collapse

Reklama


Autor Wątek: Błąd importu - wersja 1 kodów ministerialnych.  (Przeczytany 4427 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline bakopa

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 47
  • Pomógł? 0
  • Wielkopolski OW
Błąd importu - wersja 1 kodów ministerialnych.
« dnia: Stycznia 10, 2010, 22:39:04 pm »
Witam.

WOW NFZ dokonał analizy patronaży w odniesieniu do dat urodzenia noworodków i wykazał mi 3 ponadlimitowe patronaże u dziecka urodzonego w lutym. W związku z tym usunęłam te 3 patronaże z usług i wysłałam do NFZ razem z raportem statystycznym z wykonanych usług za grudzień. Niestety nastąpił błąd importu, ponieważ przez moje niedopatrzenie miały one kody ministerialne jeszcze w wersji 1.

Proszę o radę - co zrobić w takiej sytuacji? Czy da się przywrócić usunięte usługi? Czy może usunąć następne 3 patronaże (wersję słownika poprawiłam)? Ale wtedy będzie niezgodność tego, co mam w programie z tym, co jest w NFZ... Jestem w kropce...

Pozdrawiam.

Offline MK

  • Kamsoft
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 557
  • Pomógł? 49
Odp: Błąd importu - wersja 1 kodów ministerialnych.
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 11, 2010, 12:19:05 pm »
Witam,
Znów posłużę się wiedzą koleżanki:

Nie jest tak prosto; można to tyko poprawić sql'em.

update rjus set kdwr=2 where id in (
select u.id from rjsw s,rjus u where s.id=u.idrjsw and s.aktw=1 and s.stat=1 and u.kdwr=1
and s.pozz=xxxxx
)
//
commit

gdzie xxxxx to numer zestawu.

Można go będzie wykonać tylko gdy kod w wersji 2 jest taki sam jak kod w wersji 1, a zestaw świadczeń ma status przygotowany. Status zestawu na przygotowany można można ustawić w Rejestrze świadczeń wybierając przycisk F5 Odśwież na zleceniu.


Podsumowując, radzę skorzystać z pomocy Kamsoftu. Najlepiej wysłać zapytanie e-mailem, adres do uzyskania po kliknięciu na planszy głównej na przycisk e-mail. Dokładnie opisać co i jak. Serwis z pewnością pomoże, wskaże jak wykonać zapytanie SQL (o ile ta wiedza nie jest już znana), jakie jest hasło na edytor SQL na rok 2010 (o ile tym narzędziem będziemy się posługiwać - zalecam).
Zaprezentowane tu zapytanie SQL jest tylko przykładem w dyskusji, nie mając wiedzy o bazach systemu itp itd proszę samodzielnie go nie wykonywać. A w szczególności nie traktować tego jako "a takie zapytanko, może pomoże, bo też mam podobne problemy".
Pozdrawiam

Offline NZOZ_SM

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 100
  • Pomógł? -1
Odp: Błąd importu - wersja 1 kodów ministerialnych.
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 12, 2010, 22:10:56 pm »
Zna ktoś hasło do edytorka? Mam wersję 2009.02.0.3 Someda. Jeszcze dla wersji 2009.02.0.2 było 'maczek'.

Offline bakopa

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 47
  • Pomógł? 0
  • Wielkopolski OW
Odp: Błąd importu - wersja 1 kodów ministerialnych.
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 13, 2010, 00:37:20 am »
Witam.

MK - serdecznie dziękuję za szybką odpowiedź, postanowiłam skorzystać z sugestii i zwrócić się o pomoc do Kamsoftu.

Pozdrawiam.

Offline NZOZ_SM

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 100
  • Pomógł? -1
Odp: Błąd importu - wersja 1 kodów ministerialnych.
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 14, 2010, 00:54:55 am »
Też wysłałem e-maila do Kamsoftu... i póki co zero odpowiedzi, a czas ucieka... prawie 4 tys. odrzuconych usług. Do Edytora SQL nie mogę się dostać ('maczek' nie otwiera Sezama  >:()

Sytuacja u mnie jest taka: zlecenia za grudzień dla lekarza POZ zostały odrzucone. Porównałem xml-e z raportem z ustawionym słownikiem kodów 1 i 2 - na pierwszy rzut oka wygląda, że tylko nr wersji slownika kodów sie zmienił w generowanych raportach. Mógł bym to zmienic w notatniku z 1 na 2, ale jezeli nawet przyjęło by raport na SZOI to nie zaczytam zwrotki.

Co do zapytania, to chyba wystarczy poprawić nr wersji kodów ministerialnych. Wykorzystując przykładowe zapytanie przedstawione powyżej przez dobrego człowieka z Kamsoftu oraz zgadując :), co która kolumna może oznaczać wystarczy coś takiego.   

update rjus set kdwr=2 where data_wykonania_uslugi=2009-12-01

Chcę zmienić kod słownika na 2 dla wszystkich usług wykonanych w danym dniu.
Pozdrawiam!

Offline say2

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 9
  • Pomógł? 0
Odp: Błąd importu - wersja 1 kodów ministerialnych.
« Odpowiedź #5 dnia: Stycznia 14, 2010, 13:19:58 pm »
Hasło teraz jest chyba "kaczka" albo "majster"
« Ostatnia zmiana: Stycznia 14, 2010, 13:26:51 pm wysłana przez say2 »

Offline NZOZ_SM

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 100
  • Pomógł? -1
Odp: Błąd importu - wersja 1 kodów ministerialnych.
« Odpowiedź #6 dnia: Stycznia 16, 2010, 19:29:50 pm »
Bardzo dziękuje - Say2. Jakie to dobrze, że dołączyłeś/aś (Twój awatar nie wskazuje na płeć)  do użytkowników forum.  Poprawiłem kdwr z 1 na 2 w tabeli rjus oraz rumn na 2.4,!2 w zlec. Nie wyczaiłem, co zmienić żeby automatycznie odświeżyć poprawione SQL-em zlecenia. Dlatego musiałem to zrobić 'ręcznie' - F5 w rejestrze świadczeń. Ale to i tak pryszcz, bo wszystko razem zajęło mi 2 godziny zamiast dwóch nocek gdybym wszystko ręcznie poprawiał.

Kamsoft nie odpowiedział ... chyba, że przedstawicielem Kamsoftu jest Say2 :).

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 52
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9315 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3180 Wiadomości
karolweksler
3075 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]