?
« Odpowiedź #13 dnia: Lutego 22, 2010, 20:35:50 pm »
Nie wspomnę już o bieżącym koordynowaniu i sprawdzaniu na bieżąco wszelkich istotnych informacji na portalu NFZ i przypominaniu o rożnych ważnych terminach, to chyba tez się liczy!
Tacskó a legszebb kutya a vilagon ;-)

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Jakie stawki za rozliczenie STM?
« Odpowiedź #14 dnia: Lutego 23, 2010, 15:18:53 pm »
każdy ma swoje znajomości (przynajmniej tak twierdzą) i się dowiedzą kto ile bierze, no i to jest właśnie KONKURENCJA! Oby nie przesadzić! ;)

ja w takim przypadku mówię komuś żeby sobie poszedł do tej tańszej osoby i więcej do mnie dzwonił. Już ja znam jedną tańszą osobę, która wprowadzała właśnie STM. Nie dojeżdzała do stomatologa tylko wszystko trzeba było jej na miejsce przywozić, jak na dostarczonej liście był zły PESEL to ostatnią cyfrą "dopasowywała" sobie tak żeby program przyjął itd... :D
Albo zrobienie ofert polegało na rzuceniu wydrukowanych kartek i płyty CD a lekarz i tak nie wiedział co z tym później zrobić (co w którą kopertę włożyć)
A wogóle jeżeli ktoś wprowadza usługi np. w PPS (ja się w to nie bawię) to zgodnie z licencją powinien to robić chyba na miejscu w przychodni?

Karolino - pamiętaj, że Ty musisz składki zapłacić, podatki i jeszcze musi zostać zarobek... lepiej bać się o konkurencję i dokładać do interesu?

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 318
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 2
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9376 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3284 Wiadomości
Michał Michał
3188 Wiadomości
karolweksler
3134 Wiadomości
09061303
3063 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2948 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1633 Wiadomości

Reklama

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]