collapse

Reklama


Autor Wątek: Czy PPS potrafi współpracować z serwerami NAS ??  (Przeczytany 16820 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

HAL-9000

  • Gość
Czy PPS potrafi współpracować z serwerami NAS ??
« dnia: Stycznia 05, 2010, 14:02:50 pm »
Witam serdecznie,

Mam serdeczne pytanie do Was (choć jeśli gdzieś już było - wybaczcie) - czy jest możliwość zainstalowania sieciowo PPS'a na serwerach NAS [konkretnie chodzi o Synology]? Chodzi o to, że chcę mieć wszystkie bazy na sewerze NAS, a klientów na laptopie i 2 komputerach stacjonarnych. Da sie to jakoś zrobić ?

Pozdrawiam

Hal-9000
« Ostatnia zmiana: Stycznia 05, 2010, 16:26:34 pm wysłana przez HAL-9000 »

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3173
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Czy PPS potrafi współpracować z serwerami NAS ??
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 05, 2010, 18:00:29 pm »
hmm, z umieszczeniem pliku bazy chyba nie powinno być problemu, a później dostawać się do niej przez sambe. Sam mam NAS'a synology (ds-207+), więc jak znajdę wolną chwilę (najwcześniej pewnie w piątek, albo w sobotę) to spróbuję i dam znać.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3173
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Czy PPS potrafi współpracować z serwerami NAS ??
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 12, 2010, 18:47:03 pm »
No i napotkałem na problemy. Problem powstaje podczas próby połączenia z bazą (screen w załączniku). Próbowałem różnych sposobów wpisywania ścieżki do bazy na NAS'ie, ale za każdym razem pojawia się ten sam błąd. Podawałem IP, nazwę serwera, a nawet literę dysku zmapowanego w windowsie (prowadzącego do udziału na NAS'ie).
Do tej pory myślałem, że wystarczy jak serwer firebirda będzie na maszynie, na której uruchamiamy PPS'a a nie jest potrzebny na maszynie, na której znajduje się tylko plik z bazą danych. Zaczynam mieć jednak wątpliwości.
Wiem, że ktoś z użytkowników forum kiedyś wspominał o tym, że bazę PPS'a trzyma na maszynie z linuxem. Mam pytanko. Jaką powinno się podawać ścieżkę do tej bazy w pliku KSPPS.ini?
Dodam, że podczas instalacji gdy wybiorę kopiowanie do lokalizacji sieciowej to kopiowanie odbywa się bez problemu.
Tutaj jest napisane o sposobach łączenia się z bazą, ale chyba nie ma wymienionej sytuacji, że serwer firebird znajduje się na windowsie a baza na linuxie.

Jakieś porady?
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Izabella

  • Gość
Odp: Czy PPS potrafi współpracować z serwerami NAS ??
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 12, 2010, 20:15:41 pm »
Wiecie co? Zaprzestańcie takich skomplikowanych dyskusji, ponieważ kompleksów można się nabawić ::) Gdyby moja firma miała zatrudnić takich oblatanych w informatyce ludzi, jak Wy, to z pewnością zbankrutowałaby :)  
« Ostatnia zmiana: Stycznia 12, 2010, 20:18:26 pm wysłana przez Iza »

Offline Przemyslaw

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1302
  • Pomógł? 33
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Czy PPS potrafi współpracować z serwerami NAS ??
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 13, 2010, 02:57:15 am »
Michał: Sprawdziłem różne opcje. Nie da się postawić firebirda jako samego pliku z bazą danych. Musi być silnik postawiony na danej platformie. Na niektóre nasy są serwery gotowe. Na mojego nie ma nic.
http://gskoczylas.rekord.pl/Firebird/Connect.html tutaj jest niezły opis konfiguracji ale i tak nie chce mi działać:)

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: Czy PPS potrafi współpracować z serwerami NAS ??
« Odpowiedź #5 dnia: Stycznia 13, 2010, 15:25:05 pm »
Czyli wynikalo by z tego ze jezeli ja sobie przerzucę plik bazy firebirda na zamapowany zasob z Samby to tez nie bedzie dzialac ?
W wolnej chwili potestuje !

Ja mialem troche inny plan
Komp robiacy za serwer PPSa -> na nim Linux z baza Oracle i danymi bazy rowniez na dysku z linuxem -> na linuxie Vmware Server a na nim XP z zamapowanym po sambie zasobem z baza i zasobem do zainstalowania PPSa

To tez potestuje wkrotce

Niestety jeszcze nie przezucilem PPSa z Firebirda na Oracle ale moze za jakis czas znwou sprobuje

pozdrawiam

HAL-9000

  • Gość
Odp: Czy PPS potrafi współpracować z serwerami NAS ??
« Odpowiedź #6 dnia: Stycznia 23, 2010, 18:38:01 pm »
Witam wszystkich ponownie,

Wracając do tematu - czyli pliku bazy umieszczonego na sewerze NAS (konkretnie SYNOLOGY). Takie samo pytanie zadałem Kamsoftowi, i po 4 miesiącach od zadania - nieoczekiwanie, dostałem odpowiedź od Pani Danuty Rutkowskiej - "(...) jest to możliwe, jednak aby dostać odpowiedź mam podać numer licencji". Najprawdopodobniej w/w niewiasta najpierw chce się dowiedzieć czy mam 2 licencje, a dopiero potem, być może, zechce udzielić mi informacji. WNIOSEK: może faktycznie da się to jakoś rozwiązać.

...a może ktoś z Was testował przeniesienie baz z Firebird na Oracla i w ten sposób postawić na NAS??

Pozdrazdrawiam

Hal-9000
« Ostatnia zmiana: Stycznia 24, 2010, 12:53:34 pm wysłana przez HAL-9000 »

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3173
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Czy PPS potrafi współpracować z serwerami NAS ??
« Odpowiedź #7 dnia: Lutego 12, 2010, 11:17:47 am »
Podałeś nr licencji? Otrzymałeś jakieś dalsze informacje na ten temat?
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 117
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 30.

[Pokaż zapytania]